GYN-FIV Žilina - október 2021

ywonnee
24. okt 2021

Ahojte kočky, dnes nás čaká druhá návšteva centra. Neviem spať čo všetko sa po vyšetreniach dozvieme. U mna sa boja predčasnej menopauzy mám len 37r a priateľ tiež trosku problém spermie. 🤷🏻‍♀️ Naviac sme z východu, ale odporučili nás tam. Tak sa modlim hádam každý deň 🙏 ak chodíte niektorá v podobnom čase, bolo by fajn sa tu navzájom podporiť 😇🥰😉

rybickadory
26. okt 2021

@ywonnee ahoj, chodím aj ja do tohoto centra, držím palce

ywonnee
autor
26. okt 2021

@rybickadory ahoj a ako ste už na tom? Mna včera prekvapili, že hneď sme začali krátky protokol. Včera som mala 3DC tak hneď ma už oni pichli. Trosku som z toho vyplašená ale veľmi sa teším

fenakova
28. okt 2021

Aj my chodíme do toho centra budem rada keď sa mi ozve niekto kto tam teráz tiež chodi 🙂

ywonnee
autor
28. okt 2021

@fenakova my ideme akurát zajtra na odber krvy. Ešte stimulujem.

smolinka322
28. okt 2021

Ahojte dievcata, ako ste spokojne v ginfiv? Ja nas akurat idem objednat na prvu konzultaciu. Mam nizke AMH, endometriozu.viete mi povedat co mam ocakavat?na co sa pripravit?dakujem

ywonnee
autor
28. okt 2021

@smolinka322 ahoj, tak ja idem zajtra tretí krát. Na odber krvi čo stimulujem. Mne to bolo odporučené mojim terajším aj bývalým gynekológom a zatiaľ som spoko s prístupom a celkom mám dobrý pocit z toho čo sa deje a ako sa deje. Tiež mám veľmi nízke AMH a partner niečo zo spermiami niečo na T ale nie vážne. Druhý krát nám nám vysvetlili všetky výsledky a oboznámili s liečbou a cenami. Pýtala sa kedy mám menzes, keď som povedala, že 3DC tak sa usmiala že tak ideme na to hneď. Tak sme išli na to hneď a teším sa z toho, lebo ma tak aj dobre naladili. Za mna spoko zatiaľ.

fenakova
29. okt 2021

@ywonnee my sme bolí dnes ja tiež stimulujem 6 ty deň...ku komunikácii chodíš ja k doktorovi Galovi on je super...mne trošku prídu tie sestričky take že ti rozprávajú všetko šlo básničku a keď sa ich človek niečo opýta tak sa pousmeju že čo to sá vlastné človek pýta ako keby sme toho málo všetko ovládať.... doktor zása pekne všetko vysvetlí nemá problém aj oni by sa to tak mali naučiť niekedy mi to príde ako ná bežiacom páse...je to vaše prvé umelé oplodnenie? Akú máte metódu my ICSI

fenakova
29. okt 2021

@smolinka322 ahoj tam neviem ku komu sa chystáte mu chodíme k doktorovi Galovi on je super len tie sestry majú všetko ako keby nabiflene aspoň moj pocit a keď začnú rozprávať ťažko ich zastaviť a zo všetkých tých informácií má potom človek z toho chaos

smolinka322
29. okt 2021

@fenakova ano ku Galovi sa chystame lebo ten somnou hovoril u mojej gunekologicky ze je potrebne asi uz riesit. IVF kvoli mojim vysledkom, a co sa tyka vysetreni urobia vsetky ?nechceli ste najskor riesit UI

smolinka322
29. okt 2021

@ywonnee to si ma ukludnila lebo citam tu kadwjake recenzie. Uvidime ako bude pojdeme na prvu konzultaciu ale chcela by som aby mi porobili este vsetky vysetrenia aj genetiku a podobne...vy ste sli rovno na ivf?

ywonnee
autor
30. okt 2021

@fenakova Ajoj aj my sme dnes boli a zatiaľ mne prídu v pohode. Ja som strašne zvedavý človek takže mna už keď vidia čakajú veľa otázok. Áno chodím k dr Galo, je úplne super. Mali sme povodne chodiť na odbery v Stropkove k môjmu, ale ma dovolenku, takze musíme vždy o 4 vyraziť z PO, ale to nevadí. Na bežiacom pase, neviem mne to príde ako u normál dr, musia nás tak číslom volať, kvôli diskrétnosti. Mna včera pobavila embriologicka. Vždy odtiaľ idem s dobrým pocitom

ywonnee
autor
30. okt 2021

@smolinka322 ahoj, tiež nám hneď odporučil IVF kvôli výsledkom. Budú radi ak sa nám podarí aspoň 2-3 vajíčka dostať 🙏 Galo je úplne super a netreba veriť všetkým recenziam. Mna tiež plašili a nakoniec sa cítim tam dobre. Ak to aj nevijde telo neovplyvnia ani oni ani my.

ywonnee
autor
30. okt 2021

@smolinka322 zabudla som ti odpovedať na odbery, neviem presne aké nám robili, ale ja som bola potom na hematologii kvôli iným problémom a dali mi pre ňu z Gyn fiv výsledky a bola prekvapená čo všetko mi urobili. Takze asi áno, záleží asi podľa anamnézy oboch partnerov aj rodiny.

fenakova
30. okt 2021

@smolinka322 u nás by to nemalo zmysel kôli tomu že manžel nemá dobrý spermiogram tak odporúčali hned ICSI

fenakova
30. okt 2021

@ywonnee aj my sme od Po my sme včera tiež vyrážali dokonca už o 3 a ešte skoro sme prišli tak sme si zdriemli na benzínke v aute :D takže vy máte metódu Ivf?to aj ja som zvedavá veľa sa pýtam len niekedy mi príde že na mňa pozerajú čo za pýtam ako keby som tomu všetkému mala rozumieť... aký den stimulácie si?

ywonnee
autor
30. okt 2021

@fenakova tak sme sa tam možno videli, my sme boli hneď prvý. Ono to tak možno vyzerá, že tak pozerajú. Ver mi niet zvedavejšieho človeka než som ja 🤣 kľudne sa ich pýtaj, nepozeraj na to ako to vyzerá. Ide o Tvoje dieta a nestojí to 5€. Dnes už 6 deň stimulujem. A áno hneď sme išli IVF pretože, podľa výsledkov idem do predčasnej menopauzy a priateľ ma terazoospermiu či ako sa to vola.

ywonnee
autor
30. okt 2021

@fenakova tiež budeme mat 🤷🏻‍♀️

ywonnee
autor
30. okt 2021

@fenakova ozaj a tiež máš krátky protokol?

fenakova
30. okt 2021

@ywonnee no na tiež 6 ty deň stimulujem :D čiže sme úplne na Tom rovnako :D a neodporúčali ICSI? No dobré že sa pýtaš čo to znamená krátky a dlhý protokol lebo tomu nerozumiem 🙂 musim sa pýtať ešte viac a kašľať nato ako sa tvária 🙂 je možné že sme sa stretli my sme tiež skoro prišli... ešte doktor vravel že tak z ďaleka sme a medzi prvými sme prišli 🙂

smolinka322
30. okt 2021

@ywonnee uvidime ci tam pojdem bo sme tento mesiac skusali a vyzera ze uz asi nebudem musiet

ywonnee
autor
30. okt 2021

@fenakova aj nám 🤣 ja som mala jednotku číslo. Áno my musíme tiež ICSI hlavne kvôli tomu, že budem mat určite malo vajíčok a priateľ ma niečo so spermiami. Krátky protokol je že sa začína na 2-3 DC a ja som dostala na 10 dni Bemfola 300 a diphereline v piatok alebo v pondelok by sme mali už mat odber. Uvidíme.

ywonnee
autor
30. okt 2021

@smolinka322 jojoooj tak to zo srdiečka gratulujeeem veľmi veľmi. My aj keby sme sa neviem ako snažili už by to nešlo.

fenakova
30. okt 2021

@ywonnee aha tak to ste ozaj boli medzí uplne prvými my sme mali 9 🙂 jaaj tak to ja neviem ja som tiež začala stimulovať od 3 dňa beriem rekovelle a od zajtra plus cetroide....tak neviem podľa čoho mam určiť či toto je krátky či dlhý 🙂 tebe to vraveli?

fenakova
30. okt 2021

@ywonnee Inak ešte spomínali Ti metódy MACS a PICSI lebo veľa žien tú píše že to mali ešte k ISCI ale mne o tom nič nevraveli

ywonnee
autor
31. okt 2021

@fenakova tak pravdepodobne máš dlhy protokol. Mala by si to mat napísané na takom tabulkovom papiery. Pisci neviem presne čo je, ale čo ja som zas čítala aj čo mi známa vravela je to zbytočne predražená vec. Ono záleží od problému aký je. Ja som sa tiež na to pýtala sj na embrioscope aj predĺženú kultiváciu u všetkého ma stopli, že u mna nie je ten problém aby som to potrebovala. 🤔 mame zatiaľ dohodnuté ISCI, individuálny embrioinkubator a mrazenie. Predĺženú kultiváciu budeme riešiť podľa počtu vajíčok. Vravela, že u nás až taký problém nie je a malo by sa to podľa výsledkov podariť na 1x 🙏 no ideme davat 2 embryjka tak môj už je cely hotový, že sa oba uchytia a bude marec doma 🤪🤣

ywonnee
autor
31. okt 2021

@ywonnee pardon mazec 🙈

fenakova
31. okt 2021

@ywonnee a u vás bol aký problém? Mali ste pohovor s takou mladou embriologickou s takými dlhými vlasmi? Kolko krát ste s ňou mali pohovor my zatiaľ jeden krát

ywonnee
autor
31. okt 2021

@fenakova tak u nás problém môj vek, predčasná menopauza a u partnera terazotospermia či ako sa to vola. Všetko ostatné je ok, ale vzhľadom na nízku hladinu AHM a partnerovej terazot. musíme to isci. Boli sme len raz s embriologyckou a potom vraj až po odbere vajíčok a spermií. Teraz ešte 2 kontroly do odberu. Teda tak vraveli. U vás je aký problém?

fenakova
1. nov 2021

@ywonnee jaj u nas problém manželov spermiogram pomalé a zdeformované spermie a nízky počet ja by som mala byt ok ....no a teráz až keď budeme s embriologickou po odbere tak koho sa popytam tie otázky čo som chcela :D možno ked tak doktora Gala on To robil stále sono? Kedy idete teráz najbližšie do ZA?

ywonnee
autor
1. nov 2021

@fenakova zajtra ráno na siedmu ako minule. Tak to neviem koho sa budem pýtať, ale asi toho kto bude práve ordinovať. Mal by asi dr Galo. Vy idete kedy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre