Helios Košice, skúsenosti?

bubli1989
1. nov 2018

Pekný večer, navštevuje niekto centrum Helios v Košiciach. My sme v splne, ale chcela by som prestupiť. Aké sú Vaše skúsenosti?

claire1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata106
14. nov 2018

@bubli1989 no prístup oveľa lepší ako v splne ... Bola som už tam a neda sa porovnať ..

nikaaa1982
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaaa1982
14. nov 2018

@bubli1989 Dobrý deň, ja som bola v Heliose MT a aj KE, tým, že v KE sú prakticky len od min. roka, je tam menej pacientov ako napríklad v Martine, takže to nie je ako na "bežiacom páse", a prístup je podľa mňa rovnaký ako vo všetkých centrách, snažia sa vysvetliť, poradiť. Pracujú 7 dní v týždni, takže to je asi plus v porovnaní so Splnom. Ale ja napriek tomu som opäť späť v Splne. Keby si sa chcela niečo konkrétne pýtať, napíš 🙂

bubli1989
autor
14. nov 2018

@mata106 fakt? V com?

ciarafan
18. nov 2018

@nikaaa1982 ahoj preco si naspet v splne

nikaaa1982
19. nov 2018

@ciarafan ahoj, neviem ti povedat presnu odpoved, tak som to citila 🙂 my sme uz presli viacere centra (aj brno) a teraz to beriem tak, ze na vsetko treba mat stastie. Viem, je to nelogicka odpoved 🙂

alilka
25. nov 2018

@bubli1989 ahoj..my sme boli v splne .v auguste..po mimomaternicovych tehu som prišla o obe vajcovody,takže len centrum je naša posledná nádej..teraz chodíme do Helios Košice..pokúsim sa ti vysvetliť moje postrehy..pre mňa spln s porovnaním s Helios bol des .už teraz to viem..v spln mi do predu naplánovali všetko..cez stimulku,po odber až samotný vklad..🤦 ja hlúpa som verila že vedia čo robia .počas celej stimulky (krátky protokol) som mala jedinú kontrolu s usg..bez krvi na hormóny!bez nastavovania dávok! Moje amh je skoro 4..odobrali mi 11 vajok,7 zrelých .oplodnovali icsi..kontrolný spg nam nerobili ,stacil im výsledok z pred roka a pol..muž mám výsledky ako pán..cez 900 miliónov spermií,super morfologia, pohyblivosť..tak že vraj načo to budú opakovať..z tých 7 oplodnenych sa nám 6 prestalo vyvíjať hneď prvý deň..vraj nevedia prečo..pritom sme mali aj zaplatený embryoskop ..ako vyzeral embryolog nemám ani potuchy..nikdy som ho ani nevidela nieto ešte pohovor..keď som volala ohľadom embryí odbijali má ,vraj nemám stresovať..nechali ma celý víkend už od štvrtka čakať že v pondelok si mám zavolať..vklad som mala hoc po opu som sa 4dni cítila veľmi zle .ani nekontrolovali či nemám ohss..jasné že vklad nevyšiel..teraz v Helios 2.ivf..pristup 800 stupňov rozdiel.ako prvé nám hneď povedali že muž musí mať urobený halosperm..inak do ivf nemozmd ísť..tam mu zistili nie veľmi dobrú fragmentáciu DNA spermií....38%..hneď sme dávali všetky metódy oplodnovania..icsi,picsi,macs,Geri inkubátor a PK..na kontroly počas stimulky som chodila každý druhý deň,aj cez víkend..vždy mi robili usg,a brali krv na hormóny..poobede volali ďalší postup ,úpravu hormónov..nakoniec odobrali 8vajicok,6 zrelých..včera bol 3.ti deň kultivácie a 4 sa zatiaľ vyvíjali..po opu mi dali infúziu,každých 15 minút merali tlak,počas hodiny a pol,dali mi čaj..2x za mnou bol lekar.. (v spln nič,ani sa nestarali)..pocas stimulácie sme mali skoro hodinu a pol pohovor priamo s embryologickou..teraz si každý druhý deň volám ako sa majú moje embryjka,povedia mi presne čo sa s nimi deje..ako sa vyvíjajú,koľko majú buniek..všetko..ET mi zrušili kvôli nízkej sliznici .no neporovnateľny prístup..spln je podľa mňa ešte 10rokov pozadu..tod moja skúsenosť..

mata106
25. nov 2018

@alilka presne tak ako pises 🙂 prístup oveľa lepší ako v splne .. ja som momentálne už po vklade , zajtra je 12 deň , ale viem už teraz že to nevyšlo , bohužiaľ dostala som menzes už na 5 deň po vklade :(

bubli1989
autor
25. nov 2018

@alilka ďakujem toto som potrebovala. Mne neurobili nic boli sme boli iba na iui. V den zakroku pichli pregnyl a hodimu iui. Vsede väčšinou citam ako pregnyl pichaju 24/48 pred uz to my bolo divne. Krv na hormonalny profil nebral vychádzal z výsledku ktory som mala z Myslavy kde som bola na hyfosy. Ked som sa ho pytala ci ma neposle na endokrinológiu, genetika, a pod. Povedal, ze netreba otom v septembri ivf. No lenze mne od maja od iui sa z mojho ukazkoveho 28-30dnoveho cyklu sa stal 34-40 dňový. Takze som uz v septembri nesla, ano zvolil metodu. Tu na jednoduchšiu a najdrajsiu. Tak som povedala nie zeny aj s jedným prechodným vajecnikom a pcos otehotneli a prirodzene. Takze ak nemam 100% potvrdene ze prirodzene to nepôjde tuto sancu nezahadzujem! Nepacil sa mi ich metoda, citam vela a urcite je toho vela co neurobil

lejduska
27. nov 2018

Ahojte, my sme boli v heliose zatial sme nic nepodstupuli no ovela lepsi pristup ako v gyncare, aj co sa tyka ludi, aj vysetreni

natelis
2. jan 2019

Ahojte. V ktorý deň cyklu vás objednali na 1. Konzultáciu?

zuzik1985
10. jan 2019

Dievčatá,ak by vám niektorej bolo treba mám ešte zvyšný Diphereline zo stimulácie,posunula by som za poštovné,príp. odovzdala osobne v Prešove 🙂

ciarafan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ciarafan
24. jan 2019

@ciarafan
@nikaaa1982 gyncare si neskúšala?

nikaaa1982
24. jan 2019

@ciarafan ahoj, gyncare bol moj prvy pokus na ivf a nevyslo to, ale ja som bola uz aj v heliose v ke/mt a aj v heliose brne a nic. Teraz, 4. ivf som opat v splne, a tym ze sme uz samoplatci sme vyskusali soft stimulaciu, mala som jeden ket a opat nevyslo :( ale aspon sa chytilo embryo, co u mna sa este ani raz nestalo. Este mame dvoch mrazacikov, tak opat dufam, ze co ked. Keby si mala nejake otazky, pytaj sa 🙂

mata106
24. jan 2019

@nikaaa1982 ja som tiež už bola 4 krat a nič :( , bola som najprv v splne , v gynceri 2 krat a v heliose v ke.. nechápem prečo nám to nevyšlo . Ja som zdrava aj priateľ .. niekto má šťastie na prvý raz a niekto až na 10 raz

nikaaa1982
24. jan 2019

@mata106 presne si to napisala, treba mat aj stastie a my s manzelom sme zial este nemali, ale co ine nam ostava len dufat a verit 🙂

ciarafan
24. jan 2019

@mata106
@nikaaa1982 ja si tiež myslím že treba to šťastie a správny čas trafiť

zuzik5891
26. feb 2019

@alilka ahoj ... čítala som teraz tvoju skúsenosť so Splnom a Heliosom v KE... neuveriteľné aké sú rozdiely v tých centrách...my sme sa nakoniec rozhodli pre Helios...a po prečítaní tvojej skúsenosti som presvedčená že sme sa rozhodli správne...ako si nakoniec dopadla?... podaril sa vklad?

marida9999
4. júl 2019

@nikaaa1982 ahoj, otázočka. Zatiaľ stymulujem s colstylom, snáď sa za darí. Stimulovala si aj s niečím iným? Ďakujem

claire1991
4. júl 2019

@zuzik5891 myslim ze by to tu chcelo trosku aktualizacie 😄😄

marida9999
4. júl 2019

@claire1991 asi áno 😄

zuzik5891
4. júl 2019

@claire1991 juuuuj... čo len napísať...😁😁

claire1991
4. júl 2019

@zuzik5891 ved to ... 😃😃😃😃

farbarka
5. apr 2020

Ahojte snažilky ešte to tu funguje je tu niekto? 🙂

zuzik5891
5. apr 2020

Ahoj ...ja som tu😂..ešte stále

farbarka
5. apr 2020

@zuzik5891 super 🙂 Aj ty si podstúpila ivf alebo ešte len ideš? Ja bi som chcela skúsiť terás Helios KE keďže Spln KE je podľa Mňa trochu nezodpovedný.

zuzik5891
5. apr 2020

@farbarka mala som 2 ivf v Heliose v Košiciach a teraz tretie nás poslali z Košíc do Brna...sme trošku zložitejší prípad...ale Košice ti môžem iba odporučiť...keď si budeš vyberať lekára tak si pýtaj Dr.Hladkého ...aj Dr. Pávay je super ale s Hladkým oveľa viac pokecáš...😊...celkovo prístup u nich milujem...aj teraz chodíme do Brna no napriek tomu že ani nestimulujem tak dr.ma skontroloval každý mesiac...ultrazvuk aj krv...akurát teraz sme to vynechali lebo je tá korona...napriek tomu som s ním predvčerom volala a povedal mi ako budeme postupovať...vždy mu môžem zavolať ak sa niečo deje ešte ani raz som nemala pocit že otravujem...sestričky sú tiež zlaté...a úplne najväčšou výhodou je že robia 7 dní v týždni...je podmienia stimuláciu alebo odber vajíčok tomu či ide víkend 👍

farbarka
5. apr 2020

@zuzik5891 Wau tak to som rada za takú spravícku, teši ma ze sú taky dobrý ako vravíš, ja som už podstúpila jedno IVF ale nepodarilo sa 😔 neviem prečo možno tým ze ma v splne veľmi nevisetrili len tak hor sa na stimuláciu a raz dva vklad.
Vieš mi prosím ta povedať ako je to tam s cenamy?
Mislis že to bude zložité?
Nemám vajcovody. Takže inú možnosť ani nemám. Len IVF

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre