Hysteroskopia - šanca na uhniezdenie

mnavo
19. nov 2020

Ahojte kočky. Prvé ivf žiaľ neúspešne za mnou. Vkladali mi v 3 vkladoch dokopy 5 embryi po pk.
Včera mi doktor navrhol, že mi spravia hysteroskopiu maternice, že odoberú kúsok vzorky a zároveň mi ju "prekypria". Vraj by to malo mojej sliznici pomôcť, a bude väčšia šanca na uhniezdenie embrya.
Stretli ste sa s tým už niektorá?
pomohlo vám to?
Vyšetrenia mám všetky v poriadku, len sliznica aj napriek estrofemu má pred vkladom max 7,5mm.

balalea
19. nov 2020

@mnavo ahoj, ja som po HSK a je dobre že ti ju spravia . Ja som zmenila centrum a až v tom mi to navrhli, v bývalom vôbec. Všetky vyšetrenia mame (repro ,hemato ,genetika, endo, spermpack,opakovaný HP) na HSK mi našli polyp, ktorý nebol viditeľný na sone. Teraz ideme do 2ivf tak snáď , lebo už neviem čo by som si dala pozriet 😊
Držím palce

mikasz
19. nov 2020

@mnavo ano a verim, ze aj vdaka hsk mame syna. Mala som 2x ivf, dokopy 3vklady. Potom mi spravili hysteroskopiu. Dalsi mesiac som isla do ivf a hned ET vysiel.

cookie29
19. nov 2020

uz som pocula ze niekedy, ked sa opakovane neuchyti, tak podobny zakrok cyklus pred KET pomoze...

kilauea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mnavo
autor
20. nov 2020

@kilauea
@mikasz
@balalea
Baby prosim vas a nasledna ms vam prisla na cas, ci meskala vam?
Dakujem

balalea
21. nov 2020

@mnavo na čas, teda skôr . Mal som dostať v piatok od nedele som spinila krv a rozbehlo sa to v stredu. Ja som mal ale aj polyp čo mi vybrali a na 22DC odber NK budniek , takze ja som mala Ms ako za cely život nie, dokupovala som vložky a rozmýšľala či nevykrvacam 😃

adara777
22. nov 2020

Aj ja som čítala, že to pomôže na uhniezdenie,ale KET sa má robiť hneď mesiac po hystereskopii.

kilauea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy1985
1. jan 2021

@adara777
@kilauea ja som teraz bola tak uvidíme v 4. Či sa to podarilo prvý vklad nám nevišiel. Ale teraz mám zapálený zuba strašne sa bojím že na to má vpliv ale k zubárovi nemôžem hneď teraz.

janie7
24. feb 2021

Ahojte dievčence, chcela by som sa spýtať, že na základe čoho Vám odporučili hysteroskopiu? Ja mám prvý neúspešný KET za sebou a pred KETom mi doktor, ktorý je veľmi zlatý a jedná s nami na rovinu povedal, že jedine to nevyjde kvôli tomu, že sme embryjko nedali na genetiku.

andy1985
24. feb 2021

@janie7 doktorka mi navrhla po neúspešnom ket že väčšia šanca je na uhniezdenie. A pozrú či je maternice tak ako má byť. Ja som bola 2x spontánne tehotná ale u nás je genetický faktor. Takže mi genetiku sme mi dali spraviť, z 3 embrii 3 boli zdravé a 1 malo chromozómovú chybu. Áno keď máš genetiku spravenú je väčšia šanca ale to nezaručí že sa chytí. Vidíš aninu nás to nepodarilo na 1x.

janie7
24. feb 2021

@andy1985 Ahoj, no ja už neviem, čo si ešte máme dať vyšetriť, proste všetky výsledky máme ja a môj muž ukážkové, len minulý rok mi našli na imuno trošku zvýšené NK bunky, tak mi na to šupol môj doktor intralipidy. Reakcia na stimuláciu perfektna, na Estrofem taktiež, dokonca sme vklad dali skôr kvôli rýchlej reakcii na Estrofem a výsledok vkladu hcg 0.25:cry: My sme nešli do tej genetiky embrya kvoli tomu, že sme už samoplatcovia a v Brne kde chodím, nemajú na to nastavený proklientský cennik, tak sme sa to rozhodli risknúť. Ale ja si stále myslím, že u mňa bude problém inde, nie v genetike embrya, lebo ja som vôbec nedokázala ešte ani spontánne otehotnieť, tak uvidím, čo mi povie doktor a či odporučí ešte ďalšie vyšetrenia. Každopádne biopsiu toho vloženého embryjka máme, tak rozmýšlam, že ho pošleme na genetiku s ďalšími nastimulovanými embryjkami aby sa buď vylúčilo alebo potvrdilo či bolo geneticky nevhodné. Ale mňa zaskočila jedna vec, že doktor váhal, či nevložiť radšej morfologicky horšie embryo, ale že sa štandardne odporúča samozrejme to najlepšie, tak sme dali to. Hmm, no popýtam sa ho na to, má mi volať 8.3.:wink: A ty si na tom ako? Si pred druhým KETom, či už po?

adara777
24. feb 2021

@janie7 Nedávno som zachytila rozhovor s nejakým českým lekárom a vravel, že sú prekvapeni, že sa častokrát skôr uchytí embryo, ktoré je zaostalejšie a vyzerá horšie ako to dokonalejšie 🤷

andy1985
25. feb 2021

@janie7 ja som už po, vklad sme mali 21.12. a úspešne no je to ešte na začiatku. No začiatok bol ťažký, dúfam že všetko bude v poriadku.
Áno je to veľká položka tá genetika, ale baby v skupine na ivf písali že v Čechách to vyjde lacnejšie ako tu na Slovensku. Asi vyšetrenia máš spravené, je to ťažké.
Držím palce ja verím že aj vám to vyjde.

janie7
25. feb 2021

@adara777 Ahoj, toto sa aj potvrdilo niektorým dievčatám tu na MK. A nepamätáš si náhodou meno toho doktora? Dávam tipy: Otevřel, Štelcl, Koudelka😉 Ale zase, nemusel to byť lekár z Brna. Každopádne si toho môjho pekne vyspovedám, ďakujem za info.🙂

janie7
25. feb 2021

@andy1985 Super, tak srdečná gratulácia k tehuľkovaniu👏 Už len nech ste zdraví a krásne sa krpaté vyvíja. Práveže, ide o to, že v Brne v Reprofite sa naceňuje embryjko po jednom, čiže áno, tam je to lacnejšie. Ale ja chodím do Reprogenesisu a tam to majú nacenené v sete po 4 embryjkách, kvôli podmienkam z labáku, kde ich posielajú a my sme nastimulovali 2 blastocysty, čiže by sme za 2 embryjká zaplatili to isté čo za 4 ☹ Ale kliniku, by som nemenila, je tam úžasná rodinná atmosféra a vždy ťa má na starosti iba tvoj doktor, nestriedajú si ťa tam ako špinavé prádlo😉

adara777
25. feb 2021

@janie7 Ahoj, neviem meno. Bol to čech ale z ktorého CAR neviem. Ak sa spytas svojho, určite o tom bude vedieť 😉

janie7
25. feb 2021

@adara777 Tak nenápadne premostím, keď sa ho na to 5BB embryjko budem pýtať😉

janie7
26. feb 2021

@adara777 Ahoj, nedalo mi to tak som pozerala či niečo take ako rozhovor s českým IVF lekárom nenájdem na youtube a voila, našla som. Nie je to síce môj lekár, čo je škoda, keďže ma veľmi pekný hlboký hlas (mne idú na nervy tie vykastrované hlasy😉), tak si ho pekne vychutnám cez víkend😉 Vďaka👍

janie7
26. feb 2021

@andy1985 Ahoj, ešte otázočka z mojej strany, ty si teda hysteroskopiu absolvovala? Lebo, čo som čítala, tak je vraj diagnostická a chirurgická. Z toho som vyrozumela, že teda najprv ťa zmonitorujú a ak tam niečo nájdu, tak spravia chirurgický zákrok. Ako to bolo prosím ťa v tvojo prípade?

andy1985
26. feb 2021

@janie7 mňa uspali a pozreli ma a zobrali mi vzorku na hystológiu. Krvácala som trošku potom ale povedali je to normálne.

janie7
26. feb 2021

@andy1985 hmm a ty si mala iba problém s uhniezdením embryjka, alebo tam bolo aj niečo iné, ak sa môžem spýtať?😉

andy1985
26. feb 2021

@janie7 nič iné som nemala len neúspešný ket. Predtým 2xkyret, raz kvôli polypy a raz po neúspešnom tehotenstve.

janie7
27. feb 2021

@andy1985 Aha takto. Ja by som sa možno na tú diagnostickú hysteroskopiu aj dala, ale nechcem ísť z anestézy pri OPU, hneď to anestézy pri hysteroskopii, aj keď oni tam majú anesteziológa s takým uhrančivým pohľadom, pred OPU ma celú dobu držal za ruku a stále mi hľadel do očí, že by som tú hysteroskopiu dala pri ňom možno aj bez anestézy😉 Ja mám vysoký prah bolesti😉 Tak uvidím čo povie môj doktor. Ďakujem krásne za informácie a želám krásne tehuľkovanie🍀

adara777
27. feb 2021

@janie7 pobavila si ma s tým anestéziológom, tak to má byť 👍😁

janie7
27. feb 2021

@adara777 😀 Vieš, keď pôjdem v apríli alebo v máji na ďalšiu punkciu rozhodne si vyžiadam rovno jeho, oni ich tam majú dvoch, ja som v živote také krásne modré oči nevidela a môj doktor v záchvatoch smiechu lapajúc po dychu len zapotil Žiiiiš Mariaaa, to jsem netušil, keď som mu hovorila, že v delíriu po anestéze som vôbec nevnímala čo mi hovorí, len mi v hlave blikali anesteziológove modré oči. A môj muž ten náš prvý neúspešný KET zaklincoval tým, že však si sa chcela stretnúť ešte s anesteziológom😀

andy1985
27. feb 2021

@janie7 ďakujem 😘 opýtaj sa na to bez anestézi. Ja som také šťastie nemala na anesteziológa 😁 bol to starý chlap a furt do telefónu kukal kým sme čakali na dr.daj vedieť potom ako si dopadla

janie7
27. feb 2021

@andy1985 Oni sú tam všetci úžasní, už máme aj svoju izbičku na klinike a tá príprava na punkciu, to bol zážitok storočia. Ako ma uložili do kresla, inak, také by som normálne chcela mať doma, tak mi Vašek - ten anesteziológ hovori, že nemáte strach, já Vás pak mužu držet za ruku. A ja na to, strach nemám, ale za ruku ma držať môžete. On sa zrazu stratil pod to kreslo, čo sa rehotal a už ma potom nepustil😉 Inak on má okolo 50ky, tiež nie je najmladší, ale z toho jeho pohľadu idem do kolien a ešte so mnou začal komunikovať aj po slovensky😉 No a potom dorazil s hrmotom môj doktor, a začal mi mávať, Vašek naňho pozrel štýlom, že čo rušíš, keď som ju už spracoval, no mala som dosť😀
Ty si bola asi v CAR na SR, že? Lebo nás si Brne tak híčkajú, že až😉 Som tam ako v krásnom sne. Určite sa ho na to popýtam, len sa teraz obávam ako to bude s cestovaním do Čiech kvôli Covidu, snáď sa nezavrú hranice☹

andy1985
27. feb 2021

@janie7 😁😁😁😁😁áno na SR v Ba Iscare. Sú zlatý aj sestričky, aj doktorky, krásne izby. Ja som bola spokojná. No veru kvôli covidu sa všetko odsúva, kamoška tiež chce vyskúšať Brno ale zatiaľ čakajú ako sa situácia vyvinie.

janie7
27. feb 2021

@andy1985 Tak to som veľmi rada, že si bola spokojná, lebo ja mám na našich doktorov veľmi ťažké srdce. Už len teraz v zdraví pekne tehuľkuj a ja verím, že na tento druhý krát to už vyjde, lebo už sme dohodnutí s koordinátorkou, že si potom keď to vyjde, pôjdeme aj s doktorom sadnúť na kafíčko😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre