Inofolic - skúsenosti

sasie
11. sep 2012

Ahojte. Dostal sa ku mne liek, ktorý vraj príde na SVK až v januári. Volá sa Inofolic a je to taliansky distribútor. Vraj má tento liek úžasne výsledky ak má žena PCO. Skvalitnuje folikuly, podporuje pravidelnú menštruáciu a tak by žena mala otehotnieť spontánne. Berie ho z Vás ešte niekto alebo vie niečo zaujímavé o tomto lieku? Je to liek ako doplnková strava, neviaže sa na lekársky predpis. Obsahuje kyselinu listovú a inositol. Som veľmi zvedavá ako mi zaberie. Dám vám vedieť.

taja27
9. apr 2013

TAAAK DNES mi dorazil INOFOLIC 6 baleii vytešujem sa a verim mu .-)))som zvedavááá ako čo bude....

milacik3
9. apr 2013

@taja27 no to mas zleho doktora vsak za bezne vysetrenie sa nema nic platit a keby bol podla mna dobry doktor tak musi vediet ze dufaston ablokuje ovulaciu...to je strasne s tým zdravotnictvom

taja27
9. apr 2013

@milacik3 no vidíš to to je sukromnik no chcela by som od neho ist preč len neviem kde ku komu ....jaj bože..no ved uvidime...ja mam pocit že mne nič nie je len mojmuMM...no uvidime proste

bakajka
9. apr 2013

Tak moja polovicka mala dnes super spermiogram u normalneho urologa na kramaroch oproti spermiogramu v piatok v Care toto nech mi niekto vysvetli! A ja som bola dnes na ultrazvuju a folikul ktory mal na 8DC 13mm mi nenarastol ale zanikol, takze mi lekar povedal aby som prisla ked budem mat menst.a napise mi papiere do Caru 😒 . Poplakala som si ale moc mi to nepomohlo 😢 takze mi inofoloc zatial nezabral ale po mesiaci nemozem cakat zazraky. Baby kam chodite do Caru a k akemu lekarovi? Ja vobec neviem kam by som mala ist 😒

taja27
9. apr 2013

@bakajka no tak to je sila s tým spg!!!!ako je toto možne nech mi niekto vysvetli!!!!!aj my mame ist...ale my sme boli u normalneho urologa a terz pojdeme na sliač ku Galátovi no proste som zvedaváááá a aký mal tam aaký teraz dnes???a tebe nedozrievaju vajička teda??možno nevidell nezufaj ešte

izzie27
9. apr 2013

@bakajka ahoj, u urologa nerobia, taky podrobny spg. ako v care. Mm mal tiez dobry u urologa ale v care zistili ze spg ma velmi zly a hned sme sli na IVF.

bakajka
9. apr 2013

@taja27 dnes mal pocet spermii cca 90 mil a zivych 70-60 a pohyblivost oznamkovanu 4. oznacili ho ako kvalitny spermiogram.

@izzie27 vies ten urolog u ktoreho sme dnes boli tak robil pred 10rokmy v takom centre a hovoril ze je to to iste ako to co robil on dnes a ze este nevidel z Caru zdraveho muza

taja27
9. apr 2013

@bakajka no tak nechápem ako že nevdiel z car zdraveho muža???akože ich tam robia chorých?my sme boli u urologa a mal zle vysledky ...bol po brani ATB... možno preto to bolo take zle a k tomu mu trhali zub no užas....a ake mal v car vysledky????

terezka_77
9. apr 2013

bakajka,a tak to sme mali skoro uplne rovnaky den. Presn to iste, folikul nedozrel a nepraskol, a doktor ma totalne vyplasil, ze vraj mam PCO. Sak mi minuly mesiac tvrdil, ze mam vajecniky v poriadku. Chapete to? Bola som aj na laparoskopii, povedali ze mam ovari ok, tak ako mozem mat zrazu polycysticke, to vidi z jednej kontroly folikulu?

izzie27
9. apr 2013

@bakajka tak uz potom neviem, no my sme ten opacny pripad. mm ma zly spg. 😒

taja27
9. apr 2013

@izzie27 a ako zlý? aj my....ideme na kontorlu koncom aprila....

bakajka
9. apr 2013

@taja27 ten spermiogram moze ovplyvnit to ze mal antibiotika, mal by mat odstup aspin mesiac od antibiotik. Spermiogram v care bol 80% patologia

@terezka_77 no on to hovoril v tom zmysle ze vsetci muzi su v care neplodny a ked urobia v statnej sprave spermiogram tak su zdravy a plne plodny. No to vajicko urobilo to co tebe....zaniklo a predpokladam ze menst.dostanem zase len na zaklade liekov 😒 ja som bola na laparke v 2008 a mala som vsetko super, ja mam problem s menst od kedy som prestala brat antikoncepciu!

taja27
9. apr 2013

@bakajka no to dufam že to ovplyvnilo to....jaj baby načo do seba pcháte tu sprostu HAK???vidite čo robi u niektorých??ja som to brala raz aj to 3 mesiace....je to kentus
a menzes maš pravidelný?meriaš si bt???

bakajka
9. apr 2013

@taja27 nie vobec nemam napriklad poslednu som mala 28.11. 2012a potom az mi lekar musel vyvolat s liekmi 27.3. 2013vobec mi prestala chodit menstruacia, pride len s liekmi alebo injekciou. 😒 BT si nemeriam nemam v tom moc prax a vobec neviem co mi ta teplota ma povedat

taja27
9. apr 2013

@bakajka ahaaa no teda tak to nie ja mavam menzes 40 dnový ale mam proste...hm a bereš dake lieky??no ked nemáš menzes..neviem či by nebolo zbytočne to merat....je ot na určenie ovulacie a či ti dozrievaju vajička....

bakajka
9. apr 2013

@taja27 no to som mavala ale po tej antine uz nemam, som z toho na prasky. Teraz neberiem nic len inofolic mam lieky len ked mi treba vyvolat menst. Brala som nejaky clostylbegyt alebo tak nejako. Ale ja pritom mam pocit ze mam ovulaviu bolia ma vajecniky aj prsia ale vraj nemam!

izzie27
9. apr 2013

@taja27 diagnoza theratozoospermia 😖

taja27
9. apr 2013

@izzie27 hm to neviem ani aka ja je.-((((

izzie27
9. apr 2013

@taja27 spermii je malo, su malo pohyblive a maju zlu morfologiu

taja27
9. apr 2013

@izzie27 hm my mame malo a pomalé....len ja stale verim tomu že to bol tými ATB ....ved on nepije nefajči chodi po horách po lese vonku robi okolo domu atd.....jaj bože

sarafortuna
9. apr 2013

@bakajka , to je na dlhé rozprávanie - roky praxe... 😉
ovulka môže prísť aj neskôr, nemusí do 16dc, tak som to myslela 😉

sarafortuna
9. apr 2013

@bakajka , skús Sarapis alebo Agnucaston. Skúsenosti s nimi sú dobré. Nezabudni na vitamín E, alchemilku...

terezka_77
9. apr 2013

bakajka, ale aj ostatne baby. A ako sa taky anovulacny cyklus lieci? Mne nedal absolutne nic nato, 5 rokov sa snazime o dietatko. Ziadne lieky, iba mi teraz povedal, ze mi vypise papier na umele oplodnenie. Citam tu ze baby beru duphatson alebo nejak closytl a lieky na vyvolanie ovulacie a mne nic nepredpisal. Je to normalne? Mam si to vypytat? Alebo mam radsej rovno ist na to umele oplodnenie? dakujem, za radu.

ivec16
9. apr 2013

@terezka_77 vypisal ti papier na umele alebo papier do centra asistovanej reprodukcie? Ak sa tak dlho snazite a on sa ta neskusal nijako liecit, mal ta tam poslat uz skor... Tam budu zistovat pricinu preco sa nedari a nastavia liecbu, nemusi ist hned o umele oplodnenie

terezka_77
9. apr 2013

no on mi papier nevypisal, ze mam dojst po menzese, ze to este skontroluje a potom mi da papierik do centra, neviem ci na umele. V centre mi mozno teda daju nejaku liecbu konecne? Aebo ma hned poslu na umele oplodnenie? MOzno by stacilo to nejako stimulovat tu ovulaciu, nie? Som z toho jelen.

ivec16
9. apr 2013

@terezka_77 v centre by sa ta mali najskor spytat aku liecbu si uz podstupila u svojho lekara, ak ziadnu tak oni by mali zacat s tou najmenej invazivnou a umele oplodnenie je az posledna moznost.., mali by najskor patrat po pricinach, preco sa vam nedari. Budu sledovat ci mas ovulku, ak nie budu ju stimulovat a planovat kedy je najlepsie s partnerom na to hupsnut... Niektori gynekologovia robia tuto cast a ti co to nerobia by vas mali uz po roku neuspesneho snazenia poslat do centra, kde sa tym budu zaoberat.

terezka_77
9. apr 2013

ivec, dakujem pekne za info. Trochu sa obavam, že nás budu chcieť poslať na umele oplodnenie, ja by som radsej zacala nejakom menej invazivne, ako ty pises. Ako sa vola ta najmenej invazivna metoda? Asi si to vypytam.

ivec16
9. apr 2013

@terezka_77 urcite ta v centre neposlu hned na umele, najskor budu zistovat preco sa vam nedari... Takze urcite najskor vysetria muzovi spermie, u teba budu zistovat ovulaciu, priechodnost vajicovodov, ci netvoris protilatky voci spermiam a podobne... Pozri si nejaku stranku CAR a precitaj si o tom viac... A v care sa vzdy zacina rozhovorom, kde by ste si mali objasnit co vas caka... (a po druhe, ak sa nenajde ziadna pricina preco sa vam nedari, budes si musiet umele platit z vlastneho vrecka a nie je to lacne, a ak sa najde pricina musi ti umele schvalit poistovna, je to na dlho, isto sa to neporiesi za mesiac)

milacik3
10. apr 2013

@terezka_77 ahoj cital som tv.prispevky boze...to vazne 5 rokov sa sanzite a nic? to by som behom roka vymenila doktora keby so mnou nic nerobil...mal by mu dat niekto cez hubu...take zbytocne roky utekaju a sance sa zmensuju.... Chod hned do ACARu nepotrebujes nic od svojho doktora, to mozes ist s vlastnej iniciativy...za objednas a povies kolko sa snazite ze sa nedari a mas zleho doktora co s tebou nic nerobi a hend ti budu robit presne take liecby ake by mal robit TVOJ DOKTOR, keby bol poriadny lekar !!!!!!!

tinuska83
10. apr 2013

mne ms nechce prestat neviem co sa deje uz mam asi 2 tyzdne ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre