Inseminácia pri zlej pohyblivosti

veronikaa006
11. feb 2021

Má zmysel inseminacia ak má manžel progresívne pohybujúcich sa spermií 23%? Máte niekto skúsenosti? Ostatné parametre sú ok.

adara777
12. feb 2021

Tak iui je vlastne to, že ich strieknu (spermie)do maternice, čiže im tým pomôžu, keď sú lenivé. To sme mali aj my. Nám síce iui nevyšlo, ale ak ty si inak ok, za pokus to stojí. Inak máš 3 pokusy tuším cez zdravotnú...

veronikaa006
autor
12. feb 2021

@adara777 IUI neprepláca poisťovňa. A vy ste mali tiež zlu pohyblivosť?

adara777
12. feb 2021

@veronikaa006 jaj sorry. Ja som už samoplatca, tak mne to už bolo jedno či sa to platí alebo nie. Áno máme zlú pohyblivosť, dokonca tá progresívna typu a, čo by mali byť najrýchlejšie, len asi 7%. Ono sa to u mužov mení, keďže im sa spermie obnovujú kazdych 70 dní. Sú vitamíny na lepšiu pohyblivosť, asi C, Q10, Zinok...skús pogooglit.

veronikaa006
autor
12. feb 2021

@adara777 Pred 4 mesiacmi mal dobrý spermiogram len my sa už snažíme cez 2,5roka a ja mám už len jeden vajcovod...Vitamíny berie už pol roka.

veronikaa006
autor
12. feb 2021

@adara777 a typu B mál koľko? Lebo mi máme typu A len 5percent a typu B 18percent , typu C 11 percent. Androlog povedal že pri takej pohyblivosti jedine ivf........ale keď my ivf nechceme aj ked mám pocit že iná možnosť nebude

adara777
12. feb 2021

@veronikaa006 rýchlosť typu B už bola väčšia okolí 50% a C okolo 16%. Raz ale mal rýchlosť typu A 0%. Ja neviem od čoho to záleží 🤷. My sme iui skúsili len raz a išli sme do ivf, ja som chcela hlavne kvôli môjmu veku.

adara777
12. feb 2021

@veronikaa006 a ešte aká je morfologia...my sme aj tu mali mierne pod hranicou. Ináč iui je nabolestivy zákrok, ktorý v pohode môžte skúsiť. Človek nikdy nevie, niekomu to vyjde hneď

veronikaa006
autor
12. feb 2021

@adara777 morfologia je 5 percent. Ja som na iui bola už 2x neúspešne a vtedy bol spermiogram v poriadku. Nakoniec som otehotnela prírodzene ale bolo to mimomaternicové. Ale teraz keď je spermiogrsm zlý tak to asi prirodzene nepôjde.

balalea
12. feb 2021

@veronikaa006 my sme mali 30% ( čo je 2% pod hranicou) a nič..
Myslím že iui by sa malo robiť len pri normospermiograme - len z vlastnej skúsenosti a zbytočne minutých peňazí a času .. je tam len mizive vyššie % úspechu ako pri prirodzenom tehu
Každopádne , vychádzajú aj iui a želám ti aby si bola jedna z tých 💕😊
Jedno centrum čo viem robí vždy iui bez ohľadu na spermiogram, až potom riešia veci hlbšie

veronikaa006
autor
12. feb 2021

@balalea ktoré centrum?

balalea
13. feb 2021

@veronikaa006 moja skúsenosť - gyn fiv Nitra, viem že aj Ba má take postupy . Chodila mi tam kamoska a kolega tiež toto “zazil”
Vôbec nechcem očierňovať centrum , to nie. My sme mali morfológiu 2% a pohyblivosť 30% .. (mame ale veľmi veľmi veľa spermií tak som kývla rukou nad tým ako nováčik) 🙂 tak či tak sme šli potom do ivf, po hlbšom vyšetrení sme zistili že mame aj iný problém , ale tak nikdy nie je vylúčené prirodzene tehu 🤷‍♀️ To už ale nie je v našich rukách
Držím palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre