Inseminácia - skúsenosti

nikita151
14. jan 2022

Ahojte 😊 s manzelom sa snazime o babo vyse roka a pol a chcela by som sa opytat,ze ci niektora z vas ma skusenost s inseminaciou. A vedela mi napisat,nie konkretne zakrok,ale okolo toho vsetko. Ci sa beru pred tym nejake lieky,vytaminy alebo vam predpisal nieco doktor. Ci doktor pred zakrokom, sleduje ovulaciu dlhsi cas. Alebo je to tak,ze sa vyrata termin ovulacie ja tam pridem,supnu to tam a hotovo? Ak som to nejako nevhodne alebo nespravne napisala tak sa ospospravedlnujem. Dakujem

marinecka95
14. jan 2022

@nikita151 ahoj ;) ja som akurát dnes po druhej IUI.
Najskôr prídete na konzultáciu, kde sa Vás budú pýtať rôzne otázky, potom Dr rozhodne o tom ako ďalej postupovať - nie že ty si povieš IUI. Predtým ako lekár rozhodne však musí partner absolvovať spermiogram (my sme mali v deň konzultácie) - keďže inseminácia sa vykonáva len dobrom respektíve malých anomáliách. Taktiež musí byť u ženy vyšetrenie priechodnosti vajíčkovodov. Až potom podstúpite prípravu na IUI - väčšinou sa stimuluje rast vajíčok clostilbegytom, chodíš na ultrazvuk a keď budú folikuly zrelé, dostaneš injekciu, ktorá uvoľní vajíčko a naplánujú samotné IUI. Naozaj záleží od konkrétneho páru.

marinecka95
14. jan 2022

@nikita151 * vykonáva len pri dobrom spermiograme, respektíve malými anonáliami a 100% priechodnosťou vajíčkovodov u ženy

nikita151
autor
14. jan 2022

@marinecka95 dakujem za super vysvetlenie 😊 bola som v Gyn-five na priechodnost vajcovodov a vysledky super. Manzel bol tiez na spermiograme a vsetko dobre len spermie spomalene,ale dr. mu dal nejake lieky a vitaminy a po troch mesiacoch,teda co bude zaciatkom februara ma ist, nan zasa. A nevies,aka je toho zakroku priblizna uspesnost? Obaja mame 34r. ja som teda v poriadku a manzel,tak ako som pisala. Moc dakujem 🤗

janulka2805
14. jan 2022

@nikita151 Ahoj 🙂Ja som tiež po IUI, a podarilo sa na prvýkrát, dnes mam doma 10 mesačne dvojičky 🙂🙂 Taktiež najskôr bola konzultácia a bežné vyšetrenie, muž spermiogram.... Potom robili zákrok priechodnosti vaječníkov... A nakoľko som mala polycysticke vaječníky tak ma stimulovali liekmi, tiež clostylbelgyt, deň pred IUI som si pichla pregnyl a na deň keď mala prebehnúť ovulácia bola naplánovaná IUI.

kvetinka719
14. jan 2022

Ahojte, toto aj mna zaujíma, ak nevadí. Práve riešime to iste a tiež v GF BA. Odporučili nám ISCI IVF, ale led nám odporúčali, nevedela som, že som tehotná. Podarilo sa spontánne. Zial v 9tt som mala MA. Teraz tam chceme ísť opäť, a vyskúšať, či miesto IVF nemôže byt IUI, keď som už raz otehotnela. Manžel ma ale zlý SG, 2% morfológiu. Myslela som ale, že keby sa spermie vyselektovali, IUI by mohlo pomôcť.

nikita151
autor
14. jan 2022

@janulka2805 supeeer a tak mne z toho zakroku bude stacit jedno a nie hned dvojicky 😅 srandujem 🙈 tesim sa s tebou a nech robia iba radost 🤗 dufam,ze sa to podari aj nam 😊

hederamonstera
14. jan 2022

@kvetinka719 moj manzel ma 1% morfo a podarilo sa druhe IUI😊 drzim palce

janulka2805
14. jan 2022

@nikita151 No mne by tiež jedno stačilo 😅😅ale lieky domohli k dvojkam 🙂 a veru už by som nemenila 🙂🙂🙂❤️ Držím silno palce nech to vyjde ✊✊🍀

marinecka95
14. jan 2022

@janulka2805 môžem sa opýtať - mala si viac folikulov alebo dvojky vznikli z jedného vajíčka?

marinecka95
14. jan 2022

@nikita151 no úspešnosť asi taká - buď : alebo 😃

kvetinka719
14. jan 2022

@hederamonstera och to je úžasne 🥰 teším sa s vami. A aj ste boli nejako hormonálne stimulovaní?

kvetinka719
14. jan 2022

@hederamonstera a estě mi napadlo, aj vám nejako selektovali spermie? Akou metódou?

hederamonstera
14. jan 2022

@kvetinka719 ja som brala letrozol na vyvolanie ovulacie, mala som jeden velky folikul a potom som si pichla ovitrelle na vyvolanie tej ovulacie a hned sme sli na druhy den na IUI (lebo mi skor dozrel folikul, nejaky 12dc to bolo).
Pri IUI spermie triedia, neviem akou metodou. Vyberaju tie najlepsie. Este sme to potom doma poistili na druhy den 🙂

marinecka95
14. jan 2022

@janulka2805 ešte mam jednu otázku - nejako špeciálne si oddychovala ? Do práce si chodila?

janulka2805
14. jan 2022

@marinecka95 Mala som 2,rovnako veľké folikuly, tak ma upozornili, že sa môže stať, že budú dvojky 🙂🙂 Nechodila som do práce, nakoľko ja som učiteľka a inseminacia bola v júli, voľno som mala..... Ale snažila som sa trosku oddychovať 🙂 napr.kamoši ma volali na turistiku, nešla dom, tiež do aqua parku, nešla som..... Skôr len domka, a prechádzky.... 🙂🙂🙂

marinecka95
14. jan 2022

@janulka2805 ja som tiež učiteľka ;) inseminaciu som mala v decembri pred prázdninami ale nevyšla. Teraz som bola na ďalšej a riešim či ísť do práce alebo nie. Skôr som za - nebudem rozmýšľať aspoň 😄

janulka2805
14. jan 2022

@marinecka95 Aká nahodicka 🙂🙂 no je pravda, že aspoň nebudeš premýšľať nad tým, ale zase v tejto práci sa aj dosť nastresujes, či? 😄😄 Takže druhá IUI... Držím silno palce ✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊🍀

marinecka95
14. jan 2022

@janulka2805 ďakujem 😁 stále sa nemôžem rozhodnúť či ísť či čo 🤷‍♀️

milka1988
14. jan 2022

My sme boli v Heliose a fungovalo to tak, ze prv sme mali urobený spermiogram- všetky výsledky v norme až na morfologiu- 0,5%
jasne odporúčali len IVF v našom prípade.nejake ešte vyšetrenia na pohlavné choroby urobili, test či nezabija moje telo manželove spermie. Sami sme povedali ze IVF nie, lebo sa na to ešte necítime. Mňa stimulovať nebolo treba mala som každý mesiac ovuláciu. Pri prirodzenej ovulacii sme mohli ísť na iui aj 10x aj 20x tak sme sa na to nastavili
Nerobili mi ani priechodnosť vajcovodov. Keďže ovulácia bola prirodzená, sledovali ako rastie folikul. Dali mi injekciu Ovitrelle, doma som si ju pichla ako nakazali. Iui mala byt o 2 dní. Lenže ja som si robila doma ovu testy a vyšli silno pozitívne, plus som cítila v ten deň aj pichanie nás ľavej strane vaječníkov, tak som hneď volala dr že mne už ovulácia zrejme prebieha nech posunieme iui o deň skôr.
Ráno prišiel manžel, odovzdal spermie, tie sa triedia pomocou tzv.centrifugy a roztoku ( celé video je na YouTube ako to prebieha)
Oni ich nevyberajú fyzicky že ktoré sú dobré. To sa robí pri IVF. pri IUI to robí za nich stroj. Mŕtve ostanú dole, živé pohyblivé hore. Oddelia ich a určitý objem a množstvo dajú žene dnu o 2 hodiny na to. Ak to množstvo a pohyblivosť nebude vyhovovať neurobia v ten deň IUI
Ľahla som si na stôl, dnu zaviedli dlhu tenkú hadičku a vstriekli manželove precistene už spermie
Ležala som 10 minút na stole a išla domov.
O 14 dní som mala prísť na krv či je pozitívna nakoľko testovať sa doma nemá lebo tá injekcia Ovitrelle môže falošne ukazovať na teste 2 čiarky ( keďže obsahuje HCG hormon)
No a nam to vyšlo na prvý krát ❤️ aj keď manžel mal patologiu 100%poskodenie hlaviciek a 0,5% morfologiu
Teraz som už v 34 tt a malý je úplne zdravý

kvetinka719
14. jan 2022

@milka1988 veľmi pekne ďakujem za toto komplexne zhrnutie 🍀 som rada, že vám to takto vyšlo, je to inšpirujúce 🍀 čiže môžem aj ja si povedať, že chceme skúsiť IUI, aj keď odporúčajú IVF? My mame morfológiu 2%, mohlo by sa podarit 💞

milka1988
15. jan 2022

@kvetinka719 zalezi ake su dalsie výsledky zo spermiogramu este, rýchlosť a množstvo lebo na to su tiež normy. Ak by ste ich nespĺňali tak iui neurobia :/

kvetinka719
15. jan 2022

@milka1988 och to si ma teraz nepotešila 😔 a nevieš? Aké si normy? Ja som myslela že keď sa podarilo spontánne, mohli by spraviť IUI, tak uvidím. Ani neviem prečo som si tak vyfantazírovala, že IUI by vyšlo

milka1988
15. jan 2022

@kvetinka719 mam Len toto lebo som bola zvedava ☺️ mas výsledky zo spermio?

milka1988
15. jan 2022

@kvetinka719 iui nema sice veľkú usoesnost ako ivf ale ja som si od začiatku hovorila aj 15% je pre nas úspech ako nič a ze to musí vyjsť. Proste musí a hotovo. Nič iné sme si nepripúšťali. Uz na stole keď som ležala som zavrela oci a predstavovala ako ta jedina jedna pekne pláva k vajíčku, doma som si ľahla na posteľ že no a teraz sa delia bunky, manžel hovoril o ňom akoby tam bol už v brušku, a to sme ešte neboli vtedy na krvi. Pozri keď si už prirodzene otehotnela tak budeš znovu 🙂 horšie sú prípady kedy obaja sú na 100% neplodny alebo im nikdy nebolo zistené prečo nevedia počať a pritom všetky výsledky všetko je u nich 1000%
..

janulka2805
15. jan 2022

@marinecka95 Nechoď a urob si kludik doma 🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

kvetinka719
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka719
15. jan 2022

@milka1988 presne tak si k tomu pristúpila ako ja by som 🤗 podľa mna aj preto ti to vyšlo. Ja si tiež myslim, žeby nám to vyšlo. A veľmi sa teším, že vám sa podarilo ❤️

milka1988
15. jan 2022

@kvetinka719 ako su pomalšie aj menej ako sme mali my ale dôležité je ze su 🙂 takze kym su spermie a ty máš vajíčko šanca je stále 🙂 držím palce skúste to nemáte čo stratiť okrem času a € 🙂

kvetinka719
15. jan 2022

@milka1988 ach jaj bodajby sa podarilo aj s tými okolnosťami ktoré mame 🥰

milka1988
15. jan 2022

@kvetinka719 podari, ak nie na prvy sup tak na dalsi ved to mozete vyskusat cca 3x ak by si bola stimulovana clostilom napr ak mas ovulaciu prirodzenu tak aj 10x 🙂 proste to je taka "statistika" ze raz to musi vyjst ;) drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre