Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?
Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?
Stručné zhrnutie
- ISCARE v Martine poskytuje asistovanú reprodukciu vrátane IUI, IVF a ICSI a sídli vo Fakultnej nemocnici Martin (pavilón č. 6).
- V ISCARE Martin pracuje MUDr. Stanislav Tomáš (uvádzaný ako doc./docent) a v tíme je embryologička p. Filová; centrum ponúka aj prenatálne kontroly po úspešnom IVF.
- Ceny a úhrady sú kombináciou hradených a doplatkových výkonov: stimulačný protokol a monitorovanie môžu byť bez poplatku, IUI bolo v diskusii spomenuté 75 €, a doplatky za nepreplácané IVF výkony sa uviedli okolo 465 € plus ~214 € za lieky.
Najčastejšie otázky
Q: Ako sa objednať na konzultáciu do ISCARE Martin?
A: Na konzultáciu sa objednáva telefonicky cez recepciu centra; používatelia hlásili voľné termíny do niekoľkých dní až dvoch týždňov podľa momentálneho záujmu.
Q: Čo si zobrať na prvú návštevu (konzultáciu) v centre asistovanej reprodukcie?
A: Zvyčajne treba priniesť gynekologickú kartu/odpis z dokumentácie a spermiogram partnera; niektorí odporúčajú mať aj aktuálne výsledky vyšetrení.
Q: Koľko stojí IUI v ISCARE Martin?
A: V diskusii jedna užívateľka uviedla, že IUI ju stálo 75 €; ceny sa môžu líšiť podľa použitia stimulácie injekciami.
Q: Ako dlho trvá schválenie žiadosti o hradené IVF poisťovňou?
A: V príspevkoch sa spomínalo čakanie na schválenie žiadosti približne 5–6 týždňov.
Q: Aké doplatky môžem očakávať pri IVF v ISCARE?
A: Jedna pacientka uviedla doplatok cca 465 € za nepreplácané úkony (predĺžená kultivácia, ICSI dvoch vajíčok, darcovstvo spermií) a cca 214 € za lieky; niektoré základné stimulačné protokoly a monitorovanie mali byť bez poplatku.
Q: Ktoré stimulačné preparáty sa v diskusii spomínali a aký je medzi nimi rozdiel?
A: Spomínané lieky: Bravelle, Gonal, Puregon, Menopur, Fostimon, Pregnyl, Decapeptyl, Synarel, Cetrotide, Diphereline; Bravelle je opísané ako urofolitropín (FSH získaný z moču menopauzálnych žien) a Gonal/Puregon sú drahšie čiastočne kvôli podávaniu formou pera.
Q: Robia v ISCARE Martin genetiku spermií alebo embryí?
A: V diskusii sa uvádzalo, že laboratórium rieši vyšetrenia fragmentácie DNA spermií a že možné je pred transferom genetické testovanie embryí, avšak tieto vyšetrenia sú finančne nákladné.
Závery z diskusie
Zhoda
- ISCARE Martin je lokalizované vo Fakultnej nemocnici Martin (pavilón č. 6) a poskytuje IUI, IVF, ICSI a prenatálne kontroly po úspechu.
- MUDr. Stanislav Tomáš je v diskusii pravidelne uvádzaný ako hlavný lekár centra a pacientky oceňujú prístup personálu a embryologičky p. Filovej.
- Niektoré administratívne a technické položky (stimulačný protokol, monitorovanie) môžu byť v centre poskytované bez priameho poplatku.
Sporné názory
- Niektoré pacientky považujú Helios a iné CAR za viac „strojové“ alebo komerčné, zatiaľ čo ISCARE popisujú ako ľudské a individuálne; alternatíva je zvažovať Helios vs. ISCARE podľa preferencie prístupu.
- Otázka potreby predoperačných vyšetrení (RTG pľúc) má protiľahlé názory: niektoré pediatra/centre to nevyžadujú, iné požadujú kompletné predoperačné zázemie.
Otvorené otázky
- Koľko presne budú stáť konkrétne nepreplácané procedúry (predĺžená kultivácia, ICSI, genetické testovanie) pre ďalších pacientov vzhľadom na individuálne potreby?
- Ako presne ISCARE v Martine postupuje pri prípadoch opakovaných zlyhaní embryonálneho vývoja a kedy odporúča darcovstvo spermií/vajíčok?
Spomenuté značky a firmy
ISCARE, ISCARE, a.s. Martin, Helios, VšZP, Fakultná nemocnica Martin, ISCARE Praha, Helios Martin, CAR v Bratislave
Spomenuté produkty a metódy
IUI, IVF, ICSI, predĺžená kultivácia, darcovstvo spermií, spermiogram, prenatálne kontroly, genetika spermií (fragmentácia DNA), genetické testovanie embryí pred transferom, KET, hysteroskopia, OPU, stimulačný protokol a monitorovanie, Bravelle, Gonal, Puregon, Menopur, Pregnyl, Duphaston, Clostilgegytom, Decapeptyl, Synarel, Fostimon, Cetrotide, Diphereline
Miesta a osoby
Martin, Fakultná nemocnica Martin, Ružomberok, Bratislava, Helios (Martin), ISCARE Praha, Brno, Trenčín, Banská Štiavnica, Vyhne, Hodruša, Zvolen, Žiar, Kremnica, Banská Bystrica, Prievidza, Turčianske Teplice, MUDr. Stanislav Tomáš, p. Filová, Dr. Krajkovič, Dr. Gáťova, Hudecom
@crazybabenka
dakujem pekne, ale nejako ich nemozem najst.....asi mi ich niekto po ceste zhltol 🙂 😀
@lenkalienka01 no pekne....tak posielam ďalšie 😉 špeciálne zaheslované.....že ich otvoríš len ty
No tak ja mám mementálne veľkú dilemu... ponúkli mi prácu, akú chcem už niekoľko rokov... ale ja som dohodnutá v iscare na ivf.... ja chcem oboje, ďalšie dieťa aj novú prácu...prečo to musí byť také komplikované?
ahojte, dlho som tu nebola, všetkým Vám prajem pekné a pokojné sviatky, nemám kedy už čítať, malinká ma zamestnáva 24hodín, máme plačlivé večery, snáď čoskoro z toho vyrastie........gratulujem novým tehuľkám
crazybabenka-neboj sa pôrodu, aj ja som sa bála a nakoniec vďaka epidurálu ma to nebolelo, epidurál sa dá vydržať
može mi niekdo napísať prečo janemari išla do nemocnice?
sliver-aj ty si bola v nemocnici?
aj my sme boli v 30tt v nemocnici, náš drobček sa pýtal na svet, proste treba byť len v kľude, a nakoniec sme to dotiahli do 39tt
@crazybabenka @tessinka Tak unavu tu mam aj ja, ale apetit sa mi nezmenil...krize,prsia, vajecniky,podbrusko pobolieva....uvidime co,z toho bude. Ale som pekne doma na PN a setrim sa.
@tessinka No ved prave ,ze cely zivot je prevazne komplikovany...a vacsinou pride 1,2,3 veci naraz a je z toho dilema, co z toho je dolezitejsie. Tazko mi je radit... casom sa to hadam utrasie,verim,ze sa rozhodnes spravne 😉
@buba78 Aj Vam pekne sviatky.
@sliver Dakujem 🙂
@crazybabenka
tebe aj ostatným snažilkám t.j. budúcim maminám prajem pekné sviatky a nech každý pod stromčekom nájde ten svoj darček, po ktorom túži..........
Ak láska topí ľad, čo pani zima vyčarila, ak dá človek viac čo v sebe skrýva, ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz, padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas, tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak VIANOCE a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet. Pokojné a šťastné sviatky Vám všetkým želám 🙂
@sliver Testovat mam 27.12 na 12 den od ET. No bojim, bojim.....
Tak kocky,mna pustili na vianoce domov co sa tesim a zaroven vam posielam prianie Veselych a stastnych vianoc 🙂
@janemari , to sú dobré správy. Fajn, že nemusíš byť v nemocnici.
@terry123 , tak sa držte, a poslúchaj sliver, vie, čo hovorí.🙂
Aj ja vám všetkým prajem krásne vianočné sviatky, plné pohody a radosti. A do nového roku 2011 veľa šťastia, zdravia aj všetkého, čo si prajete. A nech nám prinesie tie vytúžené bábätká. 🙂
babulky aj ja vam prajem krasne vianoce oddychnime si od stresu, pekne sa napapajme kolacikov, odpocinme si od zhonu a na novy rok tu budeme same tehulky :D
Prajem všetkým pokojné prežitie vianočných sviatkov......tehuľkám nech utešene rastú brušká.....a snažilkám.....čo najskoršie osídlenie bruška drobčekmi 😀
Všetkým pokojné sviatky, kopec oddychu, lásky a pohodičky 🙂
a samozrejme nech sa všetkých splnia tie najtajnejšie sny (všetci vieme aké 😉 )!!!!!
Prajem vsetkym krasne vianoce tehulkam bezproblemove porody,snazilkam babetka do brusiek a celemu timu v centre aby mali same uspechy,krasne vysledky a cim viac spokojnych parov,ktorym dopomozu k splneniu ich sna mat babetko a tak im urobia vianoce hoci aj v lete 🙂
ahojte dievčatá, dúfam, že ste prežili krásne vianoce a keďže som nestihla popriať, tak Vám všetkým želám.....aby sa Vám splnilo všetko, všetko čo si len želáte 🙂
ahojte kočky, no ja už v práci, ešte by som príjala také 3 dni voľna minimálne, lebo hneď na začiatku sviatkov som tak nachladla, že som viac menej sviatky preležala, ale tak radšej teraz nech sa vyliečim a za 2 týždne šup šup stimulka. 🙂)))
@janemari , možno sa ti nesplní toto, ale ešte niečo lepšie 🙂.
My máme krásnu zimu, a ja našťastie ešte voľno. Želám aj vám pekné zimné dni.
@bbtina , tak tak, pekne sa teraz vylieč, a potom na to. Pozerala so do štatistiky iscare, vraj najúspešnejšie mesiace sú január a február.
My sme sa už predbežne rozhodli, že teraz na ivf nepôjdeme 😒 ☹ ☹ ... Ale ešte to musím prebrať v iscare, či to pôjde, teraz nevyčerpať schválenie poisťovňou, ale až neskôr, či by šlo požiadať si potom znova.... Chceli by sme to posunúť o rok, ak to pôjde...To mi príde taká strašne strašne dlhá doba.... A vôbec, čo bude o rok, ktovie.... Lenže tú novú prácu potrebujem a chcem, a čakám na to už niekoľko rokov... achjaj...keby vyšlo iui, tak teraz nič neriešim......ale my si nerozkážeme, asi treba veci zobrať, ako prídu...


Potvrdzujem tie sušienky 🙂 . Ja som úspešne vyskúšala okrúhle piškóty - len čo som sa prebudila, ešte predtým, než som vstala, som si jednu-dve dala a potom sa to dalo zvládnuť.
Babule, tak v najbližších týždňoch želám veľkú spotrebu sušienok a piškót. 🙂