Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

sliver
10. jan 2011

@bbtina - to máš fakt krásnu úrodičku, teraz len pozitívne myslenie, dobrá náladička a všetko je super!
No jo ale ešte si na to neviem akosi zvyknúť 🙂 iné to je keď má niekto tehu brucho, vieš také ako ked sa človek na teba pozrie tak vie že si tehotná ale ja vyzerám ako keby som cez vianoce riadne papkala 😀 veď si zvyknem 😉

a ináč robil ti IUI ked si mala 4 folíky? lebo to už moc nechcú robiť.... ja som si na IUI stále pýtala silnejšiu stimuláciu ale on povedal že to nerobia keby mi ich veľa narástlo tak je riziko 2-3-4čát tak sme išli na IVF

buba78
10. jan 2011

janemari-prepac asi som si zle zapamatala. myslela som, ze si podstupila viac IVF. nam sa dcerka podarila az pri 2IVF. nemame nic zamrazene. ako si dnes dopadla

petuska123
10. jan 2011

@bbtina takze teraz najblysie ta co caka??iui ci ivf??ja koncom januara zacinam brat clostyl takze som zvedava ako mne zareaguju..normalne na poslednej prehliadke som mala 5 folikou a to bez clostilu.co bude snim??20?? 😀 😀 😀

bbtina
10. jan 2011

@sliver nie,stopli mi IUI presne pre toto riziko,potom som mala mesiac antikoncepciu a az dalsi mesiac pokus
@petuska123 no uz stimulujem na ivf,ale mam kratky protokol tak to preto clostyl,dnes som 1x pichla Bravele a v stredu kontrola

zlatanka30
10. jan 2011

@bbtina jej to mas paradnu urodu.kratky protokol s minimalnou stimulaciou a este aj clostyl.super.ja som mala pri prvom ivf tiez kratky protokol mala som gonal a decapeptyl a iba 4 foliky.doktor nebol nadceny vravel,ze je to malo.som straasne zvedava ,co nam navrhne docent.neviem,ci ma vobec u mna stimulovat ked mam tak malo folikou.z tohto mam najviac obavy.uz mam napisane aj otazky na papieri pre docenta 😀

bbtina
10. jan 2011

@zlatanka30 to som mala aj ja,ale toto uz riesi vraj embryologicka tak som sa k otazkam nedostala,ale podla mna je lepsie mat napr.4 a poriadne ako vela a nizsej kvality.no ved som zvedava ako v stredu pri kontrole

zlatanka30
10. jan 2011

@bbtina co riesi embryologicka?tie foliky?ano menej je niekedy viac,ale dufam,ze mi to potom nedaju pocitit ze malo.to fakt mi vtedy teda dodalo silu. 😠

janemari
10. jan 2011

Tak kocky zas idem do nemocnice.

bbtina
11. jan 2011

@zlatanka30 hej, hej tie foliky a vlastne už všetko, mi keď sme mali pohovor s koordinatorkou, tka som sa chcela tiež pýtať, ale maju to tam podelené, niežeby nám nevedela odpovedať, ale ona vlastne rieši nastavenie protokolu a sledovanie a potom počas stimulky všetko ostatné vraj embryologička, veď zajtra idem na kontrolu a máme aj sedenie s embrylogičkou, tak idem vyzvedať 🙂))

@janemari a čo sa stalo? Dúfam, že si v poriadku.................že je to radšej preventívne opatrenie

petuska123
11. jan 2011

@bbtina no nam tiez vravel ze bude kratky protokol vlastne nam to povedal ze jemny protokol 😀 a smiem sa spatat kolko cca vas to vyslo,???doplatky za lieky a teda tento mesiac podstupis ivf??a pojdes aj na PN??joj vela otazok by bolo..a podstupila si aj vysetrenie srdca ak hej kde si bola??pred tym zakrokom ci ta to este len caka??

bbtina
11. jan 2011

@petuska123 no lieky vyšli 140eur (davaju ich trochu viac pre istotu (myslím, ze som dakde dala aj fotku, mala by byť v mojom fotoblogu ze kolko liekov....to budeš mať zrejem to isté čo ja, lebo toto je najjemnejší 🙂)). Ak pôjde všetko dobre až do soboty tak v ponndelok ideme na odber vajíčok a potom na vklad, ešte uvidíme ako to dopadne lebo stale neviem či predĺženú kultiváciu áno alebo nie 😖 chcela by som sa rozhodnúť podľa počtu aký budemem ať, ale to zrejme nebude závisieť odo mňa. Na PN sa nechystám vôbec, stimulácia je u mňa v pohodke, nemám žiadne vedlajšie účinky,možno len náladovosť a precitlivenosť, ale myslím, že v znesiteľnej miere. V pondelok po OPU ostávam doma , lebo veď ani nemôžem ísť do práce, keďže zákrok je v narkóze, na druhý deň už drem do roboty a potom po vklade by som chcela nejaké dni dovolenku, ak si zoberem 4 dni +vikend tak je to v pohodke. Na vysetrení srdca som bola v rámci predoperačného na internom oddelení, u nás sa strašne dlho čaká, tak som bola rada, že tam niekto vypadol tak ma objednala do týždňa, tam mi robili EKG, rozbor moču, kompletné vyšetrenie stavu a to veľmi podrobne, zisťovanie rodinnej anamnézy, predtým aspon tak týžden choď ku svojmu gynekologovi, kvôli rozboru krvi, aby si už na interne mala vysledky

petuska123
11. jan 2011

@bbtina aha tak to nieje taka velka palka a ta predlzena kultivacia je co??od coho zavisi ze ano alebo nie,to sa mas rozhodnut ty a nie lekar??a cca po kolkych dnoch je potom vklad vajicok??na internom si bola v rosveltke??ci v kardiocentre??takze by bolo asi dobre sa uz teraz tam objednat ???ak maju vela naobjednavanych??

bbtina
11. jan 2011

@petuska123 no to bola len suma za lieky 🙂 ale budeme platiť ešte ICSI, lebo manžel mý zlý spermiogram, a tú PK neviem, ja by som sa chela rozhodnúť sama,ale vraj to rozhoduje embryologička, podľa toho ako sa vyvýjajú embrya, lebo klasicky sa ti po 3 dňoch vkaldajú embryjka ale ak máš PK tak až po 5 dňoch, robí sa to preto, lebo vraj sa môže stať, že 5 dní sa dožiju len životachopne embrya a ak by ti napr po 3 dňoch vložili embryo, ktoré sa na 4 deň prestane vyvýjať, tak je to zbytočné. Lenže názory sú rozne, nevyhodou je že vraj keď je PK a embry sa vkladaju neskôr, že sú už citlivejšie na transfer a skôr sa môžu poškodiť. No a potom si vyber, ani tak ani tak, ale že keď ja malo vajíčko tak sa pK nezvykne robiť, iba málokedy........Na internom som bola v Zdravomede, to je oproti starej nemocnisi, ja tam mam aj gynekologa, ja všeobecného doktora. Sestrička zakaždým vzdychala, že u nich sa 2 mesiace čaká, ale boli tam taký čo prišli bez objednania, tak povedala, že ich zoberu, ale až po objednaných pacientoch, myslím, že také 2 týždne dopredu to stačí riešiť, lebo vraj vyšetrenie krvi+interné platí len mesiac pred zákrokom, ak by si to prešvihla, musela by sisi robiť nanovo, a do Roosveltky nechoď, tam ani nieje šanca sa objednať

petuska123
11. jan 2011

@bbtina dakujem za odpovede no ak daco by som sa chcela este popytat tak sa ti ozvem mudrejsia budem koncom januara co dalej zatial papa 😉

bbtina
11. jan 2011

@petuska123 nie je zač, no potom budem aj ja hádam ešte múdrejšia xixi, uvidíme ako to všetko dopadne ....

bbtina
11. jan 2011

Kočky čo ste po IVF, ako vám rastli foliky pri stimulke? Od akej velkosti sa vlastne foliky odoberaju?

sliver
11. jan 2011

@bbtina - posledný utz som mala robený ked mali tie najväčšie okolo 19mm a doc. povedal že večer pregnyl že ostatné dorastu...

bbtina
11. jan 2011

@sliver 😀 ak budú rásť štandarne tak mi to tiež tak vychádza že by mohli mať toľko. Koľký deň cyklu si bola? Ale 19 je už zrejme tak akurát, však?

sliver
11. jan 2011

@bbtina - u mňa to nešlo dobre.... rástli pomaly, som chodila na utz každý druhý den a čo utz zdvihli mi dávku liekov, nakoniec som skončila s trojtou dávkou ako som začala..... pomaličky rástli tak sa ich snažili popohnať.... tak som nakoniec na odber išla až 18DC..... ale hlavne že to zvládli 😉

bbtina
11. jan 2011

ahaaa, to bude asi fakt individuálne, veď uvidím čo zajtrajšia kontrola na to 🙂

sliver
11. jan 2011

jojo uvidíš na kontrole, aké si ich mala veľké v pondelok a koľký DC si bola v pondelok?
ináč ja som sa potom vždy pýtala čo si myslí, že kedy bude odber, tiež aby som si to vedela v robote zariadiť kvôli voľnu a on mi povedal zhruba, skoro na den presne....

bbtina
11. jan 2011

No v pondelok mali skoro všetky 9mm, jeden mal 10mm a jeden 8 mm a tie zvyšne zrejme nestali za reč 🙂, bola som 7deň cyklu po 5dňovom užívani clostylu, teraz som zobrala už 2 x Bravele 75IU a zajtra si buď upravím alebo neupravím podľa výsledkov. No a v pondelok mi docent povedal, že to vyzerá na 17.01.

tessinka
11. jan 2011

@bbtina , tak ty už si v plnom nasadení? Tak držím palce. Zatiaľ to vyzerá celkom dobre, podľa toho, čo píšeš, folíky rastú. 🙂

Možno mali v MT včera preto tak veľa ľudí, lebo to bol asi prvý pracovný deň po dovolenkách, tak sa im asi po Vianociach museli prísť ukázať viaceré budúce tehule 🙂 , ktovie? Ale oni sú fakt organizačne super, a nachystaní.

@sliver, ale veď už spokojne môžeš niečo pribrať, veď to máš už 13 tt, ako čítam. 🙂 Kamoške práve končí prvý trimester, a kúpila si pekné tehotenské rifle, vôbec to na prvý pohľad nevyzerá, len cez bruško je taká voľnejšia látka s gumkou.

@janemari, chúďa moje, zase do nemocnice? Hlavne, nech je všetko v poriadku, už to kvôli tomu drobcovi zvládneš. Tak sa držte.

bbtina
12. jan 2011

tak rastu ďalej a množia sa 🙂))))) dneska mali už 1x15,3 14mm ďalšie od 11do 9 a ešte tam boli malé, dokopy všeho všudy aj zo 15, len či budú plné, docent povedal, že takých 6 vajíčok určite z troho všetkého bude 🙂))))))

tinara23
12. jan 2011

@bbtina tak pekne narástli 🙂 a aký je teraz ďalší postup ?

bbtina
12. jan 2011

@tinara23 tak záver taký že zvýšiť dávku Bravelle, lebo teraz som mala len mimimálnu 75IU, takže pichať150IU+už môžem pichať Cetrotide, ešte mi dali Estrofem, lebo mám nízku sliznicu, tak nech porastie, na kontrolu ešte v piatok, že ako teda dorástli foliky podľa toho cez víkend Pregnyl a pondelok alebo utorko bude odber , dnes sme boli aj u embryologičky, tak sme sa dohodli aj na PK a taktiež podľa počtu vajíčok na kombinovanej metode oplodnenia (časť prirodzene, časť ICSI) ale to naozaj bude len na tom, či bude tých vajíčok dosť, tak to si upresníme po odbere 🙂))

tinara23
12. jan 2011

@bbtina tak super, ide to rýchlo, ale ty si to nejak rýchlo stihla v Martine, ráno som ta videla ako píšeš na koníkovi a o 11.00 si už tu 😲 , teda ak nesurfuješ cez mobil 😉 a injekcie si picháš sama? z toho mám ja najväčšiu traumu 🙂 dobré je, že sa u teba aspoň niečo deje, ja čakám do marca na výsledky štítnej žľazy a to ma unavuje, radšej by som už niečo riešila. 😀

bbtina
12. jan 2011

@tinara23 to som cez mobil, kým sme čakali na ultrazvuk 🙂)) ale tak už som sa naučila , že ak som tam o tej 7.30, tak do 10.00 som bez problemov v praci 🙂))
To sme typické my ženy, keď sa iečo začne hýbať chceme aby to bolo už aj, ale to tak nie je , ja chodim do MT cca od apríla 1x stimulácia na IUI, ale popraskalo všetko skorej, tak len prirodzená snaha, potom som mala 2x prípravu na IUI , ale som mala vela folikov,tak to stopli,1mesiac nasadena antikoncepcia-pre mna strata času 🙂), potom už konečne IUI -neuspešne, žiadosť na posiťovnu, čakanie a teraz konečne stimulka. no picham si ich sama , manžel povedal, že neexistuje že mi ich bude pichať, a neboj určite to zvládneš, aj ja som stresovala,1 deň predtým som vyhlásila, že si nejdem pichať nič a basta,a le potom prišla kontrola v MT po Clostyle, volali mi oo 15.00 a že si už môžem prvý krát pichnúť, no ale samozrejme injekcia doma a kým som sa domov dostala tak bolo 18.00, tak som zavrela vchodove dvere, šupla sa do kupelne a s trasucimi rukami všetko nachystala, pochopitelne, že sa mi rozmliaždila ampulka, lebo to ti neni taká sranda pekne to otvoriť 🙂)))), dezinfikovala som parfumom s čistým obsahom alkoholu, lebo somnevedela rychlo najst dezinfekciu 🙂)) ale to bola pohodka, a samotný vpich ma veľmi prekvapil,lebo len slabučko som citila, že mi niečo prepichlo kožu a potom keď som zasuvala injekciu hlbšie necítila som vôbec nič, a keďže injekcie nemám v chladničke, anii raz ma nezaštípalo nič. Proste pohodička, len je to také nepríjemné keď si to človek sám musí pichnúť no a od dnes si budem 2 picať aj ten Cetrotide sa mi už k tomu pridal, tak dúfam, že zvládnem aj to bez vedlajších príznakov

tinara23
12. jan 2011

@bbtina som si aj myslela, že to bude mobil 🙂 no ja teda ešte nemám nárok byť netrpezlivá, my chodíme len od novembra do MT, ale ten čas sa tak vlečie 😠 , keby nebolo tejto mojej štítnej žľazy už som mohla mať za prvým IUI. Ale zase som rada, že sa to našlo teraz ako neskôr, dúfam, že toto bude jediný problém 😲 . Mne manžel tiež odmietol, že keby k tomu prišlo tak v žiadnom prípade injekcie pichať nebude, ale na druhej strane vraj "bóže, veď to nič nie je" 🙂 asi tá prvá je najhoršia a potom to už nejak ide, len nabrať odvahu....tak držím palce a budem čakať na ďalšie info 🙂 a ozaj ma napadlo, chcem zmeniť gyn. tu v BB a rozmýšľam kde ísť, nemáš nejaký dobrý typ. 🙂

bbtina
12. jan 2011

@tinara23 no mne moj doktor našťastie urobil všetky vyšetrenia, keď som povedala o čo ide tak povedal, stretneme sa o 2 mesiace ak nič tak to budeme riešiť, hneď mi zobral krv, dal vyšetriť na všetko možné, aj na štítnu, urobil mi hormonálny profil, folikulometriu na 2 mesiace, manžela odporučil na spermiogram, ale na Sliači mu urobili len základný (vtedy som ani nevedela, ež existuje nejaký rozšírený) a ten mu vyšiel dobrý aj pohyblivosť aj množstvo, tak sme hladali chybu vo mne, no a poslal ma na laparku aby sa zistilo, či mám priechodné vajcovody, ja všetko OK a manželovi až v CAR zistili teratozoospermiu, poškodených 99%,všetko išlo ako po masle.....ja by som ti aj doporučila môjho , chodím k Španielkovi, je gynekológ - porodník, ale už má svoj vek a obávam sa, že mi zdrhne do dôchodku,teraz za posledný rok sa v ambulancii strieda, už tam nie je len on , ale aj MUdr. Šuteková, čiže ak on odíde, zrejme ostanem pri nej, vyzera celkom sympatická, aj sestrička čo je tam je zlatá a povedala, že pani doktorka je v pohode. Jediná nevýhdoa u neho je, že nemá sono, takže ak mám ísť na sono tak ma objednáva do Dyna, ale to je tiež promptné. A ty ku komu chodíš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre