Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zlatanka30
11. feb 2011

@sliver to hovoris o mne 🙂 .ja nedam na docenta dopustit a ani na iscare 🙂 🙂 🙂 🙂

bbtina
11. feb 2011

@ivta5 ďaľšia bystričanka? 🙂 Už sme tuším 4 🙂

tinara23
11. feb 2011

@bbtina tuším máme v BB nejaký problém s otehu, až teda...už na jednú výnimku tehuľku 🙂 a dúfam, že ju všetky budeme pekne nasledovať...však bbtina? 😉

bbtina
11. feb 2011

@tinara23 to bude tou Europou, sa len flákame a nemáme čas na nič iné 🙂))))) alebo ja už neviem, tak ale sme na dobrej ceste a ja očakávam postupne dobré správy od všetkých 🙂

ivta5
11. feb 2011

@tinara23 dík za info, nemusím sa aspoň stresovať, pokiaľ mi u nás urobia výsledky.

ivta5
11. feb 2011

@bbtina 🙂 veru bystričanka.

bbtina
11. feb 2011

@ivta5 ináč na prefotenie fotodokumentácie máš nárok zo zákona, aj by som tam just išla, nech vidia, že ľudia od nich odchádzajú, možno zmenia prístup. Som rada, že som sa po odporučení môjho gynekológa začala vŕtať hneď v oboch martinských centrách, lebo ten ma posielal do Heliosu, o Iscare mal len skusé info, zmluvu s nimi mal ešte nepodpísanú na stole 🙂, ale na základe recenzií som sa rozhodla pre Iscare, aj som mu to povedala a bolo mu to celkom jedno, hlavne nech sa podarí, a aj sa podarilo. Ináč všetky tie odborné vyšetrenia sa bežne nerobia, záleží to od diagnózy, aj my sme mai morfológiu zlu na 99% a skúsili sme IUI, dôkazom toho, že za pokus to stojí je tu naša čerstvá mamička crazy, kde s takouto diagnózou otehotnela prirodzene pred IUI

sliver
11. feb 2011

no BB sa tu riadne rozrastá 😉
sa vám v tom MT akosi páči 😉
ono to je asi tým že v ZA všetci dr. odporúčajú Helios, ja som išla do Iscaru bez odporúčania dr. len tak som sa rozhodla a jedna kamoška zo ZA preto lebo sa jej nepáčilo v Heliose....

ivta5
11. feb 2011

Oki vyskúšam to teda osobne uvidím ako pochodím. My sme mali morfológiu zlú na 100% v Heliose vraveli, že stačí aby bolo v poriadku aspoň 1 % no od toho prvého spermiogramu v roku 2008 mu už kontrolu morfologie nerobili, takže sa môžem len domnievať, že IUI robili na slepo, čo tam po morfológii, hlavne že majú vo vrecku 200 evri. Srdečne gratulujem, a držím palčeky, dúfam že sa aj mi takého šťastia raz dožijeme.

cikyta
11. feb 2011

@ivta5 Keby ste mali 100% zlu morfologiu,tak po IUI neotehotnieš ! A ani prirodzene ! 😠

bbtina
11. feb 2011

@ivta5 každé centrum má vraj na morfo iné kritéria, ale teda potom sú dosť trapný keď mali výsledok 100% a robili vám IUI a ešte k tomu bez kontrolného spermiogramu, veď ten by sa mal robiť každé 3 mesiace. V Iscare stojí IUI 75 eru, tak to je dosť rozdiel

sliver
11. feb 2011

@ivta5 - to akože za IUI 200 evri, tak to je dobré..... to by si mala v iscare skoro tri 😉

bbtina
11. feb 2011

@sliver aj u nás je to tak, ide len o také šušušu medzi babami, lebo povedzme si pravdu Iscare v MT nefunguje zas tak dlho, takže všetci hneď odporúčajú Helios, ešte že existuje internet 😀

ivta5
11. feb 2011

@cikyta Nuž mala som spermiogram v rukách a to som sa divila, keď mi po prvom IUI povedali, že som tehotná, tak som začala mať podozrenie, či sa tam nerobia dáke podfuky. Doktorka síce tvrdila, že stačí 1% na otehotnenie, no ale dávam si otázku, či je možné aby za 2 mesiace po zlom spermiograme došlo k otehotneniu?? I keď som deň po pozitívnych výsledkoch z krvi začala krvácať a povedali, že som mala spontány potrat. ☹

ivta5
11. feb 2011

@bbtina tu sme platili za vyhotovenie spermiogramu 50 eur a za 1 krát IUI 100 eur.

cikyta
11. feb 2011

@ivta5 A podfuk bol aj to,že si otehotnela prirodzene ??? 😠

ivta5
11. feb 2011

@sliver asi som to zle napísala, takže ja som podstúpila 2 krát IUI a za jedno som platila 100 eur.

ivta5
11. feb 2011

@cikyta Ja nehovorím, že podfuk bol, že som prirodzene otehotnela, to som nechápala ako sa to mohlo stať a bola som neskutočne šťastná, no po kyretáži prešlo 11 mesiacov a už sa mi nepodarilo nijakým spôsobom prirodzene otehotnieť a to sme ešte jedli aj všelijaké vitamíny. No a pred 15 dňami som bola na druhom IUI a výsledky krvi boli negatívne, tak kto mi dá na to odpoveď????

cikyta
11. feb 2011

@ivta5 Po prvom IUI si otehotnela a považuješ to za podfuk (čiže si nespokojná)
Po druhom IUI si neotehotnela (a znovu nespokojná)
Každopádne ti držím palce,aby ti zmena caru pomohla a dočkali ste sa krásneho bábätka.........
(Len ked bude Iscare fungovať tak dlho ako Helios s tolkými pacientmi,čo tam teraz má a nebude to také "ružove"časovo,ako v prvom roku fungovania,neviem kam pôjdeš.)
Moja maličká rada:
Nechaj doktorske remeslo v ich rukách. Maju na to školy,certifikáty a oni najlepšie vedia,čo robia.
Ty sa sustred na to,aby si bola pokojná,šťastná a veselá,lebo psychika je dôležitejšia,ako všetky dalšie lekárske ukony. Manželovi naordinuj vitamíny...aj ked morfologiu vitaminy nezlepšia,ale aspon ich posilnia pri následnom IVF.

ivta5
11. feb 2011

@cikyta prepáč, ale ešte som sa nestretla s nikým, kto by bol spokojný s tým, že IUI nevýjde. Je podľa teba v poriadku urobiť IUI bez toho aby urobili predtým potrebné vyšetrenia???? Ja to za odborné doktorské remeslo nepovažujem a môže mať na stene v ambulancii aj 10 certifikátov. Z fóra o Heliose nie som jediná nespokojná, takže to asi o niečom svedčí.
Oki ďakujem za radu.

cikyta
11. feb 2011

@ivta5 Nechytaj ma za slovíčka. Citaj medzi riadkami. Písala som to hlavne preto,že si bola nespokojná po USPESNOM IUI......prepáč,ešte som sa nestretla s nikým,kto by bol po uspešnom IUI nespokoný.... 😒

Z krvy ti zistia potrebne veci,ale to už je o inom....si rozhorčená,lebo ti to nevyšlo. Niet divu. Každý by bol a ver,že ťa chápem. . . Hladaš vinu hlavne v care. V kom inom ? Však ?
Helios funguje 6 rokov,Iscare ledva rok......

V heliosackej teme nikto nekyda na konkurenčne cary.

pa a drž sa aj so Zlatankou.

bbtina
11. feb 2011

baby to čo sa tu hádate, veď tak keď chce ivta5 zmeniť car je to jej vec a nech mám na to akékoľvek dôvody. Toto sa v našej téme nikdy nedeje....

sliver
11. feb 2011

preboha to čo tu bolo, toľko zlej energie som tu ešte nečítala ☹
baby nepajeďte sa, 1000 ludí 1000 názorov, každý hľadá to čo mu vyhovuje a verím tomu že raz nájde to čo bude preňho to správe!!!

bbtina
11. feb 2011

@sliver to som ani ja nepochopila,ale mam pocit ze skor cykite vadilo,ze zas uvazuje niekto nad tym ze odide z Heliosu. Ale ja si myslim,ze ludom ide hlavne o tom ako sa v centrach citia a nie ci to hned prinesie vysledky,a co som pocula ako ide inde vsetko ako na pase,sa ani porovnavat nemozme lebo nas sa to netykalo.pristup je uzasny a individualny

zlatanka30
11. feb 2011

och boze to co tu citam 😠

janemari
11. feb 2011

Ja si tiez myslim,ze je to o pristupe.Je pravda,ze v Iscare sa to len rozbieha,ale viem,ze mali aj natresk,bolo tam vela pacientok a napriek tomu mali osobitny pristup. Je to skor o tom,ze ako si naplanujem pacientku ci im dam radsej dlhsiu cakaciu dobu aby som si nasla na dostatok casu,alebo si naplanujem na jeden den vela pacientok aby som mala zisk a budem sa im venovat povrchne.Kazde vysetrenie vyzaduje urcity cas a je rozdiel ci venujem niekomu 10 minut na vysetrenie alebo aj hodinu ked treba a nebudem pozerat na hodinky ze boze uz musite ist,lebo mam dalsie sedenie.

lenkalienka01
11. feb 2011

ahojte babulky, dlhsie som tu nepisala, ale zato som vas vsetkych pozorne sledovala 😀 😀 😀
Dnes som bola na pohovore s koordinatorkou, vsetko OK, len bojim sa toho pichania ☹ ááááuuuuu , dufam, ze to nejako prezijem a potom ta narkoza, neviem neviem, musim sa premoct . Poradte mi,ci to pichnutie - ihlou 😀 😀 je bolestive. Teraz cakam na tu mrchu, ktoru nechce dostat ziadna z nas a idem na soft protokol. Mam plnu hlavu informacii, hadam to nezabudnem, ale viem, ze keby cosi, tak ste take zlate a poradite mi .
Mate info o crazy ???

tessinka
11. feb 2011

Ja si tiež myslím, že je to prístupe. V tom druhom, "nemenovanom" centre, nám objednanie na SPG trvalo dva týždne od telefonátu, a výsledky z neho trvali dva týždne (takže mesiac) a o mňa sa nikto ani nezaujímal, nikto ma nevyšetril. Lekár sa s nami nerozprával. Povedali nám, že ak chceme konzultovať ďalší postup s lekárom, tak sa máme objednať, zase o pár týždňov. Takže ak dobre rátam, tak na rozumnú "oťukávaciu" konzultáciu s lekárom, po mojom aj manželovom vyštrení by sme sa dostali tak do 6-8 týždňov od prvého kontaktu.

V Iscare som v nedeľu večer napísala mail, v pondelok prišla odpoveď, a vo štvrtok sme boli obaja s manželom vyšetrení, prvá časť výsledkov SPG bola k dispozícii po dvoch hodinách, čiže práve na konzultciu - mali sme hneď v ten deň konzultáciu s lekárom, o dva týždne genetiku, hormonálny profil a do 4 týždňov po prvm stretnutí sme mali prvé IUI. Príjemný personál a hlavne, zorientovaný, dôsledný, s individuálnym záujmom. Pre mňa je toto dôležité.

Bolo len otázkou času, kedy sa tieto dve centrá budú porovnávať aj na fóre. Je to asi normálne. Ja ale chápem aj tie babenky, ktoré zostali v "nemenovanom" inom centre a sú tam spokojné. Cesta za bábätkom je kľukatá, nemusí sa nám zdať pohľadom zvonku ideálna, ale hlavné, že sa to podarí.

Držím nám palce všetkým, či už tam alebo onam. (A som spokojná tam, kde som 🙂 )

lenkalienka01
11. feb 2011

@ivta5
co sa tyka tych prestrelkov tu medzi , myslim si, ze svoj nazor si moze vyjadrit kazdy . Nie kazdeho nazor je totozny stym druhym, ale je to zivot a kazdy ma nejaku skusenost. Ja som tiez " pristahovalec " do ISCARu a nemenila by som ho. Je uplne jedno ako dlho funguje, to su velmi chabe plusy. Tu sa nebavime o rožkoch, ale o babatku a mne v tom predoslom care velmi stazili mat vlastne dietatko a bolo to vinou lekarov. Viem, ze u dc. Tomasa sa mi toto nestane, ten mi na rovinu povedat aj to, co by som radsej nepocula, ale nikomu netrie med okolo ustociek 🙂 .
Vsetkym, to je jedno s akeho caru prajem , aby to tento rok " klaplo " a aby sa tu riesili prijemnejsie temy 🙂

janemari
11. feb 2011

@lenkalienka01 neboj to pichanie je v pohode.Aj ja som sa strasne bala a prvu som ani nevedela,ako som si pichla 😀 Kazda injekcia je ina,niekedy trosku stipe,inokedy ani nevies ako si to pichnes.A nakoniec sa stane toho ritual a ked skoncis bude ti to aj chybat.Crazy je uz doma,viac info o nej najdes v nasej druhej teme Tahulky s Iscare v Martine.

tessinka
11. feb 2011

V podstate sa môžeme tešiť, že máme možnosť výberu. Ja som veľmi rada. A druhá vec: veď je to krásne, ako nám tu na bežiacom páse tehotnejú babenky... Je možné, že je to tak aj v druhom centre...

A komu držíme palce teraz? @petuske?

Ozaj, @sliver , zo ZA posielajú aj do Iscare 🙂 . Už ho objavili 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre