Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

janemari
17. mar 2011

@zlatanka30 co sa deje 😖 Dufam,ze to zase nevzdavas,prosim ta vydrz 😔

janemari
17. mar 2011

@moniatko13 urcite to bude mat stastny koniec,niekedy je ta cesta uplne kratucka a niekedy musis podstupit toho vela.Ale pokial je tu nadej treba ist dalej.

sliver
17. mar 2011

@hope2011 - neboj toto všetko presne poznám.... bola som dvakrát na IUI a potom sme mali prvé IVF úspešné. Mne sa vždy robil vklad neskôr, nikdy som nemala na 13.DC dozreté folíky.... tak vklude ved oni dorastú, no tak o pár dni neskôr.... chodila som do MT rok, akurát v novembri ked som otehotnela tak sme sa s Doc bavili o tom že od januára čo sme všetko podstúpili 😉 dosť dlho preto by som nikdy neotáľala a každá kočka čo váha že to možno víde prirodzene a čaká a čaká tak možno zabíja čas..... Predtým som bola rok liečená u svojho gyn., folikulometria každý cyklus, pregnyl a snaženie sa stále dokola..... ked to tak nešlo nebolo o čom - MT to vyrieši!!! a stalo sa 😉
Mala som PCOS a netvorili sa mi vajíčka, tak že pod dávkou clostylu 4*1 denne som mala že jeden folík kde nič nebolo.... manžel mal trošku zlú morfologiu ale to nebol až taký problém, aj ked mne sa zdal veliký 😀
neboj IUI je super, ja by som nan chodila aj stále ale nemal u mňa význam tak......

sliver
17. mar 2011

@zlatanka30 - čo moje ☹ ☹ ☹ netráp sa

@moniatko13 - vitaj, držím palce do silného boja, neboj sa lebo potom sa budeš báť ešte 9 mesiacov či je všetko OK 😉

hope2011
17. mar 2011

@sliver
ahoj, v prvom rade prajem krasny dnik tebe aj ostatnym....ja sa obavam, ze IUI bude neuspesne...ale stale verime...moj manzel ma zlu morfologiu a vsade citam, ze IUI v tychto pripadoch nema uspesnost...tak som z toho smutna ☹ ale nadej stale mame...dufame a verime, ze nam tam pomozu, lebo p. docent je naozaj skvely, vyzera byt velmi pedantny a vidno na nom ze chce velmi pomoct....zajtra idem na dalsie premeranie folikulov tak sa rozhodne, kedy mi zakrok urobia.....

petuska123
17. mar 2011

@hope2011 ahoj aj moj mm ma zlu morfologiu a sme podstupili uz 2 IUI a cakam na vysledok

hope2011
17. mar 2011

@petuska123
tak moc, moc drzim palce...nech je vysledok pozitivny...ja to kazdej zienke z celeho srdca prajem....mohla by som ta poprosit, ze ak by sa ti chcelo, ze by si mi mozno aj cez postu napisala priebeh toho zakroku, nech viem priblizne co nas caka....dakujem velmi pekne...a kedy by mal byt vysledok?????

petuska123
17. mar 2011

@hope2011 dakujem ti..mas IP

petuska123
17. mar 2011

@hope2011 pametas si vysledky zo spermia???

mabumi
17. mar 2011

@sliver ahoj sliver, prosím ťa, čo to znamená "trochu zlá morfológia"? mm mal najskôr 99% zlých - to bolo vraj podpriemerné, potom mal 97% a to bolo vraj v norme. v inej téme hovoria, že už 70% zlých je problém 😕 . nevieš poradiť?
inak, mala si rovnaký problém ako ja, clostil som brala 1,5 roka tiež 4x1, všetkým odporúčam nečakať na zázrak. aj keď je príjemné, keď sa predsa len stane 😉 . u mňa potom zistili aj endometriózu a prvé IVF nevyšlo 😢 , ale snáď KET 😅

@zlatanka30 nie je to jednoduché, ani trochu. ale už je to tak. niektorí ľudia musia o svoje šťastie bojovoť oveľa viac a vynaložiť 1000 krát väčšie úsilie. ale o to viac si potom vieme vážiť výsledok, keď sa nám niečo podarí, keď si to krvopotne vydobijeme. Ja som tiež ešte nezažila tú radosť keď žena zistí, že je tehotná a keď v nej rastie ten malý človiečik. ale keď si to predstavím, že taká nádej existuje (a tá je vždy), tak jednoducho MUSÍM bojovať ďalej. a verím, že raz sa mi to podarí tak, ako všetko v živote, o čo som musela tiež ťažko bojovať. nič mi "nespadlo z neba" ako väčšine ľudí z môjho okolia, ale hovorím si, že budem o to silnejšia 😉 . nemôžeš nás v tom snažení nechať same, to ti nedovolíme 😠 😠 !!!!! Neboj sa, keď už prídeš na dno, tak nie je iná cesta, ako sa odraziť a stúpať hore 😉 . nikto ti nezaručí, že sa pri tom stúpaní neunavíš, ale ten výhľad zhora stojí za námahu 😎

hope2011
17. mar 2011

@petuska123 napisala som ti postu a dakujem za odpoved 🙂

mabumi
17. mar 2011

@sony44 čo je s tebou sony? bola si v car? ako to nakoniec dopadlo s tým špinením, dúfam, že je všetko ok 😎

sliver
17. mar 2011

@mabumi - neviem ti povedať koľko sme mali ale doc. povedal že to nie je nič zlé, ako že to nie je v norme ale zase nie je to také že by sme neotehotneli.....
ja by som iných nepočúvala.... síce to je divná rada odo mňa ale išla by som do toho na plno, však pri IVF ti vyberú tie naj spermijky 😉 tak nech si hovoria že 70% je zlé.... no a čo..... treba veriť a bojovať
no a ked si mala prvé IVF tak si mala koľko vajok? a koľko ich ostalo nakoniec? a akých?
ja viem že koník je super vec, rada tu chodím stále ale vždy som sa snažila brať si len a len to pozitívne, som divná ale na mna to účinkovalo a psychika robí strašne veľa tak ked niekto aj napíše že niečo je zlé netreba tomu veriť.... a ked sa niekomu presne taký istý prípad nepodarí prečo mne by sa mal tiež nepodariť, ved ja som úplne iná!!! a mne to víde, treba veriť aj ked viem že je to ťažké a veľmi ťažké........................... doteraz som na to nezabudla......... ja som si aj v MT poplakala ale treba veriť!!!!!!!!!

krista5
17. mar 2011

@hope2011
ahoj hej my stale chodime do MT...my na IUI nejdeme, lebo v nasom pripade s diagnozou u oboch je to zbytocne. my sa pripravujeme na IVF. teda pripravovali sme sa do vcera, ochorela som a doc. rozhodol ze bude lepsie ked to stopneme a pockame pokial sa vyliecim...Vobec sa tým nestresuj, ze citas ze IUI nevychadza...Musis verit ze to vyjde.Kebyze nie je sanca ze to nevyjde tak ti to nerobia. Nam na rovinu povedali ze IUI u nas neprichadza do uvahy. Tak nemusis mat obavy. Drzim palce aby to vyslo🙂🙂🙂🙂

hope2011
17. mar 2011

@krista5 super si ma povzbudila....ja aj moj manzel naozaj verime...moc si to prajeme, ale na druhej strane sme aj realisticki a vieme ako to je. drzime vam moc palce, aby vam to vyslo a hlavne aby ste coskoro ostali tehu. mozem sa opytat, aky mate problem, ze vam nemozu urobit IUI?

krista5
17. mar 2011

@hope2011
dakujem🙂 no ja mam PCO a manzel 0 morflogiu....

hope2011
17. mar 2011

@krista5 hmmmm, tak naozaj drzim palce, nech sa coskoro vyzdravies a sup IVF....a nech je uspesne....kedy to tak vidis,ze by sa to mohlo uskutocnit? chcem sa este opytat, na taku morfologiu uziva nieco tvoj manzel? pomozu nejake vitaminy, alebo nejaka liecba?

sliver
17. mar 2011

@hope2011 - my sme mali tiež zlú morfologiu a pýtala som sa doc. v MT či sa na to daju brať nejaké lieky alebo vitamíny a povedal mi že nie.....
tak neviem isto či nič nie je alebo on nič nepoznal ☹ a ja som do drahého chcela tlačiť aspoň niečo keď už ja som si toľko vytrpela.... samé lieky a potom injekcie.... tak nech aj on si niečo dáva no neúspešne 😀 😀 😀

zlatanka30
17. mar 2011

babulky dakujem,ze ma povzbudzujete,ale este stale my nevolali z car .takze tento mesiac nezacneme urcite dnes som uz 13dc.kto vie kde je ziadost.kaslem na to. ☹

hope2011
17. mar 2011

@sliver my sme boli u liecitelky a ta ma recept aj pre zlu morfologiu🙂 takze aspon to sa snazime tak ja ako aj moja polovicka....ja verim tomu ze aj to pomoze...viem ze medicinsky sa to asi zlepsit neda, ale mozno zivotospravou, uzivanim vitaminov by sa to mohlo troska polepsit.... 🙂

lubka0506
17. mar 2011

Ahojky babule🙂 ...od dnes beriem stimulku pred KET. Na sono idem 30.marca...dúfam že sa niečo do toho nevyvalí,lebo to by nebolo nič nové... Písali ste tu že docent zaúča novú pani doktorku? Aká je???Opatrujte sa papa 😉

lenkalienka01
17. mar 2011

@zlatanka30
ahoj moja, hlavu hore, mne sa to tiez predlzilo......aj vlastnou vinou, zabudla som si dat tbl. potom som bola tri tyzdne chora, v polovici aprila idem na to vysetrenie a hor sa do toho . Ja viem, ze smutok je stale okolo nas, hlavne tiez ked vidim maminy s kocikom, ale nebojkaj aj my vsetky budeme kocikovat. Ved nemoze byt ten hore na nas taky zly !! 😢 donekonecna, raz ho to omrzi. Drzkaj sa .

sliver
17. mar 2011

@lubka0506 - jééééj ahoj, si tu dlhšie nebola 😉
tak budeme veľmi držať palce!!!
tú novú doktorku tu raz niekto spomenul ale ináč nič viac som nepočula.....

lenkalienka01
17. mar 2011

@lubka0506
drzim palce, nech to vypali tym spravnym smerom 😉

lenkalienka01
17. mar 2011

@ivirk
aj ja sa pripajam ku gratulaciam 🙂

lenkalienka01
17. mar 2011

@hope2011
drzim palce na IUI, mne vyslo hned prve, to bola ta dobra sprava, co dobra- bola som stastna ako blcha, ale zial som o babatko prisla v 5-6 tyzdni................, ale prve IUI vyslo. Treba verit, ze vyjde , vsetky verime 🙂

sony44
17. mar 2011

@mabumi - ahoj, ja zajtra idem ešte na sono, lebo dľa výsledkov som na začiatku cyklu a mala som byť 21 dc, o.i. špinenie prešlo do krvácania, takže som bola z toho paf.....takže menzes prišiel na 16.dc.
@zlatanka30 - mabuni ti to veľmi pekne napísala......neboj sa a nevzdávaj to, lebo ja som si bola teraz pre recept a lieky sme mali schválené začiatkom decembra a do caru to prišlo až 16.1. takže naozaj neviem čo s tým robia. ale to nie je dôvod na to aby si to vzdala!!!! neboj sa my to všetky zvládneme.......ved tie naše bubáčiky za to stoja
moj mm užíva macu, selezin ace, profertil, vit E 400mg, vit C 500mg a tamoxifen - predpísal mu to urológ

krista5
17. mar 2011

@hope2011
no ako pisala sliver, pre muzov neexistuje nic. To nam povedal uz pred tym urolog, ze ked nam niekto nieco bude chciet predat, ze to ani nemame kupovat, ze zbytocne vyhodene peniaze....no neviem....my sme dali na neho a nic nekupovali pretoze aj od s manzelkou podstupili IVF, tak on by urcite vedel co zaberie muzom... 😒

miminap
17. mar 2011

novu doktorku som ja spominala. robia teraz vsetko spolu. aj nova embryologicka pribudla do personalu.

hope2011
18. mar 2011

@lenkalienka01 dakujem moc za povzbudenie a zaroven ma moc mrzi, ze si prisla o ten vytuzeny poklad. naozaj ti prajem aby co nasjkor si bola tehu a vsetko uz len aby bolo ok. ale naozaj mam radost, ze mi konecne niekto napisal ze mu IUI vyslo a na prvy krat. 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre