Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

zibi
5. dec 2011

@kuspitka ved to ..nema to cenu..a ja som zatial bola spokojna.. s tym co tam bolo..a teiz som s docentorm neprisla do kontaktu velmi len na prvom pohovore..potom tam bola doktorka..a potom sme sli ku koordinatorke 🙂 akurat som sa tesila ze mi bude robit on odber a mozno aj vklad..ale aj ta doktorka je strasne dobra a tiez je taka jemucka.ze som sa nebala ze by ma to bolelo 😉

ria191
5. dec 2011

@zibi to čo si napísala sa chystám už od piatku, ale nechcela som sa moc do toho miešať lebo chodím do Heliosu k MUDr. Krajkovičovi. Ja si tiež myslím, že modrý koník je na podporovanie a povzbudzovanie a nie na odrádzanie a strašenie. Toľko negatív čo sa tu za posledných pár dní napísalo by asi odradilo každého. Ďakujem v555 a tebe zibi že ste to konečne prelomili.

v555
5. dec 2011

@ria191 všetko to poriešil čas 😉 a ten potrebuje každý ,keď niečo nové začína 🙂 🙂 🙂

kuspitka
5. dec 2011

podľa mňa treba podporiť aj to centrum,aj keď je tam nový lekár treba mu dať ,ako takú šancu,
preto tam ja aj ostávam..

hadassah
5. dec 2011

Ja som bola v Iscare dnes, koncom týždňa absolvujem IUI. Nemôžem si dovoliť čakať, kým docent Tomáš otvorí svoju ordináciu, alebo centrum - apropo...to nie je otvorenie jarmočného stánku, vyžaduje to čas, veľa peňazí, kontakty, zmluvy s poisťovňami, no proste na dlhé lakte. Tiež som bola sklamaná a oplakala som doc. Tomáša, no po triezvom zvážení je mi jedno, kto mi kanilou vstrekne spermie do maternice. Máte pravdu, že prístup doc. Tomáša je nenahraditeľný, ani ja som sa doteraz s takým úžasným človekom nestretla, no čo už narobíme s tým, že doktor Galo je iný a jeho prístup je trošku chladnejší? Doktor Galo mi dnes spravil sono a spraví aj IUI. A ja budem dúfať, že to vyjde. Veď o to predsa ide.

zibi
5. dec 2011

@ria191 presne tak... musime byt pozitivne...nakoniec nic nebude take zle ako sa zda...a treba situaciu brat taku aka je... ked sa neda zmenit ...a myslim ze novy doky ma tazku vychodiskovu poziciu...a presne ako
@hadassah napisala.. centrum sa nevytvori zo dna na den .. ja som zatail spokojna a ide mi o to aby som ostala tehu..a pozitivny vysledok nemoze ovplyvnit ziaden doky na svete ..ci uz s milym prisutpom alebo chladnym pristupom..vsetko je to o spermiach, vajickach a o embryjkach, ktore z vyssej moci budu nam danne alebo nie 😒 a nam ostava sa len modlit, aby nase embryjka boli silne a mohli sme byt mamami nie?

tinka9075
5. dec 2011

@zibi
@hadassah nebojte babulky zostanete tehotné aj ked ja z centra odchádzam mne proste doki nesadol ale mám blízko Blavu tak idem tam ale budem vás stále sledovat a držat palce a podarí sa uvidíte 😉 😉

crazybabenka
5. dec 2011

@kuspitka to je pre všetky...ktoré by nás hľadali...zmenili sme názov témy 😉

crazybabenka
5. dec 2011

@kuspitka neviem ako ty...ale ja keď niečo chcem tak chcem to najlepšie....a neuspokojím sa s náhradou....

tinka9075
5. dec 2011

@crazybabenka presne moja reč 🙂

kuspitka
5. dec 2011

ale zas ja už mám jedno dieťa a chcem už ostať tam kde som ..

hadassah
5. dec 2011

@crazybabenka aj ja chcem pre seba len to najlepšie, pred tým, než som sa vôbec rozhodla pre CAR som tu preliezla všetky témy týkajúce sa tejto problematiky, ako aj lekárov a vybrala som si najlepšieho - docenta Tomáša. Ale kam mám teraz za ním ísť a dokedy čakať? Ja si to čakanie už nemôžem dovoliť ☹ . Aj asistovaná reprodukcia vyžaduje svoj čas, začali sme v októbri a možno sa to s nami bude ťahať ešte ďalší rok. Možno IUI budú neúspešné, príprava na IVF tiež čosi trvá... Je to ťažké, ale ja sa musím uspokojiť s lekárom, ktorý je momentálne k dispozícii 😖

monka112
5. dec 2011

aj ja som dnes bola v iscare a to centrum len môžem chváliť, ja ho určite meniť nebudem, zažila som jedno centrum v Košiciach a ja si v iscare pripadam ako vo sne, super doktory, prijemny a mili personál, a aj ten novy doktor celkom ujde,

zibi
5. dec 2011

@monka112 cafff..napis mi rychlo ako si dopadla..cakam na teba uz od rana 😀 som myslela na teba ci si rano vstala..mna to caka zajtra 😀

hadassah
5. dec 2011

@zibi
@monka112
baby vy ste v akej fáze? Ja idem vo štvrtok na IUI, doktor vykukal 2 folikuly 18,5 mm, upozornil ma, že v tomto prípade je cca 8% šanca na dvojičky. Zatmelo sa mi pred očami, ale povedala som mu, že to risknem, tak sa usmial a vraj sa uvidíme vo štvrtok. Od prvého IUI veľa neočakávam, takže nabudúce poviem, že idem bez clostilu, netreby stimulovať, lebo ovulujem normálne.

zibi
5. dec 2011

@hadassah no ja som v stimulacnej faze ivf..menopur diphereline..zajtra idem na krv sono..pootm asi vo stvrtok..a v pondelok odber predpokladam 😉 no super..ved dvojky su fajn..dve muchy jednou ranou 😀

lenkalienka01
5. dec 2011

baby, ale dr. GAlo nemusi byt vobec zly ......nechapem, preco take velke obavy. Ja budem ospevovat aj " čerta " ak ma oplodni a urobi stastnou . Kazdy sme nejaky, ale nemyslim si, ze by nebol odbornik. A o to nam ide. Podme radsej verit , ze bude mat stastnu " ruku " 😉

kuspitka
5. dec 2011

@hadassah ja by som brala aj dve.a beries lieky

hadassah
5. dec 2011

@zibi za iných okolností by boli dvojky super, lebo ja nebudem mať veľa šancí na druhé dieťa, ale aj s jedným budeme ledva prežívať, hlavne finančne. Ešte aj DNP zrušili, takže o ničom a hypotéka nás ničíííí 😝

hadassah
5. dec 2011

@kuspitka ja neberiem žiadne lieky, podľa vyšetrení nevyskočili žiadne problémy, dali mi len clostil a aj to len po 1 tabletke.

kuspitka
5. dec 2011

@hadassah ja len cakam na výsledok...

monka112
5. dec 2011

@hadassah ja mam v stredu odber a velmi sa bojim, uz nech to je za mnou

zibi
5. dec 2011

@hadassah moja nie si sama..tiez si plaitm dnp, hypoteka..tak vies..ale teiz by som chcela dvojcata lebo teiz neviem ako to budem zvladat zdravotne..tak by mi to vyhovovalo

ludinka
5. dec 2011

@hadassah som velmi zvedava ako pochodis s tym ze chces ist bez clostylu...ja tiez ovulujem normalne a vzdy mi ho dali pred iui...vzdy som mala 2-3 foliky ale aj tak to nepomohlo 😒 drzim ti palce aby to tebe vyslo 😵 🙂

tinka9075
5. dec 2011

@monka112 nemusíš sa bát ja to už mám za sebou 2x a v pohode ešte len zaspíš a už ta aj budu budit aspon tak to bolo u mna budem na teba mysliet a držat palce 🙂

zibi
5. dec 2011

@hadassah neviem moja ci v cetre ti daju bez clostyliu..to mozes ist rovno k svojmu gyndosovi a moze ta tak pozerat na sone..veis myslim ze v centre maju taky protokol ze davaju ten closty. ... cize teiz pochybujem ze bez neho budes stimulovat 😖

lenkalienka01
5. dec 2011

@hadassah mne navrhli nativ bez clostilu, takze vsetko je mozne 😉

mimon31
5. dec 2011

musim len povedat, ze doktora Galla sme zazili v Heliose a podla mojej priatelky je v pohode, urcite nie je taky "suchar" ako krajkovic 🙂 a da sa s nim aj posrandovat.

tinara23
5. dec 2011

@hadassah ja som mala prvé IUI s clostilom 1tbl. a druhé IUI už bolo bez clostilu, ževraj clostil má účinok aj ďalší mesiac. Tiež ovulujem aj bez neho.

helen5
5. dec 2011

@kuspitka a ja som si mislela že naozaj už tak sori ale aj tak už bi sme mohli mat spolu čo koikovat nie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre