Iscare vo FN Martin. Máte niekto skúsenosti?

maja9
28. nov 2009

Ahoj, máte už niekto skúsenosti s novozaloženým centrom v Martinskej FN ?

crazybabenka
22. nov 2010

@tessinka ja ani nič......to, že budeme mať babulku som už písala........teraz už začínam pomaličky prípravu na vianoce......a snažím sa dogúľať do úspešného konca 😀

zuzu100
22. nov 2010

Ahojte, dnes ráno som urobila testík - mám už iba 1/ ☹

bbtina
22. nov 2010

@lenkalienka01 Hej moje prvé IVF. Boli sme na IUI ale to len tak ako pokus, no nevyšlo to, manžel má zlú morfologiu, takže jediná nádej IVF, tak sa už aj teším, ja to zbytočne neodkladám, ono sa to ani nezdá ako nám roky bežia 🙂

petuska123
22. nov 2010

@bbtina tak iui nevyslo..a IVF uz mas za sebou??ci ta len caka??kolko vas to vyslo??a lekar povolil ivf??ked si absolvovala len raz iui??lebo nam doki povedal ze 3krat iui a ze ked nic tak potom ivf ale ja by som najradsej hned isla na ivf

bbtina
22. nov 2010

petuska nevyslo......no my sme to chceli skúsiť tak 1x maximálne 2x, ale raz nám to stopli, lebo som mala z Clostylu 4 vajíčka a to je vraj veľa na IUI a raz to nevyšlo. No a myslím, že pri zlom spermiograme je to aj tak zbytočné, veď je to vlastne len také posunutie spermií....ale človek nikdy nevie kedy motyka vystrelí, aspoň za pokus to stálo, lebio viď príkald crazybabenka, aj zázraky sa dejú 🙂 IUI stojí 75 eur.No IVF ma len čaká od 06.12. na Mikuláša,ale našťastie mám krátky protokol (menej vpichov, menej náročnejšie na financie) Idem stimulovať najskôr 5 dní Clostylom (to sú tabletky a tými sa asi najčastejšie stimuluje aj pri IUI), potom mám Bravelle (to isté čo Puregon,Gonal, Menopur....)injekcie, tie si idem pichať 6 dní a popri nich Cetrotide, lieky ma teda nevyšli veľa, môj doplatok cca 130 EUR, no ale predpokladám, že budeme mať ICSi keďže spermie su také aké sú+predĺženú kultiváciu, no a to už podľa cenníka 🙂

petuska123
22. nov 2010

@bbtina aha to som nevedela ze podla dg sa urcuje cena liekou pri ivf som si myslela ze je to pri kazdom, ta ista suma tak ale aspon ta to nevyslo tych 30000 sk ako daktore baby to sa este da zych 4000sk..a spermio mate ake??my mame zle tvary spermii ☹ niesu pekne rovne svine jedny prasive!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

janemari
22. nov 2010

@zuzu100 to snad nie ☹

crazybabenka
22. nov 2010

@petuska123 aj môjho mužove mali zlý tvar a pozri ako sa spučili 😀 takže hlavu hore 😀

bbtina
22. nov 2010

@petuska123 no ono to neni až tak podľa diagnozy, ale ak máš dlhý protokol, tak máš viacej injekcií tak samozrejme je to aj nákladnejšie, lebo máš 3 x viacej tých liekov.A tiež je rozdiel, či chceš drahšie lieky napríklad si dáš pero, z ktorého si picháš dávky a tam je taká maličká ihlička alebo aj lacnejšie na klsické vpichy....jojoooj tam toho je.Ja mám cyklus v poriadku aj ovulujem pravidelne, teda vlastne z mojej strany všetko v poriadku, tak mi stačil krátky protokol, ale keď tak počítam tak ICSI +predlžená kultivácia nás budú stáť tiež takých 500eur. No spermijky nie sú bohviečo máme len 1%dobrých...ostatné teratozoospermia, tiež abnormálne tvary, z toho cca 40%poškodené hlavičky,30%stred a 30%bičíky. Takže uvidíme ako dopadneme ☹

sliver
22. nov 2010

@crazybabenka - aj tak ďakujem 😉 fazuľka má 4mm, teda iba vačok lebo to je ešte skoro ale ja tak je to kráááásne, sa dnes všetci radovali v MT no len nám dvom to akosi nedochádza 🙂 leo ma trápia ešte tie bolesti tak asi až ked to prejde tak si to konečne uvedomím.... takto stále ležím a tá voda nie a nie si dať pokoj.....ale ja všetko vydržííííííím kvôli mojej maličkej bublinke 😉

crazybabenka
22. nov 2010

@sliver nooo o 9 mesiacov ti to dojde....neboj..... 😀 😀 😀 😀

tessinka
22. nov 2010

@crazybabenka , ja tu nejako rýchlo čítam, že sa gúľaš do úspešného kopca... 🙂

@zuzu100 , to je škoda. Ale neklesaj na duchu, veď idete do Iscaru. Tam vám isto poradia. Cesta k bábätkám je často krivolaká...

My nakoniec predsa len ideme ešte na jedno iui, ak bude všetko v poriadku. Však sme to aj tak plánovali, dohodli sme sa prirodzenom cykle, ale po sone v piatok som už mala pocit, že hádam z toho ani nič nebude.... a že sa rovno vypýtame do programu ivf... Ale dnes bolo v MT prekvapenie - ten náš patvarík pekne narástol a je jasné, že je to folík, takže nám odporúčali to skúsiť. Veľmi ma to potešilo... lebo ja som už bola náchylná veriť, že bez liekov hádam ani poriadne nedozrievajú... A v Iscare sú milí...Veľmi sa páči, ako s ľuďmi jednajú, tak milo a korektne... Keď už sa má človek takto trápiť, tak aspoň vie, že je v dobrých rukách.

crazybabenka
22. nov 2010

@tessinka no ako sa to vezme.....gúľam sa do úspešného konca.....ale je to ako cesta do kopca 😀 aj pri prechode s kuchyne do obývačky sa zadýcham....tak už krpaňa tlačí na plúca.....a keď mám ísť po schodoch.....to je ako vyliezť na mont everest 😀

tessinka
22. nov 2010

@crazybabenka , tak vidíš, v podstate to bol tvoj podvedomý preklep. 🙂 🙂 🙂 Ale neboj... Ja si pamätám, ako sme sa ku koncu tehotenstva stretávali s inými budúcimi matkami v poradni a už sme sa poznali, každá bola ak melón, a raz prišla jedna predtým melónová a udychčaná mamina pekná a v rámci možnosti štíhla - po pôrode. Tak som si uvedomila, že aj tehotenstvo má svoj koniec, príde sloboda a ešte aj sladká odmena. (Ale aj to kopkanie a pohyby vnútri majú svoje neopakovateľné čaro...)

crazybabenka
22. nov 2010

@tessinka ja už hovorím....nech je to už za mnou.....nech si už babuľku môžem vystískať......ale na druhej strane mi bude smutno....za tým brušiskom....behajúcim zo strany na stranu 😀

bbtina
22. nov 2010

@crazybabenka ale to všetko ubehlo stráááášne rýchlo, si pamatám, keď som ešte len tvoj prvý príspevok čítala, že si tehotná a už šup a je to za chvíľu tu 🙂))))

crazybabenka
22. nov 2010

@bbtina no veď to.....strašne rýchlo to uteká.....aj keď tieto posledné týždne už nebežia tak rýchlo.....asi si ich začínam užívať.....posledné týždne tehu....a za chvíľočku si vystískam tú moju krásnu babuľku.....čo si teraz myslí, že moja oblička je jej lopta

lenkalienka01
22. nov 2010

ahoj Petuska,
mne insem. vyšla na 1 krát, ale o bábo som prišla 😢 , bolo to minulý rok, potom som absol. ešte 2 x IUI a nič, dnes mi doktorka povedala, že by som mala ihneď absolvovať IVF, lebo moje vaječníky dosluhujú, skoro som odpadla, veď mám 33 , ale idem do ISCARu k dr. Tomášovi a chcem počuť aspoň 2 názory, lebo doteraz som bola v podstate OK, podľa dr. v Heliose, je pravda, že mám štítnu celú von, ale výsledky mám dobré, som dobré nadstavená.
Ak sa inak nebude dať, pôjdem na IVF, ale bojím sa , psychicky stým niesom vyrovnaná. A ty chodíš do Iscaru MT?AHOJTE 🙂

lubka0506
22. nov 2010

ahojte 🙂 dnes som bola v MT ohladom KET-takže začíname v januári od 1 DC 🙂 teraz by to vyšlo rovno cez vianoce ...Vybrala som si Estroferm,Fraxiparine ... 😉
@zlatanka aj ja som mala krátky protokol... 😉
@sliver držkajte sa 😉
...teda držkajte sa všetky...cmuk 😉

zlatanka30
22. nov 2010

@lubka0506 a co si pichala pri tom kratkom protokole??aj ty vysvetlili preco kratky.lebo mne absolutne nic nepovedali.ale asi mas pravidelnu mrchu a ovulku tak preto.

lubka0506
22. nov 2010

@zlatanka30 pretože ma nechceli zbytočne napchávat hormonmi,lebo mám polycystické vaječníky a tvoria sa mi cysty. Pichala som si Menopur a Cetrotide 🙂

janemari
22. nov 2010

ahojte 🙂

lubka0506
22. nov 2010

...neviem čo ja mám s tým Estrofermom...dostala som Estrimax... 😀
@janemari ahoj 🙂

janemari
22. nov 2010

@lubka0506 🙂

sliver
22. nov 2010

@lubka0506 - ďakujem, tak to si krásne užiješ vianoce, pooddychuješ, pokukáš rozprávky a všetko čo patrí k Vianociam 😉 a potom plná elánu a síl......
tak ja už ten krátky protokol nechápem, ved aj ja mám polycyst.vaj.... @zlatanka30
môžme urobiť nejakú štatistiku kto aký mal protokol a aký mal problém 😀

zlatanka30
22. nov 2010

@sliver mozme zajtra napisem

crazybabenka
23. nov 2010

@sliver TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

crazybabenka
23. nov 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

xeroma
23. nov 2010

@lubka0506 ahojček, ja mám dlhý protokol a začínam stimulovať niekedy v polovici decembra, takže keď ty máš krátky, možno nám to vydá aj naraz. Ja idem na 2. IVF. Zdravím všetky tehule 🙂 🙂 🙂

bbtina
23. nov 2010

ideme robiť tú štatistiku??? 😝 lebo aj mňa by zaujímali tie protokoly podľa čoho sa dávajú? Ale podľa mňa tam dosť ovplyvňuje aj predchádzajúca liečba, nám ho nastavili aj v súvislosti ako som reagovala na Clostyl pri IUI. Sliver, budeš to zapisovať, lebo ty si už taká skúsená vtom 🙂)?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre