IUI a Utrogestan - máte skúsenosť s takouto liečbou?

teav
7. júl 2020

Ahojte ;) 6.7. som mala IUI a teraz beriem 2x denne Utrogestan. Aké máte vy skúsenosti s takouto liečbou? Bola úspešná? Ďakujem ❤️

veronikaa006
7. júl 2020

@teav ja som to absolvovala 2x no neuspešne

teav
autor
7. júl 2020

@veronikaa006 a aké ste mali problémy? U nás má manžel zlý spermiogram :(

veronikaa006
7. júl 2020

@teav jeden vajcovod bol nepriechodny. Spermiogram je ok.

balalea
7. júl 2020

@teav 2x neúspešne , muž zhoršený spermiogram .. iui sa neodporúča pri zlom spermiograme .
Spatne keď sa na to pozerám strata casu a aj peňazí, ale vtedy to bola pre mna nádej a možnosť ,
Prajem každej jednej aby to vyšlo ❤️❤️ I med potom by tie štatistiky boli iné 🤷‍♀️

ina009
7. júl 2020

@teav mne prvý krát 3.6 nevyslo a 3.7 som bola druhý krát. Tiež beriem utrogestan ráno večer tak som zvedavá či to vide teraz. Ak nie tak vyskúšam ešte na budúci mesiac a keď nie tak neviem🤔

teav
autor
7. júl 2020

@balalea neviem, nám povedal, že to vedia tak nakoncentrovat 🙂 strašne som zvedavá, neviem sa dočkať testu :D

deya123
7. júl 2020

@teav ahoj ja síce nie som po IUI ale IVF a 2x denne vkladám a vyšlo na prvý krát budem ho brat až do 12 týždňa a potom postupne vysádzať 😊 držím palce 🍀🍀

balalea
7. júl 2020

@teav , tam je len ten rozdiel oproti normálnemu sexu , že spermie vyčistia od “zbytočnosti” tie najlepšie vstreknu priamo do maternice - čím skrátia aj cestu.. je tam úspešnosť cca 15% čo je niečo ako pri normálnom sexe..
nechcem demotivovať ani nič podobne, práve naopak z celého ❤️ Ti úprimne prajem aby to vyšlo 😊 ak ro ale nevyjde nevešaj hlavu
Držím palčeky 🍀🍀

teav
autor
7. júl 2020

@balalea naša šanca pri normálnom sexe je 3-5% že vraj 🙂 takže IUI je pre nás oveľa väčšia šanca 🙂

teav
autor
7. júl 2020

A tým, ktorým sa to podarilo, mali ste po IUI bolesti v podbrušku?

veronikaa006
8. júl 2020

@teav hneď po iui ten deň som mala bolestí aj slabé spinenie ale nepodarilo sa.

terezka288
10. júl 2020

@teav nám sa za darilo na prvej iui problém bol len moj cyklus momentálne som 22tt držím silno palce❤️

teav
autor
10. júl 2020

@terezka288 jeeej, to je super ☺️ veľmi ma to povzbudzuje 🙂 ja si zajtra budem robiť test (je to 6 dní po IUI) či mám ešte v sebe pregnyl 🙂

terezka288
10. júl 2020

@teav ja som prvý test robila 10ty deň po IUI to som mala 5 dni pred menzesom a ciarka vyšla úplne slabucka ktorá silnel každý deň Takze radšej podla mňa pockaj budeš mat presnejsi výsledok aj keď viem ze trpezlivosť a zvedavosť sa nedá zastaviť Hlavne na to nemyslí Kľud 🙂

zuzankkaa1
10. júl 2020

@teav my sme IUI dali na prvý pokus. Takisto mal muž zlý spermiogram,ja som bola v poriadku. Po narodení dcéry sme si mysleli že ak budeme.chciet ďalšie dieťa tak zas tým.istym spôsobom. Druhýkrát som otehotnela prirodzené 4m po.prvom.porode 🤦‍♀️😃 držím.palce 💪💯 a test som si robila asi 3 dní pred plánovaným.menzesom a vyšli slabulinke ciarky

teav
autor
11. júl 2020

@terezka288
@zuzankkaa1 dnes na testu len duch, takže pregnyl už takmer z tela 😉 nám sa prvá dcérka podarila po 3 mesiacoch prirodzene a o druhé už sa snažíme takmer 2,5 roka :(

zuzankkaa1
11. júl 2020

@teav aj duch sa počíta! Určite 😊💪síce podľa toho koľko ešte máš do menstruacie.

teav
autor
12. júl 2020

@zuzankkaa1 ten duch je ale z pregnylu (injekcia s hormónom hcg ktorý som si pichala pred IUI), na testík či som naozaj tehotná si ešte asi týždeň počkám :( ale myslím pozitívne ☺️

zuzankkaa1
12. júl 2020

@teav okej,daj potom vedieť. Budem.na teba mysliet 💕

teav
autor
12. júl 2020

@zuzankkaa1 ďakujem ❤️

monikagabriel
28. júl 2020

@teav ja som bola 22.7-akurad na moje narodeniny😀,tiez beriem Utrogestan 2x denne...5.8 mam ist na krv.Spermiogram bol v poriadku,aj moje vysetrenia.Bolesti v podbrusku mam aj som akasi nafuknuta,to asi tie hormony.

zadana19
4. sep 2020

@teav ahoj podarilo sa vam

zadana19
4. sep 2020

@monikagabriel podarilo sa Vam?

monikagabriel
5. sep 2020

@zadana19 nie uz som bola aj na druhom a tiez nic,vsetky vysledky mame vynikajuce a predsa,teraz rozmyslam ci vobec ist na tretí pokus

teav
autor
6. sep 2020

@zadana19 ani nám, druhé a tretie sa nekonalo, lebo mi ovulka vyšla na víkend... :(

zadana19
6. sep 2020

@teav ja mam taky zmiesany pocit.my sme mali mat ivf nativ ktory som si vydupkala levo pri stimulke nic...a pri nativ jeden folik v stredu 17mm a ze v piatok ho zoberieme lenze vo stvrtok vecer praskol.tak mi v piatok rano spravili aspon uiu...ale ako citam to sa robi asi pred ovu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre