Intrauterinná inseminácia s takýmto spermiogramom

giuliettka
22. máj 2018

Ahojte žienky. Poprosím vás o názor. S manželom sa snažíme o dieťatko už vyše roka. Pred pár mesiacmi absolvoval spermiogram, kde mu zistili 97 % patológiu spermií. Počet aj pohyblivosť má mierne zníženú, ale k tomu sa lekárka nevyjadrila...Myslíte, že na základe takej patológie by bolo možné absolovať aj IUI? Už som z toho sklamaná mesiac čo mesiac :(

lilyianka
22. máj 2018

@giuliettka no my sme mali len pomalšie a menej a hneď nám odporučili ISCI...o IUI sa s nami doktorka ani nebavila

giuliettka
autor
22. máj 2018

@lilyianka ufff, no aj som si myslela ze to nebude len tak...a aspon sa podarilo??

ressankajanka
22. máj 2018

@giuliettka Skúsila by som najprv niečo prírodné na zlepšenie spermiogramu. Myslím, že nejaké lieky vie predpísať aj gynekológ (aj môj manžel niečo bral). To, že lekári posielajú hneď na umelé je biznis, im to vyhovuje. Neplodnosť nie je trvalý stav, len prechodný. Resp. skúsiť najprv to IUI, ak by sa nedarilo. Držím palce!

lilyianka
22. máj 2018

@giuliettka nepodarilo sa ano raz...boli sme 1xET a 2xKET

giuliettka
autor
22. máj 2018

@lilyianka ufff to ma mrzi :(

giuliettka
autor
22. máj 2018

@ressankajanka no manzel berie folandrol, zinok, selen, macu aj kotvicnikovy caj...:/ tak j uz fakt neviem..

ressankajanka
22. máj 2018

@giuliettka Myslím, že manžel bral od gynekológa Clostilbegyt a ešte jeden liek na úpravu spermií. Určite tomu ešte dajte šancu, nám pomohli najmä homeopatiká, keďže som mala tiež problém. Rovnako u nás odporúčali IUI alebo umelé oplodnenie, s čím sme nesúhlasili a urobili sme dobre. Nerozhádzali mi telo a otehotnela som prirodzene. Pôjde to určite, veľmi vám držím palce! 🍀

giuliettka
autor
22. máj 2018

@ressankajanka dakujem za mile slova! snad by si mala pravdu..len u nas to je uz viac ako rok, tak nas to oboch velmi trapi..okrem toho manzel prekonal hydrokelu i varikokelu v minulosti, takze sa obavam ze ten zhorseny spg ma z toho :/

ressankajanka
22. máj 2018

@giuliettka Mrzí ma to, vždy je časovo náročnejšie, ak má problém muž, je to o veľkej trpezlivosti. U nás som mala problém ja a medzitým sme zistili, že aj manžel, mal nejaké zdeformovanejšie spermie, snažili sme sa takmer 2 roky. Prešli sme aj na homeo liečbu a do 2 mesiacov sa to podarilo 🙂 Myslím, že aj IUI by u vás bola šanca, to umelé je naozaj zásah do ženského tela, bola by škoda, keby narušili hormonálne aj teba, občas sú to zbytočne oveľa väčšie sklamania ako vyčkávanie na prirodzené počatie. Určite vám rozumiem, nie je to jednoduché.

giuliettka
autor
22. máj 2018

@ressankajanka a co za homeopatika ste brali ak sa smiem spytat? mali ste nejake odporucanie od niekoho? 🙂

ressankajanka
22. máj 2018

@giuliettka Chodila som k homeopatke tu v ČR, kde žijem, ona je zároveň aj detskou lekárkou (tiež pracovala na novorodeneckom, akurát je na MD). Povedala, že žiaden pár nie je trvalo neplodný, všetko sa dá riešiť. Naozaj som do 2 mesiacov otehotnela a tak veľmi sme už tomu neverili, že som to zistila až koncom 2. mesiaca tehotenstva, keď som už mala nevoľnosti. Homeopat zvolí po konzultácii s pacientom správny liek presne na typ osobnosti a problému, ktorý máte - buď žene, mužovi alebo obom. Pošlem aspoň článok, je tam zhruba niečo o tom, ja som brala Calcareu Carbonicu, aj manželovi niečo dala, ale skôr preventívne (mala som väčší problém): https://svethomeopatie.cz/cs/28-maji-neplodne-p...

giuliettka
autor
22. máj 2018

@ressankajanka dakujem este raz! si velmi mila!!!! precitam a skusim sa poinformovat aj o tomto smere 🙂

ressankajanka
22. máj 2018

@giuliettka Nechajte si všetko prejsť hlavou a držte jeden pri druhom, verím, že bábo vám príde 🤰

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre