IUI - dnes alebo zajtra testovanie

lucy3080
11. máj 2023

Je tu niekto po IUI a dneska alebo zajtra sa má testovať ? Dnes som 14 deň po inseminacií zajtra ráno sa mam testnúť…nevydržala som a spravila test uz dnes a ani náznak druhej ciarky. Takže dosť pochybujem že do zajtrajšieho rana sa niečo ukáže. Zajtra ak vyjde test negatívny to bude 15 deň od inseminacii tak mam vysadiť progestanel aby prišiel menzes a volať do Car a pravdepodobne dohodneme ďalšie. Je to naše prvé IUI takže som tomu ani nedávala nejaké veľké nádeje. Ale predsa som verila.

barju
11. máj 2023

@lucy3080 nevesaj hlavu,ak nevyšlo toto IUI vyjde nejaké dalsie. Ale prekvapuje ma že ťa z CAR nezavolali na 14 deň na krv aby mali istotu. Ja som na 13. Deň po IUI mala bielo na teste a na ďalší deň bolo HCG z krvi 34

lucy3080
autor
11. máj 2023

@barju nie vôbec mi nespomínala doktorka že by som mala prísť na krv. Možno ešte zajtra povie keď jej zavolám. V papieroch mám len napísané že 12.5 urobiť test a povedala že mám volať v oboch prípadoch a dohodneme sa čo ďalej . Plus teda že mám vysadiť ten progestanel aby mohol prísť menzes hmm

zana90
11. máj 2023

@lucy3080 ja keď som do CAR po IUI nahlásila pozit. Test, povedali mi, že buď mám prísť k ním na krv na zistenie hodnoty HCG alebo k svojej lekárke a výsledok im len oznámiť, testovala som 13 deň po..

sontamuycruel
11. máj 2023

@lucy3080 ahoj..
Ja som bola 29.4 v ISCARE na mojom druhom IUI..prvé bolo v gynfive.
Zajtra 12.5 sa mam ráno testnut a prísť na krv.
Jasne, ze som to nevydržala a už som sa testovala.
9.den, 10den...som mala pregnilove falošné čiarky.. 11.den už bol test biely..
No a dnes rano bol taky, ze neviem ci tam niečo vidím alebo nevidím.prikladam foto...

lucy3080
autor
11. máj 2023

@sontamuycruel na tej prvej fotke sa mi zdá že tam vidím 🫢 ale ťažko povedať z fotky tá dosť skresľuje … skús si na to zasvietiť telefónom ako ja 😃 haha … ja ešte skúsim zajtra ráno jeden ako mi aj kázali a ak nič nebude ideme na druhé IUI… tiež chodíme do Iscare v Martine

sontamuycruel
11. máj 2023

@lucy3080 skus si zajtra zavolať do car ci nemáš prísť pre istotu na krv....na tej prvej foto to bolo vidno ako tak..ale voľným okom na diaľku 30cm by som to asi ťažko videla..takže už len čakať na výsledky.
My chodíme do Iscar v Ba

lucy3080
autor
11. máj 2023

@sontamuycruel áno zajtra tam budem určite volať tak sa aj spýtam či by nebolo dobre na tu krv .. neviem prečo mi to nepovedali hneď že tak treba . Prečo sa spoliehajú len na test . Či majú istotu že na 15den po inseminacii už musí na 100% ukázať test dve čiarky … neviem
Daj potom vedieť kľudne aj do súkromnej správy že ako si dopadla som zvedavá , až viem čo aj mňa cakaaaa

sontamuycruel
11. máj 2023

@lucy3080 určite dám.. aj Ty daj 🍀🍀🍀
Budem nám držať ✊️✊️...rátam, že najneskôr do 14.00 mi budu volať s výsledkom.

miranda_maybo
15. máj 2023

@lucy3080 to je zvláštne, ja som bola v ISCARE v BA na IUI a ani mi nekázali sa testovať, práve naopak, že sa testovať nemám a za 14 dní ma objednali na krv.
(Potom na 15ty deň som si robila test lebo som ten výsledok chcela vidieť, ale to už je iná story :D )

lucy3080
autor
15. máj 2023

@miranda_maybo no tak asi každý lekár ma iné praktiky. Lebo mne zatiaľ teda na krv nekazali prísť ani raz vždy sa mám len určitý deň doma otestovať a zavolať výsledok. Zatiaľ sme skúšali len prirodzene s liekmi a teraz sme mali prvý krát IUI s liekmi …

zana90
16. máj 2023

@lucy3080 my sme to mali v Iscare MT rovnako, po 14 dňoch som mala volať výsledok testu, ak bol negatívny, nastavili liečbu na další mesiac a keď bol pozitívny dali mi na výber či chcem prísť na krv k ním alebo k mojej lekárke a len im oznámim výsledok..keď som im oznámila výšku celkového HcG objednali ma na poslednú kontrolu kde mi potvrdili tehotenstvo a odovzdali do starostlivosti mojej lekárky

lucy3080
autor
16. máj 2023

@zana90 a môžem sa spýtať z akej lekárky / lekára ste boli ? A podstúpili ste IUI alebo IVF alebo prirodzene ?

zana90
16. máj 2023

@lucy3080 u dr. Sakala, výborný pristup, nedám na neho dopustiť, 3 cykly sme skusili prirodzene a v marci prvé IUI, aktuálne som v 13 tt

lucy3080
autor
16. máj 2023

@zana90 gratulujem 🙂 …ja mám doktorku Prochazkovu. Tiež som veľmi spokojná. Ale žiaľ naše prvé IUI nevyšlo. Ja mám PCOS a manžel morfológiu spermií 1% … ale vďaka IUI sa im podarilo zvýšiť na 4% a všetko ostatné mal ukážkové …. A aj tak nevyšlo :( koncom mesiaca ideme na druhé. Potom ešte dám asi jedno a keď nevyjde ani tretie pôjdeme rovno do IVF…

zana90
16. máj 2023

@lucy3080 držím palce, u nás bol problém iba PCOS manžel mal spg úplne nadpriemerný a bez chyby, tak Vám budem držať palce 🙂

akiknabruh
16. máj 2023

@lucy3080 aj ja som tiez bola na 14 deň na krv

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre