IUI, inseminácia a Duphaston/Utrogestan

milka1988
19. jún 2021

Po inseminacii mi v Car bol predpísaný Duphaston 1x rano a 1x večer. Ale väčšinou čo čítam že dávajú Utrogestan. Čo je lepšie? Dávajú Utrogestan iba v prípade ak je nejaký problém z minulosti? Potraty , spinenie? Vrta mi to hlavou prečo mne predpísali Duphaston 🤔

weja07
19. jún 2021

@milka1988 duphaston, utrogestan aj progesteron majú skoro rovnaké zloženie, neboj. Doktor vedel prečo Ti dáva duphaston. Držím palce 🙏

milka1988
autor
19. jún 2021

@weja07 ďakujem
Kdesi som sa docitala ze utrogestan je prírodný progesteron ale Duphaston je umely (dydrogesteron)

milka1988
autor
19. jún 2021

@weja07 a ďakujem🙂

weja07
19. jún 2021

@milka1988 nečítaj a nestresuj sa 😉 ktorý den si po iui?

smirnoftka
20. jún 2021

V duphastone je najviac chemie.. Utrogestan je prirodny..

martinaju
20. jún 2021

@milka1988 ono je to ťažko povedať ja som brala aj utrogestan aj progresteron a mne viac sedel progresteron. 🤷🏽‍♀️ Každej sadne niečo ine.

janulka2805
20. jún 2021

@milka1988 Ja som veru hneď po iui brala utrogestan, aj ku koncu tehu som ho brala a pomohol 😊 ale ja som počula že duphaston je v podstate to isté...

milka1988
autor
20. jún 2021

@weja07 12dpo dnes 🙂

milka1988
autor
20. jún 2021

@smirnoftka ved to ze ja radšej prírodne než chemiu ale zavolám zajtra do car a informujem sa 🙂

hederamonstera
20. jún 2021

Ja mam predpisany progesterone a v lekarni mi povedali, ze si mam nabuduce vypytat utrogestan, lebo ten je urceny na vaginalny vklad, pricom progesterone reporalne(ustne). Ako lekarka mi povedala, ze to nevadi, ze ho mam uzivat aj tak vaginalne.
Ale nejaky efektny rozdiel tam asi nebude, neviem

petamich
20. jún 2021

@hederamonstera aj utrogestan sa uziva oralne alebo vaginalne - zalezi od toho ako lekar urci - vaginalne sa preferuje hlavne preto, ze oralne byva zenam zle od zaludka, rozdiel ako taky tam nie je, stale je to nejaka davka progesteronu

milka1988
autor
20. jún 2021

@petamich len vraj duphaston ma menej progesteronu ako utrogestan preto davaju vacsinmou ten. Ja im v pondelok zavolam a opytam sa ci mozem prejst z Duphastonu na UTroš, mam aj nizky progesteron v tele tak za to ci nebude lepsi utroš 🙂

smirnoftka
20. jún 2021

@petamich ja som mala vedlajsie ucinky pri utrogestane ale neveril mi a nedovolil mi brat vaginalne vraj vtedy treba brat vyssiu davku

petamich
20. jún 2021

@smirnoftka 🤦🏼‍♀️ je to napisane aj v pribalovom letaku ale tvoj lekar je asi mimoriadny a keby aj trebalo vyssiu davku 🤷‍♀️ - mne ho hned naordinoval vaginalne, ze sa lahsie vstrebe a nebyva tazko od zaludka

smirnoftka
21. jún 2021

@petamich ano viem, hovorila som mu to..ja som z nich taka otapena, ze nevidim pomaly meter pred seba a on mi povie, že to je jarna unava 😵

martinaju
21. jún 2021

@smirnoftka prečo vyššiu dávku? Mne hocorili, že vahinálne ma lepší účinok ako keby ich zapíjam. A napr u nas v car co ciem davali len utrogestan alebo progrestanelle. Ono je to v podstate to iste ale ako som vyššie písala mne viac vyhovoval progrrstanelle. Keď som si dávala utrogrstan prvý krát som myslela pol hodinu, že horím 😃🙈

martinaju
21. jún 2021

@smirnoftka no s jarnou únavou to nemá nič veľa žien reaguje na tie lieky tak ak ich zapíja a teda aj neskutočne zaťažujú žalúdok, ty máš asi výnimočného lekára keď ti toto povie a vie čo ti predpísal. Nie každá, žena znesie tie lieky prehĺtať hlavne keď je vyššia dávka. Mne na prehltanie 100mg nič nerobilo ale v car mi davali 200mg rano a 200mg večer ale vaginálne. Ale v car už majú troška iné postupy ako obvodný gyn.

smirnoftka
21. jún 2021

@martinaju ja som uzivala 1 rano a 1 večer vraj keby mam uzivat vaginalne musel by mi zvysit davku... Predpisal mi teda progestanelle ustne a z toho som uz nemala take vedlajsie ucinky. O tyzden mi ma znova predpisat nejaky progesteron.. Uvazujem, že od neho odidem..

martinaju
21. jún 2021

@smirnoftka no aj keby musel čo teda neviem ale aký je v tom akože problém? 😄
Pri iui a ivf som este ani nepocula ze by davali len tie 100mg 🤷🏽‍♀️ Ale teda ako hocorim, keždý lekár má svoje postupy.

rybka1985
21. jún 2021

@martinaju mne v car dr vravela ze 100 sa moze ustne ak nerobi problemy ale 200 uz len vaginalne.

martinaju
21. jún 2021

@rybka1985 ja len hovorím, že malo kto dáva 100mg pri iui a ivf. Ak baby začnu krvácať tak aj 200mg berú ústne 🙂

iwuskapoh
7. aug 2021

Ahojte baby nezvýšili sa vám lieky utrogestan mala by som záujem Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre