IUI - marec 2021

hafanana25
5. mar 2021

Ahojte dievčatá, je tu niekto po IUI ako ja? Ja som po IUI prave dnes v GYN-FIV v Ba😊
Možno by sme sa tu tak nejako našli na povzbudzovanie, výmenu skúseností a tak.

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova ja som bola v nitra v gin-five. Noo, u mna sa totizto robila hyfosy, aj ked mam chronicke, nevyliecitelne bakterie. A vtedy by sa zevraj hyfosy ani nemala robit, aby sa tie bakterie nedostali dalej. Ale zas ak to ma niekto chronicke, tak co? Ale oni davaju antibiotika pri hyfosy. Jednu pred zakrokom a jednu po. Ci mas bakterie alebo nie. A po iui mi povedali, ze kludne mozem mat aj spinenie, aj citit tlak v podbrusku, ze je to uplne normalne. Tak asi je to individualne.

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 hej hej tiež mi dali antibiotika. Ale zas moc tam na výber nebolo myslím keď máš chronické a chcelo sa zistiť ci je všetko ôk. A tí pred iui nerobili odbery a stery? Ci nemáš zrovna nejak niečo v neporiadku? Lebo toto si napr pamätám ze mne robili. A ešte mužovi pred tým robili tiež krvné testy

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova mne robili stery este 3 mesiace dozadu. Zistili 4 bakterie, kedze som preantibiotikovana a jednu bakteriu z toho mam uz asi chronicku a cca rok a pol som cista od antibiotik a snazim sa vsetko liecit prirodne a dat si dokopy imunitu, antibiotika somuz odmietla. Dali mi len taky doplnok aspon na 2 bakterie z toho, nech berem aspon to 3 mesiace a nech sa potom ozvem na iui. Ale potom mi uz kontrolne stery nerobili. Ja ked som sa dozvedela, ze pri hyfosy budem muset brat atb, ja som na to ani nechcela ist, az potom som si to rozmyslela, reku musime sa pohnut dalej. Len je to natazko, ked su tam te bakterie. Mozno to je pricina tohto vsetkeho, ze sa nedari.

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 noo toto je dosť zarážajúce, že ti nerobili kontrolné stery pokiaľ si nemala všetko okej 🤷🏽‍♀️ ono niekedy sa tým antibiotikam nevyhnes ak si nechceš uškodiť alebo sa pohnúť ďalej. Len mi ozaj nejde do hlavy že ti nespravili potom ešte vyšetrenia 🤷🏽‍♀️ nám hneď porobili veľa aj krv aj všetko aby nebol nejaký zápalovy proces ci baktérie, mikozy alebo kadečo, a hneď vysvetlili že ak niečo bude musí sa iui posunúť a budú sa robiť kontrolné po dobrat liekov🤷🏽‍♀️ ale našťastie my sme mali všetko ôk. Ja až v tehotenstve mam problémy s baktériami a kade akými kokmi😅

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova oni vsetko beru, ze ak si brala pirule, tak je to vyliecene. Covobec tak nemusi byt 🤦‍♀️ Uz predtym som si to vsimla. Cize vtedy mi urobili stery, aj krv mi vlastne brali a po 3 mesiacoch to brali, ze som sa preliecila tymi doplnkami a na tu chronicku bakteriu kasleme 🤷‍♀️Takze asi tak.

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova noo inak chuda, ty v tehotenstve musis riesit taketo veci. A brat pirule v tehotenstve musis. Sak to neni ani dobre pre babo, nie?

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 našťastie mam teraz veľmi dobrú doktorku a na pohotovosť ak som aj šla výlučne len na súkromnú kliniku tu v BA. Musím si zaklopať že prístup lekárov ktorých si kompletne takmer platíš je neporovnateľny. Moja gynekologicka vždy všetko vysvetli, spraví vyšetrenia, vždy sa snaží riešiť bez antibiotík len doplnkami, probiotika i alebo lokálnymi antibiotikami do pošvy. Žiaľ už 2x nepomohol ani tento prístup a musela pristúpiť k antibiotikam ale uistila ma ze tie 2 tipy co som mala nijako neovplivnuju vývoj a zdravie bábätká. Samozrejme som neverila tak som si to overovala u kamošky farmaceutky a u ocoovej známej vedúcej v lekárni a vždy ma uistili že sa nemusím znepokojovať. Ze tie baktérie ci zápal by bábätko ohrozili poriadne narozdiel od daných liekov. Teraz fungujem stále na probio a vyplachoch rosalgin ten je vraj tiež úplne bezpečný, odporučila mi Dr ešte intymny gel na umývanie saforelle a ten mi riadne teda pomáha už od prvého trimestra. Takže nejak som si už vybudovala dôveru k Dr a radšej poslúcham akoby som ohrozila bábätko. Prvé ant boli v prvom trimestri a druhe som mala v polovici druhého, vždy všetky vyšetrenia malého aj orgánov aj všetkého boli úplne v poriadku tak verím ze je všetko ôk 😊 co sa týka prístupu na klinike kde si bola, tak je podľa mňa hrozný, neviem ako si to vôbec mohli takto dovoliť 🤷🏽‍♀️🤦🏼‍♀️ nepochopiteľné, a človek tam teda ozaj nenechá malé peniaze.

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova a ak sa smiem spytat, ake si mala bakterie?

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova musim sa ich trochu zastat v tom, ze zas ja som vyslovene odmietla atb, tak oni moc nemali co somnou ine urobit.

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 naposledy som mala dáke epitelie v moči, premnozene laktobacily, alfahemoticke streptokoky, streptokoka agalactiae, enterokoka, a dokonca aj ecoly. Úplne nepochopiteľné ani Dr nechápala, keďže si dávam na seba pozor extrémne odkedy som mala problém v prvom trimestri, po WC sprcha, len odporúčané mydla, výplachy, bavlnené nohavičky dokonca som sa vzdala svojich milovaných brazilok a nosím klasický strih bez cipky😒 kúpanie u mňa nehrozí od začiatku tehotenstva ani vo vani nie to ešte niekde na verejných priestoroch. Prosto záhada stále niečo, ale čo som sa dočítala aj Dr co vravela niektorým tehotným sa to stáva že ich mikroflóra je oveľa citlivejsia v tehu. Akurát ako som mala opakovane streptokoka je zrejmé nevyhnutné že mi budu musieť dat pred pôrodom infuziu s antibiotikami, lebo pre miminko ak sa pri pôrode nakazí to môže byť veľmi vážne. Takže budem na ant a maličký bude sledovaný 😒 dúfam ze to nedostane a všetko bude ôk.

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 hej no to by som zas ja nespravila predsa len vedia čo je správne, určite by som si zisťovala ale zas keď si nechceš privodiť problém a dopracovať sa k niečomu je fajn robiť pre to všetko. Ale zas to je každého rozhodnutie. No ale z môjho pohľadu je aj tak nemysliteľné aby pred iui nespravili kontrolné odbery a spravili bez poznatkov ci si v poriadku. Predsa len je to asistovaná reprodukcia. Musia mať istotu ze je všetko ôk. Aspoň tam kde sme boli mi to brali tak. Kým by nebolo všetko v poriadku iui nespravia. Ci ant odmietne niekto alebo nie 🤷🏽‍♀️

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova no sak je to risk robit to, ked ma zena bakterie, ale asi im ide ozaj len o prachy a o nic ine. Nooo, riadne vela bakterii si aj ty mala 🤦‍♀️ Hruza.

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 ani mi nevrav, toto je asi jedine v mojom tele s čím som nemala problémy pred tým 🤦🏼‍♀️ len s mocakom stále ale toto nie. Ja len dúfam ze sa mi to napraví po pôrode časom lebo toto je hrozne 🤦🏼‍♀️ ja môžem len ďakovať na akú repro kliniku som sa dostala mojej Dr lebo ona mi dala kontakt priamo na primarku tam a mala som sa na ňu odvolať 🙏🏼 a vlastne keď sme mali morfologicky ultrazvuk u mojej Dr tak tam bola aj táto pani doktorka z repro kliniky aby to skontrolovali obe. Najprv jedna, potom druhá a nakoniec aj spolu pozerali maličkého 🙏🏼 tak verím ze to bude ôk. Držím ti palce nech ti to prejde a nech čakáš svoj batoztek šťastia už aj ty, ze on sa tam zahryzava a tak ta to boli 🙏🏼😅🙌🏼 ak tak daj potom vedieť, už začínam byť nedočkava aj za teba 😅🙌🏼

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova ja som mavala tiez problemy furt s mocakom, ale nakoniec sa zistilo, ze toje gynekologickeho charakteru a nasli mi ureu. A s tou som sa trapila roky a nepomohli atb. Takze tuto svinu mam furt, a preto som si aj myslela, ze budem mat zrasty na vajcovodoch. To mi gynda hned povedala, ze kedze tu ureu mam tak dlho, na 95 percent mam nepriechodne. A nebolo to tak. Noo, si zlata, dakujem ti. Ja som v pohode volako, co sa tohto tyka, nestresujem a necham sa prekvapit. Kedze je tam zevraj malinka sanca, necakam zazraky. Ani testovat sa nebudem. Ty si si aj robila testy z nedockavosti?

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 ja som robila testy asi od ani neviem 5-7 dňa od iui. Ale skôr zo zvedavosti nie z nedočkavosti. Brala som sa ako pokusneho kralika😅 keďže ovitrelle je v tele aj 10 dní a teda vyjde pozitívny test, tak som bola zvedavá kedy vyprchá a ak som tehotná kedy to ukáže prvú slabu čiarku. Co sa týka čakania ja som bola ôk neviem prečo ale bola som nastavená že dnes si ideme pre bábätko. Spravili iui, a od vtedy som to brala že som tehotná a hotovo 😅 neviem prečo som tak bola nastavená 😅 stresy začali až potom s problémami 😅😊

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova a jak ti vychadzali te testy? Ozaj boli vdaka injekcii pozitivne? Kedy to vyprchalo? A kedy si mala pozitivny akoze ozaj uz pozitivny?

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 akurát som nahliadla do kalendárika a začala som robiť 5 deň po iui, čistý test mi vyšiel až na nejaký 8 deň od iui inak som mala normálne pozitívny, nebola síce rovnako silná čiarka ako kontrolná ale bolo ju vidno normálne. Noo a nejak na 10 deň od iui mi vyšiel opäť pozitívny aaaa nejak na 11-12 deň mi vyšiel aj Digital na +1-2 týždeň. Potom som šla na krv podľa dohody na 13 deň od iui aa vyšlo pozitívne z krvi. Mala som hodnotu ale len 51. Ale krásne sa zvyšovala o nejaké 3 dní som už mala 2800.

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova fiiiha, no tak tebe aj dost skoro ukazal pozitivny, ked si uz bola tehu. Ja tento krok vynecham a necham to na krv. A ako si to oznamila drahemu? 🙊

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 s tým oznamovanim som si nejak nedala záležať 😅 vždy som testovala keď bol doma, takže my sme to všetko tak sledovali a prežívali spolu 😊 čiže hneď všetko vedel 😊 akurát ako sme boli na krv tak potom on šiel do prace a mne volali poobede. Tak som s plačom volala ze je to potvrdene a tak sme revali spolu, 😂😂😂

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova 😂😂😂🥰🥰🥰 to je mile. Sak ano, v podstate ty si sa dost testovala, tak uz ste museli predbezne vedet, ze to asi vyslo 🙂

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 heej sme sa aj smiali že ja úplne jak pokusny kralik😅 ale tak co čítala som ze ovitrelle ma každý inak dlho v tele tak som bola hrozne zvedavá 😅

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova ja som cele snazenie o babo nechcela nic hrotit. Parkrat som si testovala ovu, ale potom uz ani to nie. Ani sex somnejako nehrotila. Niekedy, aj ked bola ovu a nebol cas alebo nalada na sex, kaslala som na to. Preto ani teto testy nebudem robit. Nejako to beriem tak, ze ked to vyjde, vyjde, ak nie, ideme dalej 🙂

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 noo u mňa je to trosku zložitejšie, keďže ja bez stimulacie neviem otehotnieť keďže neovulujem, prvé tehotenstvo bolo mmt v 2017, tam som mala operáciu akútnu 🤷🏽‍♀️ co počas nej spravili ale neviem. Od vtedy sme sa snažili striedavo s liekmi, aj bez nich ale nedarilo sa. Lekárka nedávala žiadne šance že proste ja neotehotniem. Presťahovali sme sa pri ba zmenila som lekárku a všeličo som sa podozvedala, vlastne po 2 mesiacoch u nej a po prvom stimulovanom cykle a iui čakáme naše vytúžené, keďže asi 2 roky sme sa bezúspešne snažili rôznymi spôsobmi toto je ako malý zázrak ❤️ síce kvôli liekom + babatku mam momentálne o 30kg viac ako bezne ale toho sa nejak zbavím po pôrode. Isto to stalo za to nadopovat sa hormónmi a zveriť sa do rúk odborníkom co vedia čo robia 😊

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova noo, sak v niektorych pripadoch neni na vyber, ako napr v tvojom. Juuj, ty si to mala teda ozaj riadne na prd :( vselicim si si presla. Ale sak viacere sa nemame cim chvalit 😩

dadaberkova
16. sep 2021

@andreaak05 heej, akože už to vôbec neberiem tragicky. Podarilo sa. Možno presne v pravý čas. Keď už máme vyriešené sťahovanie z jedného domu do druhého, manžel našiel lepšiu prácu, tak napriek tomu ze som nezamestnaná sa nám to nejak darí vykrivat. Co by sme zrejme mali problém keby prídu komplikácie skôr a nemôžem pracovať. Takže všetko má svoje dôvody, výhody a nevýhody. Ja som vďačná že sa to podarilo 😊 a keď sa pozriem spätne čím sme si prešli tak som na nás aspoň hrdá co sme ustáli. Napr ja co sa bojim ihiel mi manžel do brucha 2x denne týždeň pichal injekcie na udržanie bábätká a tak 🤦🏼‍♀️😂 ale to je jedno prosto ma to všetko svoj zmysel a dúfam ze všetkým sa to podarí co si prajú babatko❤️❤️

andreaak05
16. sep 2021

@dadaberkova presne, ale tak my zeny sme silne stvorenie, vydrzime 💪💪💪

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre