IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

mims1520
7. feb 2019

@mouse14 no je to otrasne teda 🙂 mne to vylucovalo v takej hutnej konzistencii dovtedy ako klasicky cipok ale toto proste jak keby som si dole vyliala pohár vody. A len tieto posledné 4 dni

skvarocka
7. feb 2019

@butterfly333 ahoj kde idete na reprodukčnú a ako dlho si cakala na to?

butterfly333
7. feb 2019

@skvarocka objednali sme sa do blavy minulý týždeň a termín mi dali 5.3

skvarocka
7. feb 2019

@butterfly333 takze dá sa povedať že hneď. No ja idem na sk v júli tak rozmýšľam kedy sa objednať a kam. Nevies koľko to stojí cca keď to budeme platiť my?

cuttina
7. feb 2019

@regina24 ahoj, ako sa mas? Ako ste dopadli na ivf?

butterfly333
7. feb 2019
regina24
8. feb 2019

@cuttina ahoj ďakujem za opitanie žiaľ sme nešli do tretieho ivf išla som liečitelka beriem bilinky počkám troška času .
Nedá sa to siliť 2ivf boli zasebov a tretie počkám ešte dúfam že podarí sa prirodzené

cuttina
8. feb 2019

@regina24 super rozhodnutie. Co si pamatam, si este mladunka. Odpocin si a naozaj mozno vyjde aj prirodzene. Moc drzim palce!

regina24
8. feb 2019

@cuttina hej dala som si voľno lebo veľa hra ja psychiku chodím do roboty skúsim NATO nemyslieť iked je to veľmi ťažké bola by som veľmi rada keby že už som tehotná 😉

skvarocka
9. feb 2019

@butterfly333 a to je len prvé. No som zvedava. Ja sa musím objednať presne na ten týždeň čo budeme doma. Snáď to bude Ok v july

skvarocka
9. feb 2019

@butterfly333 takze na sk sú dve imunologicke centra? V ba a v Nitre? Či ta Dzurilla je kde? Prečo ste si vybrali práve tu? Mali ste odporúčanie či si si hľadala na nete ktoré je lepšie?

butterfly333
10. feb 2019

@skvarocka v Nitre to stojí 355e.

katkaba1
11. feb 2019

Ahojte, chodim 1.mesiac na folikulometriu. Cyklus mávam 29-31dní, raz za čas 33dní. Dnes skm bola 16DC na meraní, folikul 22mm - vraj by mal dnes/zajtra prasknúť. Riešili sme IUI že by sme buduci mesiac vyskúšali 1x ale tym ze to neprasklo mi navrhli, ze mozme vyskusat hned zajtra. Čitala som, ze ste mnohe brali rozne hormony a pod..ja nič. Tak som zmätená..ist do toho? IUI robi moj gynekolog. Čo si o tom myslite? Môže sa robit IUI aj bez roznych stimulov? Ja som Ok, partner ma slabsi SPG, aktualne po liecbe je v poriadku.

zoja82
11. feb 2019

@katkaba1 ja som mala trikrat iui bez stimulacie, len mi na vyvolanie ovulacie dali ovitrelle. Ja by som to na tvojom mieste skusila, nemate co stratit.

katkaba1
11. feb 2019

@zoja82 Ďakujem za odpoveď. Mne ale práve nič nedal, bolo to cele rychle, nečakane, že by sme mohli skusiť už zajtra. Je OK že 16DC je folikul 22mm a ešte nepraskol? Bojim sa aby mi vobec praskol..pregnyl a pod na vyvolavanie ovu sa dava 36h pred tusim, u mna sa to už nestiha ale. Aj po IUI si niečo brala? Bolo IUI uspešne?

lavender21
11. feb 2019

@katkaba1 ahoj, ja som mala IUI bez stimulácie, pregnyl mi pichli až po zákroku. U mňa to vyšlo na prvý krát 😉 takže určite to skús, šanca tam je, držím palce 🙂

katkaba1
11. feb 2019

@lavender21 Ahoj 😊 woow, gratulujem, na 1x je to naozaj super 😍 tak idem do toho teda aj ja, aj ked viem, že šanca nie je boh vie aká.. Mne nespominal ani Pregnyl ani nič, neviem či z casovej tiesne lebo to boli skutocne necakane narychli. Mozem si ho sama vypytat? 😁 a co ak by som vajko mala uz do rana prasknute? Bolo by to zle? Este pred IUi? Idem na 11:30 . A dakujem, snad sa zadari❤

lavender21
11. feb 2019

@katkaba1 oni ťa určite ešte pozrú a podľa toho rozhodnú. Vajíčko má šancu cca 12 hodín na oplodnenie, takže ak by aj bol prasknutý folikul tak tam šanca je. Spermie prežijú aj tri dni a počkajú si na vajíčko, preto je podľa mňa lepší postup ten, že najprv IUI a tak pregnyl. Po ňom cca o 36 hodín je ovulácia. Podľa mňa si ho pýtať nemusíš, oni vedia čo robia 😉 ak by ti ho nedali tak vedia že zaručene ovulácia nastane skoro. A ja som po IUI dostala aj Utrogestan, ten som užívala do 13tt. Teraz má malá už 19 mesiacov a máme aj menšiu, ktorá má mesiac a tá sa nám tak zrazu prihodila aj bez IUI 😉 držím palce, potom určite daj vedieť...

butterfly333
11. feb 2019

@katkaba1 pred iui sa už utz nerobí.

katkaba1
12. feb 2019

@lavender21 ďakujem za vysvetlenie 😉 a k druhému malému zázraku taktiež gratulujem 😍 ono sa aj hovori, že druhe už väčšinou ide lahšie 😉 tak uvidim čo mi povie Dr, cely vecer som si o tom citala a už som zmätena uplne z toho.

katkaba1
12. feb 2019

@butterfly333 A ak sa spravi je to problem? Mne povedal Dr že pozrie aj folikul či praskol..pred IUI

butterfly333
12. feb 2019

@katkaba1 ved tak by to malo byt no čo viem z vlastnej skúsenosti aj od báb tak nerobia. No malú by

laglag
12. feb 2019

@katkaba1 mne robil, pozeral či spraskol folikul

katkaba1
12. feb 2019

@laglag a mala si prasknutý? Ja od rana citim strasny tlak v podbrušku, ovu test mi rano ukazal ale len slabsiu druhu ciarku tak neviem. Ale asi lepsie ak by nebol prasknuty. Akurat ma trochu strasi, ze uz vcera mal 22mm.

laglag
12. feb 2019

@katkaba1 áno bol prasknutý, ale u nás nevyšli 3 IUI, teraz čakáme na konzultáciu do Brna

monka3211
14. feb 2019

Ahojte, v piatok som bola na folikulometrii, všetko Ok. Avšak už sme nestíhali IUI. Dostala som dve injekcie pregnyl a plánovaný styk. Od pondelka ma boli v podbrušku, aj pichá. Dnes o trochu lepšie. Ale keď sedím vystretá na stoličke tak hneď vpravo pichá. Máte stym skúsenosti? Ďakujem pekne

katkaba1
14. feb 2019

Ahojte baby, tak som od utorka po IUI, necitim sa nijak extra zvlaštne, resp. citim sa ako keby sa nič ani neudialo, myslela som, že sa budem citiť tak nejak "inak".. folik bol uz doobeda prasknuty (vecer ešte nebol ) tak snaď sme to stihli.. už len čakať. Baby, ktorym to vyšlo, citili ste sa tak inak? Ďakujem

megan777
14. feb 2019

@katkaba1 ahoj a to je prvy krat vsak?Ja som sa citila tak ze ma pobolievalo stale brusko a dnes som 19 tyzden

katkaba1
14. feb 2019

@megan777 ahoj a gratulujeeeem😍😘 ano, bola som na 1.IUI. Som 2.deň po a mam akurat brucho nafuknute ale to mozno aj z utrogestanu. Inak nič🙈 A kolkate sa Vám zadarilo?😊

megan777
14. feb 2019

@katkaba1 prvé IUI a to mi tvrdili že v mojom veku mam 2%, mam už 40 rokov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre