IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

strelicia
20. jan 2011

ozaj, niekde som sa dopocula, ze vraj sa ma schvalit nejaka novela zakona a v nej je ze uz IVF nebude preplacat zdravotna poistovna??? neviete nic o tom? bo ja si myslim, ze ak by toto preslo, tak sa vsetky pohrnieme do CR kde to vyjde aj bez hradenia poistovne skoro tak ako u nas s poistovnou a slovenske centra to mozu rovno zabalit.

zuzancek22
20. jan 2011

@miami2010 ahojček ja som natom nejako podobne a tiež som chodila k dr. Vodičkovi, a tiež keď už si myslím, že konečne ideme k cielu tak sa niečo pokazí, napr. teraz som musela absovovať tiež operáciu a tak mám polroka pauzu. ale nevzdávam to.

mirus11
20. jan 2011

@zuzanka7834 mala si ho zacat brat uz vcera vecer,v den urobenej iui.aj ja som na to zabudla,ale som sa este vtedy stihla spytat doktorky,a ta povedala,ze uz vecer treba s utrosom zacat.

fomarik
20. jan 2011

@zuzanka7834 ja zase utroš vždy začínam brať až na druhý den

fomarik
20. jan 2011

Takže dievčatá... dnes som si prešla peklom! Ráno, ked drahý odchádzal do roboty, išla som sa vycikať a ... na papieri vidím zvláčtny hlien. Bože, zľakla som sa , rozplakala som sa, začala som sa modliť. na intímke i po niekolkých hodinách zvláštne sfarbenie. ako na potvoru moj doky dnes nerobí, tak som volala do heliosu. Krajko mi povedal, že ma ihned musú vyšetriť nejaký doktor. Bola som sama doma, takže som zhánala doktorov po celom meste, samozrejme nikto ma nechcel vziať. (Pohotovosť je až v Lučenci.. unás gynekologiu zrušili ). nakoniec som šla predsa za mojím dokym, že sa objednám hned na ráno zajtra... a na moje veeeeľké prekvapenie moj doky práve prišiel do ordinácie. Ešte neprezlečený ma prezrel, vyšetril tým sprostým pošvovým zrkadlom, bleee.... krv tam nevidel, len ten hlien. Urobil mi UZV...bábika nám podrástla má už 19,43 cm a srdiečko videl tiež. Stráááášne sa mi uľavilo. Potom dodal, že mám ešte volať do Helisou, či si mám zvýšiť dávku utrošu, pretože on s tým skúsenosti nemá. Prekvapilo ma to, lebo ešte pred týždnom mi hovoril, že nie je zastancom utrogestanu. Takže toto sme si prežili dnes doobeda.

fomarik
20. jan 2011

@miami2010 tvoj príbeh a cesta za bábikou je tiež hrboľatá. Ale statočné maminy si toho musia veľa "užiť" 😉 . Kebyže môžem, hned by som ťa poobjímala a dalal ti tehu vírusíky. ja som si tiež po 2 neúspešnej IUI povedalal, že teraz som odhodlaná bojovať ešte viac než kedykoľvek pred tým. Nevzdávala som sa..a skutočne cesta na 3IUI bola fakt ako prekliata, uviazli sme v snehovej kalamite, nedostali sme sa domov.... osud to dokonca poriešil tak, že pri mojej 3IUI bola aj moja mama... no proste hotová balada! Hlávku hore, treba dúfať, pevne veriť, pozitívne myslieť. Tu , s nami ti bude skutočne fajn, dodáme si veeeľa síl a chuť púšťať sa do boja o bábatko. Tak držím palce, nech teda ten február je plodný jak sviňa!!! 😀 😀 😀 😀

fomarik
20. jan 2011

@adikasala zlatko, ja osobne nepredpokladám, že by to mohol byť mechúr. Mechúr je za stenou maternice. Man síce trolilinku pobolievalo podbruško, ale som presne vedela, že je to na tom ľavom vaječníku. A bolí ťa to ešte aj dnes?

zuzanka7834
20. jan 2011

@mirus11 @fomarik nech to malo byt akokolvek, zacala som az dnes 🙂 Ten pol den hore dole sa snad nic nestane, a mne sa zda, ze po prvej iui som tiez zacala az nasledujuci den, len som si fakt nebola ista 🙂 ako sa dnes mame, TEHULKY mamulky? 😉

zuzanka7834
20. jan 2011

@strelicia tato sprava pre nas znamena, ze sa nam to musi podarit skor ako sa vobec na IVF dostaneme 😉 (alebo zacat setrit 😠 )

zuzanka7834
20. jan 2011

@fomarik och zlatinko, to si mala teda pekne rano! Chudatko moje, si sa musela velmi vylakat. Ale nastastie doky nevidel nic zle, tak dufam, ze to bol len plany poplach. Ja som niekde citala, ze niektore zeny ani nevedia, ze su tehu, lebo riadne menstruuju aj 3-4 mesiace uz pocas tehotenstva, vzdy v case mrchy. Nemozes byt nahodou tiez ten pripad? Ze si len spinila, lebo za inych okolnosti by Ti teraz dosla mrcha? 😕 Drobcek krasne podrastol, tak bud pokojna 🙂

zuzanka7834
20. jan 2011

@fomarik 19,43cm? Fíííha 🙂 😀 😀 😀 😀 To mas bud megafazulku, alebo si si pomylila mm 😀 😀 😀

zuzanka7834
20. jan 2011

@strelicia to prve iui ma bolelo tiez, ale inak. Vtedy to bolo akoby som mala silny mrchovy krc a trvalo to iba chvilku. Teraz ma to pichalo az niekde v chrbte. Povedal, ze to dal hlboko a dotkol sa mi steny maternice 😕 Ale aj to trvalo len chvilocku 😕 😕 😕 Teraz tak nad tym rozmyslam, prvykrat som uplne citila, ako mi to vstrekuje do tej maternice, teraz to bolo ine. Ale sa mi zda, ze minule bolo viac matrosu, lebo mi to davala na 2x, teraz len raz. No neviem... Dnes este trosku ale iba trosilinku spinim, mam taky svetloruzovy hlienik, ale to mi povedal, ze je z tej mojej ranky. Ako sa dnes citis, moja mila? Uz sa Ti to krati, Boze, ako Ti zavidim tych par dni, co uz mas za sebou a o to kratsie cakanie 🙂

zuzanka7834
20. jan 2011

@adikasala a aku pracu vykonavas? Sedis alebo stojis? Myslim na Teba a drzim Ti palceky, aby si sa vedela setrit a pri tom tvarit, ze vela robis 😉 Ja som zatial vypisana do buducej stredy, skusim doktorku poprosit, nech mi to potiahne aspon do nedele a tie dva dni do testovania (tri?) uz v praci nejako vydrzim. Len neviem, co na to povie sef 😕 A cica vydrz, koncom marca si davame tehu stretko pred milanskym duomom 😉

apolenka6
20. jan 2011

@katy33ahoj bambulka!no cítm sa fajn od tej soboty mi nič nie je "zatial" WC misi navštevujem často,ale?len kôli moč.mechúru 😀 Zajtra ideme do MT ,ale asi ešte nič nebude vidieť 😒 zoberú mi krv či my hcg stúpa jáj aspoň budem niečo nové vedieť,lebo som z toho nervozna 😠 mám aj obavu či je všetko v poradku,ale snažím sa na zlé nemyslieť.....
To foto neviem či budem vedieť sem dať?? 😕 jedine ked mi mm pomôže...júúj nech už mám argument v ruke to čakanie je hroznééé

apolenka6
20. jan 2011

@zuzanka7834 tak moja už máš potom 😝 musíš byť len trpezlivá tie týždne ti ubehú..ja som utrogestan brala na další deň tak už dnes si ho môžeš dať 😉 tak teda ta robil dr.Krajkovič?

zuzanka7834
20. jan 2011

Babulky, co keby sme si spravili tabulku aby sme mali lepsi prehlad? Meno, mesto, (zviera-vec 😀 ), vek/vek mm, kolko iui sme uz absolvovali, datum poslednej, alebo ako dlho berieme clostil, resp. po kolko tbl, datum najdenia // a pod. Navrhnite, co by ste tam este pridali alebo nedali a poslite mi do IP Vase udaje, ja skusim spravit tu tabulku a potom si ju capnem do albumu, kde si ju vsetky budete moct pozriet. Co Vy na to? 🙂

zuzanka7834
20. jan 2011

@apolenka6 ano, nakoniec som mala stastie a prisiel aj napriek tomu, ze sestricka mi o siedmej povedala, ze dnes nerobi 🙂 Uf, to cakanie... teraz to este nie je take zle, najhorsi bude ten druhy tyzden a posledne dni pred krvickou... aj naposledy to tak bolo. Apolenka ako dlho si bola vlastne chora? Lebo ja som uz vyse tyzdna, od pondelka beriem atb a ustupuje mi to iba velmi pomaly... Rano po zobudeni ma este stale boli hrdlo a som plna hlienov, v krku aj v nose ☹ Dufam, ze to nezabrani zahryzkavaniu sa fazulky a ze jej to neublizi 😔 Zajtra sa Ti ulavi, uvidis, lebo Ti povedia, ako hcg pekne narastlo a na utz uz budete vidiet minimalne machulku, mozno aj srdiecko 🙂 Ale ak nie, tak sa nesmies strachovat, u nas v LC robia sono napr. az v 12tt, najskor v 10tt aby mali istotu, ze ho uz bude vidiet. Aj knizka sa dostava vraj az vtedy. Teda, po troch mesiacoch, riadne neskoro...

katy33
20. jan 2011

@apolenka6 Juuuuj, zlatinko, dobre to zajtra dopadne, hcg bude krasne a mam pocit, že i červiček už bude vidiet 😉 Musi byt vidiet, ja chcem silno moc foto 😲 Nebojkaj sa, som s tebou - aj ja navštevujem WC tak často ako ty, dokažem ist každych 15 min. a vždy je plna nadrž, mm už kruti hlavou aj ja 😕 😝 Sa smejem, že už budem mat dole zodraty dezen 😀 😀 😀

apolenka6
20. jan 2011

@zuzanka7834 ja som bola chorá tak 2týždne...,ale choroba vrcholila v deň IUI mňa dosť dlho kašel držal aj teraz sem-tam kašlem a tie hlieny mám tiež ešte,ale všetko ustupuje.Veru ja som išla na krv po IUI len z povinnosti a nič som neočakávala až vtedy ked mi dr.povedal,že mám vyššiu sliznicu 17mm. 😕 ešte čítam čo sa tu včera popísalo a je tu toho dosť 😀

apolenka6
20. jan 2011

@katy33 to foto tu budem krvopotne rvať 😀 len nech už je!a ked už budeme mať červíčka potvrdeného tak aj ja budem posielať tehu vírusy ,len nechcem predbiehať ja neviem čo som taká dobobkovaná?! 😠 4rok, čakania tak mám o to strach.. 😝

katy33
20. jan 2011

@apolenka6 Myslim, že sa nemaš naozaj čoho obavat, určite je všetko v najlepšom poriadku, som si tym ista 😉 A ked budeš posielat tehuvirusiky, tak na mna vysyp taku kopuu, čo ma ani vidiet nebude 😀 😀 😀 A nehadž bobky - neplytvaj, tie si šetri na pôrod 😀 😀 😝

katy33
20. jan 2011

@fomarik Ach ty Slniečko moje, muselo ti byt hrozne, ešte, že ten tvoj trud dr. ta ešte vyše nevystresoval, až mi je to divne. Ale ako pisala zuzanček, naozaj niektore ženy mavaju špinavy vytok v čase, kedy by mali mat ms aj niekolko mesiacov, skus si len tak preratat, či by to sedelo 😕 Neboj, mojenko, červiček je tak zakusnuty - drži sa všetkymi desiatimi, ako taky klieštik, ani ja by som neopustila taku maminku, ako si ty, zlatičko 😲 Len hlavne oddychuj, vegetiček-tabaček 😉

apolenka6
20. jan 2011

@katy33 tak si ma čo-to ukludnila ešteže ideme hned ráno 😝Jasné že ti pošlem tehuvirusiky !! 🙂to mi ani nehovor bobky na pôrod viem aj to sa stáva,ááále to je ešte daleko...
ideš asi do páce teda určite tak nech si rýchlo naspäť domka!!

apolenka6
20. jan 2011

@fomarik jooj zlatinko až eraz som si prečítala tvoje psaníčko 😔 ešteže všetko dobre dopadlo a bábika je v priiadku!!!! 😝 inak aj ja stále sledujem či si nenájdem na papieri krvičku ,alebo niečo tak som v období menzesu ja utroš užívam 3x za deň to mi dal môj gynekolog....len sa pekne oddychuj zlatinko!!!

katy33
20. jan 2011

@apolenka6 Jo, veru už aj za chvilu tradam do prace 🙄 Ale mm ma poprosil, aby som si davala častejšie volno, pretože si mysli, že ked si viac oddychnem a nebudem v tom prac. kolotoči, tak aj vajka potom budu-zlaty je, no keby to tak bolo, tak by som bola nonstop vylebedena ako velryba na súši 😀 Takže v sobotu budem lebedit asspon do večera, potom pôjdem vypomôct, lebo aspon pri praci na to nemyslim. Inak s vaječnikmi debatim osto-šest, ak to nahodou pomôže a naozaj budu nejake vajka, tak poviem dr. Krajčíkovi, aby si dal patentovat ten svoj napad...lebo naposledy mi poradil, aby som im dohovorila, aby sa už konečne zobudili, tak dokonca aj môj mm im dohovara 😀 😀 😀 ..že on dohovori mojim a ja jeho 😀 😎 ...takže i ty pekne rozpravaj fazulke, nech sa len pekne zajtra maminke a ockovi ukaže 😉 ...a že ju chce vidiet aj teta Katka 😀 😝

strelicia
20. jan 2011

@zuzanka7834 no mna to obidva razy bolelo len ako mrcha. a tiez mi to dali len na 1x. ale zas tvrdili ze po rozmrazeni bola vyborna kvalita a koncentracia, tak uz len dufam. no krati sa mi to, dnes mi nie je zle ale mam hlad ako vlk, neuveritelny. pozeram romanticke filmy a placem v jednom kuse 🙂) trubka viem. a to ze sa mi to krati sa mi aj paci aj nie....bojim sa kusok, ze ako zvladnem ked to bude negativne.

strelicia
20. jan 2011

@fomarik 19cm babatko uz teraz? to si sa dufam preklepla 🙂 tak hlavne ze vsetko je ok, ja som pocula aj ze bolesti a pichanie v maternici je v tehotenstve bezne, tak sa nestresuj, vsetko dobre dopadne.

aby
20. jan 2011

@katy33 no takže ohromné zas kopec hormónov chlap je úplne nadšený heh
pichanie bude v celku zaujmavé 😒 aj ja som si macíka pichla heh 😀

@zuzanka7834 heh jj ajja som v tom guláš, ale super všetko vysvetlila 😒

zuzanka7834
20. jan 2011

@apolenka6 a nevies, aku sliznicu si mala pri iui? Mna Krajko vcera pozrel aj sonom, povedal, ze je dostatocne vyzreta, myslim, ze povedal, ze je 10mm. A mala som este dve vajka - na jednej strane uz bolo prasknute a tieto dve tam boli, krasne okruhle, 21 a 20mm. Vravel, ze prasknu cochvila. Neviem, co to bolo, ale tento cyklus ma pozerali 3 rozni lekari na 3 roznych sonach a vzdy im vyslo nieco ine 😉 Okrem toho jeden z nich mi ukazoval na monitore (podla neho som mala iba 1 zrely folik), ze ich tam mam na jednej strane viac, vsetky male okrem jedneho, ale aj ten bol splosteny - a naozaj vypadal ako elipsa. Teraz rozmyslam nad tym, ci to nemohlo byt tym, ze mi robil sono cez brusko a nie zospodu... Najviac verim asi Krajkovi...
Co sa tyka mojej choroby, dufam, ze sa z toho rychlo vylizem. Som si povodne myslela, ze ako si oddychnem ked budem PN a doma si porobim veci, na ktore som inokedy nemala cas a takto som uplne k nicomu. Ledva sedim pri PC, ale moja zavislost na MK mi nedovoli nesediet tu 😀 😀 😀

zuzanka7834
20. jan 2011

@katy33 uuuuu, Katy opatrne, ja mam sialenu fantaziu a teraz som si predstavila Apolenku ako rodi a pri tom jej vychadzaju bobky 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre