IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

adikasala
28. jan 2011

babenky vcera som vas nestihala citat kolko ste toho popisali 3 strany 😀 😀 😀 a uz vobec nemam prehlad kolko nas tu je tak iba pekne vitam nove buduce tehule!! 😀 😲 😀 😲 😀 rok 2011 bude plodny pre vsetky!!

strelicia
28. jan 2011

@little_miracle
@v555
chiii ved to som cela ja, ani nie ze pesimista, ale musim mat na vsetko dlhodoby plan. (jasne ze ked sa nieco zmeni, tak chaosim a preplanovavam)

kikus77
28. jan 2011

@mirus11 no my mame zly- oligoasthenozoospermia ☹ , na IVF je to ok, ale na IUI nie- tak ale mozno sa stastie unavi 🙂 🙂 🙂

mirus11
28. jan 2011

@kikus77 a ved to len treba dufat.jedna u nas bola tusim 4krat na IVFa nezostala tehotna a akoniec sa im podarilo a ostala normalne prirodzene tehotna a ma zdravu krasnu dcerku.ono to je len o tom,ze ten clovek musi verit.ja viem ze sa to tazko vovori,lebo aj mne to stale kazdy hovoril,ale pomaha to.ja ked som to uz uplne vzdala,a bola som zmierena stym,ze sa iui nepodarilo,tak ma az zarazili v gyn-fiv,ked mi povedala,ze som tehotna.ja som uz na to vobec nemyslela a vidis.sme v 9tt.

kikus77
28. jan 2011

@mirus11 to je super 🙂 🙂 🙂 🙂 no ja som v stave, ze iui sa naozaj nepodarilo, ale bolo by to uzasne patrit k tomu percentu co sa to podari napriek blbej diagnoze 😉

zuzanka7834
28. jan 2011

Ahojte moje mile, len bleskovo pisem, ze uz od vcera som v praci a pravdepodobne do nedele sa Vam nebudem ozyvat, lebo mam strasne plne dni. Vcera som prisla domov o osmej a do pol desiatej som piekla, dnes zase budem piect a cez vikend mame kazdy den oslavu, takze pochybujem, ze sa mi podari prist na MK. ☹ Budete mi chybat, nepiste prosim velmi vela, nech si Vas potom stihnem precitat 😉

@strelicia mojenko je mi to velmi luto, ale verim, ze IVF nesklame, a to hned prve... 🙂 Verim Ti, ze sa Ti sem nebude chciet tak casto chodit, ale tato tema nie je iba o IUI, ale hlavne o nasich priatelstvach, takze dufam, ze sa tu budes objavovat castejsie nez iba z casu na cas 😉 Je mozne, ze IVF bude cakat minimalne polovicu z nas, Bohuzial... Aj my sme sa uz s drahym dohodli, ze ak by nam tato iui nevysla, poprosime lekarov v Heliose nech nam vypisu ziadost, pre kazdy pripad...

@adikasala milacik, ako sa citis? Myslim, ze do pondelka sa tu nezastavim, tak Ti len chcem popriat vela stastia. Mas uz nejake podozrive pocity? Mna vcera zacali trosku boliet prsia, ako klasicky pred mrchou. Nic nezvycajne v takeho dni cyklu...

A vsetky ostatne babenky pozdravujem, velmi rada by som prispela svojou spisovatelskou troskou (alebo si Vas aspon precitala), ale mam tu straaasne vela roboty, presne ako som predpokladala, ze ma pocka cela dvojtyzdnova robota... Uf! Ale ak by sa mi nahodou predsa len podarilo ukradnut si chvilocku (aby ma ziadny z kolegov nevidel), tak sa urcite zastavim, lebo som hrozne na Vas zvedava...
Pa paaa!

mirus11
28. jan 2011

@kikus77 verim ze sa vam to podari,ao nam.i napriek tej vasej diagnoze

kikus77
28. jan 2011

@mirus11
@mirus11 😵 😵 😵

strelicia
28. jan 2011

@zuzanka7834 urcite sem budem este chodit, ved som zvedava ako sa vam bude darit. dnes som bola u svojho dokiho a idem teda na laparku. musim sa tam objednat, dufam ze ma nedaju moc neskoro, doki hovoril ze mi to vybavi.

fomarik
28. jan 2011

@adikasala no, ten 11tt mi ukazuje len tu na Koníku. Ale podľa výpočtov 11tt začínam až v pondelok. Takže 2 dni hore-dole. Som rada, že to ide tak rýchlo. I ked občas ešte na mna doľahne ten strach, že či je všetko v poriadku. Ale už je to lepšie ako v začiatkoch. Cí tim sa veľmi dobre, nič mi nie je, dokonca som zistila, že ma vôbec nebolieva hlava, nie som chorá ( čo som bývala takmer druhý týžden), dokonca aj PCO na vaječníkoch mi zmizlo...no to tehotenstvo asi lieči 😕 Posledné dni cítim, ako ma ťahá po stranách bruška, ale upokojujem sa tým, že to sú maternicové väza a bruško rastie. To ale ešte posúdim neviem, pretože ja som aj bez tehu dobrá buchta, takže zatiaľ je to len samá šunka 😀 .
Inak ten pruh...stáva sa, že môže na určitý čas zmĺknuť alebo sa vytratiť, ale on beťár sa dostaví skôr či neskôr. No v každom prípade je to fajn, že nemáš tie bolesti.
Potenie?.... ani nie, teda vôbec nie. Ale prsia ma boleli a pálili, boli a teda ja sú akokeby horúce. Joj, a to vydržíš netestovať až do utorka? Ale na druhej strane je to dobre... budem držať palce.

fomarik
28. jan 2011

@strelicia zlatko, aj mna mrzí, ako to vypálilo...úprimne. Ivf už zaberie, musí, musí 😠 😠 čo by sa čo dialo! Pojdeš na laparku...( i ked mi nejde logicky do hlavy, že na čo laparka pri IVF), ale daj sa komplet do poriadku.Ja som to tiež podstúpila a bola som rada, pretože po prebratí som sa dozvedela, že mi porobili tolko vecí v mojej "búdke"... to by sa mi ani nesnívalo! Len nech je to čím skôr, aby sa vám zbytočne nenaťahoval čas.

fomarik
28. jan 2011

@mirus11 jééj, a už máme vyplnený info o tehulkovstve! Super! Tak kedy máš termín? Aj tebe to počítali mínus 7 dní od IUI? ako mne?

fomarik
28. jan 2011

@zuzanka7834 ty naša prepracovaná spisovateľka! A čo dobrého budeš vypekať? Hmm? A ja budem niečo piecť, maminka má 2.2 meninky, tak by sa niečo patrilo. Už sa nám blíži termín na krvičku 😉

fomarik
28. jan 2011

@mirus11 ja ťapa, ja sa pýtam na termín, aten máš v tabuľke...ja krepovidlo krepé. Ale bábika má pekné miery 😉

zuzanka7834
28. jan 2011

Ahojte babulky, tak sa mi podarilo odtrhnut sa od roboty, juuuj, ze aka som sikovna 😀 😀

@katy33 Katarinka, ked mas vzdy // na ovu testoch, nemoze to znamenat, ze mas vzdy zvysenu hladinu LH hormonu? Robili Ti hormonalny profil? Nejde mi to do hlavy 😕

@apolenka6 Fíha, zena, Ty mas riadne vaja uz na 5DC, aj sliznicu... teda, riadne rozmery... uz vidim, ako budu nasledujuci mesiac oplodnene 🙂 A v nedelu idete uz na IUI alebo len na sono? Ja by som sa mozno priznala... teda, ja som sa aj priznala, ze som brala tri dni 2x1 a dva dni 3x1, nepovedal mi na to nic a muselo mu byt jasne, ze som nesla podla instrukcii... Ved ak ta megadavka pomohla k vytvoreniu vajok, nebolo to na skodu, nie? ;) A uzivala by som teraz jeden den 3x1 a posledny den mozno aj 2x1, aby som to neprestimulovala... neviem. Fakt...

@fomarik srdienko ta Tvoja svokra ma mrzi... ale nebudem Ti ju viacej pripominat, lebo to nie je nikomu prijemne. Dolezite je, aby ste to s Mirkom vedeli dat nejako do poriadku a potom si stastne zili svoj zivot aj s drobcekom 🙂

@little_miracle a kde cestujes?

@adikasala srdienko teraz ked citam Tvoj prispevok, rozmyslam, ze aj ja sa posledne dni dost potim v noci. A vzdy sa v strede noci zobudim, ze mi treba cikat, a vtedy mam aj pocit, ze ten utrogestan vyteka priamo do postele... A zhruba od vcera ma bolia prsia, na dotyk aj pri prudsom pohybe, najprv som si myslela, ze kvoli tomu, ze som mala podprdu, ktoru nezvyknem nosit ale bolia aj dnes. Lenze to je u mna pred mrchou tiez bezne... 😕 Inak bolo by super, keby sa dottor sekol a bol by to len zapal 😉

strelicia
28. jan 2011

@fomarik no laparku uz tento mesiac nestiham, ale hned ako mi skonci mrcha tak idem vybavovat predoperacne vysetrenia atd..aby som to uz mala cim skor za sebou. ano, pred IVF to skutocne asi nema velky zmysel, ale jedna holka mi pisala, ze jej vyslo IVF az ked bola na laparke. tak chcem skusit uplne vsetko aby som si mohla po IVF povedat ze som pre to urobila fakt maximum.

mirus11
28. jan 2011

@fomarik no ja som to dala zatial len priblizne,lebo mne to este doktor nepovedal ani nepocital.ale hadam teraz idem 9.2tak hadam budem mudrejsia

mirus11
28. jan 2011

@fomarik dakujeme,dufame ze na dalsej budeme este vecsie 🙂

apolenka6
28. jan 2011

@zuzanka7834 na sono ideme až v pondelok na nedeľu ma na recepcii neobjednali neviem prečo..... 😨 ale dr. povedal,že bud v nedeľu al pondelok no to som zvedavá 😕 já sa nepriznám ani mm nevie by ma hrešil 😠 a už dnes a zajtra užívam 2x1 ked som si prerátala ako rýchlo mi zrejú tak som sa zľakla ved radšej neskôr IUI ako to prepásť...inak tú slznicu neviem rozmer len,že je pekná a ten rozmer 17mm bol na 14 deň po mojej 2 IUI
A to potenie ja mávam pred menzes vždy aj mi býva zima ......lenže?aj teraz som sa 1 noc potila a bola som tehotná 😵 všetko ako pred mrchou tak sa nevzdávajte!!!

adikasala
28. jan 2011

@zuzanka7834 no aj mna bolia dost prsia,no neviem nechcem si robyt iluzie zbytocne,ale bola by som stastna napriek problemom co mam,uvidime 8.2 na sone comi povedia ci to neni iba uzlina zapalena.bodaj by to tak bolo a ktomu este tehotenstvo.bola by som najstastnejsi clovek na svete. 🙂 🙂 🙂 u teba to vyzera ze to bude ked chodis casto na zachod to je dobre znamenie...... 😲 😲 😲 .

adikasala
28. jan 2011

@apolenka6 dakujem za podporu apolenka mam take cudne pocity...........neviemmmmm chce sa mi plakatttttt

fomarik
28. jan 2011

@apolenka6 ani ja som sa mm nepriznala so zvýšenou dávkou, bo by mi povedal no-no-no! Ale... ked to vyšlo, tak to zo man vyšplechlo a pochválil ma 😎 . no ale ty fakt máš zázračné vaječníky, keby sa tak tie vajká aj rýchlo oplodnili, ako sa tvoria, že? Ja idem do MT 10.2... takže to sa asi nestretneme.

adulkam
28. jan 2011

Ahojte babulky, cítam,cítam ale tym skratkam zatial nerozumiem ☹ co je IUI,IFV
Hadam ma nebudete mat za tupu 🙂 .Aj my skusame uz velmi dlllllllho otehotniet-V stredu mi pichli prvy krat pregnyl a dnes na sone zbadala 2 folikuly,jeden prasnuty a druhy zrely 😕 tak mam prist este raz v pondelok na sono.Zatial mi ziadne tabletky nedala.

apolenka6
29. jan 2011

@adikasala tak ty už v utorok budeš vedieť?ak sa mi to nepletie je nás tu dosť tak pre to.... 😀 😀

@fomarik ahoj moja píšem mm odbehol do obchodu a sem tam nakukne čo si píšeme 😕 a nechcem aby vedel o mojom "hazarde" 😀 no to veru 14mm na 5 deň cyklu a 3 deň užívania?! 😨 😕 😨 teraz už ich užívam poslušne presne na hodinu každých 12 hod.o 10h 😔 😉 no to neviem či mám zázračné vaječníky len dávka pre ne bola obrovská 🙄 keby boli zázračne tak nepotrebujem clostil na stimuláciu ...ale mohli by sa vajka aj rýchlo oplodniť 😀 😀
V tom MT sa asi teda určite nestretneme ☹ak bude IUI tak v utor.,streda..?? 😕a 14 deň bude až neskôr....
A mená už vyberáte?už ste sa hádam aj zhodli 😝 len pekne oddychuj a hlavne nestresuj pre svokru !všetko dobre dopadne vždy sa nájde cesta von 😉

adikasala
29. jan 2011

@apolenka6 ahoj no oficialne uz pondelok by som si mala robyt test ak mi nepride mrcha.a az potom ked bude pozitivny mam ist do centra,ale pre istotu si ho urobim az utorok,mam ale taky dojem ze bude negativny a v pondelok sa mi dostavi mrcha,pri prvej iui mi prisla presne na 14 den po iui aj ked som brala utros

apolenka6
29. jan 2011

@adulkam Ahoj! no ja nie som odborníčka na vysvetlenie,ale napíšem ti to v skratke a ked budeš chcieť vedieť viac na nete to určite nájdeš do podrobna 😉
IUI-inseminácia- ti do maternice vstreknú manž. spermošky ktoré sú pred tým prečistené
IVF-umelé oplodnenie
Tak to máš krásne 2 folikuly bez tabletiek 😨 tak držím palce nech sa vám to podarí 😉

adikasala
29. jan 2011

@apolenka6 nejako ma prestali boliet prsia,uz mi sibe zo vsetkeho manzel mi uz zakazal robyt si test skor 😀 😀 😀

apolenka6
29. jan 2011

@adikasala no mne utroš krásne drží mrchu 😠 a to nechodíš na krv či je tehotenstvo?síce ani mne krv nič nezaručila keby som nebrala utroš a nevedela výsledok krvi tak dostanem menzes ako zvyčajne a neviem,že som bola "trošku" tehotná...čo ti poviem musíme len čakať ved jedného dňa sa dočkáme a nádej máš stále!!!

apolenka6
29. jan 2011

@adikasala no ja som prsia moc necítila sem-tam chvíľu áno chvíľu nie a ku koncu vôbec ked už bolo o tom čo som nevedela

adikasala
29. jan 2011

@apolenka6 no ty to mas nejako super zavcasu na 5 den 14mm,podla mna mas este hormony z minuleho cyklu v tele.to moze byt!!!! moja kamoska tak mala po iui mala pauzu v lete lebo nerobili v centre.a v mesiaci ked mala pauzu ostala tehotna prirodzene.po rokoch snazenia 😲 😲 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre