IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

katka.gzd
10. júl 2015

@clarissa77 ja ti v prvom rade drzim paste aby vyslo a vobec si to nepotrebovala.... No pri PCOS to IUI naozaj malokedy funguje, skor u bab ktore maju len mierne PCOS...to sa hlavne spozna podla AMH hodot..ja som mala hodne vysoke..23,5 a teda cez ten nanos co mam na vajecnikoch sa to vajko ani nemalo ako dostat same do vajcovodu...plus zly spermiogram sme mali...co ale v GF nebranilo aby nas za to nechali platit aj ked vedeli ze to nema cenu... Neviem ako vysoke hodnoty mas ty... Ale keby to nevyslo, naozaj sa toho IVFka neboj..tak rychlo to zbehne ze ani nestihnes si to uvedomit...tazke je len cakanie po.... Ale to mas aj po IUI.... Drzim paste

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
ahoj, aj ja som absolvovala tento rok IUI neuspesne, pretoze mam PCOS a mame horsi sprg, amh mam 9,61 a cakam este na vysledky z reprodukcnej imunulogie a potom sa rozhodnem ci pojdem opat na IUI alebo nie.

katka.gzd
10. júl 2015

@zuzka56 no tie hodnoty nemas az take vysoke ako ja, ale ked ste tiez nakombinovani ako my aj s tym horsim spermiogramom, ja by som s tym nestracala cas, nervy a peniaze...uz pri dobrom spermiograme je uspesnot ak sa nemylim niekde na 8%... Ale vy si musite povedat, ci este chcete cakat a skusat alebo dozrel cas na IVFko... Ja po 4 rokoch snazenia co mame za sebou a vsetkych moznych procedurach by som sla uz do IVF... Keby som na zaciatku vedela co viem teraz, nedostali by z nas v GF tolke peniaze :( Drzim paste

clarissa77
10. júl 2015

@katka.gzd u mňa PCOS nezistili. Mne vlastne nezistili žiadny problém - príčinu. Jediné čo mám, je myom, ale ten vraj s tým nemá nič spoločné..a ďakujem moooc...ja držím palce nám všetkým 😉

katka.gzd
10. júl 2015

@clarissa77 aha prepac, sa mi zdalo ze si pisala ze mas, som si ta pomylila s inou kockou 🙂 kazdopadne vela stastia!

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
zatial sa na IVF necitim, pretoze to beriem tak, ze ked nam babo neni dopriane prirodzene tak imelo to nebude ono.... kto chce nech riesi IVF a podstupuje vsetky tie procedury a narkozu a tony hormonov... mam za sebou drilling a mala som dost a viac do narkozy ist nechcem, velmi zle mi z nej bolo. Tak zatial zostaneme este pri IUI a mozno aj motyka vystreli.

katka.gzd
10. júl 2015

@zuzka56 aj ja som mala driling zaroven pocas laparoskopie na zistenie priechodnosti vajcovodov a velmi zle som to znasala... Po tom som si hovorila ze baby co maju cisaraky su hrdinky ked sa o deti po tej procedure vedia starat... Punkcia vajicok je proti tomu absolutne nic, ver mi... Ale jasne ze sama si povies co a kedy.... Len si z toho nerob zbytocneho strasiaka....ta "tona" hormonov je pri nasej diagnoze vlastne minimalizovana lebo potrebujeme len mierne nakopnut a telo sa zrazu nastartuje az moc...cize skutocne mame najmensie davky ake sa daju dat a trva to len zopar dni...u mna napr len 10...punkcia je zalezitost 20 minut a z vlastnej skusenosti zavisi aj od latky na narkozu co ti podaju ci ti byde zle alebo nie...na kazdej klinike mi bolo inak... Vklad sa deje uz bez narkozy a ani som ho necitila...IUI mi prislo v porovnani s vkladom ebrya neprijemnejsie... Drzim ti palce aby sa vam podarilo aj bez...ale ak aj nie, vazne sa nieje coho bat pri IVFku

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
dakujem za vysvetlenie 🙂
citam tu na MK rozne pribehy tak som z toho taka domotana ked jednemu ani x te IVF nevyslo a inym sa podari aj pri PCO a zlemu sprg otehu tak si vyber 🙂 stale verim v tom, ze sa nam to podari prirodzene

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
kolko IVF Vam vyslo ? kolko ste vkladali ?

katka.gzd
10. júl 2015

@zuzka56 nam vyslo 2he IVF, ale nezdar prveho prikladam skor centru a zaobchadzaniu... Absolvovali sme v prvom centre dva kryovklady po dve embrya a ani z jedneho nic nebolo, po zmene centra som otehotnela uz prveho vkladu, len babatka to vzdali v 8mom tyzdni (dvojicky) no a z druheho vkladu som znova otehotnela s dvojickami, ale jedna to vzdala na zaciatku a s druhym som teraz v 16. tyzdni. Cakame chlapceka... Ked mas problem len s PCOS tak nieje preco sa bat ze to bude trvat xy pokusov...nemas genetickj vadu, mas zdravu maternicu, nevyrabas protilatky proti spermiam ani embryam.... Roky rokuce to trva babam s tymito zavaznejsimi problemami... Pri PCOS ide len o to dostat vajicka z nasich lenivych zanesenych vajecnikov do maternice...potom uz musi ist vsetko ako po masle ;)

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
gratulujem, nech to uz ide ako po masle a vsetko dobre dopadne.
V ktorych centrach si bola? chodime do Iscare a ine ako business tam nevidim.

zuzka56
10. júl 2015

@katka.gzd
v CAR mi vyslo, ze tvorim protilatky proti sprm, preto cakam este na vysledky z RI.

katka.gzd
10. júl 2015

@zuzka56 dakujem 🙂 najskor gynfiv, to zasadne neodporucam, a otehotneli sme vo ferticente. S tymi protilatkami proti spermiam ta tym padom na IVF uz asi poslu. Ale dobre to dopadne neboj. IVFkom sa predsa aj tento problem preklenie..Len sa divim, ze ti to vysetrenie nespravili este pred prvym IUI. Ja som v tom, ze to je kontraindikovane s IUI logicky ked tie spermie nemaju ako prezit.... A ak niesi s Iscarom spokojna, skus ten Ferticent... Pristup tam sa neda porovnat s iscarom ani gynfivom...je tam len jeden doktor, ale vie co robi, ostatny personal samy usmev a ochota a prijemny pristup. Doktor je pri zakrokoch velmi ohladuplny, to sa nedalo s GF ani porovnat ten priebeh... No a aj ten vysledok hovori za seba... V prvom pokuse zo 4 nic a u nich zo 4 vsetky 4 sa chytili... No a keby nahodou ti nesadol tak to Brno.. To bol aj moj plan keby nahodou...ale nebolo treba...

clarissa77
10. júl 2015

@katka.gzd ešte jedna otázka..keď si prešla do toho druhého centra, musela si asi opäť absolvovať vstupný pohovor a všetky testy..je tak? ako dlho sa čaká? do Gyn-fiv som čakala mesiac na prvú konzultáciu..Uvažujem, že ak toto prvé IUI nevyjde, šla by som rovno do Ferticent. I keď mám doma všetky lieky aj papiere na druhé IUI. Ďakujem

spetule
10. júl 2015

@lina129 Já jsem v ČR, chodím do Arlety.

clarissa77
10. júl 2015

test na protilátky nerobili ani mne..prečo? ☹ ☹ ☹

katka.gzd
10. júl 2015

@clarissa77 z gynfivu som si vypytala vysledky ktore mali, vypis z tvojej zdravotnej dokumentacie by ti mali dat...dorabali mi nejake vlastne vysetrenia, uz si niesom ista ze co konkretne, ale netrvalo to dlho, a samozrejem robili vlastny spermiogram. Vstupny pohovor robis, ale ked uz mas nieco v rukach a za sebou, mozete sa rovno dohodnut na postupe...akurat keby z ich vysetreni nieco nove vyplynulo tak sa bude samozrejme znova konzultovat...ale ide to uz v zrychlenom rezime. U mna kedze uz som po jednom IVFku bola sme rovno v ramci prveho pohovoru podavali ziadost o druhe IVF...na kedy ta objednaju sa neda povedat, je leto, asi nejaku dovcu mat budu...ved zavolaj a uvidis..ja som cakala myslim len 2 tyzdne...
No a preco ti nrobili pri vstupnom vysetreni tie protilatky naozaj netusim...mozno robili ale nepovedali ti? Ak vysli v poriadku tak to mozno len nespomenuli..aj to je mozne...
A este jedna povzbudiva sprava na zaver..aj moju kolegynu som poslala po mojich dobrych skusenostiach do ferticentu...ma tiez PCOS ako ja, ale ovela miernejsi nastastie a maju perfektny spermiogram takze robili IUI a na 1x to vyslo..je v 20. tyzdni...

clarissa77
10. júl 2015

@katka.gzd veľmi pekne ďakujem za rady..no uvidím, čo bude o 2 týždne a ak to nevyjde, skusime teda Ferticent. Tušim som ešte nepočula chvalu na Gyn-fiv. Vedieť to tak pred 2 mesiacmi...a super, že to kolegyni vyšlo..kiežby sme aj my mali také šťastie...

katka.gzd
10. júl 2015

@clarissa77 nerob si z toho hlavu, aspon ste tam nestihli nechat 1500 eur ako my.. A za nic ;) a mozno sa vam zadari a budes stastna spokojna neriesit nic ;) keby ta cokolvek este napadlo, v klude pis. Pekny den

clarissa77
10. júl 2015

@katka.gzd to máš pravdu...dakujem moc..pekný dník aj tebe 😉

hennka2
10. júl 2015

@clarissa77 .. tak, to je sranda teda 🙂 .. ale vidim, ze tam mas 77, tak je to jasne 🙂 .. inak, ja som si pozerala na IVF na internete vsetky CAR v BA, ake su a nasla som tam aj Ferticent, aj som si precitala ich webku .. viem, ze taka najznamejsia a najmasovejsia je ISCARE, a ako tu niekto pisal, ide to tam ako na pase, a samozrejme, je to obrovsky biznis, to je jasne .. pri krvi a ultrazvuku pomaly nie je co riesit, az potom so sestrickou, ako dalej, inak je to toez ako na pase, ale dolezity je ten pristup lekarov podla mna ...

sofinka18
11. júl 2015

Mam prve IUI za sebou vcera.. Velmi dufam..

clarissa77
11. júl 2015

@sofinka18 vcera? Tak to sme dve..drzim nam palce 😉

spetule
12. júl 2015

@clarissa77 @sofinka18 Přeji, ať Vám "čekání" rychle utíká a dočkáte se úspěšného výsledku 😉

aluska01
12. júl 2015

@lina129 ahoj, prepáč že píšem až teraz,ale na dovči sme boli bez wifi....krv bola negatívna, tehotná niesom....depku som vychodila na túrach v tatrách.

sofinka18
12. júl 2015

@spetule dakujem 😉

sofinka18
12. júl 2015

@clarissa77 ano v piatok a o dva tyzdne v piatok sa dozvieme ako to dopadlo 😉

clarissa77
12. júl 2015

@sofinka18 my tiez..kde ste boli na IUI?

hennka2
13. júl 2015

.. dievcata, takze mna IUI caka zajtra rano a mozno aj v utorok, uvidime, ako to pojde ... drzim palce vsetkym, ktore su na cakacke, tie 2 tyzdne po su najhorsie .. nikto nevie, co sa tam deje ...

hennka2
13. júl 2015

@aluska01 .. a ide sa dalej ! treba predychat a bojovat !

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre