IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

clarissa77
23. júl 2015

@magdus999 a co presne ti zistili? Komu vdacis zato, ze vies pricinu?

magdus999
23. júl 2015

@clarissa77 sama som googlila, nik ma tam neposlal, bola som v Nitre, že je už aj v blave. Mám vysoké NK bunky, to sú tzv killerovia, ktorí chránia telo pred rakovinou a všetko cudzie v tele zabijú, má ich každý v tele, uvádza sa, že do hodnoty 18% sa dá otehotnieť, ja ich mám 40%. Takže ak sa oplodnilo vajíčko, moji killerovia ho zabili, lebo to bralo ako niečo cudzie v tele vďaka mužskému dna v embryu.

clarissa77
23. júl 2015

@magdus999 a bola by si taka zlata, vedela by si mi dat kontakt na niekoho v tej Nitre? Predsalen ju mam o nieco blizsie ako BA. Hm, o tom som este nepocula, ale je to uzitocne zistenie. Kolko sa budes liecit? Drzim palce 😉

magdus999
23. júl 2015

@clarissa77 určite choď tam, ak sa vám nedarí, stojí to okolo 200-250€, ale ak sa na niečo náhodu príde, tak lepšie, ako chodiť stále na IVF, kde to stojí už iné peniaze :( keďže som o tom nevedela, zbytočných 6 sklamaní po vkladoch, zbytočné dva roky trápenia :( ale nevadí, všetko je tak, ako má byť 🙂
mala som sa liečiť 5 týždňov injekciami, ako na potvoru, moje telo zareagovalo tak, že sa mi tie bunky ešte zvýšili....to ešte nezažili, tam mi teraz dali tabletky, tie sa berú max.pol roka, dali mi ich na mesiac, či vôbec zaberú, a zabrali, síce mi zvýšili zas inú časť reprodukčnej imumológie, ale malo by to byť ok 🙂
je to Dzurilla centrum Nitra, v googli nájdeš 🙂 nemám číslo 🙂

spetule
23. júl 2015

@sofinka18 Pokud bude vše ok, stimulace začne někdy v druhé půlce srpna. Mám za sebou 3 neúspěšné IUI.

clarissa77
23. júl 2015

@magdus999 dakujem moc za tip, urcite to budem riesit. Skusime este jedno IUI a potom budem riesit imunologiu aj genetiku. Ja len nemozem pochopit, preco lekari najprv nehladaju pricinu - komplet, vsetko - a az potom by mali navrhovat IUI, IVF a pod. Rozum mi stoji.

magdus999
23. júl 2015

@clarissa77 tak klasický gyndoš sa o to nezaujíma, to je nad rámec a máloktorý si o tom sám doma študuje 🙂 ja som to videla na svojom a to mám mladého doktora, keď som šla za ním, že chcem papierik na repro, tak len kukal, že o čom hovorím 🙂 čo sa týka carov, ja som písala aj do svojho caru, že čo na to hovorí v mojom prípade, žiaľ, pre nich to nie je relevantné, neveria tom ..... tak je to biznis :( verím, že sa ti nasledujúce IUI podarí a ani nebudeš riešiť Nitru ♥

clarissa77
23. júl 2015

@magdus999 dakujem moc, kiezby si mala pravdu..no a klas.gynekolog-ok, pochopim, ale CAR? Ved oni by mali ten problem najprv najst, potom riesit...

hennka2
23. júl 2015

@magdus999 ... wow, zacinam i ja citat o genetickych vysetreniach a imunologickych vysetreniach .. neviem, preco mam pocit, ze by mali paru najprv spravit vsetky vysetrenia, ale vsak preco, ked je to obrovsky biznis ! ako dlho trva liecba ?

hennka2
23. júl 2015

.. dakujem aj ja dobrej zienke, ktora mi poslala <3 na podporu ;)

hennka2
24. júl 2015

@magdus999 .. kludne sa zapoj do nasej diskusie ohladom Tvojich problemov, skusenosti, informacii, alebo cohokolvek, ci uz ked podpory ;) ... kazdy je tu srdecne vitany 🙂

sofinka18
24. júl 2015

@clarissa77 ahoj, nevideli sme sa ☹ prisli sme asi 8.05 mali sme kolony

lina129
24. júl 2015

@magdus999
@clarissa77 presne ako si napisala magdus, ze car tomu neveria, ja som to iste zazila v GF, ked som si vyslovene pytala vysetrenie na imuno a genetiku, tak mi povedal, ze mi to netreba! pritom som u nich absolvovala 3 IUI a nic ☹ tak som si to tiez sama obehala a zistili mi celiakiu ☹ ta tiez vraj brani otehotneniu... a v Reprogene zasa zistili, ze ma muz zly spg, pricom v car nam vraveli, ze v norme... ja car neodsudzujem, ani nezavrhujem, ale ako napisala magdus, pre nich je to biznis, cim viac IUI a IVF urobia, tym viac penazi... 😢

clarissa77
24. júl 2015

@sofinka18 no veru skoda..my sme 7:38 boli vybaveni

zuzka56
24. júl 2015

ahojte,
my sa snazime uz vyse 2,5 roka a zatial sme neboli uspesni. Najprv som to nechala iba tak na prirodu, ze vsak mozno sa zadari ale nestalo sa tak. V 12/2013 som bola na laparke spravili mi drilling ovarii, priechodnost bola v poriadku. V CAR mi zistili protilatky proti spr a v marci som absolvovala prve IUI, neuspesne. Kedze v CAR mi v den IUI nespravili ultrazvuk ci sa mi nevytvorila cysta. Mna ten business v CAR neprestava udivovat. To, ze tvorim protilatky neriesili, zevraj to nie je potrebne lebo IUI sa tym obide. Sama som sa objednala na reprodukcnu imunologiu, teraz cakam na vysledky + som bola na hematologii kde mi robili vysetrenie na trombofilne mutiacie. Co si sam neobehas, nemas.

magdus999
24. júl 2015

@clarissa77 veru, pre nás je to nepochopiteľné......ale pre nich biznis, však nech si míňam embryá, nech idem na ďalšie IVF,ich to nezaujíma až tak dopodrobna.....mne stále tvrdili, že to mám v hlave, preto neviem otehotnnieť.....ach jaj

magdus999
24. júl 2015

@hennka2 je to veľmi individuálne, podľa toho, čo nájdu, ja som mala mať relatívne krátku - 5 týždňov, ale nezabrala, tak to bolo na dlhšie, kamoške toho našli viac, tak tá na pol roka.....
je to desné s nimi....ale to je to súkromné zdravotníctvo, sme pre nich iba peňaženky.... :(

magdus999
24. júl 2015

@hennka2 ďakujem krásne 🙂 nedalo mi napísať vám, že ak chcete ísť na ivf, najprv si treba spraviť tú repro imunológiu, keby som toto vedela skôr, toľko nervov, času a peňazí ušetrených...ale nevadí, všetko zlé je na niečo dobré 🙂 teraz viem poradiť 🙂

magdus999
24. júl 2015

@lina129 presne tak, celiakia je veľmi zlá, človek nemusí mať ani klasické príznaky, ale bráni k otehotneniu....ale to sa v CARe nikdy človek nedozvie, lebo je to pre nich nepodstatné.....des, je super, že vedia pomôcť veľa párom, ale aj tak si človek musí sám študovať, čítať, pýtať sa.....

clarissa77
24. júl 2015

No dievcence, krvne testy potvrdili to, co uz par dni viem - negativne. Ide sa dalej..

sofinka18
24. júl 2015

aj my oficialne potvrdene negativne..

sofinka18
24. júl 2015

@clarissa77 objednala si sa na august? mne povedali ze bohuzial vsetko maju plne a ja som tam stala pokial mi predsa len nedali termin o dva tyzdne v pondelok 3.8. konzultacia

hennka2
24. júl 2015

.. takze, zatial ziadna uspesna IUI :((( ...

spetule
24. júl 2015

@hennka2 Nebuď smutná, pozri toto forum: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/uspesna-inseminacia-konecne-tehotna-2/ Tam určitě povzbuzení najdeš 😉

clarissa77
24. júl 2015

@sofinka18 neobjednala, netreba. My nejdeme na konzultaciu, rovno IUI. Dr.mi dal hned lieky na 2 pokusy. Len u mna to teraz zavisi od toho, ci ms dorazi nacas. Takze idem sa modlit, aby do nedele prisla. Inak budeme musiet IUI odlozit na september.

clarissa77
24. júl 2015

@hennka2 veru ziadna...a ziadne dobre spravy 😩😩😩 demotivujuce

sofinka18
24. júl 2015

@clarissa77 aha lebo mne ta lekarka mlada povedala objednajte sa o dva tyzdne na konzultaciu, tak som myslela ze pred IUI mi musi urobit sono.. ze ci je vsetko pripravene 🙂

sofinka18
24. júl 2015

@clarissa77 a ako vies kedy pichnut injekciu? a to sa netreba dopredu nahlasit na IUi?

clarissa77
25. júl 2015

@sofinka18 to ano to ti spravi, ale nato konzultaciu nepotrebujes..to prides 10-12dc automaticky sama. Zoberu ti krv, spravia ultrazvuk a poobede zavolas, resp.mne volali oni, ze vecer o 22.h.pichnut pregnyl a o 2 dni IUI

clarissa77
25. júl 2015

@sofinka18 ale ty nemas asi lieky na stimulaciu. Mne dal na 2 cykly. 5-9dc ich uzivam a 10-12 dc kontrola ako som pisala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre