IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

kristinka95
13. jan 2016

@zuzsat aha tak dakujem za informacie. Len nevien preco mam toe pregnyli napisane na recepte dva ... akoze uz aj na druhy pokus alebo odidva naraz pichnu ?

zuzsat
13. jan 2016

s tym som sa nestretla ze oba naraz.. v tom ti neviem poradit... hlavne aby si ich mala v chladnicke :D ved oni ti povedia, pojdes na folikuly a ked budu dostatocne velke vezmu ti aj krv, zavolas v ten den po 14tej pre vysledky a oni ti povedia ze kedy si mas pichnut pregnyl, ( mne to urobili hned tam v ambulancii a nechapem preco )

hranoska
13. jan 2016

@zus_ke vraj ananás podporuje aj uhniezďovanie..tak si dáme obaja 🙂 tento cysklus sa neskutočne vlečie..ja mám pocit, že som už aspoň 15DC a to som eštelen 7DC..:/ už nech to máme úspešne za sebou!!

kristinka95
13. jan 2016

@zuzsat aha no ja som zvedava kedy tocpichnu mne. Jasne mM to v chladnicke 😲 😀 . a kolko to vtej blave trva priblizne ?

zuzsat
13. jan 2016

@kristinka95 co mas na mysli? samotne IUI? asi minutu :D
pridete s manzelom na 7:00, manzel pojde na odber a ty zatial vyplnis papiere odovzdas od notara potrvedene veci co ti dali, a potom budes cakat cca do 8: 00 -8,15 kym precistia manzelovych tátošíkov a pojdes na vklad, doktor pride, vlozi a odchadza... trva to asi minutu az dve :D a potom ides prec. a cakas 🙂 cele 2 tyzdne az kym nepojdes na krv si vkladas dole utrogestan rano a vecer tolko tabletiek ako ti povedali, ja som mala 2rano a 2 vecer...

@hranoska ja som teraz zacala pit cajik alchemilku žltozelenu ale sypany caj rano a vecer, citala som ze je to caj na podporu tehotnosti, ze vytvara optimatimalne podmienky na uhniezdenie... 🙂 snad mali pravdu :D uvidime 🙂

zuzsat
13. jan 2016

@kristinka95 inak Kikus to si mala dostat papier na pohotovost, pretoze to sa ma pichat vecer o 22.00 (ja stale nechapem preco mne pichli rano v ambulancii) a vacsinou na dalsie rano sa ide na vklad, takze asi oni ti to nepichnu... to si musis sama vybavit bud ze manzel alebo niekto znamy alebo teda na tu pohotovost ale to by si mala mat papier z gyn fivu ze ziadaju o pichnutie atd.

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat ak samožem spýtat načo notár ked sa ide na IUI?my ideme v utorok na vstupný pohovor,

kristinka95
13. jan 2016

@zuzsat aha tak to super. Som nevedela ze tak skoro rano 😂 no oni mi asi povedia estd toho 18steho vsetky podrobnosti. Hejhej papier sme dostali ze ziadost na pichnutie pregnylu. Len horsie je ze mala som si ist zobrat do kekarne tabletky lebo nemLi vsetky a museli objedat. No medzi tym domA mi nase male steniTko roztrhalo recept 😁😁 a teraz neviem ci tam mM behnut alebo staci jed mi to da toho 18steho

hranoska
13. jan 2016

@zuzsat to pijem aj ja už tertí cyklus..nevidím žiadne zmeny, akurát som začala mávať bolesti v podbrušku už 2 týždne pred ms..predtým som mávala až v deň keď prišla..dva mesiace beriem femibion a asi dva týždne gynex..ja toho nechcem brať veľa, toto sa mi zdá už dosť, ešte k tomu ten clostil a celý deň som len myslela na to, aby som niečo nezabudla užiť :D ..inak nemám vraj žiadny zdravotný problém.. snažím sa veľa piť a jesť aspoň 2 ks ovocia každý deň, čo je u mňa úspech 🙂

hranoska
13. jan 2016

@zuzsat a ešte mi jedna baba tu radila, že dobrý je aj rybí olej sa mi zdá, že tiež na uhniedzenie a na protilátky proti spermiám...ten veľmi zvažujem pre oboch ako prevenciu..

zuzsat
13. jan 2016

@butterfly333 oni ti daju papier ktorý musí byť notársky overený, že súhlasíte ty a manžel, aby centrum pracovalo v vašimi bunkami, potom uz stačia len občianske preukazy v centre, ale prvy krat je potrebne priniest ten papier, ktorý ti daju v centre, tiez je tam spomenute, že manžel sa zaväzuje uznať dieťa za vlastne (to v pripade asi ak su spermie od darcu) atd.

zuzsat
13. jan 2016

@kristinka95 podla toho o ake lieky slo, ak slo o utrogestan to staci toho 18teho, clostylbegyt a pregnyl su najdolezitejsie pred IUI ak si ich mala predpisane

zuzsat
13. jan 2016

@hranoska no ja som tiez brala femibion a nic, aj kyselinu listovu a nic, vzdala som to asi po polroku, a teraz skusam cajik :D nevidim ziadnu zmenu az na to ze stale cakam na mrchu a uz je to 36den co kdesi bludi

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat takže v utorok ked tam pojdeme na vstupný pohovor tam mi daju ten papier pre notára?aj budu hned robit mm spermio?

hranoska
13. jan 2016

@zuzsat mne tak bludila teraz..mavam cykly tak 26-dnove a teraz prisla az na 32. den..a trvala kratsie, takze zrejme anovulak..bodaj by zabludila tak, ze sa uz nenajde..teda aspon na 9 mesiacov ;)

butterfly333
13. jan 2016

@hranoska a BT si nemeriaš??

zuzsat
13. jan 2016

@butterfly333 neviem co je mm spermio....
ano vtedy ti daju ten papier, my sme sli tak ze ja som v ten den rano objednala manzela na spermiogram, takze uz ked sme sli na prvu konzultaciu mali sme vysledky hotove a tak sa lepsie komunikovalo lebo sa vedelo napr. ze tam ziaden problem nie je

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat mm spermio?to je spermiogram muža,ak sisa na toto pýtala,ked som sa tam obj tak vravela aby mm mal sexuálnu abstenciu aspon 3dni tak zrejme mu tam spravia spermio hned.

zuzsat
13. jan 2016

no tento MM :D sa robi od rana od 7,30 do 8,00 myslim, takze nechcem ta sklamat ale neurobia, na toto sa treba objednavat bohuzial a my sme cakali dva tyzdne aj to som ich uprosikala ze v ten den ked mame konzultaciu atd.... takze na tvojom mieste by som zavolala do centra a pokusila sa objednat manzela na den ked mate konzultaciu, lebo takto to budete mat zdlhavejsie

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat no tak som tam práve volala a povedali mi že to hned v ten den ked prideme v utorok mu spravia aj ten spermio,

zuzsat
13. jan 2016

tak že waw...
to do akeho centra chodis prosim?

my sme boli v gyn-fiv a take jednoduche sme to nemali ... ved neklamala by som tu, nemam to v povahe... a aj sme za to platili 15eur 🙂

pozri, aspon mas istotu ako to bude a mozes psychicky pripravovat manzela, lebo oni to fest zle znasaju :D teda hlavne prvy krat moj muz, strasne sa bal ze bude mat zly MM a nebolo s nim reci kym sme sa nedozvedeli vysledky

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat moj mm to znáša uplne v pohode už bol na spermio a v pohode,no a idem do Ferticent BA. Ved ja nevravím že klameš alebo niečo take dobre že si ma nato upozornila hned som tam volala a spýtala sa no je to tak ako som písala tak som velmi rada že mu to hned spravia.A ake mal tvoj mm vysledky?my sme boli v novembri u urologa a vysledok že ich má vela su zdravé dobrý tvar maju len niektoré su trocha lenive ale že inak by nemal byt problem byt tehu.

hranoska
13. jan 2016

@butterfly333 nemeriam..mala som pokusy,ale nejak som to nepravidelne merala až som nakoniec prestala..a už ani nebudem snáď musieť, verím, že sa IUI podarí ;)

zuzsat
13. jan 2016

@butterfly333 juu daj mi vediet ako si dopadla po iui vo ferticentre... mozno vymenim gyn fiv 🙂
moj muz mal uplne super vysledky, ja tiez priechodnost vajickovodov super, takze sme mysleli ze nam prve IUI vyjde, ale bohuzial :( nevadi, ja verim ze do konca roka budem kočikovať 🙂

butterfly333
13. jan 2016

@zuzsat ano dám info no akby som zabudla napíš mi,na jasom podla gyn uplne v poriadku tak uvidíme dufam že sa to podari na prvý krat.

kristinka95
13. jan 2016

Vidim ze vacsina z nas tu ma tento mesiac IUI tak verim ze kazdej to dopadne super s do konca roka budene mT pod tromcekom to najkrajsie stvorenie .

butterfly333
13. jan 2016

@kristinka95 aj ja tomu verím že sa nám to všetkým zadarí.

zuzsat
13. jan 2016

tak ja si idem dnes pre istotu kupit test :D

zus_ke
13. jan 2016

@hranoska takze ten ananas skusim aj ja ! ;) hlavne som si to v hlave nastavila tak,ze sa to proste musi podarit ! zajtra rano idem na kontrolne sono a potom volam do centra, ze kedy mame prist na iui.... ja sa na to normalne uz tesim ... 🙂

hranoska
13. jan 2016

@zus_ke aj ja kúpim hneď ak budú mať v obchode 🙂 a presne, aj ja som si povedala, že sa to podarí..bože, veď ako by to už bolo..sme obaja zdraví, proste nie je tam žiadne proti!!..ja sa tiež už neviem dočkať nedele keď pôjdem na sono..nech je tam aspoň 10 veľkých folikulov a nech sa mi narodia hoc aj trojičky :D len nech sa to podarí...to som samozrejme trošku prehnala ;) daj vedieť ako si dopadla..držím palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre