IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

wanda52
6. okt 2016

@wanda52 Vitex agnus-castus L.
alebo aj známe pod názvom mníšske korenie
Mnísi ho využívali ako korenie ale aj aby ovládli svoje chtíče. Na ženy má iné pôsobenie, pomáha vyrovnávať ženské hormóny.
Extrakt z plodov pomáha zregulovať a spravidelniť menštruačné cykly. Povzbudzuje vaječníky a hypofýzu, podporuje činnosť žltého telieska, podporuje aj tvorbu mlieka, reguluje hormóny pred prechodom, znižuje zvýšenú úroveň prolaktínu. Pomáha zmierňovať symptómy predmenštruačného syndrómu spôsobené hormonálnou nerovnováhou.
Užíva sa tiež používať pri problémoch s nepravidelným menštruačným cyklom alebo miernych príznakoch menopauzy. Obnovuje rovnováhu estrogénu a progesteronu v tele.
Dozrievanie vajíčka je možné podporiť aj pomocou niektorej rastlinky s estrogénnym pôsobením napr. ďatelina lúčna, ploštičník strapcovitý. Vitex jahňací je účinný len ak sa užíva v druhej polovici cyklu, teda od ovulácie do menštruácie. Hlavne pri podozrení o prevládaní estrogénov- napätie v prsníkoch, zadržiavanie vody v tele a nohách, depresie, podráždenosť, migréna, zmeny nálad, studené nohy, ruky, problémy so žilami. Redukuje početnosť migrén, ktoré súvisia s hormónmi.
Znižuje príznaky v menopauze. Je vhodné ho používať pri ženskej neplodnosti -podporuje ovuláciu (uvoľnenie vajíčka). Napomáha donosenie dieťaťa - ako prevencia samovoľného potratu u pacientok s nízkou hladinou patričných hormónov (myslené preventívne užívanie pred otehotnením).
Pôsobí ako anaphrodisiakum - potláča sexuálnu túžbu.
Podľa toho, či potrebujeme podporiť tvorbu žltého telieska, čiže ak z dôvodu zvýšenej hladiny estrogénov, je problém z uvolnením vajíčka, je nutné užívanie nie celý mesiac, ale v druhej polovici cyklu!!! Aj pri začínajúcej menopauze, kedy sa skracuje druhá polovica cyklu a máme zníženú hladinu progesterónu úžívame v druhej polovici cyklu od ovulácie po začiatok menštruácie.
Opatrný buďte pri užívaní liekov nazývaných antipsychotiká a liekov proti počatiu. Užívanie prírodných fytohormónov konzultujte so svojim lekárom! Pozor!!! Neužívať v tehotenstve!

alexslovakia
6. okt 2016

@zus_ke tak to som ani nevedela ze si bola na ivf. Držím ti palce ja verím že sa vám podarí

lucka222
7. okt 2016

@wanda52 ked ti mam pravdu povedat som z toho velmi sklamana . ďakujem svojmu mužovi lebo včera ostal somnou celi den a aj na krvi bol somnou. Pomohlo mi to velmi lebo som na to tak nemyslela. Milujem to najviac na svete. Preto aj nechcem ist uz na IUI ani ine. JA viem ze ho trapi ked sa trapim ja. Ja sa cez to dako prenesiem. Prve co urobim zmenim gynekologa.

zuzsat
7. okt 2016

@alexslovakia tiez na teba myslim. dlhsie som ta tu nevidela a myslela si ze uz si uzivas materstvo v plnom prude 😉

wanda52
7. okt 2016

@lucka222 úplne chápem, ako sa cítiš. Ja som si po prvom tiež porevala, ale už na to nemyslím. Budúci týždeň nás čaká druhé IUI, tiež mám malú dušičku, že ako to dopadne, lebo na umelé sa zatiaľ necítim. My máme problém so spermiami, ja by som mala byť ok, aj keď ešte mi chýba vyšetrenie vajicovodov. Lucka, netreba sa vzdávať. Dajte si teraz pauzu, zrelaxuj, berte vitamíny - myslím ten inofolic a ak nie si spokojná s gynekológom, tak ho zmeň. Ja mám super doktorku, tiež som predtým menila, nakoľko tá stará nemala ani poriadne zariadenie (soná atď) a neľutujem. Nevzdávaj to.

alexslovakia
7. okt 2016

@zuzsat nie nie stále sme 2v1.nechce sa mu ísť von.

barbor_ka
7. okt 2016

Dievčatá, dnes som bola na kontrole, som 6+3tt (po IUI), akciu srdca nebolo doteraz vidieť, v gestačnom vaku vraj vidieť iba fetálne štruktúry. Doktor povedal, že to nevyzerá dobre, pravdepodobne ma čaká kyret, kontrola o 5 dní. Tehotenské príznaky ale vôbec nemiznú, je mi hrozne zle od žalúdka, prsia mám tiež napäté. Boli ste niektorá v takejto situácii?

zuzsat
7. okt 2016

@barbor_ka to preco ta takto strasia??? hlavne klud...srdiecko sa moze objavit neskor... uvidis ze o 5 dni tam bude...

jedna baba to tak mala a uz bola objednana na kyret. v utorok jej nic nevideli v piatok bola ma kyret ale urobili sono pred tym a zrazu sa objavilo srdiecko.... uz je teraz v 18tt.... takze nestracaj nadej ver tomu drobcovi..... proste to nemoze zle dopadnut.... to najlepsie z tvojho muza vlozili to tvojej dokonalosti takze tam to proste musi byt dobre

barbor_ka
7. okt 2016

@zuzsat len ked aj plod je velmi maly 1,5 mm a to asi nestačí...po opakovanych potratoch som dufala, ze aspon toto vyjde, no zrejme nevyslo opat 😥

zuzsat
7. okt 2016

@barbor_ka stale treba verit kym sa definitivne nic nepotvrdi

lenockalenka
7. okt 2016

@wanda52 ahoj, môžem sa spýtať - vám urobili iui aj bez predchadzajuceho vyšetrenia priechodnosti vajcovodov? ďakujem.

veroniq85
8. okt 2016

@lenockalenka ahoj aj ja sa chystam na iui. My uz mame jedneho synceka ktoreho sa nam podarilo hned splodit bez problémov. Potom sme zacali skusat druhe a ked sa nam skoro rok nedarilo tak muz šiel na spermiogram. Nedopadol moc dobre ohladne pohyblivosti. Tak nam navrhli skusit iui . Mne dorobili len amh horm profil a nejake vytery a tiez ultrazvuk. Pytala som sa aj na priechodnosť vajcovodov ale lekar hovoril ze vraj urcite budu ked mame doma 2,5 rocneho syna tak neviem. Dufam ze ma pravdu. Tiez sa chystat na iui? Neviem ako je to s tymto vysetrenim ze ci musi byt urobene pred iui.

bobulazelena
8. okt 2016

@veroniq85 no nemusi byt urobene, ale je to vhodne podla mna. Predsa len co ak dopomoze k tehotenstvu a kvoli zlej priechodnost to moze byt mimomaternicove. Ja som bola na laparke pre istotu.

veroniq85
8. okt 2016

@bobulazelena tak ja napr by som to tiez radsej absolvovala ale lekar povedal ze netreba a dali nam aj termin na iui na tento mesiac. Tak dufam ze sa nic zle nestane.

bobulazelena
8. okt 2016

@veroniq85 budu m drzat palce. Isto sa nestane zle...😉

veroniq85
8. okt 2016

@bobulazelena dakujem pekne. Uvidime ako to dopadne. A ty sa tiez chystáš na iui?

bobulazelena
8. okt 2016

@veroniq85 ja mam uz po...prvy pokus nevysiel a pred tyzdnom sme boli druhykrat. Tak teraz cakam ci to vyjde alebo nie. Ak nie, tak uz pojdeme asi na umele. :-/

ahsas
8. okt 2016

@wanda52 ak nevieš či sú priechodné vajc.IUI sú čiastočne vyhodené peniaze.

ahsas
8. okt 2016

@lenockalenka mne urobili IUI bez vyšetrenia priechodnosti vajcovodov 4x. Potom som si to dala spraviť na vlastnú žiadosť. Teraz sme absolvovali piate. To len tak medzitým ako čakám na schválenie tretieho IVF, ze čo keď sa podarí touto jednoduchsou a lacnejsou cestou ....

veroniq85
8. okt 2016

@bobulazelena tak to silno drzim palce aby to vyslo😘 viem ze tie sance su okolo 10 az 15 %. Aj ja pojdem 2x za sebou. Ja jedine v com som optimistickejsia je ze vyberaju lepsiu vzorku spermii na iui cize u nas tie pohyblive smerom dopredu ktorých na manzel menej. A to ze ta cesta za vajickom bude kratsia. Ako nam tvrdili vraj ze aj prirodzene by sanca bola ale tak rok sa nam nepodarilo tak chcem skúsiť aj lekarsku pomoc. Ale ak to bude nevyhnutné tiez pojdem aj na umele. Tebe drzim palce😊

ahsas
8. okt 2016

@bobulazelena my sme boli tiež minulý týždeň 🙂 No na piaty pokus to nesiem celkom kľudne. Nemá zmysel sa stresovať.

ahsas
8. okt 2016

@bobulazelena a držím palce ! Nech sa to aspoň niekomu podarí skôr ako nám.

lenockalenka
8. okt 2016

@veroniq85 ahoj, no my sme boli v CAR v BA, deti nemáme žiadne a ani raz som nebola tehotná.. Tiež mi robili hormonálny profil +amh+protilátky proti spermiám, atď. ...všetko bolo ok a aj partnerov spermiogram bol v poriadku tiež... Následne som absolvovala v tom istom centre aj vyšetrenie hyfosy -pri ktorom sa nepotvrdila no ani lekárka nevyvratila priechodnosť vajcovodov.. Preto mi navrhla na zistenie priechodnosti laparoskopiu, ktorú musím absolvovať, aby sme mohli podstúpiť iui, prípadne umelé oplodnenie (ak vy sa pri laparke zistilo, že nie sú vajcovody priechodne) ... No čítam, že viaceré kočky absolvovali iui pred touto diagnostikou... Tak neviem.
Tiež som si myslela, že by sme mohli skúsiť aspoň 1-2x iui,no k tomu sme sa teda ešte vobec nedostali...

lenockalenka
8. okt 2016

@bobulazelena to hovorili aj mne CAR, že ak nie sú vajcovody priechodne, prípadne ak by bola endometrioza, tak šance na oplodnenie a donosenie bábätka sú podstatne nižšie ako keď sú vajcovody priechodne.. Neviem presne, no vraj to akosi súvisí s prepojenim,prekrvenim a lepším vyzivovovanim maternice.. teda aspoň tak nejako nám to vysvetľovali v CAR 😃
Laparoskopia bola v poriadku? Rýchlo ťa objednali?

bobulazelena
8. okt 2016

@ahsas
@veroniq85
Babule dakujem. Aj ja vam drzim palce a vlastne nam vsetkym. 😉

bobulazelena
8. okt 2016

@lenockalenka na umele nwpotrebujes mat prichodne vajcovody 😉 iba na IUI

bobulazelena
8. okt 2016

@lenockalenka ahaaaa...az teraz som si precitala, ze vraj to suvisi aj s vyzivou...
U mna laparka uplna pohoda. Len mi meskala vtedy MS tak sme museli cakat aby mi dali termin. Ani zakrok a ani potom to nebolo nejake hrozne. A oba vajcovody mam priechodne. Rakze stale nemame zistenu pricinu nezdarov :-/

lenockalenka
8. okt 2016

@bobulazelena 😃 ďakujem za odpoveď, vidíš tá lekárka nás "ďalej" bez laparky nepustila.. Asi sa jej zrejme nevyhnem 🙂 asi na ktorý den cyklu ťa lekár objednal? Musí to byť po MS a nie pred, však?

bobulazelena
8. okt 2016

@lenockalenka no malo bu to byt medzi MS a ovulaciou aby bolo iste ze nie si tehotna...ale tuto na MK som citqla ze niektore boli aj pred MS. Ja som bola tusim okolo 12teho dna alebo tak nejak.

veroniq85
9. okt 2016

@lenockalenka a mozem sa spytat do ktorého centra chodis v BA? Ja som v gynfive. No u nas to nabralo rychly postup tym ze nam zistili horsi spermiogram a mozno aj tým ze uz mame jedno dieta tak nam nerobili všetky vysetrenia. Ako ani som nemala pocit ze nas tlacia do iui lekar nam to navrhol ako momentalne jednu z možnosti ale povedal ze mozme ešte chvíľu skusat doma. Inac to vysetrenie hyfosy som ai myslela ze je spolahlive co sa tyka urcenia priechodnosti vajcovodov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre