IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

adulka1989
26. mar 2018

@anavianavi tiez si myslim ze to moze bit od pregnylu ten moze ukazat do desat dni aj ked ti prajem pozityvne vysledky

zoja82
26. mar 2018

@janie7 ahoj,ja som to tiez mala o 36 hodin

lavender21
26. mar 2018

@janie7 mne pichli pregnyl hneď po IUI. Bolo úspešné.

anavianavi
26. mar 2018

@bobulkapetka Uz to vidim, ze je to skoro. Aj ma to napadlo, ale myslela som, ze ine hormony sa pichaju. Ja by som len chcela vediet, ci to vyslo, ak, este pred ms. Keby to aj nahodou nakoiec nevydrzalo, tak je to trochu ine pre dalsi postup. dakujem

bobulkapetka
26. mar 2018

@anavianavi niekto zistí este pred ms niekto ani po. To je individuálne. Ale budem držať palce 👍🏼🙂

bobulkapetka
26. mar 2018

@lavender21 s tým som sa este nestretla ze pichli až po IUI. Stále pred na vyvolanie ovu. Mne to vypočítavali podľa veľkosti foliku a podľa toho povedali kedy pichnúť a kedy prist na IUI. A gratulujem 🙂

zoja82
27. mar 2018

@bobulkapetka presne, aj ja som z toho prekvapena, lebo funkciou tejto injekcie je spustit ovuláciu do cca36hodin, aby sa to nacasovalo priblizne s vkladom spermii..

lavender21
27. mar 2018

@bobulkapetka vraveli mi že spermie si na vajíčko počkajú ale vajíčko na ne čakať nebude. Už som mala dosť veľký folikul pred IUI, možno preto tak. Neviem, no bolo to načasované dobre nakoniec 🙂

janie7
27. mar 2018

@bobulkapetka Dakujem krasne za info. Ja som tuto info hladala v protokole no nic tam take nebolo. Akurat mi povedali, ze si mam pichnut vecer o 10tej Ovitrelle. Dnes skusim zastihnut lekarku, ze co teda dalej. Drzim silno palce.

bobulkapetka
27. mar 2018

@lavender21 hlavne že sa podarilo 🙂 naším spermiám sa asi čakať nechce 😂 ale hádam raz už počkajú 🙂

bobulkapetka
27. mar 2018

@janie7 takže ak správne chápem nemáte naplánované IUI? Tak prečo si si mala pichnúť Ovitrelle? Teda neviem či je to presne ako Pregnyl-dosť podobné aspoň podľa uja Googla čo som teraz kus čítala. Alebo máš anovulačné cykly? Ja som si pregnyl pichla pred plánovanou IUI.

boba82
27. mar 2018

ahojte dievčatá, viete mi niektora vysvetli ako to je...chystali sme sa na prve iui, predchadzala tomu stimulacia clostylb al...v 15 den cyklu na pravom vaj 21 cm folikul a este jeden mensi, brali mi aj krv....ked som volala do car kvoli vysledkom krvi a dalsieho postupu, tak som dostala info ze sa rusi tento cyklus....mam si opat nasadit duhapston a v novom cykle od 5-9 opat clostyl...na co sa zameriavaju v krvi? predpokladam ze nejake hormony? viete mi to niektora blizsie vysvetlit ako to je?

a este ak mam presne priznKy ako pri ovu bolesti a vytok tak si myslite ze k ovu nemoze dojst?

marrilyn
27. mar 2018

@boba82 ahoj, ja ti sice na tvoju otazku neodpoviem, ale ma zaujalo to s tym odberom krvi. Ja ked som bola na kontrole pred IUI, tak mi krv nebrali, vzdy len kontrola ultrazvukom. Nic blizsie ti k tomu nepovedali? A do ktoreho CAR chodis?

boba82
27. mar 2018

@marrilyn ahoj chodim do gyn fiv v ba..bola som u nich 12dc tiez mi brali krv a 15 dc tiez
...asi to spolu suvisi len ma zaujimalo ako...

janie7
27. mar 2018

@bobulkapetka ahojky, ano ovitrelle je podobna injekcia ako pregnyl na vyvolanie ovulky. Dnes som volala do Gyn- Fivu, ze aky je teda dalsi proces a sestricka sa zacala ospravedlnovat, ze mi zabudla povedat ze mame prist zajtra rano na IUI. Potom mi volali este asi dva krat, ze nech zajtra rano urcite prideme 🙂 No hotovy cirkus

janie7
27. mar 2018

@boba82 Ahoj, krv sa berie aby zistili hormonalny profil: cize ci ti nekolise hladine hormonov ktore by mohli negativne ovplyvnit tehotenstvo ako napriklad funkcia zlteho telieska ci prolaktin.

boba82
27. mar 2018

@janie7 aha dakujem za info...

bobulkapetka
27. mar 2018

@janie7 no tak super, že si tam zavolala inak by ste to prešvihli 🙂 veľa šťastia a o dva týždne krásne dve // :D

zdenka67
28. mar 2018

ahojte, tak ja som vcera dostala a teda od zajtra beriem clostilbegyt a buduci tyzden vo stvrtok sono, pregnyl a cez vikend IUI - chcem sa opytat, je mozne, ze sa to tu uz aj riesilo, ale nestiham citat vsetko - treba nejako specificky dodrziavat ja neviem, stravu alebo tak? dakujem za info - ja sa inak davam vypisat na PN na dva tyzdne, lebo v praci mam taky frmol, ze by som to nezvladla - ak ste sa niekto davali vypisovat, vypisala vas v pohode vseobecna lekarka? velmi pekne dakujem za info 🙂

sisa217
28. mar 2018

@zdenka67 hlavne na to netreba mysliet a spravat sa normalne ako v beznom zivote..ja som po iui pila denne minimalne 2 litre ananasoveho dzusu..ci nam to naozaj pomohlo neviem 😊 ale normalne som pila aj varene vinko,bola na koncerte do rana..len som si davala pozor aby som velmi neskakala alebo nepadla..iank som zila bezny zivot..dokonca som aj do prace chodila...zelam vela stastia

zdenka67
28. mar 2018

@sisa217 dakujem pekne za info 🙂 ja by tiez rada chodila do prace, ale momentalne to nie je dobre riesenie, budem citat doma knihy 🙂 aj tak sa na to tesim uz mesiace :D

zoja82
28. mar 2018

@zdenka67 ja si myslím, ze tá PN je dobrý nápad..aspon máš istotu, že budeš v kľude doma..asi to tiež tak pri najbližšom iui budem riešiť

zdenka67
28. mar 2018

@zoja82 ano, prave preto, ze fakt potrebujem z toho stresu na chvilku vypnut a radsej si oddychnut a mat klud ;) ja si myslim, ze to potrebujeme 🙂

tyty64
29. mar 2018

Ahojte🙂 ja som pred 2 dňami absolvovala prvé IUI. V ten deň som mala trosku bolesti Ján vaječníkoch, aj som oddychovala. Mali ste kludovy režim celé 2 týždne čakania nám výsledky alebo možem normálnej športovať a kývať sa ako bežne? Trosku sa bojím, ale zase nechcem 2 týždne ležať hore bruchom🙄

janie7
29. mar 2018

@bobulkapetka Ahoj, dakujem krasne, Prebehlo to tak rychlo, ze som si to ani nestihla uvedomit. Lekarka a sestricky boli perfektne, som sa tam citila ako niekde na babskej jazde🍹 Uz len nech telo nerobi problemy. Zelam pekny den a krasne sviatky.

bobulkapetka
29. mar 2018

@janie7 a hlavne aby to dopadlo podľa predstáv 🙂 Ďakujem tebe takisto pekné sviatky (ja ich trávim v práci) a krásny dník. Potom daj vedieť či bolo úspešné 🙂

bobulkapetka
29. mar 2018

@tyty64 to je asi individuálne. Niekto ide na PN šetrí sa a niekto žije ďalej bežný život a vykonáva všetky aktivity ako predtým. Ty sa musíš rozhodnúť čo bude pre teba najlepšie 🙂 veľa šťastia

kufea
29. mar 2018

Ahojte. Pridáva sa k vám. Teraz čakám na MS a potom začínam so spontánnym cyklom. Ak som to dobre pochopila, bude sa čakať na moju sponntanu ovuláciu, potom ovitrelle a ide sa na to ;)

lili3210
30. mar 2018

Tak baby, včera sme si boli po výsledky a máme ich na 1*, takže doktor nechápe prečo to nejde prirodzene a už vôbec nechápe prečo nevyšlo prvé iui. Keďže máme ďalší folik a cez víkend má byť ovu, tak ideme zajtra na naše druhé iui. V noci som si pichala pregnyl a od nedele budem brať duphaston. Teraz sa to už podarí 🙂

adulka1989
30. mar 2018

@lili3210 drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre