IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

zdenka67
14. apr 2018

@tyty64 neviem, zvažujem, že áno ale len deň pred krvou... Alebo v deň krvi... Ešte považujem

lili3210
15. apr 2018

@zdenka67
@tyty64
Duphaston som brala do včera - 14 dní. Od dnes ho už brať nebudem. Ráno som si spravila test a je čisto biely. Tak teraz budem čakať či ms príde alebo nie. Ak príde, tak príde a ak nie, tak pôjdem k môjmu gynekológovi. Každú chvíľku rozmýšľam inak. Už si niekedy pripadám ako schizofrenik. 🙃 A veľa robí asi aj to, že každý okolo mňa sa stále pýta ako sa cítim, či mám pocit, že to vyšlo a čo plánujeme ďalej a podobne. Ako keby na svete nič iné ani neexistovalo, len to, či som tehotná alebo nie. Napríklad, prídem k našim a prvá otázka, no čo už? V robote to isté, kamošky ani nehovorím a keď poviem, že neviem alebo ešte nič, takže každý len NEMYSLI NA TO. Hlavne, že sa všetci vypytujú.

zdenka67
15. apr 2018

@lili3210 aj ja sa cítim podobne, ešte keď sa vkusne každý pýta a potom ti povedia, vieš, to nesmieš na to myslieť, ach... Držím palce veľmi!!

sisa217
15. apr 2018

@lili3210 my sme o tom nikomu nehovorili..vedeli to mozno 3 moje kamosky..a vlastne..rodina doteraz nevie ze Ninku mame pomocou IUI..nezvladla by som tie otazky a reci od kazdeho tak ako pises ty..nabuduce nikomu nic n3hovor a bude lepsi3 aj tebe a aj krpcovi sa bude viac pacit v kludnom tele..drzim palce do buducna a cerimz e sa podari

jana86
15. apr 2018

Ahojte, mame jedno iui za sebou no neuspesne..chystame sa na dalsie, ale chcem sa opytat, ste tu niektora komu zistili ze ma histaminovu intoleranciu alebo vysoke NK bunky? Ine problemy nemame a manzel ma vsetko v poriadku

lili3210
15. apr 2018

@sisa217
ja už asi každému poviem, že uz nikam nejdeme a nič neplánujeme inak tie otázky neskončia. U nás aj keď sme ešte neboli na IUI, tak sa všetci vypytovali, že kedy a či už a podobne. Dokonca sme už surovo na rovinu povedali, že nech sa nás donemoty nevypytujú, že keď to bude, sami to povieme, ale aj tak sa každý deň, prisahám baby, každý jeden deň našiel minimálne 1 dobrák, ktorý nas zbombardoval touto otázkou. Najlepšie to bolo vtedy, keď sme zostali doma, vypli telefóny a nešli na net. Len vtedy sme mali kľud. Niekedy si uz hovorím, že by sme mali odísť niekam ďaleko preč od všetkých a všetkého.
@sisa217
@zdenka67
@tyty64
Ach baby, nepoznám vás osobne, ale pomáhate mi neskutočne. Ďakujem. Myslím na vás 🙂

tyty64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tyty64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka67
15. apr 2018

@lili3210 ja neznášam hlavne otázky (aj pre tých ktorí nevedia) že či chcem mať decko v 40tke a podobne... Ľudia si absolútne neuvedomujú, ako môžu také otázky/komenty ranit... Pokiaľ si to asi sami nevyskúšaju... Úplne čo mňa dorazilo bol deň po svadbe, keď mi suseda zanotila, že no a teraz sup otehotnieť (ako za prvé, je to naša vec a za druhé, to fakt nič iné nemám počúvať? Len kedy zásnuby, kedy svadba, kedy dieťa, kedy druhé) ako sa hovorí, ľudia okolo vás si vždy nájdu niečo, čo ešte nemáte/nerobíte, takže môj záver k tomuto je - na všetkých sa zvysoka... A fakt mať hlavu len pre seba 😉😉😉 u mňa to vedia len rodičia a 4 naj kamošky...

skvarocka
15. apr 2018

@zdenka67
@lili3210 držala som ti palce ale nevadí hlavu hore ešte nemáme 50tku tak nič nieje stratené 😘
Čo sá týka toho či to niekomu povedať alebo nie. Noooo každá je iná a ja určite som😂 u mna to vedia skoro všetci od rodičov priateľov niektorých z prace až po moje zákaznícky s ktorými dobre vychádzam. Ja som v tomto smere úplne otvorená a poviem Vám že je mi lepšie. Nikto sa blbo nevypytuje a keď príde niekto nový s blbou otázkou či nechcem ešte det,i tak len odvetim že ja chcem len oni nejak nechcú 😂😂 a keď to dotyčný pochopí, tak je ticho a už sa nepýta zbytočne. a ak aj áno tak skvelá téma, pretože vždy niekto niekoho pozná čo má rovnaký problem. Samozrejme do detailov napr. Ivf iba z najbližšími a čo sa týka iui tak iba my dvaja. To už sme nepytvali zbytočne. Lebo keďže ivf bolo nulové tak už sme okolo tohto radšej v tichosti. Ďalšie iui pôjdem od augusta a znovu budeme skúšať prírodné bez chemikálii. A tiež o tom budete vedieť iba vy tu v anonymite pretože vždy je lepšie to zdieľať s tými čo vedia o com je takýto život a povzbudenie tohto smeru je oveľa efektívnejšie ako od okolia ktoré o tom h...o vie (s prepáčením).

skvarocka
15. apr 2018

@zdenka67 a s tým cvičením. Nooo. Aj som pred svadbou dala -7kg (toľko som dala hore po 2 iui) a tiež nič. Ale tak uvidíme čo bude. Aspoň znovu schudnem. Po tých ivf hormónoch som znova hore a ešte aj plus. Teraz mám 10kg hore. A to zamestnanie tomu napomáha. Preto teraz skúšame prírodné iui bez hormónov aby som ešte viac nepribrala keďže aj váha, ktorú mám hlavne v bruchu, znižuje úspešnosť. Aspoň podľa mna

lili3210
15. apr 2018

@skvarocka presne ako píšeš. 🙂

anavianavi
15. apr 2018

Mna zaboli iba ked mi v praci, vobec nie blizki kolegovia zacnu davat rozumy ako kariera nie je vsetko a rodinu netreba odkladat. Hormony beriem len par mesiacov a som 3 kg hore. Asi sa idem kontrolovat a jedlo si davkovat na pridel. Snad bude mysel silnejsia ako telo.

tyty64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sammantha23
16. apr 2018

Baby tak zajtra idem na krv a uvidim ako dopadlo nase prve IUI tak drzte palce 😊 aj ked som si dnes robila test a bola len / :(

vyvka
16. apr 2018

Dufam ze to nevyznie az tak Blbo ale ..coto he IUI ?? 🤦‍♀️😬😬
Pytam sa Lebo rozmyslam nad IVF ale zijem v zahranici sice neviem ako to chodi tu v UK
Ale zaujimalo By ma ako to prebieha na slovensku ...

lubirosko
16. apr 2018

@sammantha23 drziiiim✊

lili3210
16. apr 2018

@sammantha23 silno na teba budem myslieť. ✊😉😘

lili3210
16. apr 2018

@vyvka IUI je inscenácia. Partner odovzdá vzorku ejakulátu, tá sa prečistí a vstreknú ju do maternice ženy. 😉✊

vyvka
16. apr 2018

@lili3210 Je to podobne ako IVF ?

lili3210
16. apr 2018

@vyvka my sme na IVF neboli. To ti bude musieť povedať niekto iný, alebo skús prečítať na nete. Je toho popisaneho strašne veľa. 😉

vyvka
16. apr 2018

@lili3210 dakujem skusim 🙂

mravcadlo
16. apr 2018

@tyty64 ja som tiež bola závodnéna

vyvka
16. apr 2018

Zienky a kolko stoji iui ? Kolko ste Zato
Platili ?

sammantha23
16. apr 2018

@vyvka ja v MT v Heliose 100€

vyvka
16. apr 2018

@sammantha23
Je mozne aby som si to vyziadala
Od lekara ... ? Alebo posiela sa na iui len cez nejake centra?

vyhuelka
16. apr 2018

@vyvka niektorí lekári to robia, my sme boli tiež v centre... neviem ako to robia v zahraničí... a volá sa to inseminácia 😃 berieš tabletky na začiatku cyklu na podporu rastu folikulov a potom chodíš na kontroly ako rastú a podľa toho ti povedia kedy pichnúť injekciu na vyvolanie ovulácie a ideš na to 🙂

vyvka
16. apr 2018

@vyhuelka No momentalne poberam clomid ktory sa moze brat 6 mesiacov potom uz nie ...
Prvy a druhy cyklus som chodievala na folikulometriu
A potom nasledne nato potvrdenu ovulku s krvi ..

Ale IUI som myslela se spermie sa Vstrieknu do maternice
V case ovulky ci ??

vyhuelka
16. apr 2018

@vyvka áno, tak potom ak to berieš tak máš plánovaný styk nie? Je to skoro to isté len pri IUI je vačšia pravdepodobnosť, spermie idú rovno do maternice, niekedy majú problém dostať sa tam cez krčok keď vytváraš protilátky alebo niečo podobné

A inak tie lieky sa na svk možu brať max 3 mesiace po sebe, potom by mala byť pauza

vyvka
16. apr 2018

@vyhuelka Tu to vsetko Funguje inac .. ja som na 3 cyklus s...nimy otehotnela ale v 8TT som potratila
Cca 7 tyzdne som
Mala pauzu cakala som ms.. a hned
Prvy cyklus po potrate som ich zacala zase brat teraz som mala 2 cyklus s nimy ostava mi uz len posledny mesiac ....
Ak to nevyjde tak ... som rozmyslala ze podstupim IVF len som myslela ze IUI je mensi zasah tak by som Bola schopna najprv podstupit IUI
A az po case IVF vobec nechapem ako to chodi ci IUI Skusaju a ak to nevyde tak IvF alebo hned IVF 🤦‍♀️😁😁😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre