IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

lili3210
24. apr 2018

@tyty64 držím silno palce, aby sa podarilo. My sme si dali pauzu. Rozhodli sme sa, že ideme do domu. Tak budeme teraz riešiť predaj bytu a buď kúpu pozemku a stavbu domu, alebo ak nájdeme nejakú peknú novostavbu, tak tú. Ak sa za ten čas nepodarí, tak pôjdeme na ivf. Vďaka tomuto rozhodnutiu teraz vôbec nemyslím na plodné a neplodné dni. Proste len hľadáme, pozeráme a užívame si život. Normálne mám pocit, že som v oveľa vväčšej pohode 😊

tyty64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lili3210
24. apr 2018

@zdenka67 je to tam moja. Si tehu. ✊😘👏🔝👍😊

zdenka67
24. apr 2018

@lili3210 ďakujem pekne 😘

tyty64
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka67
25. apr 2018

@tyty64 dievcata, tak mi uz z Martina gratulovali 🙂 takze je to tam 🙂 tesim sa 🙂 uz nech vsetko dobre ide ;)

misik14
25. apr 2018

@zdenka67 ja idem v piatok do bb na potvrdenenie, ale bolesti mam ako keby idem kazdu chvilu dostat kramy, tak mam obavy, aj ked bol duch dnes silnejsi :/

zdenka67
25. apr 2018

@misik14 tak sa drz, ja som mala tiez bolesti jak na kramy, uplne

zoja82
25. apr 2018

@zdenka67 gratulujem, je super vidieť,ze to ide, lebo som bola dnes na pochybách ci skúsiť iui tento cyklus

zdenka67
25. apr 2018

@zoja82 tak zjavne to ide 😉 držím palce

misik14
26. apr 2018
sisa217
26. apr 2018

@ressankajanka moja zlata laskavo to vymaz a nevnucuj svoj nazor niekomu inemu..tubsu zeny vdacne za to ze im iui pomoze stat sa matkou..a dalsia vec iui je ako styk takze ziadne bohom nepripustne..

ressankajanka
26. apr 2018

@sisa217 Nevnucujem nikomu, len ukazujem aj druhú stránku, ktorú možno mnohé ženy nevidia, resp. nechcú vidieť. Tiež som si prešla vzťahom, kde sme sa 6 rokov pokúšali o bábätko a v terajšom manželstve 2 roky. Uvažovala som nad umelým, ale po zistení všetkých detailov a príhod žien ma tá chuť prešla, našťastie, pretože nie som sama, pri ktorej padlo slovo neplodnosť a otehotneli prirodzenou cestou. Osobne som človek, ktorý prijíma názory druhých ľudí a pozerá sa na dané veci z rôznych stránok. A ako vieš, že som veriaca? S Bohom sa tu predsa neoháňam 😉

sisa217
26. apr 2018

@ressankajanka mala by si vediet ze iui nieje umele oplodnenie takze si to postla do zlej skupiny bohuzial..dalsia vec je ze ak je spermiogram na hovno tak nepomoze ani svetena voda aby sa podarilo prirodzene..ano su vitaminy na zlepsenie no kedze iui ulahcuje a skracuje cestu je to spravna volba pre pary ktore chcu mat deti bez neprirodzenych zasahov do tela

ressankajanka
26. apr 2018

@sisa217 Absolvovala som v predošlom vzťahu IUI, viem čo to je, bohužiaľ u mňa bola neúspešná a naše myšlienky viedli k umelému oplodneniu, keďže nás tam gynekológ posielal. Spermiogram bol úbohý, aspoň tak nám to tvrdili. V tomto manželstve bol problém u mňa, VRAJ som neplodná, ale bol to blud, nie vždy majú lekári pravdu, neplodnosť je dočasný stav 😉 Držím palce, aby vám to vyšlo, ale hlavne sa nevzdávajte. Naozaj poznám páry, kde bol mužský spermiogram biedny a dnes majú aj dve-tri deti ❤

misik14
26. apr 2018

@ressankajanka ja mam protilatky proti spermiam, takze bez iui alebo dlhodobej liecby kortikoidmi by to bolo bez sance...

ressankajanka
26. apr 2018

@misik14 Kočka nieee, tiež som vytvárala protilátky, vraj aj proti spermiám aj proti embryu. Skoro rok som brala Medrol a naozaj to ľutujem, to kortiko mi akurát zničilo telo a homeopatka ma z toho musela vysekávať, nevedeli mi pomôcť ani lekári, je to veľký hormonálny zásah do tela ☹ Otehotnela som paradoxne, až keď som ho vysadila. Tiež mi povedali, že bez liekov, IUI alebo umelého neotehotniem, naozaj nemajú vždy lekári pravdu, oni nám vedia nasadiť skvelý program do hlavy, som toho svedkom 😒

misik14
26. apr 2018

@ressankajanka ja som si povedala, ze tabletkami(kortikoidmi) sa napchavat urcite dlhodobo nechcem, je to bordel pre organizmus... vyskusame iui a ak nic, tak to dalej nechame tak :/

ressankajanka
26. apr 2018

@misik14 Držím silno palce, aby to vyšlo, naozaj, všetkým babám, viem aké to je snažiť sa a nič. Poviem vám pravdu, že ja som už tak neverila, že raz otehotniem, že som to zistila až niekedy v 2. mesiaci a aj to som dlho neverila, spracovala som to až začiatkom 4. mesiaca. Veľa sklamaní ženu poznačí. Kortiko sa odporúča brať tak 3-4 mesiace, niektorí gynekológovia ho nechávajú aj dlhšie. Tiež mi jedna kočka písala ako ju Medrol po trištvrte roku zničil a dnes to ľutuje. Viem, že dokážeme pre dieťa urobiť čokoľvek, ale občas určité cesty nie sú cestou. Mne napr. pomohla až homoepatia, vďaka nej čakám bábo.

zoja82
26. apr 2018

@ressankajanka Ahoj,beriem tvoj názor. Ja som bohužiaľ na strane žien, ktoré sa snažia a boli by šťastné, ak by sa podarilo. Za mňa môžem povedať, že mi centrum dalo nádej, že sa to dá a aj sa dá zitiť prečo sa to možno nedarí teraz. Samozrejme, ze ma v centre hned navigovali ako treba skusit IUI dva cykly po sebe, ale je na zvážení každej z nás či sa na to cítime a myslím si, že veľa žien je v tomto dosť uvedomelých a počúva svoje telo. Tiež som mala prve IUI neuspešne a druhe som odložila o pár mesiacov kvôli sebe a aj kvôli iným faktorom, ale môžem povedať, že tá možnosť ze to IUI tu je mi dáva nádej...lebo je velky rozdiel v pohlade na cely proces od ženy, ktorá je už tehotná a od takej čo každý mesiac dostane menštruáciu a cíti sa psychicky na dne..

bobulkapetka
26. apr 2018

@mirus100 Ďakujem 🙂 ja mám vraj vojcovody priechodné len pod vysokým tlakom, miernu endo a priateľ horší spg. Chystáme sa na umelé a dr.nám odporučil ešte raz skúsiť iui len neviem či to má nejaký význam preto som sa pýtala s akými dg sa žienkam podarilo otehu pri iui. Ale zrejme iui vynechám a pôjdeme rovno do umelého. ďakujem za odpoveď ;)

bobulkapetka
26. apr 2018

@tyty64 ďakujem za odpoveď 🙂 dúfam, že to druhé vám vyjde ;)

anavianavi
26. apr 2018

@bobulkapetka Suhlasim, ze uspesnost IUI zavisi of diagnozy. IUI je mala pomoc, pomaha parom s horsim spermiogramom alebo parom, ktorym by sa to podarilo prirodzene skor, ci neskor, cize bez diagnozy. V pripade vacsich komplikacii najma u zeny IUI nestaci. My sme teraz na cakacke na IVF, ale vobec ma to netesi. Mozno predtym vtesname IUI, ak bude vola.

bobulkapetka
26. apr 2018

@anavianavi veď práve, ze si nie som istá čím u nás/mna mám význam. A ak mám zaplatiť za nieco co nemá význam tie € možem vložiť do umelého. Nam tento týžden schválili žiadosť budúci týžden mame pohovor s koordinatorkou. My sa snažíme uz 7 rok ale tak naozaj 5. Uz dosť dlho...

ressankajanka
26. apr 2018

@zoja82 Rozumiem, naozaj. Keby záviselo na mojom rozhodnutí, už mám takmer 10-ročné dieťa, ale stále jeden mesiac neúspechu za druhým. Ono sa to paradoxne podarilo, až keď som to vzdala, dokonca sme už s terajším manželom zvažovali adopciu a to som už vlastne bola tehotná. Ale vtedy som už psychicky na dne nebola, psychicky na dne som bola v predošlom vzťahu, kde sa to nedarilo 6 rokov. Spolu 10 rokov som túžila po dieťatku, urobila som okrem umelého oplodnenia možné aj nemožné. Preto vám rozumiem, IUI som tiež absolvovala, ale bohužiaľ to vtedy cesta nebola ☹ Držím palce aspoň vám, nech sa zadarí skôr a môžete sa tešiť z rastúceho bruška 🤰🍀

mirus100
26. apr 2018

@bobulkapetka ja by som ešte skusila jedno IUI 😉

bobulkapetka
26. apr 2018

@mirus100 velmi uvažujem len neviem či to má význam keď mám priechodné len pod vysokým tlakom 😕 a zas 200€ nie je malo. Budem týžden zvažovať kým nepôjdeme do centra

zoja82
26. apr 2018

@ressankajanka dakujem, nevzdavam sa a stale verim 🙂 a vam gratulujem k vytuzenemu tehotenstvu

ressankajanka
26. apr 2018

@zoja82 Ďakujem, si zlatíčko 😘 Tiež dúfame, že to vyjde a nebudem už vytvárať protilátky v tehu, rada by som to donosila, nič nie je isté, ale stále pevne verím, je to ťažké obdobie, až do konca 🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre