IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

marionen
25. apr 2019

@annnnie19 gratulujem..môj chlap bral folandrol a ďalšie vitamíny a spermiogram horšííí

annnnie19
25. apr 2019

Môj mal 26 miliónov 5 % dobrá morfológia pohyblivosť 35%

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 26mil celkovo alebo na ml?

marionen
25. apr 2019

@mims1520 ako to myslíš? 98% bolo morfologicky dobrých? či 2% bolo dobrých?

annnnie19
25. apr 2019

Moj ho nikdy nemal tak dobrý bral len florandol, zinok, selen snažil sa nepit alkohol a pekne sa mu zlepšil. Ale veľmi veľa robí stres. Keď mal pred 5 rokmi prácu inú ma 3 milióny a 99% zlých morfologicky a iba 3 % pohyblivost

annnnie19
25. apr 2019

Celkovo 26 milionov

mims1520
25. apr 2019

@marionen 98% zlých ... cize 2% dobre ... hranica je 96% cize stačia 4% dobre podľa noriem

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 môj je profi futbalista ... takze životospráva super ale permanentne vyšťaveny ... preto verím že keď sa nám teraz prvé podarí ostatne bábätka prídu prirodzene keďže telo nebude take KO. My sme mali celkovo dnes 42mil ale morfológiu ste mali o 1% lepšie 🙂 ono dá sa to jasne ja budem veriť stále

marionen
25. apr 2019

@mims1520 aha už chápem...môj chlap mal v centre keď sme prišli prvý raz 79 mil/mil., asi 60% motilitu celkovú a 1,5% dobrých.... po dvoch mesiacoch užívania asi 4 druhov vitamínov mal na 1 ml 19 mil., motilita asi 70% a morfológia stále 1,5% dobrých... to bola terajšia IUI....čiže mu veľmi extrémne pokleslo množstvo...a to predtým bol tuhý fajčiar dá sa povedať

mims1520
25. apr 2019

@marionen kokos ale ved predtým to bol úplne brutálny spermiogram !

marionen
25. apr 2019

@annnnie19 ja som tiež môjmu chlapovi povedala, že asi prežíva veľa stresu v práci..lebo on len nadáva na robotu stále...už som mu aj navrhla zmeniť prácu.... do toho prispeli aj prvé naše oficiálne neúspešné pokusy a hneď je spermiogram horší... :(

marionen
25. apr 2019

@mims1520 ti poviem..on je nasratý normálne, že nechápe, čo sa stalo..fajčenie obmedzil a na množstve taký pokles... a ja som mu pred pár dňami len povedala, že škoda, že sme vtedy neboli na IUI...

dominy12
25. apr 2019

Ahojte 🙂 prosím Vás ako dlho sa drží v tele pregnyl 5000? Tých 10 až 12 dní?

tomilu711
25. apr 2019

@mims1520 prosim ta a ku komu chodis zvycajne a ktory bol ten nahradny lekar?
Lebo som tam zacala chodit a chcela by som vedietktory lekar je dobry. Dakujem

mims1520
25. apr 2019

@dominy12 je to individuálne. Ja som ho za 5 dni napríklad už nemala 🙂 správ test prvý 5-6-7 dni ak tam bude niečo budeš vedieť že je to z toho. Ak nebude tak budeš vedieť že čokoľvek iné potom neskôr už môže byt babo

dominy12
25. apr 2019

@mims1520 dnes som 7 den od pichnutia a je tam ešte čiarka ktorá je samozrejme falošná 🙂... Len ma zo zaskočilo lebo pri ovitrelle 10 000 som nemala v tele po 5 dňoch ☺️...

mims1520
25. apr 2019

@tomilu711 och nerada označujem naozaj to bola moja prvá skúsenosť . Možno len nemal dobrý deň a inokedy je to fajn chlap takze ber to prosím s rezervou. Ale bol to dr drabek. Ja som mala dr tazberikovu ale ona tam skončila a supla má k hlinstakovi.
Obaja mi veľmi sadli. Lebo naozaj skúšali nájsť príčinu a netlačili má hneď do IVF a pred akýmkoľvek vážnejším rozhodnutím sa radili aj s muzovim urologom lebo oni traja spolu pracujú aj vo falcu. Zas na obranu drabeka naposledy keď som tam bola tak jedna slečna bola zjeme
Po odbere vajíčkom a chodil za nou každé 3 minuty či je okej a ako sa cíti takze možno dnes len bol nervózny alebo čo. Čítala som naňho aj nejake iné názory a je to take no pestré. Komu sadne komu nie.

mims1520
25. apr 2019

@tomilu711 verim že odborníci sú všetci. Jeho názor na niektoré veci sa odlišoval od názoru tazberikovej a hlinstaka ale netvrdím že sa mýli alebo že jeho názor bol zlý. Jednoducho iný. Ako on sám povedal... k cieľu sa dá dopracovať viacerými cestami takze aj on môže byt fajn odbornik

mims1520
25. apr 2019

@marionen tak to úplne chápem lebo pre muža toto je extrémne citlivá vec. Môj muž prvé mesiace bol totálne mimo z toho. On na prvý spermio šiel viac menej kvôli tomu aby sme sa upokojili že žiaden očividný problem prečo sa nám nedarí nemáme. A je samozrejme nahnevaný tiež lebo teraz si vyber hej či máš spermiogram celkom dobrý a treba skúšať prirodzene alebo ten spermio je taký že dajme tomu a ísť na ivf

tomilu711
25. apr 2019

@mims1520 no prave k Drabekovi chodim. A teda dost vysvetluje. Ale tie utz ked robi su sup sup.
Mna praveze do Ivf netlaci vobec. Ze skor skusime ine moznosti.
Len teraz som zacala riesit nizku sliznicu a dal mi injekcie. Ja som suhlasila, ale teraz som zmenila nazor. Tak mu chcem napisat mail, ze ci sa to neda aj inak ako injekciami riesit. Som zvedava co mi odpise

mims1520
25. apr 2019

@tomilu711 vysvetlil áno nato nemôžem krivé slovo povedať. Mna skôr rýchlosť toho zákroku vieš prekvapila, ani má nenechal poležať. Asi chcel mat proste vybavené. . Ani on má netlačí, najmä on ani nemá prečo lebo nieke môj lekár len mi vykonával iui. Len sme kecali že čo a ako lebo som chcela vedieť aj názor iného lekára tak keď dnes bola možnosť opýtala som sa. Takto my sme sa s dr dohodli že ak nevyjde iui pôjdeme do IVF. Mala som to zjavne napísané v karte preto on sa asi riadil tým že teda nevyjde vybavená vec a preto niektoré poznámky možno nepremyslel resp sa nad tým asi nejak nezamýšľal len mu to vybehlo vieš

marionen
25. apr 2019

@mims1520 presne ako hovoríš... nám tak zas jedna dr. povedala, že aký má zlý spermiogram..(podotýkam,myslela tým, ten prvý...to neviem, čo by hovorila na ten druhý) a druhá nám zas povedala, že to je dobrý spermiogram, že máloktorý muž má dobrú morfológiu...tak si vyber....

mims1520
25. apr 2019

@marionen toto tiež som z toho psycho. Uvidíme čo teraz... či pôjdeme na IVF a už dáme všetku snahu do toho alebo ešte skúsime iui. Uvidíme

annnnie19
25. apr 2019

@mims1520 jasne ono ten stres a to všetko. Nám sa podarilo minuly rok aj prirodzene ale nedopadlo (biochemické) to ale to preto že sme úplne na to nemysleli hlavne teda ja. Kúpili sme vtedy psíka boli vianočné sviatky a tak vyšlo to. Uvidis že ono to príde mysli pozitívne. Ja som tiež po iui ani minútu nelezala.

annnnie19
25. apr 2019

@mims1520 a kdesi na modrom koníčku som čítala že po ovulaci treba jesť ananás alebo aspoň piť a ja som to vyskúšala. Sú tam samé vitamíny tak to môžeš skúsiť aj ty 😀🤞

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 čítala som vraj to pomáha uhniezdovaniu.
Mám akurát doma dva ananasy takze som si tak či tak chcela robiť smoothe. Tak ich aspoň využijem 🙂

mims1520
25. apr 2019

@annnnie19 ja som od začiatku od všetkých známych, samozrejme tých čo majú aspoň 3 deti počúvala že “to príde keď to najmenej čakáš” ....”chôdte na dovolenku a nemslite nato” ... chcela som im poklopat po čele, že ľudia ktorá žena ktorá sa pokúša o bejby a veľmi po ňom túži to “nečaká”. Jasne zamestnať hlavu určite pomôže. Ale keby som to neriešila a nechávala tak tak by som sa dočkala akurát tak ešte ďalšieho čakania

megan777
25. apr 2019

@marionen moj mal zly spermiogram a bral vitaminy ktore som mu nasadila a v den IUI doktor nechapal a povedal ze co steje mu davala ze mal taky spermiogram a IUI sme mali presne nana 13den presne na ovulaciu a vyslo to.

annnnie19
25. apr 2019

@megan777 aj my sme to tak mali 😊

annnnie19
25. apr 2019

@mims1520 ja to nemyslím tak že to prestaneš riešiť to nie, ale skôr musíš plánovať že keď to nevide tento mesiac čo budeš robiť další čo by si napríklad nemohla ako tehotná. Keď chceš dieta a snažíš sa a každý v tvojom okoli je tehotný je nemožné na to nemyslieť. Mne veľmi pomohlo cvičenie, prechádzky zo psom a tak.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre