IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

alibabaa
27. mar 2011

@hope2011 moze byt folikul vajicko? alebo folikul uvolnuje vajicka?

kaaaty
27. mar 2011

@katy33 ahoj no to musi byt pekny bordel v poistovni ved ty uz na to schvalenie cakas pekne dlho? aj si tam volala? Kedy ti teraz pride mrcha a kedy asi zacnes pichat?
Ja som dnes 6 den po IUI, 6 injekcii merionalu zabralo a narastli krasne folikuly....verim ze sa fazulky uz zavrtavaju do maternice... 🙂

hope2011
27. mar 2011

@alibabaa ja naozaj presne neviem, ale folikul je ten obal v ktorom je vajicko....idem si to pozriet na google ako to presne je 🙂

kaaaty
27. mar 2011

@alibabaa ahoj no podla mna je folikul obal v ktorom dozrieva vajicko na vajecniku ma mat cca 2o-24mm ked praskne a potom z neho vyplava vajicko...pri tom praskuni je vlastne ovu...

alibabaa
27. mar 2011

@kaaaty no tak toto mi uz nikto neozrejmil... ☹ dr.povedala ze folikul mame tak asi iba jeden.. mi z toho vyplyva...tak asi iba jedno vajicko.

hope2011
27. mar 2011

@alibabaa Pod vplyvom hormónu stimulujúceho folikul (FSH) začne vo vaječníku rásť niekoľko folikulov (mieškov), ktoré následne produkujú estrogény, primárne estradiol. Tieto estrogény iniciujú vývin novej vrstvy endometria s vývojom typickej histologickej (tkanivovej) vzorky zvanej proliferačné (bujniace) endometrium. Estrogény poskytujú negatívny cyklus spätnej väzby do hypofýzy a znižujú sekréciu FSH. Inhibín vylučovaný najväčším folikulom tiež znižuje FSH. Typicky len najrozvinutejší folikul (vedúci folikul) sa môže ďalej rozvinúť, pretože má viac receptorov FSH; ostatné folikuly rast zastavia. Preto normálne len 1 vajíčko dozreje v danom cykle.

Uvoľnením LH dozreje vajíčko a oslabia sa steny folikulu vo vaječníku. Tento proces vedie k ovulácii: uvoľnenie teraz už zrelého vajíčka, čo je najväčšia bunka tela (s priemerom asi 0,5 mm).

adikasala
27. mar 2011

@alibabaa ahoj tych 20 milionov to su kolko ich bolo spermosiek!!!!ja som pri prvej mala 80mil.a pri druhej 60mil.ale zial bez uspechu,teraz cakam na ms a idem do tretieho kola!!!!

alibabaa
27. mar 2011

@adikasala ahoj. no si ma moc nepotesila... ☹ drzim ti palceky

alibabaa
27. mar 2011

@hope2011 dakujem za vycerpavajucu odpoved na moju otazku 😀

kaaaty
27. mar 2011

@alibabaa no toto ani mne nepovedala dr. vsetko som hladala na nete 🙂 , ked maju toho vela tak sa im moc nechce vykecavat o tom co je pre nich samozrejme....ja som mala asi dve bo na kazdom vajecniku bol folikul...

adikasala
27. mar 2011

@alibabaapri druhej iui som mala aj 5 vajok a nic!!!! este neni nic stratene mysli pozitivne!!!! 😲 😲 😲 neni sme vsetky rovnake!!!niekomu to vide na prvy krat niekomu na dalsi a niekomu vobec,napriek neuspechu zatial,stale verim ze sa to raz podari!!!

hope2011
27. mar 2011

@alibabaa ok, ja viem, ze to je dlhe, ale aspon presne vieme🙂 takze si mala len jeden folikul?

alibabaa
27. mar 2011

@kaaaty ja som mala iba na pravom. a ten pokial som sa dozvedela od jedneho doktora je zdravsi ako ten lavy. tak som si este aj sama dobry cyklus vybrala 🙂

alibabaa
27. mar 2011

@adikasala snaziiiiiim sa 🙂

kaaaty
27. mar 2011

baby to vam kto povedal kolko mate spermosiek...mne len povedali ze su ok...asi by mi to povedala embriologycka ale po IUI som ficala domov vylozit labky do vysky 😀

hope2011
27. mar 2011

@adikasala prepac a mozem sa opytat kolko si mala vajicok????

alibabaa
27. mar 2011

@hope2011 ano iba jeden vpravo 🙂 ale v podstate .. ja som brala iba ten clostil a bola aj tak prekvapena ako som nan zareagovala.. a uz mi povedali ze nemam ani nic pichat... tak stale dufam 🙂

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 pri prvej 1 pri druhej 5 😀

kaaaty
27. mar 2011

@adikasala ahoj a cim si stimulovala ked tolko vajok? jasne treba stale myslit pozitivne 🙂

adikasala
27. mar 2011

@kaaaty inekciami puregon sa to vola,ja som v it tu davaju inekcie 🙂

hope2011
27. mar 2011

@alibabaa neboooj, vyjde to...musime verit...aj jeden a dobry je velmi dolezity...treba pozitivne mysliet....🙂

hope2011
27. mar 2011

@adikasala a to ani pri 5 sa ani jedno neoplodnilo???? teda ak so to spravne pochopila..... 😒

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 ano bohuzial nic!!!a mrcha mi prisla presne po 14 dnoch od iui v oboch iui

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 a okrem toho sme s mm obydvaja v poriadku!!!!asi zavysi iba odtoho tam horeeee kedy nam dopraje!!!!

hope2011
27. mar 2011

@adikasala no tak to mi je uprimne luto, ze vam to uz dva krat nevyslo...a hlavne ked ste v poriadku...to sa mi az verit nechce....ja mam PCO, manzel zly spg.....a stale verim, hlavne teraz ked sa konecne zacalo nieco diat....lebo ten rok aj tristvrte uz sa mi zda nekonecne dlhy co cakame....vy sa ako dlho snazite????

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 v lete to budu 4 roky ☹ ☹ ☹a vyskusala som uz asi vsetko okrem ivf

adikasala
27. mar 2011

ale zatial sa nevzdavam verim v buducu iui 😲 😲 😲

hope2011
27. mar 2011

@adikasala ach,jaaaj....4 roky, boze to je tak dlho....ale najdolezitejsie je ze sa nevzdavate......bojujete dalej....a teda v pripade ze aj tretie IUI by nevyslo......co sa samozrejme nestane...lebo uz vyjde 🙂🙂🙂 tak uz by ste isli na IVF?

adikasala
27. mar 2011

ja zase nemozem uverit ked mi niekto povie ze sa podarilo otehotniet na prvy krat prirodzene,pre mna to je neuveritelne!!! 🙂 🙂

adikasala
27. mar 2011

@hope2011 zatial ivf neriesim!!!lebo mi nnebude treba!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre