IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

hope2011
13. apr 2011

@dzuli08 no nam to hned dr v centre povedal, presiel s nami cennik umeleho oplodnenia...a hned sme vedeli, ze aj ked poistovna preplaca zakrok, ostatne veci si musime vsetky platit sami....a ked sme tak cca ratali, tak to vyslo okolo 1000 euro...je to sila...je pravda, ze to clovek nevie kde ma nabrat tolko penazi....ach jaaaj

dzuli08
13. apr 2011

@hope2011 Je to pravda, katastrofálne ceny. Ale keď sa pozriem na výplatnú pásku koľko eur ide do zdravotnej poisťovne, tak sa mi hlava točí. A ešte keď človek má nejaké problémy, tak si musí za liečbu doplácať ešte takého vysoké sumy. Katastrofa je to v tom zdravotníctve.

hope2011
13. apr 2011

@adikasala ano, ano....to uz sa musi prevalit....musi, musi.....len ta cesta je taaaak dlhaaa...ach jaaaj.....ale co uz, pockame...stale si to hovorim....🙂

hope2011
13. apr 2011

@dzuli08 no ked spominas tu vyplatnu pasku....tak akurat dnes sme ju dostali a mi prislo naozaj, uplne seriozne do placu...tak malo co som dostala, tak to je sila...ja uz neviem, co tento stat s nami dorobi????? ved to je coraz horsie tu...a pre maldych ludi...vsetko je len takze...same uvery...a ked pride nieco taketo,ze clovek chce mat babatko a nemoze...kde ma tie peniaze zobrat??? ci zobrat dalsi uver???? ja neviem....zatial to platenie nejako zvladame, je to len IUI, ale co ked pride na IVF, ja naozaj neviem, kde zoberieme tolko penazi....

pici
13. apr 2011

@hope2011 presne tak ja keby nemam muza tak si mozem akurat tak piskat a o dietatku si kreslit

hope2011
13. apr 2011

@pici no len vies....ja sice makam aj muz, mame celkom slusne zamestnania...sice nejako moc nezarabame...ale pracujeme obaja a nemame sancu.....my totizto este aj staviame domcek....ako sa dnes mas????

pici
13. apr 2011

@hope2011 dnes opat lepsie, v sobotu alebo piatok by sme mali mat vklad :D idem zehlit akurat a stale chodim cikat :D

kaaaty
13. apr 2011

ahojte baby, aj ja kazdy mesiac placem nad vyplatnou paskou...a hovorim si na toto som si robila vysku 😠 ....je to zle a stale sa tu prepusta...dnes som bola rano na odbere a sestricka hovorila ze stat podporuje tych co si zdravie nicia ale na podporu rodiny nemysli...je to fakt hrozne...a stale horsie....

katy33
13. apr 2011

@tinasc Zlatinko, nesmieš nad tym takto premyšlat, vôbec ti nesmie prejst hlavou myšlienka, že čo ak to nebyjde, jasne, že sa to podari, ja tomu verim a mala by si i ty, jasne....ved IVF ma velmi dobru uspešnost, ja sa tiež toho tak držim , bude to naša posledna šanca, ale ak by malo k tomu pristupit, budem si na 1000000% verit, že sa to podari, mysli na to 😉

katy33
13. apr 2011

@adikasala No jasan, že to vyjde, ved dr. vie, čo hovori a čo porobi 😀 😝 ...len pekne klud a nohy v teple, ked sme mali minuly rok taky neuspešny, tak tento rok sa predsa nedame, to by ma važne už dožralo, ak by sme na vianoce nebehali už s bandžerami ako tanky 😀 😀 😀 ....ja už chcem s nim sacat do mm a on sa zasa vytešuje, že konečne bude mat už niekto väčši pupok od neho 😀 ...tak naš ciel je...do konca roka nosit velke bruška - ale s fazulkami 😀

katy33
13. apr 2011

@hope2011 Ahoj, mojenko, ano dnes si pôjdem pre ihličky a budem sa nad nimi vytešovat, za taky tyžden ma prist ms, tak ho budem nahanat horucim kupelom, pripadne červenym vinkom 😀 😎 ...tentokrat mi nesmu meškat, to teda nie 😉 ...len oni mi v lekarni daju asi iba samotny liek merional a ja si budem musiet k tomu vypytat ihličky, ale budem pytat mini ihličky 😀 😝

katy33
13. apr 2011

@pici ...juuujha, to som tak rada, že ti je už lepšie 😉 ...inak, mojenko, ja tu mam tiež taku peknu kôpku na žehlenie, nechceš prebehnut aj to moje, ked už budeš rozbehnuta 😀 😎 ....

alibabaa
13. apr 2011

@katy33
@pici super, ze sa uz lepsie citis.. a vklad bude kedy?

inaaac mozem pripravit aj tu moju kopku 😀

hope2011
13. apr 2011

@pici tak to som rada, ze ti je lepsie...takze sa to uz bliziiiii. to je super, tesim sa...a uz ste rozhodnuti kolko embrijok si chcete dat vlozit???

hope2011
13. apr 2011

@katy33 no tak to si pytaj najtensie ihlicky, nech to co najmenej boli.....a to pero nastrelovacie by sa nedalo pouzit???? ach jaaaaj, to pichanie....to nieeee, veru,....to ja nemam rada....ale vydrzime, vsak kolke uz vydrzali....a nech ms uz pride...nech mozete cim skor zacat🙂

pici
13. apr 2011

@katy33
@alibabaa
@hope2011

kludne mi to pripravte, ja zehlim rada.... caro zehlenia by ste nasli v case keby ste boli doma ako ja :D
vklad by som mala mat v piatok alebo v sobotu tak dufam ze tie moje malunke sa zacnu pekne delit a bude co vlozit.. necham si vlozit dve :D

hope2011
13. apr 2011

@kaaaty inak, presne to si aj ja poviem...tak 5 rokov som sa mordovala na VS a teraz clovek proste musi zivorit???? a tolko stresov co mam v robote, ach jaaaj....no musime sa uskromnit....stale si to tak hovorim...ale naozaj kde ma clovek zobrat 1000 euro na taketo zakroky????

hope2011
13. apr 2011

@pici tak dve bambulky si das vlozit???? no ja sa stale nad tym premyslam, ze ked by sme aj isli na IVF, tak ci si dam vlozit jedno ci dve...naozaj neviem....dvojicky su krasne....naozaj, ale velaaaa starosti...ale na druhej strane....s dvomi je asi vacsia uspesnost....🙂 som velmi zvedava ako to budes zvladat,,,,myslim ten piatok, alebo sobotu....🙂 a drzkame malickym obrovske palce....nech sa pekne delia🙂

pici
13. apr 2011

@hope2011 ja si nechavam vlozit dve a budem dufat ze ostane aspon jedno :D aj ked som zmierena a vysporiadana aj s dvomi ale mam mamu kamosky tak to zvladnem.... jedno si necha malokto vlozit

hope2011
13. apr 2011

@sijust ahojky, takze ty uz na dalsie IUI nejdes??? my ideme este jedno vyskusat....a potom tiez na IVF.....vam lekar povedal, ze po prvom by uz bolo dobre ist na IVF?

hope2011
13. apr 2011

@pici vsak jasne...mas pravdu.....zvladli by sme uz potom aj dve....to uplne samozrejme...vsak je to dvojnasobna radost.....inak to som nevedela ze si malokto jedno len nechava vlozit???

pici
13. apr 2011

@hope2011 uspesnost je vacsia pri dvoch. tri sa vkladaju len ked su embrya nie moc kvalitne s dufanim ze aspon jedno ostane a prezije... dve sa vkladaju aby aspon jedno ostalo... jedno si nedava skoro nikto

pici
13. apr 2011

@hope2011 moj doky normalny mi hned povedal ze IUI nech skusim ale ze nemysli si ze to vide...

petuska123
13. apr 2011

@pici ja som tiez uvazovala ze by som si dala vlozit dve ale doki povedal ze podla toho ako sa bud delit ze ak budu v dobrej kvalite tak ze len jedno vlozia no este si to mozno rozmyslim tiez by som chcela 2. aj ked baby dakde tvrdia ze to nieje otom ze je tam vacsia pravdepodobnost ze sa aspon jedno uchyti....budem tuho o tom premyslat a dnes si volala ako pokracuju vo vybine tvoje deturence??

hope2011
13. apr 2011

@pici vsak kazdy hovori o tom, ze IUI ma malu uspesnost...ale proste asi to robia bezne, ze to odporucaju parom este pred IVF....my teda este raz podjeme a potom sa dame na IVF....urcite....nemame uz na co cakat...vobec.....neviem, asi by som si dala aj ja vlozit dve....hlavne aby boli a aby boli dobre a krasne....
tak tvojim to iste prajem🙂

hope2011
13. apr 2011

@alibabaa ahojky, ty este nemas MS? inak aj ja som mala priserne bolesti...ale ako tu citam, tak nas je tu viac takych....vsak som ti mozno aj o tom pisala...takze ty si daj nejaku prevenciu a vyvarujes sa tomu, neboj....
a ako detoxikujes???? to by som sa aj ja na to dala...a tekute aloe si kde kupila,?? moj manzel to uzival, ale bolo to dost drahe....tak porad🙂

pici
13. apr 2011

@hope2011 hej hej presne. mne doky sice este jeden dva cykly IUI navrhoval ale nechcela som

pici
13. apr 2011

@petuska123 nie nevolala som, ale asi zavolam ze ako to pokracuje... no nam to takto hovorila embryologicka

hope2011
13. apr 2011

@pici mne uz navrhol len jeden....ale to asi standartne kazdemu....teda aspon si myslim....ale clovek nikdy nevie...takto je to dobre pre mna aj pre mojho manzela, tiez sa musime na to psychicky pripravit... nie je to len tak....proste to potrebuje aj cas.....🙂

petuska123
13. apr 2011

@pici tak zavolaj sme zvedave..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre