IUI úspešne hneď na prvýkrát. Podarilo sa vám to?

petra2505
30. júl 2008

podarilo sa vam niektorej hned na prvy pokus otehotniet?Ak ano v ktorom CAR vam IUI robili? Velka vdaka.

pici
9. okt 2011

@tatinka takto. ja ked som bola na stimulke. bola som v tom case uz nezamestnana... ale teraz som napriklad pn... a keby som v tom case nebola, urcite by som sa vypisat dala... az do vkladu... respektive do vysledku
vekla pit a bielkoviny su proti OHSS ano je to pravda...
pekne sa na to popytaj kde v prdke to mas...

tinasc
9. okt 2011

@tatinka ide aj o to, kedy ti tú žiadosť z centra odoslali... ale normálne je keď sa do mesiaca vyjadria...

walta
9. okt 2011

@sijust ale coby nie? aj v nasom centre sa robi predlzena kultivacia- ISCARE BA, ale my sme o nej ani neuvazovali, nase embryjka boli silne, mali 8 buniek, ako vase na treti den, tam nebolo co riesit, embryologicke sa pacili, rastli ukazkovo. Drzim vam palce, nech su uz u maminky v domceku a dobre sa tam zabyvaju 😉 😉 😉 😉 😉

tatinka
9. okt 2011

@sijust odisli sme lebo sme neboli spokojny, slo to ako na pase, vobec sa nam nevenovali a mali sme pocit ze im viac ide o peniaze ako o pacienta, urcite pomohli mnoho zenam mat babatko ale .. som tam absolvovala 2 inseminacie a ked som sa opytala ze na kolko este treba ist ze chcem radsej umele tak mi bolo povedane ze niekomu iui zaberie na prvykrat inemu az na desiaty, dr. mi nvrhla laparku a ja som sa opytala ci je to nutne a ona ze vsak zapal nemate takze nutne to nie je a do papierov mi napisala ze som laparoskopiu odmietla co vobec nebola pravda,,,tak sme tento rok sli do iscare, aj urobili laparku, skusili jedno iui a dali sme navrh na ivf, len schvalenie vo vsobecnej trva vecnost , a az tu sme zistili ze hellios je ovela drahsi ako iscare

katy33
9. okt 2011

@sijust
@pici Babulky moje, mna teraz napadlo, ako to tu čítam, známa bola na IVF a zostalo jej hrozne vela embrijok, myslim nejakych 15ks a nechala ich v centre, ona chodila do BA, no neviem presne do ktoreho a za tie embrijka jej odratali peniaze a bolo to dost cca okolo 500,-....skuste vyzistit, lkebo to nemôže byt len tak, že vy ich tam podarujete, len tak tralalala....a oni na tom zarobia neskutočne peniaze 😕 🙄

tatinka
9. okt 2011

@tinasc vies co no ja som to podpisovala 12.8 a tak by to malo byt aj odoslane, ale ked aj napr neratam august -kedze boli dvolenky ale uz je okotber a clovek uz by ocakaval odpoved nech viem konecne na com som

pici
9. okt 2011

@katy33 no v GF je to tak... kamoska darovala. poslali jej najprv papier ci chce mrazit na dalsi rok, darovat alebo likvidovat. dala ze darovat. tak poslalli list, ze diky moja. a poslite k tomu este krv obaja a majte sa pekne :D

tatinka
9. okt 2011

@pici joj no ja pracujem s ludmi a uz mam pbjednane zeny aj na novmeber tak neviem ako s tou pn, ale hadam bys tacilo ak by som bola doma v den odberu a vkladu a dajme tomu den - dva potom ,,,pri stimulke by som hadam mohla chodit do prace nie? mam kadernictvo takze nejak tazku robotu nemam

tinasc
9. okt 2011

@tatinka no ja som podpisovala 8.8. a prišla mi schválená až koncom septembra...

katy33
9. okt 2011

@pici Ty kokso, to nemysliš važne, až mi chlpy z toho stoja 😕 ....ešte aj poslat krv, v ich zaujme by malo byt a mali by sa oni dopravit, al. zabezpečit krvne testy, ked už im tam nechala dalšie nove životy...ale čo už , dnes je to všetko o peniazoch, až mi je z toho zle...a chuda ta žena, kt. nema ine vychodisko, zaplati za mrnousa aj posledne 😔 ...a cicuška, teškaš sa už na mrnatka 😀 😲 😲

tatinka
9. okt 2011

@tinasc ja som podpis, 12.8 a zatial nic, cize len tri dni po tebe, a v akej si poistovni? ake centrum?

sijust
9. okt 2011

@walta jaaj,prepac moja,som ta zle pochopila... 😔 ja som myslela,ze vsade sa automaticky robi predlzena...dakujem,dufam,ze sa mu u mna/nas bude pacit a ze pojde prec az za 9mes. 🙂

pici
9. okt 2011

@tatinka pri stimulke ok... beriem... co sa tyka opu. no ja som bola rada ze do vkladu som doma lezala a nie stat cely den nad zakaznickami :D a po vklade sa odporuca naozaj oddych... ale neznamena to zemusis samozrejme a mozno budes fit ako lanka a vobec oddych potrebovat nebudes.. ja hovorim za seba
@katy33 ved to... ja som tiez povedala ze darujem... ale ked ta zena tolko love za to zaplati, mohlo by to zmiernit aspon trochu aj moje naklady nie? ale tak lepsie ako nechat ich splachnut...a za jedno embryo 1600 moja, to co su za sumy? tesim sa ja velmi na mrnatka :D ze velice prevelice :D a este aj dotaznik museli vyplnit akej farby maju vlasy oci atd...

sijust
9. okt 2011

@tatinka vidis,sto ludi sto chuti...ja som nemala ani ponatia,ze su aj lacnejsie centra,ja som bola spokojna od prvej chvile...neviem cim to je-verila som im vsetko,mala som pocit,ze nam chcu pomoct,nam sa vzdy venovali,tiez patrim k Dr.Gatovej po 1 neusp.IUI nam sama navrhla hned IVF,na Krajka sa stazovali,ze je strohy,mne sa vobec nezda...koordinatorka,ze je nepristupna,no vobec,mne sa zda uplne super...to je asi mnou... 😀 len tie ceny.... 😕 z tych mi zacali vlasy vypadavat 😀 a teraz ste uz spokojni?dufam,ze ano...a ze vam pomozu...a neboj sa nic,IVF nie je take strasne,ako sa o tom hovori 🙂

tinasc
9. okt 2011

@tatinka ja som vo všeobecnej, v gynfiv...

sijust
9. okt 2011

@katy33 zlaticko,dakujem za info...hned zajtra sa na to opytame... 🙂 a si zober,ze v H.chcu od prijemcov 1600eciek za jedno darovane embrijo a mne maju napisat diky...no to urcite :/

katy33
9. okt 2011

@pici No ja to skusim nejako povyzistovat...to mi teda neda...ako píšeš, micka, keby aspon zmiernili potom náklady, ved vas to ake hrozne peniaze stoji...vieš, oni su si velmi dobre vedomi, že človeku je luto nechat embrijka len tak zlikvidovat, ked to bola taka tažka cesta...ved, ked si vezmeš, chlapi chodia darovat spermie, tiež vypisuju dotaznik a dostavaju za to peniaze, nerobia tto zadarmo...a teba, čo to stoji sil a penazi 😕 ...dnes si domka, vyletik nebol žiadny 🙂

tinasc
9. okt 2011

@sijust ani ja som nemala predĺženú kultiváciu...

tatinka
9. okt 2011

@pici ja by som si par dni zobrala volno ked bude opu a vklad ale pri stimulke skusim ist do prace, uvidm ako sa budem citit 🙂...nema ma v praci kto zastupit a nechcem tym zenam na poslednu chvilu zrusit termin, ale ak by som muslela tak zrusim,,,uvidime 🙂 joj uz by som chela mat po tom vsetkom a cakat babatinko 🙂 drzim ti palce nech sa ti malicke zadari

sijust
9. okt 2011

@tinasc fakt?nas sa ani nepytali,ved naco? 😒

katy33
9. okt 2011

@sijust ...veru , pozistuj, ved to nie je len tak.....uvidiš to, zajtra zavolaju, že bude vkladik 😉 ved , ked už teraz boli embrijka take krasne, nie je na čo čakat 🙂 ...velmi držim palčeky a teškam sa z toho, že budete s ,,pici,, ,,vtom tehulkovani ,, spolu 😀 😉

tatinka
9. okt 2011

@tinasc juj tak to uz by som aj ja mohla mat ked aj ty uz mas a v tej istej poistovni,,,varu zajtra tam zavolam

tinasc
9. okt 2011

@sijust ja si už presne nepamätám, ale vraj pri tom počte čo som mala sa nerobí PK... takže o dva dni som aj tak mala vklad a tie ostatné sa prestali deliť... takže možnože ak by som mala PK tak by mi ani nič nezostalo na vklad...

tinasc
9. okt 2011

@tatinka zavolaj, veru kde sa túla...

sijust
9. okt 2011

@katy33 zajtra budem volat ci mozem prist,dufam ze ano,tak by som predbehla @ pici o jeden dnik...ale budeme v "tom" spolu,sa tesim 🙂

tinasc
9. okt 2011

@sijust no super, takže o dva týždne čakám dobré správy 🙂 aj od @pici iné nepripúšťam...

tatinka
9. okt 2011

@sijust ved to ze kazdy je inde spokojny, niekomu pomoze ten dr ci doktorka a inemu zas inde...tu sme spokojny, dufam ze sa nam to uz konecne zadari, bojim sa hlavne toho ako si supnem tie injekcie 🙂 ale tak nejak to zmaknem ako aj ostatne zeny 🙂 mam obavu ci z toho nenaberiem na vahe lebo ked som brala clostil. a pregn. som sla hned s vahou hore,,,,ty ides v heliku na ivf? drzim palceky, uz mas schvalene?

pici
9. okt 2011

@sijust ano pustam ta :D ale len o jeden den :D

katy33
9. okt 2011

@sijust Tak na nas potom nezabudni a daj nam vediet, ked už budeš domka odpočivat s bambulkou v brušku a nohami hore 🙂 😉 ...bude to zajtra, určite 😉
@pici ...ale rodit narovnako, jasan 😀

tatinka
9. okt 2011

@pici este som sa chela spytat co je ohss,,,,nech som zas o nieco mudrejsia 🙂 inak dakujem za rady aj tebe aj babam 🙂 tuna, ste zlate

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre