IVF a málo odobratých vajíčok

smrfinka
20. máj 2019

Ahojte idem si k vam pre povzbudenie 😘
Pri odbere vajicok sa lekar nemohol dostat k
Pravemu vajecniku kedze bol vysoko
Takze mi boli odobrate vajicka len z laveho a z teho mi odobrali 8 embriolog hned povedal ze 3 niesu dobre 3 su a 2 pol
Na pol lekar sa priklana len k tym 3 ...aka je sanca ze to preziju vsetky 3 alebo aspon 1? Tak velmi sa bojim taka som sklamana stratila som vsetku nadej a pozitivne zmyslanie ktore som mala nasiel by sa tu niekto kto mal nieco podobne a dopadlo to dobre ?? 😓😓😓😓

anavianavi
20. máj 2019

Mne odobrali len 2 vajicka a KET bol uspesny.

alica_matejka
20. máj 2019

@smrfinka podla mna mas dost dobrych vajicok, myslim, ze mas sancu cca 80% alebo 2:1, ze sa zadari 🙂

smrfinka
autor
20. máj 2019

@anavianavi bodaj by to bol
Aj mon pripad

smrfinka
autor
20. máj 2019

@alica_matejka dakujjem

bamarama82
20. máj 2019

Kočky idem k vám po radu...chceli sme najprv IUI... V apríli stimulka Clostilom... 3 folikuly 0 vajíčok. Doporučené IVF. Manžel teratozoospermia len 1%zdravych 39r. Ja 37r amh 0.26 fsh 13....V máji IVF stimulka meriofert 300 od 2.dc potom pridaný cetrotide.ovitrell a OPU... Len 2folikuly a dbojlumenovou ihlou sa podarilo 1 vajíčko zrelé. ICSI+predlz.kult.+MACS.na 4.den mi volali ze sa vývoj zastavil a dnes nemám chodiť na ET. Doporucenie skúsiť opäť o 3mes...co mi doporučujeme dat vyšetriť resp mam chuť sa rovno objednať do Brna. Som tak sklamaná....

majba
21. máj 2019

@bamarama82 my s podobnou diagnózou sme boli rovno v brne. Tam majú najlepších embriologov. Vyšetriť hematologiu, my sme boli v ke u hulikovej. Stitnu žľazu, reprodukcnu imunologiu. A pred každou stimulaciou hormonalny profil, aby vedeli nasadiť lieky. Len tieto vyšetrenia dlho trvajú. Ja by som si žiadala preventívne aspoň fraxiparin na riedenie krvi. Ten sa má pichat najlepšie šesť týždňov pred výkladom.

bamarama82
22. máj 2019

@majba nikam nás neposlali žiadna hemato ani imuno... Na štítnu robili v cár tsh a bolo ok. Tieto vyšetrenia sa robia spoločne s partnerom? Lebo už odišiel na 7mes. Mame zmrazené spermie len ci ma význam ísť do toho znovu keď nemáme tieto vyšetrenia. Chodíme do iscare ba

bodka1234
22. máj 2019

@bamarama82 ahoj odporúčam ako prvé zmeniť CAR iscare je to nejhorsie v BA. Oni ťa budú len klamať a nútiť do platených zákrokov aby na tebe čo najviac zarobili

bamarama82
22. máj 2019

@majba reprofit alego reprogenesis?

bamarama82
22. máj 2019

@bodka1234 akosi ma do nicoho prave nenutili, este som si sama vypytala MACS aj dvojlumenovu ihlu 🙂 keby som z nich mala aspon zly pocit ze to na nich hodim ale nemam... ET ani nebol tak sa tam vyberiem a opytam sa na nejake vysetrenia lebo mame len zmrazene spermie a muz je 7 mes teraz mimo SR tak ci ma vyznam ist do dalsieho ivf bez hemato imuno a endokrino...neviem

majba
22. máj 2019

@bamarama82 ja som bola v reprofite

bamarama82
22. máj 2019

@majba u mna k vkladu ani nedoslo, na 4.den sa prestalo embryjko vyvijat takze nedoslo ani k blastocyste. v reprofite preplati nieco aj poistovna? hematologia endokrinologia a genetika je nejaka specialna pre neplodnych alebo mam ist na klasicku ambulanciu ci to mi v car musia dat ye co vsetko mi tam maju vysetrit??

majba
22. máj 2019

@bamarama82 na hemato posielajú až po dvoch potratoch. Ja som si to vydupala už po prvom neúspešnom vklade. Mala som clexan. Tu stačí, keď pojdes sama. Stitnu som mala ok. A na imuno musíte obaja. My sme boli aj na genetike. Ja som z východu. A keď som už musela cestovať tak ďaleko, tak už radšej do brna. Na jeden cyklus sme tam boli 2x. Na výber aj s partnerom. A na vklad sama. Ostatné všetko sme konzultovali mailom, telefónom. Posla mňa je dôležité, nasadiť správne lieky, dobre nacasovat odber, nech sú vajíčka správne zrelé apotom najdôležitejšie, kultivovat embrya.

majba
22. máj 2019

@bamarama82 stačí výmenný lístok od gynekologa. A áno treba ísť na špecializované. Ja som bola v ke u hulikovej v hemo medike. Ale urcite je niečo aj v ba. Pocula som, že chodia aj do nitry. Ale neviem. Hormonalny profil som si chodila robit do labaku ako samoplatca. Keďže toto mi už odmietol dat.
Niečo preplaca, ale treba sa dopredu dohodnúť s car, a musia to odsuhlasit. Ale diskusie na túto tému som tu už registrovala.
My sme boli ako samoplatcovia. Mňa už tlačil vek takto zdĺhavo všetko riešiť. Aj tak preplaca minimum. Nejake Lieky som zhanala tu na koňovi.

majba
22. máj 2019

@bamarama82 čo ja viem, za konzultaciu sa v reprofite neplatí nič. Alebo zavolajte na telefón. Sú veľmi milý a urcite poradia. Zo slovenska tam chodí veľa žien. Urcite poradia ako na to, aby sa niečo preplatili. Ja som registrovala, že dievcata písali, že im poisťovňa preplatila tak 700-1000e

bamarama82
3. jún 2019

@majba prosím ta co sa rieši na genetické? Berú krv resp aké vyšetrenia robia? Treba ísť nalačno?

majba
3. jún 2019

@bamarama82 uz nepamatam ci nalacno. A beru len krv. A riesia len par vaznych gen. Chorob. Platili sme davnejsie v ke 20e

dagmara51
18. dec 2019

@smrfinka Ahoj "smrfinka" ako si prosim dopadla?

smrfinka
autor
18. dec 2019

@dagmara51
Ahojj po odobrati vajicok som .. zasla na kontrolu kde mi lekar povedal cakat aspon mesiac ..
Aj viac nech sa vajecniky ukludnia..
Vsak bohuzial som sa musela na jsty cas vratit do UK .. a na vklad idem az v january..
Dala som si pauzu trosku som sa zase pozbierala potom vsetkom .. hlavne financne 🤭🤭
A v january cestujem na Slovensko na Vklad ..

wolti
8. sep 2020

@bamarama82 Ja som bola v Brne klinika Unica, prvý krát Ivf 3 vajíčka s toho 2 sa podarilo oplodnit do 5 ho dňa vydržalo len jedno to sa aj vkladalo no neujalo sa. Teraz sme boli na odporúčanie primára dr. Frgalu na Soft ivf, výsledok folikuly prázdne žiadne vajíčko, podľa lekarky mam nekvalitné vajíčka a jedine co mi po 5 minútach rozhovoru povedala že jediná šanca u mňa je s darovanymi vajíčkami. Nechápem tomu keď pri prvom Ivf to bolo úplne inak. Navyše výsledok s odberu mi povedala v čase keď bola so mnou na izbe ďalšia pacientka, kde som po oznámení výsledku čakala s nou na izbe vyše hodinu a pol. Mali sme záujem sa rozprávať aj s primárnom no na recepcii nás odbili s tým ze primár na nás teraz nemá čas.
Som s toho veľmi sklamaná kliniku v Brne sme si vybrali práve kvôli prístupu žiaľ asi zle. Cele je to len biznis s peniazmi. Ja mam 37 r amh 0.26 a manžel nie dobrý spermiogram. Pri ivf soft som sa zdravo stravovala jedla vitamíny tak nechápem. Nedostali sme žiadne vysvetlenie. Za mňa neskutočne sklamanie 😔😪

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre