Ivf po trombóze

zorkahorka
12. feb 2019

Tento rok budem mať 39 a chceme druhé dieťa - cez ivf. Pri prvom pôrode sa objavila tromboza v ľ. nohe, pár dní po pôrode som takmer vykrvácala. Neskôr mi zistili syndróm lepivych doštičiek. Moja dr mi povedala,že do ivf by v mojom veku a kvôli tromboze nešla,vraj je to riziko. Je tu niektora,ktora v pohode porodila?

janulka257
12. feb 2019

@zorkahorka ahoj, ja mám tiež syndróm lepivych doštičiek. Momentálne som 1. krát tehotná po IVF.. prekonala som zrejme trombozu cievy v uchu/mozgu, preto veľmi zle počujem na 1 ucho.. užívam Clexane a anopyrin. Po pravde mám rešpekt pred pôrodom, preto si chcem zazmluvnit aj anesteziologa... čo Ti na ďalšie tehotenstvo povedal hematolog? Určite by si musela brat lieky na riedenie krvi ako ja... a čo bolo príčinou toho krvácania po pôrode? Zrejme to su dôležité otázky.. treba zvážiť všetky riziká. Držím palce v rozhodovaní ❤️

bobricek1979
15. feb 2019

@janulka257 veď al by bola akútna sekcoa nedajbože nemusíš zazmluvňovať abesteziologa či?

zorkahorka
autor
15. feb 2019

@janulka257 hematolog zatial hovori, ze ak budem pod ich dozorom, tak by sa mi nemalo nic stat. ale to som bola aj predtým a odrazu tromboza :( dovod krvacania nezistili, ale vraj nebol hematologickeho povodu, vraj skor gynekologickeho. mozno mi nieco ostalo v maternici. anesteziloga si nemusis zazmluvnovat, to bude v nemocke automaticke. a cisarsky ti hrozi len v krajnom pripade, s clexanom ta rezat nebudu a nedaju ti ani epiduralku...

zofka1234
18. feb 2019

@zorkahorka ahoj . Trombozu som mala ako 28 rocna z niciho nic. Nasledne mi zistili geneticku poruchu zrazania. Bola som na fraxiparine a neskor preventivne vesel duef. Ked sme sa rozhodli pre IVF nasadili mi znova fraxiparin uz pocas stimulacie. IVF sa podarilo ma prvy sup. Kazdy mesiac som bola sledovana na hematologii. To bolo v pohode. Porod prebehol bez komplikacii rodila som prirodzene . Trosku viac som krvacala ale nic strasne. Aj po porode som bola stale na fraxiparine az kym nemal syncek 9 mesiacov. Potom mi lekar vysadil vsetko. Zatial ok. Nedavno som bola na KET a zas mi nasadili fraxip . Tento krat ale tehotenstvo v 5 tt skoncilo. Este par tyzdnov som fraxi brala a od vtedy nic. Dojcim stale🙂 na zaciatku som si to nedela predstavit ale vsetko sa da🙂 a je nas s poruchami zrazania vela a doktori vedia co s tym🙂 drzim palce

zorkahorka
autor
19. feb 2019

@zofka1234 vďaka za odpoveď.ale ty máš asi o 10 rokov menej,že?neviem,či u mňa nie sú obavy z trombozy aj kvôli veku.aj ja som druhe dieťa potratila v 8.tt 😣

zofka1234
20. feb 2019

@zorkahorka pozri 28 som mala ked som dostala trombozu , od vtedy preslo skoro 10 rokov. Urcite chapem tvoje obavy ale treba ich riesit s doktorom. kazda mame inu skusenost. ak mas problem som zrazanlivostou tak by si mala brat dake lieky ktore riedia krv . Budem ti velmi drzat palce.

zorkahorka
autor
20. feb 2019

@zofka1234 mám anopyrin

lucyjka6
18. mar 2019

@zorkahorka ja som rodila cisarskym s fragminom a mala som aj epidural,a pohoda

zorkahorka
autor
19. mar 2019

@lucyjka6 fíha,ale to musel byť už ozaj krajný prípad...

lucyjka6
19. mar 2019

@zorkahorka fragmin som si pichala cele tehotenstvo,rodila som spociatku normalne ale po podani epiduralu sa mi zastavili kontrakcie,tak nakoniec sa rozhodli pre cisarsky,a nakoniec som bola aj rada lebo mala bola velka a tazka

zorkahorka
autor
19. mar 2019

@lucyjka6 to kde si rodila s epiduralkou,keď si mala fraxik?kolkatku si si pichala?

lucyjka6
20. mar 2019

@zorkahorka fragmin 0,8 a rodila som v Ba

zorkahorka
autor
22. mar 2019

@lucyjka6 ja tiež tak.a dvakrát denne,ale epiduralkou mi pichnúť nechceli 😔

lucyjka6
22. mar 2019

@zorkahorka ja som mala super dr. Aj anestrziologa,ked sa picha na riedenie krvi a dava epidural musi byt odstup aspon 8 hodin

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre