IVF v Žiline - júl 2020

linda279
22. jún 2020

Ahojte,

idem na 3 IVF v Gyn Fiv Žiline.
Idem niekto somnou?
2 som mala neuspešné, telo som nechala skoro rok odpočinúť, tak dúfam, že sa podarí.
Bojuje niekto somnou? 🙂

hederamonstera
22. jún 2020

@linda279 ahoj, drzim palce🍀🍀🍀 my tento mesiac skusame retrozol, ovitrelle a progesteron a obyc.sex. Ale ked to nevyjde (dozviem sa o tyzden), tak pojdem asi na kontrolu priechodnosti vajickovodov a potom ivf...tak mozno august asi 🙂
Co to znamena, ze “ides”? Aky je prvy krok?🙂

agy71
24. jún 2020

linda279 Ahojte, ja by som rada šla do IVF od júla. Včera mi oznámil lekár že mám oba vajcovody úplne nepriechodné, takže pre nás to je jediná možnosť. Vy máte aký problém s plodnosťou?

linda279
autor
25. jún 2020

@hederamonstera ahojček, no idem lebo manžel ma azoospermiu, neviem z akého dôvodu, lebo sme už prešli všetkých doktoroch a nič, takže darcovské spermie nám ostávajú 😒 a už som bola na 2 IVF ale neúšpešné ani jedno a po roku idem opäť skúsiť šťastie... Prajem Vám veľa šťastia, nemyslíte na neúspech, užívajte sex a ono to príde 🙂

linda279
autor
25. jún 2020

@agy71 uff tak to mi je ľúto, ja som bola na HyFoSy a všetko ok našťastie ale manžel ma azoospermiu, takže len darcovské spermie a jedine IVF... 2x posebe neuspešné a tak skúšať idem ďalší pokus a hlavne hneď lebo bojím sa druhej vlny korony 🤔 a kedy cca más ist na IVF?

xenyja
26. jún 2020

Ahoj, ja idem tiez na ivf v za. Tak asi o 2-3 dni zscinam pichat, co mi dost nahana strach. A tebe to ako vychadza?

linda279
autor
26. jún 2020

@xenyja ja mám dostať menzes 18.7. až vtedy začínam krátkym protokolom... ja sa ničoho nebojím, len toho výsledku, že mi znova povedia, je mi ľúto 😢 a ty ideš na prvé IVF? Aký máte problém?

nkf
2. júl 2020

Ahojte, ak môžem pridám sa k vám. Som po dvoch neúspešných IVF v ISCARE BA, minulý mesiac sa mi bábo prirodzene neudržal, tak ideme skúsiť 3 IVF do Brna, do reprofitu, dnes večer som dostala MS takže v sobotu začínam injekcie pichať, tiež sa bojím aby sa corona nezhorsila, snáď to stihneme

linda279
autor
4. júl 2020

@nkf ahoj aj ty si mala neúspešné IVF? A kvôli čomu musíte podstúpiť IVF? Môj manžel ma azoospermiu 😥 tá korona komplikuje život nenormálne, dúfam, že sa to nezhorší 🙁 ja začínam tiež MS okolo 18.7., tak som zvedavá ... a odkiaľ si? Brno je dosť ďaleko, ale ak budem mať 3 neúspešné IVF v ZA, tak idem tam tak isto len to máme 2,5 hodiny cesty 😢

nkf
6. júl 2020

@linda279 ja mám z prvého manželstva 2 chlapcov. Mám nového partnera, on ešte nemá deti a chcel by, avšak sa nám nedarí. Ja už mám 43 a on nemá zrovna ideálny spermiogram. Chalani sú už veľký, tešili by sme sa strašne keby nám to vyšlo. Brno jednoznačne. SR veľké sklamanie. Zahmlievaju informácie, neskoro mi vybrali vajíčka. V reprofite Dr Frank po online konzultácii zhodnotil stav perfektne a ani nemal všetky podklady. 1UZ absolvujem v SK a druhy už v ČR, uvidíme

linda279
autor
8. júl 2020

@nkf takže odporúčaš Brno? No ja čo čítam, tak všetko hovoria, že na SR nie sú takí odborníci a viac menej to skúšajú ako pokusy... ale príde mi to nefér, keď čo pokus, to nervy, stresy, fyzické zásahy, čas a peniaze... s to nehovorím o najdôležitejšiom a to je sklamanie z neúspechu ... psychiku mám dosť z toho narušenú... ja toho 18.7. ak dostanem ms, tak začínam 🙂 ty si už ako od soboty na tom? 🙂

nkf
8. júl 2020

@linda279 zajtra idem na prvý UZ, injekcie zvládam, už mám prax 😁, uvidíme či tam niečo bude.
Ja som z Iscare veľmi sklamaná, po dvoch IVF už viem o com to je, a keby som mala tie vedomosti co a ako hneď prvý krát, mohlo to byť celé už dávno za nami

linda279
autor
10. júl 2020

@nkf a čo by si odporúčila? Čo mám alebo respektíve čo nemám robiť? Ja po 2 IVF neviem fakt, čo robím zle... idem na 3 pokus este do toho Gyn Fiv, uvidím a ak nevyde, idem hneď tam... nepovedia čo más jesť, aké vitamíny, čoho za zdržiavať nič 🤔 hnevá ma to, lebo nehľadajú problém prečo to nejde... folikuly sú pekné, majú všetko čo majú mať a keď vyzerá že budem mať 15 až 20, taz z toho mi vyberú len 4 lebo sú prázdne cysty 🙄 takže u teba sa 3 pokus podaril??.

nkf
10. júl 2020

@linda279 práve som v priebehu 3 IVF, včera na 1UZ som mala 5 vajok, ale len dve sú väčšie, 3 sú malinké, uvidím v pondelok čo povedia v Brne

nkf
10. júl 2020

Mňa na celom ivf mrzí to, že k nám nepristupuju lekári otvorene. Informácie ktoré sú pre nás dôležité nepovedia sami od seba, ale ako môžme vedieť na čo sa pýtať a čo je dôležité, keď napr pri prvom ivf skoro žiaden pár ešte ani len netuší o čo ide. Čím viac nezdarnych pokusov tým sme síce múdrejšie, ale oni na nás každým pokusom navyše zarábajú

nkf
10. júl 2020

Keby mi niekto pri prvom ivf povedal, že s mojími vajkami a spermiogram aký mame, nemá význam postupovať ivf, len po doplnení vytaminov v organizme, a priplatenim si pisci, masca, inkubátor a td., tak by som do toho nešla a počkala by som si na to, kedy bude môj organizmus pripravený a zaplatila by som všetko potrebné co by bolo treba na úspešné oplodnenie.
Avšak nikto vám otvorene nepovie, že potrebuješ toto a či hento, oni dajú cenník a vyberte si. Teraz som už múdrejšia tak dúfam že do tretice to dopadne lepšie

linda279
autor
12. júl 2020

@nkf tak to máš veru pravdu... ja nemám ani potuchy, čo je lepidlo, čo je predĺžená kultivávia a ostatné veci ale oni len si vyber, zaplatite to a hotovo... a presne keďže nemám kvalitné folikuly, tak je jasné, že mi musia dať nejaké vitamíny alebo niečo, ale nie nechajú tak a šup poďme do ďalšieho pokusu... ja už o týžden začínam s pichaním... hor sa 3.pokus, ale myslím pozitívne, dúfam, že sa ujme a bude to dobre... pevne verím, že si takto za 10 mesiacov pošleme fotky naších detičiek 💓

agy71
12. júl 2020

Ahojte, my nakoniec IVF v júli ešte nepodstupime, nakoniec okrem jedného problému, a to sú moje nepriechodné vajcovody, máme 2. Priateľ má tetrazoospermiu + nejaký zápal.Takze jeho čaká ešte liečba na urológii...takže beh na dlhé trate. Ale inak dievčatá, ako ste spokojné v Gynfive Za, veľa báb chodí do Brna- Reprogenezis. Ja zatiaľ vôbec neviem porovnať, nemám skúsenosti. Ďakujem 🙂💗

nkf
12. júl 2020

@linda279 tak si držme navzájom palce, ja idem zajtra na 2UZ, som zvedavá či folikuly narástli,

linda279
autor
13. júl 2020

@agy71 neboj, držim palce, podliečite sa a pôjdete skúsiť 🙂🙂🙂 ja som prístupom v Gyn Fiv ZA spokojná, milí sú, len už mám u nich 2 neúspešné IVF a dúfam, že to 3 IVF nebude, ak áno, sklamanie a isto pojdem už do Brna...

linda279
autor
13. júl 2020

@nkf asné, dúfam, že všetko dopadne dobre a už sa to podarí, ako si dopadla? Vajka sú väčšie?🙂

nkf
13. júl 2020

@linda279 na pravej strane 2 vajka pekné veľké 19 a 20 mm takže v stredu ráno odber. Ľavý vajecnik sa nepodarilo osonovat, bol vysoko a bolo to neprehľadné, mám tam dva myomy, ale predpoklad je že sú tam 3 ale nevieme akej veľkosti, takže uvidíme v stredu čo tam nájdu 😁. Ale tie dve na pravej strane vypadaju sľubne 👍😁🤞

nkf
13. júl 2020

@agy71 ja som bola dnes v Brne, v reprofite, zatiaľ spokojnosť, v stredu mám odber

linda279
autor
13. júl 2020

@nkf super, držím palce, potom píš ... 19 a 20 veľkosť to je také akurát, tak dúfam, že budú tie pravé 🙃 tiez je to tam ako tu? Ráno prídeš a tak cca po 3 hodinkách ideš domkov?

nkf
13. júl 2020

@linda279 prišli sme na čas a hneď nás aj zobrali, vyšetrenie trvalo tak 10 min. Vypísanie papierov 15 min. Všetko išlo ako po masle, milý, usmievavý, žiadna nervozita a to tam bolo min 6 párov. V stredu ráno bude odber o 7.30, treba len dúfať že vajka viac nenarastu a že vydržia a neprasknu, potom bude všetko OK

nkf
13. júl 2020

@linda279 priebeh odberu by mal byť rovnaký, po zákroku 2hod ležať, potom konzultácia a čakanie na PK doma, ráno 7.30 je skoro tak sme sa rozhodli ísť o deň skôr a budeme tam spať. Reprofit má zľavu na penzión hneď vedľa nich, noc pre 2osoby 50e tak sme sa rozhodli že prespíme

agy71
14. júl 2020

@linda279 veľmi Ti držím palce, nech ti to do 3- tice vyjde a nemusíš už kade tade behať🙂💗🙂

agy71
14. júl 2020

@nkf držím Ti veľmi palce nech Ti to vyjde 🙂 💗napíš potom ako si dopadla, tiež postrehy a skúsenosti z reprofitu🙂

erika8988
14. júl 2020

@linda279 ahoj držím ti moc palce aj mi sme chodili do Žiliny a velmi nam pomohli. Hlavne treba naozaj telo nechať odpočinúť a nemyslieť nato ja som bola vzdy sklamana ked nieco nevyšlo. A teraz sme šťastný pomohli nam a za mesiac sa nam ma narodiť naša malá láska 🤰😃

linda279
autor
14. júl 2020

@erika8988 ďakujem pekne 💓 a tebe gratulujem k malému drobčeku, až ste zdravučkí a všetko dopadne ako má 🙃 tiež IVF??? pevne verím, rok som telo nechala oddychnúť, zatiaľ je všetko tak ako má, tak dúfam, že tento rok Korony, ktorý zle začal, nám práve naopak, prinesie šťastie a vytúžené bábo 🙏🙏🙏

linda279
autor
14. júl 2020

@agy71 ďakujem, pevne verím aj ja 🙂 je to všetko o pozitívnom myslení, len ťažko, to podvedomie je také, že vždy tam nejaký stres, obava zo sklamania bude... injekvie čo ma čakajú to je nič, ani sa nebojím odberu ani nič, ale len toho, že ani rok 2020 mám neprinesie šťastie do domčeku 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre