Je možné ísť na mimotelové oplodnenie, ak mám cystu?

lukila
4. máj 2013

Tesne pred stimulaciou na IVF mi bola zistena cysta na vajecniku. Doktor povedal ze mam cakat co sa s nou bude diat dalej takze cele IVF mam stopnute. Neboli ste niektora v takej istej situacii. Ako to nakoniec dopadlo...

cikyta
4. máj 2013

cysty som mala vždy....pred aj po IVF. Nepíšeš o aku cystu ide, ako velkú atd...možno jej velkosť bol dôvod....

lukila
autor
5. máj 2013

@cikyta Ahoj vies co ja ani neviem aka cysta to je zostala som taka zaskocena ze som ani nevnimala co mi doktor hovoril. Ale tvrdil ze ta cysta vypusta nejake latky ktore by ucinok hormonov ktore by som si pichala znizovali tak potom neviem. Ty ake si mala cysty? Dakujem za odpoved si mila 🙂

cikyta
5. máj 2013

@lukila Ona sa ti môže "stratiť" spolu s najbližším menzesem, poprípade až po laparoskopii. (V care,kde som chodila nejako velmi cysty neriešili....teda zvlášť,ak išlo o IVF a nie IUI + ak bolo príčinou neplodnosti hlavne spermie)
Ja osobne som mala endometriálne cysty (endometriozu) Absolvovala som s nimi dve IVF a raz tehotenstvo....kedže nemizli, dala som si ich laparoskopicky preč a teraz som v liečbe (čiže injekcie + lieky a rok bez menzesu = navodená umelá menopauza)

semela
6. máj 2013

@lukila ahoj, ja som mala endometrialnu cystu a taktiez som s nou absolvola IVF. Pocas odberu vajicok mi odsali aj cystu, tak dufam ze sa mi uz viac neobjavi.

lukila
autor
6. máj 2013

@cikyta Ahoj ja som bola na odstraneni cysty laparoskopicky minuly rok v juni potom som brala injekcie Zoladex 3 mesiace na preliecenie a vidis zase sa mi objavili. Ani ta liecba nepomohla. Este mi odoberali cysty aj v roku 2009 ked som bola na diagnostickej laparoskopii kvoli IVF, kde mi zistili endometriozu 3. stupna. Nechcem ist na dalsiu laparku, nechceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😠

lukila
autor
6. máj 2013

@semela a v akom si bola centre, mne taku moznost doktor nespominal... A aj sa podarilo na prvy krat IVF? 🙂 🙂 🙂

cikyta
6. máj 2013

@lukila V mojom centre mi dr. radil: urýchlene otehotnieť (a nemať minimálne 9 mesiacov menzes, ktorý endometriozu iba zväčšuje ☹ ) čiže či laparka, menopauza, tehotenstvo....všetko endo cysty lieči.....
Držím ti palce, nech sa ti IVF čo najskôr urobí, vydarí a zbavíš sa čím najskôr cysty. 😉

lukila
autor
6. máj 2013

Hm keby sa to dalo to urychlene otehotniet ja bez IVF neotehotniem a ked mi v tom cysta bude podla dokyho branit tak potom neviem 🙂 Dakujem za povzbudenie 🙂

semela
6. máj 2013

@lukila my chodime do Gyn-Fiv a cystu nikdy neriesili. Vzdy ked mi robili sono,len spomenuli ze ju mam, ale nejako sa tym nezaoberali. Cystu mi nasla moja lokalna gynekologicka pred troma rokmi a dokonca ani ona sa to nejako nesnazila riesit, vedela ze chceme dieta takze sme sa zamerali na to. Prve IVF som mala len minuly tyzden, buduci tyzden idem na tehotensky test, tak uvidime ako to dopadlo🙂

lukila
autor
6. máj 2013

@semela Jej veeeelmi drzim palceky nech sa to podari na prvykrat. Ja som svoje prve IVF absolvovala tiez v Gynfive a podarilo sa na 1 KET... Len vtedy ziadna cysta nebola 🙂 Teraz chceme surondenca pre Jakubka, presla som do Ferti a stopla ma hlupa cysta. Brrrrrrrrrrrrrrrrr. A ta cysta sa ti nezvacsovala ked ju neriesili. Nerobila by problem pri pripadnom tehotenstve?

cikyta
6. máj 2013

@lukila ved urýchlene otehotnieť myslel práve rýchlo riešiť IVF .... postupovali sme ako semela = čiže cysty sa vôbec neriešili.

lukila
autor
7. máj 2013

@cikyta Vidis a moj doky chce riesit prave cystu a nie IVF 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre