Je prvé sono po IUI spoľahlivé na 100% ?

sifoncad
5. okt 2018

Ahojte, chcem sa spýtať dievčat, ktoré absolvovali IUI, či im hneď prvé sono (dva týždne po IUI) potvrdilo alebo nepotvrdilo tehotenstvo. Bude to už vidieť, zdá sa mi to zavčasu. Budú mi robiť aj krvné testy, ale vzhľadom na to, že užívam hormóny, nebude krvný test tiež skreslený? (Niektoré lieky obsahujú hcg.) Som už strašne nervózna, aj sa teším, aj sa bojím výsledku. Na robenie tehotenského testu po 3rokoch márneho snaženia sa už neodhodlám...

elem227
5. okt 2018

@sifoncad so sonom ti neviem poradiť ale HCG sa vytratí z krvy za 14 dní čiže ani tehu testy by sa skôr nemali robyť aby si sa nesklamala lebo môžu dať falošne pozitívny výsledok

danyb
5. okt 2018

na sone určite nič nebude vidno po 14 dňoch od IUI, nerozumiem prečo máš ísť na sono tak skoro veď minimálne 5 dní trvá kým emrijko doputuje do maternice a to potom ešte nastáva proces uhniezďovania.. väčšinou sa robia najskôr krvné testy a sono až o nejaké ďalšie dva týždne...

sifoncad
autor
5. okt 2018

no veď práve, tiež sa mi to zdá zavčasu, objednali ma ale aj na sono aj na krv, veď to by mi nevadilo, ale chodím do CAD mimo môjho bydliska (je to cca 2hodinová cesta autom) a ak mi povedia, že na sone ešte nič nevidieť, aby som prišla znovu o tri dni, tak je to pre mňa náročné, aj kôli ceste, aj kôli práci.
...takže podľa vás sa ešte nič nedozviem??? ☹ ☹ ☹

danyb
5. okt 2018

@sifoncad môžu vidieť akurát prázdny gestačný vak.. ja som teda po IVF, to je rozdiel v tom, že mne dávali už niekoľkodňové emrijko po oplodnení a chceli po mne po 14 dňoch (a to bolo vo vývoji vlastne o 5 dní dopredu v porovnaní s tvojim) tehotenský test a o ďalších 14 dní sono, kde sa už potvrdila aj akcia srdiečka.. ale mojich 14 dní by bolo tvojich len 9 🙂

klaudi16
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre