• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kamarátky od októbra 2008

16. júla 2010 
Labus...kam ma Kejluska kuknuuut? do "lienky" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii..........jasne ze si myslela plienku...ale to tak piekne vyznelo chichi :grinning:

Labus...no nerozoznam...to len podla predoslych fotiek, kde Zuzali pisala mena, ktora je ktora...a teraz sa mi zda na tych dvoch novych, ze su vymenene....ale mozno nie suuuuuuu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. sep 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vikus...caf kozicka :grinning: :grinning: :grinning:
17. sep 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,som tu!!!!!!!!!
17. sep 2009 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zase ste mi ušli :angry:
17. sep 2009 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Endziiii hi-hi :grinning: :grinning: do lienky som ja ale koza :grinning: :grinning: :grinning:
17. sep 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Laaabus, nehuhni saaa :grinning: :grinning: :grinning:

Vikus...no my sa tu vsetky casto miname :grinning: :grinning:

Bru nockuuuu :wink:
17. sep 2009 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
D.R. :wink: (Dobre Ranko) :grinning: :grinning:

No co jaaaaaaa v poslednej dobe vstavam o 9:00...nemchaaapem...a to chodim spat o 24:00 :angry: :angry:
Spat sa mi nekce, ale otapena som :sweat_smile: :sweat_smile:

A akosi som zvyraaazkovela na ksichte :angry: :angry: :angry:
18. sep 2009 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ránko :grinning: :grinning: :grinning: no ja som nedrichmala ale bola som na kávičku - kedže mám take skore vychádzky od 07,00 do 09,00 a zamiesila som na buchty a teraz čakám kým cesto vykysne :grinning: :grinning: :grinning:
tak je nás tu už málo a míname sa často :grinning: :grinning: :grinning:
18. sep 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Čaute, pridávam nové foto aj s popisom detí, inak na tých fotkách je vľavo Miška a vpravo Danielka :grinning: :grinning: :grinning:
18. sep 2009 o 12:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Nepodarilo sa mi pridať všetko čo som chcela, musím ich zmenšiť :angry:
18. sep 2009 o 12:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kocky,

Zuzali-dakujem za povzbudenie,tych 85g bolo ale maximum,co vycucal...Vacsinou je to tych 60-70g..Malinky su kraasne a ako chutne zaspinkala Danielka :grinning: :grinning: :dizzy_face:Daj recept,ako na to :grinning:

Laaabus-zase take dobroty vyvaras/vypekas?Mnaaaam :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Endzi-ty si ina macherka,ked takto rozoznavas Malinky :wink:Ty by si dvojicky zvladala len taky fukot :grinning: :grinning:

My nemame nic nove,akurat presvedcenie,ze odtialto potrebujem vypadnut co najskor...Prosim pekne-svokrovci sa na mna na smrt nahnevali a netusim preco..Nebavia sa so mnou a vcera,ked sme isli na prvu poradnu robila svokra cirkus,nech ho nikam neberieme a nakoniec vykrikovala,ze ho mame nechat v nemocnici,lebo sa onho nedokazeme postarat...takze tak...Ja som dost precitlivela=sestonedelie a taketo tlaky teda vazne nepotrebujem.Tak zijeme v jednom dome,na inych poschodiach,oni maleho nepridu ani pozriet cely den,ale nech...nechcu ho vidiet,nebudu...Problem je asi v tom,ze je zlty,ale aj v porodnici (traja lekari),aj vcera na poradni mi povedali,ze ho nemam slnit,ani davat cierne uhlie,lebo ma len minimalne zvyseny bilirubin a s tym sa dnes uz neodporuca nic robit,len nechat odzniet...

A poradna-Kejlik narastol za 10 dni 2cm :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:ale pribral malo-len 125g tusim...Tak mu vecer skusam ponuknut okrem kojenia aj UM,aby nebol hladny,ale nechce,tak dufam,ze mu staci to co vycuca...
18. sep 2009 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Labuska...tak buchtickyyyyy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nafasuuuuuuuj :grinning: :grinning: :grinning:

Zuzaliiiii....hihi...tak som sa predsa trafila dobre s tymi menami :grinning: :grinning: a ta nova fotka :grinning: :grinning: :grinning: mala jaka je natiahnutaaaaaaaaa, se picnem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jak po dobrej zuurke :grinning: :grinning:

Kejlus, ahojky....ze ja a zvladnut dvojky? srandujes? ja som cela dosrana sa postarat o jedno :confused: :confused: :sweat_smile:
A coze sa svokrovci takto chovaju? No to verim, ze to mas na nervy moja...a sestonedelie k tomu teda nepridava... :angry: :angry: Kasli na nich Kejlinka, teraz je najdolezitejsi malinky, tak sa nestresuj :angry: :sweat_smile:
A G.A. nam ozltkavel chichi? A rad sa doktormi a nie niekym inym...
Posielam vam pusinecku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a aj malym Malinkaaam :grinning: :grinning: :grinning:

A pekne teda naraaastol, ze 2cm :grinning: :grinning: este ze som nekupovala tolko tych 56 :grinning: sak tie deturence rastu ako z vody :grinning:
18. sep 2009 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky kejluska gratulujem k malickemu neboj ten tvoj pomarancik bude o chvilu bielucky :grinning: :grinning: :grinning: je normalne ze novorodenci su taky nic sa neboj :wink: a malicky papa primerane veku neboj o mesiac isto vikoji viac robim na deckom tak ti to mozem s istotou povedat daktore detusky papaju este menej a pritom kazde 3 hodinky lebo u nas je to tak :grinning:
18. sep 2009 o 16:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ixi,Endzi-dakujem za podporu :dizzy_face: :dizzy_face:

Ixi-vy na oddeleni deti slnite?Lebo ja som z toho uz magor...A presne o to sa pokusam-aby maly papal kazde 3 hodiiny,dnes ho nenapadne budim :wink:
18. sep 2009 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale neslnime keby mal taku silnu zltacku tak by ta nepustili ani domo :wink: a ked :sunglasses: chces sak ho daj trosku na slniecko :wink: ked sa ti zda ze malo papka mozes mu dat aj castejsi papat sestrin mali papal aj kazdu hodinu a pol on si sam najde svoj ritmus ako mu to vyhovuje :sunglasses:
18. sep 2009 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len to vysvetlit svokre...On nema silnu zltacku,aspon mi to tvrdia lekari-norma je do 250 a on ma hodnotu 130.A slnit sa uz velmi neda,bojim sa,aby neprechladol...
18. sep 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ho nesln netreba ved ma este len 11 dni to bude ok on vybledne a na svokru kasli aj moja je cudak
18. sep 2009 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mnohé mamičky si krátko po narodení svojho bábätka všimnú, že jeho pokožka nadobúda žltšie sfarbenie. Tento jav je bežný u veľkého percenta novonarodených bábätiek a ide o tzv. novorodeneckú žltačku. Tá vo väčšine prípadov odoznie sama a bez väčších problémov. Napriek tomu ju však netreba brať na ľahkú váhu.

Ako vzniká?
V organizme novonarodeného bábätka prebiehajú rôzne zložité procesy. Jedným z nich je aj rozpad červených krviniek a následne zvýšená hladina „vedľajšieho odpadového produktu“ - žltého farbiva (tzv. bilirubínu) v krvi. Nakoľko pečeň dieťatka ešte nie je celkom schopná poradiť si s nadbytkom bilirubínu, dochádza k typickému žltému zafarbeniu pokožky, slizníc a taktiež očných beliem. Bábätká so žltačkou bývajú často „spavejšie“ a neraz ich treba budiť na kŕmenie.

Novorodenecká žltačka sa prejaví asi okolo tretieho dňa po narodení a u zdravého dieťaťa zväčša sama ustúpi v priebehu jedného až dvoch týždňov.

Aké sú opatrenia?
Bábätká s novorodeneckou žltačkou sa odporúča čo najviac vystavovať dennému svetlu – nie však priamemu slnečnému žiareniu! Taktiež čierne uhlie sa používa pri prekonávaní novorodeneckej žltačky – bábätkám sa zvykne podávať čaj s prímesou čierneho uhlia.

Ak je nutná liečba, pristupuje sa k tzv. fototerapii, kedy je bábätko na určitú dobu umiestnené len v plienke a ochranných okuliaroch pod lampu so špeciálnym svetlom za účelom poklesu bilirubínu. Ten sa totiž vylučuje z tela kožou a taktiež v stolici – preto je vhodné časté kŕmenie dieťatka.
18. sep 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem Ixi :wink:

Prave som chcela pridat fotky do albumu,ale idem verne v dnesnych slapajach Yuyali-vzalo mi to len prvu fotku,ostatne su privelke..Tak ked zmensim,pridam :wink:
18. sep 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie Yuyali,ale Zuzali :sunglasses:
18. sep 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta ten je nadhernucky tfuj tfuj :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. sep 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som to pochopila :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. sep 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babulky moje krasne,dakujem dakujem ale viete vy najlepsie ake to je ked sa pozerate na bruska inych tehuliek a viete co vam to robi vo vnutry :frowning2: ale mate pravdu a verim ze aj ja raz budem patrit medzi tie stastne ako ste niektore uz z vas a budem vas prosit o rady a budem sa strasne na to tesit.tak dufam ze to bude co najskor :grinning: ako sa inac mavate moje zlate a maminky ako deticky posluchaju :slight_smile: labus zlatusik o kikine neviem nic uz aj davnejsie som jej pisala na skype a vobec ziadna odozva co ma dost mrzi tak neviem co je s nou ale hovorim boloo to davno.moje zlate majte sa mi krasne zatial posielam pusinu a prajem krasne prezity vikend
18. sep 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ahoj - dneska je vzácny den tolko ludí tu už dávno nebolo :grinning: :grinning: :grinning:
Zuzka- fotky som mrkla :wink: male su svetoveeeeee
Kejli aj maleho fotečku som mrkla :wink: a som do nehooooooooooo :grinning: :grinning: :grinning: buchnutá
BM ,IXI ahojte čo máte nove?????????????
a ked máme dnes Lubku?
18. sep 2009 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte IXI, BM :grinning: :grinning: ako babule? co nove?....aj vam kraaasny vikendik :dizzy_face:

Laaabus........aj ja som do nehoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sa potrhaaame? ideme na feeerovku? :grinning: :grinning:

Kejluska...maluuucky je zlatunkyyy....hihi...a to sa mi zda na tej fotke? alebo to ma take blede vlasky? :grinning: :grinning: :grinning: ake ma teraz vlasky? :wink:

A fakt, Lubka je kde? Lubkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, napis aspon pismenko, nech vieme, ze si este kinderko :confused: :sweat_smile: :confused:

Ja som sa dnes taaaaaaaaak nazrala, ze staaado divych svin je suviks :grinning: :grinning: :grinning: fuuuuuuuu.... :rolling_eyes:
18. sep 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Endziiiiii tak na ferovku :grinning: :grinning: :grinning: beriem a vieš čo je najlepšie že vyhrá tá tretia malá Endzolína :grinning: :grinning: :grinning:
18. sep 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Endzi aj ja som nažratá ako šlak tak som si chutila na tie buchty že som sa obžrala :grinning: :grinning: :grinning: hm zo slivkovým lekvárom a makom mnaaam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
mne sa tak zhoršila alergia že strach oči ma svrbia že by som si ich vyškriabala :angry: :angry: :angry: dala som si už aj antihistaminikum a ništtttttttttttttt :grinning: :grinning:
18. sep 2009 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Kejli ... malý je krásnučký a na svokru sa vyprdni, veď raz odtiaľ vypadneš...všetky svokry sú chytené, aj tá moja :wink:

Prajem krásny víkend, mne deťurce zaspali o 20.30,takže krásna noc pred nami...teda dúfam, veď vám zajtra napíšem, všetkým detičkám malým, veľkým a aj bruškám posielam pusinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. sep 2009 o 21:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Kejli a čo sa týka spani detí...nemám recept, oni si všetko nejako riadia samé, veď to pomaly zisťuješ aj ty :wink: a na týždňové bábenko je aj tých 60-70g je super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Endzi...jasné, krásne si sa trafila,veď ich poznáš od prvého tehu testu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Labus, nič si z toho nerob,ja som ich spočiatku tiež na fotkách nevedela rozoznať,ale keď ich uvidíš na živo, hneď uvidíš rozdiel :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

...to prežieranie vám závidím, mne už tie časy pominuli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. sep 2009 o 21:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,kejli to je fakt úžasná pomoc ,ked ti hučí ,že sa nevieš postarať o 10 dňové decko,miesto toho ,aby ti pomohla,tak ťa ešte viac stresuje,nemá náhodou miesto teba ona popôrodný šok? :grinning: :grinning: :grinning:
zdravím všetky a DD+pS,Pá
18. sep 2009 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok