Používame cookies. Viac informácií tu. OK
tinara23
27. aug 2011

@anlady čo sa týka IUI, tak je to rýchlovka, na začiatku cyklu cca 3-7DC berieš Clostilbegyt (aj nemusíš), potom cca 10DC sono a potom podľa veľkosti folíkov ti pichnú pregnyl a do 36 hod. ideš na IUI. V deň IUI manžel odovzdá materiál a o dve hodiny ideš na IUI. Mňa najskôr doktor pozrel sonom ako je to s folíkmi, vydezinfikoval a následne doniesli katéter so spermošami a vstrekli ich na dva krát do maternice. Potom som cca 15 min ešte ležala a išla domov. Čo sa týka toho od kedy som išla na prvé IUI po konzultácii, tak ja som bola na konzultácii cca 23DC a od nasledujúceho som mohla ísť, ale z odberov mi zistil problém so štítnou žľazou, takže od prvej konzulátcie v novembri 2010 som sa dostala na prvé IUI až v júli 😉

iva567
28. aug 2011

ja som bola na konzultácii v pondelok 15.8. a v sobotu sme už mali iui, takže u mňa to bola rýchlovka. V pondelok na konzultácii som absolvovala aj sono, kde doktor zistil, že som mala dominantný folikul na priechodnej strane (bola som 10DC) a tak som ani nemala stimiláciu (iui mi robili v spontánnom cykle), v piatok som bola na kontrole ráno na krv a na sono, o druhej poobede som volala ohľadom výsledkov do car, kde mi povedali, aby som si čo najskôr dala pichnúť pregnyl a v sobotu ráno sme boli na iui. Najskôr manžel odovzdal spermie a potom asi o 2 hodiny mi ich vstrekli do maternice. A teraz čakám ako to dopadlo... Takže je to individuálne, ak nemáš iný problém, tak závisí od toho ktorý deň cyklu ideš na konzultáciu a či máš dominantný folikul - vtedy je to naozaj rýchle, inak sa čaká na najbližší cyklus, kedy prvé dni cyklu stimuluješ clostilbegytom podľa pokynov doktora.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli