Kyretáž v Gyn-five

ivanya
9. mar 2013

Baby absolvovala niektora z vas kyret v gynfive? Nie ako pacientka beznej gynekologie ale len ako pacientka asistovanej reprodukcie?

gelinka75
10. mar 2013

@ivanya mne to spomenuli, ale tieto zakroky robia iba vo stvrtok, tak som nakoniec musela do nemocnice

ivanya
autor
10. mar 2013

@gelinka75 a ku komu si chodila v gyn five? ja rozmyslam, ze odidem z nemocnice, uz som tu skoro 2 tyzdne, a pojdem na ultrazvuk v gyn five u behunovej, lebo tu mi kazdy doktor hovori vzdy nieco ine.... a ak to zle dopadne, tak kyret by som si asi dala spravit v gyn five, neviem si ani len predstavit, ze by mi niekto z tychto mladych doktorov robil kyret...

gelinka75
10. mar 2013

@ivanya ja som lezala v ruzinovskej a tiez ma robila mlada lekarka a v pohode to prebehlo vsetko, aky mas problem? ja som zas bola na utz u dr. stenovej a k nej patrim a ona konstatovala, ze mam MA, navrhla mi kyret u nich, ale akurat by som musela cakat tyzden a odporucala mi ist hned kedze som mohla zacat kedykolvek krvacat, ked uz si v nemocke tak ostan tam, urcite vedia co robia

ivanya
autor
10. mar 2013

@gelinka75 ver mi ze nevedia co robia... v piatok som mala ist na kyret, bola som nalacno a uz mi dali lieky na zaludok a cakala som na sanitara, ze ma odvezie na salu, ked prisla sestra a povedala, ze zmena planu, ze kyret sa preklada na pondelok. tak som si vymodlila prepustenie, ze pridem v pondelok. tak som prisla v pondelok a velke prekvapenie, lebo hcg stuplo a v gestacnom vaku sa objavilo zlte teliesko (bola som 4 tyzdne od vkladu 3 dvojdnovych embrii). tak ma tu nechali cely tyzden lezat, kazdu chvilu mi robi ultrazvuk iny mlady doktor, jeden videl hematom, druhy zas nie, jedna doktorka dokonca nazvala zlte teliesko "diskom", dalsi mi gestacny vak hodinu hladal a potom povedal, ze tam nic nevidi, ze z toho nic nebude (doslova), dalsia doktorka, ze ona to vidi nadejne, dokonca uz videla aj plodik, a hematom sa zmensil... a takto by som mohla pokracovat.... stale si myslis ze vedia co robia? ja uz nie...

gelinka75
10. mar 2013

@ivanya a HCG ti stupa? vies je lepsie ked cakaju akoby ti mali urobit zakrok a co ked by to prosperovalo a oni by ti spravili kyret, co by som ja zato dala keby mi dali aspon nadej ze to moze byt ok..lenze ta nadej nebola ☹ len konstatovanie ze je koniec, pozerali ma v ten den 3 lekari a dalsi den dvaja...

ivanya
autor
10. mar 2013

@gelinka75 ked ma prijimali v stredu hcg bolo 6300, v piatok kleslo na 3700, v pondelok bolo 5400 a v utorok 4800 a odvtedy uz radsej merat prestali.... asi boli dve ak nie tri 🙂) a jedno odislo, preto to kolisanie hcg. ved presne to, ze ja chcem aby cakali, zajtra zase ma caka kolecko stresovania, lebo opat mam vraj zostat nalacno keby sa rozhodli pre kyret.... a ja nechcem aby sa tak rozhodli, lebo uz neverim tym ich hadaniam a uvaham, hlavne ked sa hematom za 9 dni zmensil zo 17 na 11 mm a v gestacnom vaku je vidno plodik. ja chcem pockat aspon tyzden ak nie dva...

ivanya
autor
10. mar 2013

@gelinka75 chapem, co si si prezila, ja vlastne tiez, ved som cely vikend rumazgala a v pondelok som prisla zmierena na kyret a opat ta nadej? myslis ze je to tak lepsie? ze kazdy den pocuvam ine odhady, ze sa doslova bojim kazdej vizity, ze co zase bude... ano aj ked je tam plodik, je to strasne, ze niekto mu da nadej, iny ho odsudi, a kyret posuvaju zo dna na den...

gelinka75
10. mar 2013

@ivanya aj ja odporucam cakat a nanajvys ak by to neprosperovalo tak by sa ti spustilo krvacanie, je to este malo TT aby vedeli s istotou povedat, ze z toho nic nebude, ale ked HCG nenarasta tak to moze byt zle znamenie

gelinka75
10. mar 2013

@ivanya neviem co je lepsie, my sme mali aj srdiecka a zo dna na den uz nie...radost trvala kratko, uvidis zajtra podla HCG ako postupuje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre