Lagosa na pečeň a stimulácia na IVF

16. okt 2021

Ahojte zienky..kvoli dlhodobo zvysenim pecenovym testom kboli stimulaciam na ivf mi doktor kazal brat lagosu 1 tsbletku denne..som v prvych tyzdnoch tehotenstva..ale tam sa pise ze sa to neodporuca v tehotenstve 🙄🙄🤔🤔🤔 som zmatena..najdu sa tu zienky ktore to uzivali a bolo to v pohode? Dakujem

pribinak
16. okt 2021

Však zavolaj doktorovi a opýtaj sa.

e1i
16. okt 2021

V tehotenstve som si davala essentiale. Lagosu som vysadila hned po vklade. V tehotenstve by sa nemala. Ja som mala napr po hormonoch zvysene. Ked som vysadila, upravili sa ale teda essentiale som brala dalej

zanajana
16. okt 2021

Brala som Lagosu (tiež kvôli dlhodobým problémom s pečeňou) pred stimuláciou, počas stimulácie aj celé tehotenstvo. X lekárov sa ma počas tehotenstva pýtalo prečo Lagosa, ale nikto nikdy nepovedal, že sa nemôže, že sú riziká, skôr vraveli, že keď je dôvod, treba ju brať. Dokonca gyn. v centre mi vyslovene povedala, že ideálne to samozrejme nie je, ale mám brať ak mám predpísane. Už som po pôrode a mám zdravé dieťa. Pýtaj sa priamo gynekológa, gynekológa v centre, resp. internistu, alebo toho kto Ti Lagosu predpísal, aké môžu byť riziká, keď ju budeš brať, resp. nebrať ďalej v tehotenstve.

autor
16. okt 2021

@zanajana no praveze internista mi ju predpisal a ze ju mozem vrat v 1 trimestri..no nic zavolam do centra v pobdelok..dakujem

autor
18. okt 2021

@e1i cize esentiale si brala aj v prvom trimestri aj cele tehotenstvo? A v pohode?

e1i
18. okt 2021

cele tehotenstvo som mala essentiale. muz je farmaceut a tak mi on doporucil. hodnoty sa mi upravili na normu

autor
18. okt 2021

@e1i suuuyper dakujem za radu 😘 zajtra si to pojdem kupit bo sa tej lagosy bojim..a 300 mg ci 600 ng?

e1i
18. okt 2021

300 mg a davala som si 1 rano 1 večer

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre