Liečba v centre Gyn-Fin

adka998
3. feb 2021

Ahojte. Chcela by som sa informovať či máte niektorá skúsenosti s centrom GYN-FIV a ako to tam chodí. Dnes som bola u gynekológa a odsledoval 2 z 3 cyklov ale stále sa nedarí a terajší folikul prestal rásť pri 1,5cm. Takze na injekciu na prasknutie folikulu to nestačilo. Užívam clostillbegyt a povedal mi že tento (štvrtý cyklus) bude posledný krát čo ho budem užívať a ak to nezaberie ani tento krát a nezadari sa, tak potom ma pošle do spomínaného centra. Ďakujem za každé rady.

zitusss
3. feb 2021

@adka998 ahoj,nam sa tiez nedarilo tak nas gynekolog poslal do gynfivu, na prvu konzultaciu sme isli v septembri 2020 a vcera sme absolvovali inseminaciu. Predchadzala tomu ta prva konzultácia, potom vyšetrenie u diabetlogicky na inzulinovu rezistenciu,ta sa u mna potvrdila,predpisali mi na to lieky. Potom spermiogram,ten bol vynikajuci, zobrali mi krv spravili vyter,testh na urea a mykoplazmy,na tie sme sa liecili obaja antibiotikami,potom mi spravili vysetrenie priechodnosti vajcovodov Hyfosy, a teraz sme skusali to IUI 🙂
U mna je problem s ovulaciou, mam nepravidelnu MS tak sa mi liekami snazia dopomoct k tej ovulacii
Do ktoreho gynfivu ides?

adka998
autor
3. feb 2021

@zitusss a koľko vás to prosím vás približne všetko vyšlo? Lebo som sa dopočula že je to extrémne drahé a všetko stojí veľa peňazí. Do Žiliny

e1i
3. feb 2021

@adka998 dôležité je ze nie si povinná ísť tam kam ta posiela tvoj Dr. Do centra nepotrebuješ výmenný lístok. Môžeš absolvovať konzultácie vo viacerých centrách a až následne sa rozhodnúť kam pôjdete.

adka998
autor
3. feb 2021

@e1i to áno ale chcela som sa len informovať že koľko to približne tak vyjde

zitusss
3. feb 2021

@adka998 aano tak ako pise @e1i mozes si vybrat 🙂
Nam odporucil lekar gynfiv tak sme tam rovno isli. Objednali ma k jednej lekarke o ktorej som sa vsade dočítala aka je hrozna a neviem aka este ale tak isla som aj tak a podla mna je fajn,profesional,odpovie na vsetko potrebne, vysvetli vsetko tak aby sme to pochopili 🙂 mozno ak niekto potrebuje ťuťuli muťuli spravanie od lekarky tak jej prave ona mozno nesadla 😅 bavi sa s nami narovinu a to mne vyhovuje.
Takze urcite by som nedavala velmi na nejake recenzie, sto ludi sto chuti jak sa povie 😄
Hyfosy vysetrenie stalo 150e, spermiogram 30e a teraz inseminacia 150e+lieky k tomu potrebne okolo 100-150€ nepamatam si presne. Tie lieky mam ale na dva pokusy.
Kedze sa nerobilo vsetko naraz tak sa to dalo v pohode zvladnut, jeden mesiac hyfosy potom lieky a na dalsi mesiac IUI
Ale umele oplodnenie atd sa uz v inych sumach hybe k tomu ti viac ale povedat neviem

lilyianka
3. feb 2021

@adka998 my sme tam chodili v roku 2016-17, absolvovane 1xET,2xKET,všetko neúspešne, keby i mám vybrať,už by som tam nešla, skúsila by som iné centrum,najskôr v ČR. Osobne nás celý tento proces vyšiel 3000€, ak teda chceš vedieť aj sumu. Samozrejme som rada, že sme to skúsili, určite by som si to časom vyčítala, ale postupne som z toho centra nebola taká paf ako na začiatku

lilyianka
3. feb 2021

@adka998 ak budeš chcieť konkrétnejšie info, kľudne sa spýtaj 😉

zadana19
3. feb 2021

Centrum si môžeš vybrať sama a však za mňa neodporúčam vôbec...

zitusss
3. feb 2021

@lilyianka ahoj,ak sa mozem spytat,v com je to lepsie v ČR? V com sa líšia "postupy"? 🙂

lilyianka
4. feb 2021

@zitusss takto,ja som IVF podstúpila iba v Gyn-Fiv,ale keby sa mám ďalší raz rozhodnúť, už by som si toto centrum nevybrala a skôr sa uberala do Čiech, skúsila by som asi Brno. Mne sa časom nepáčilo už správanie, mala som pocit, že sme len číslo, ako pasova výroba a len vydrankať peniaze.

balalea
5. feb 2021

@adka998 neviem ktoré GF myslíš.. na GF v Žiline sú dobre recenzie
Mna gynekológ poslal tak isto do GF že všetky vyšetrenie spravia pod jednou strechou.. iui nám robili aj napriek asthenoteratozoospermii, čo teda nie je štandard v iných centrách ale to som ako nováčik nevedela 😃
Ja som chodila do Nitry , skúsenosť a ponaučenie ale keby som sa mohla znova rozhodnúť , na recepciu tejto kliniky nevstúpim - nijak mi neublížili , to nie ,ale som v inom centre a porovnávam to je všetko 🤷‍♀️🙂
Kludne napis správu ak ta zaujíma viac

zitusss
5. feb 2021

@lilyianka rozumiem tvojim pocitom a kazda sme ina,kazda vsetko vnimame inak, ovulujeme inak,mame ine vajicka,vsetko a treba to robit podla toho ako to kto citi 🙂 ja si len myslim ze "cislo" budeme vzdy a vsade ci je to v Čechách alebo na Slovensku (mozno su len lepsi herci)😃 ale osobnu skusenost v ČR nemam,to je len moj pohlad na vec 🙂 a tiez si este myslim, ze to, ze to zrovna nevyjde na Slovensku ale v Čechách zrovna áno a pokial je postup ten isty, tak je jedno ci chodis sem alebo k susedom. Ved kazdy cyklus je iny a tak ako prirodzene zeny neotehotneju kazdy mesiac tak ani my po nejakom zakroku, je to vzdy bud alebo a je jedno v akom si centre.
Ale samozrejme ak sa citis lepsie v ČR tak treba ist tam, pocity su dolezite 🙂 ja viem ze som len "cislo" ale vedela by som o tom aj v ČR. A neverim tomu, ze sa kazda klinika nesnazi zlepsit si aj uspesnost a referencie 🙂 keby to bolo az tak naprd,nikto tam uz davno nechodi.
Ja som sa len tak zamyslela 😄

lilyianka
5. feb 2021

@zitusss tak ja už nepôjdem nikam,v podstate už netreba.... áno číslo budeš vždy,to by bolo to najmenej z toho všetkého čo by ma trápilo. Mne sa napr nepáčilo, že po odbere vajíčok mi stále robili vyšetrenia,ale že mi nepovedali čo sa so mnou deje. Prišli, zobrali krv,zmerali tlak, potom zrazu som musela ísť na kozu, zase krv,tlak a nikto mi nechcel nič povedať. Az na moje naliehanie na sestricku mi bolo povedané, že mám podozrenie na vnútorné krvácanie. Tak isto mi pri KET vložili o deň pomalšiu morulu, čo už mala byť blastocysta a keď som sa dr.pod náporom oblbovskov opýtala, či to má význam,povedal,že šanca je 2%. Tak načo sa to robilo? Hneď som vedela,že to nevyjde, najhoršie, že to bolo tesne pred vianocami.
Nevravím, určite majú aj úspešnosť, ale príde mi to,že u niektorých najprv na začiatku skúšajú a potom keď to nevyjde akoby sa zobudili a posielajú ich na rôzne vyšetrenia. Nech to robia hneď,potom by sa možno podarilo niektorým na 1x a nie na neviem kolký. Ale zase áno, nič by z toho nemali

biem22
17. feb 2021

@adka998 Prajem pekný večer . Mám čerstvo absolvované IVF v gyn-fiv v Žiline. Keďže sme inde neboli nemám to ako hodnotiť s iným centrom , ale sme veľmi spokojní. Samozrejme , nie len preto ,že na naše prekvapenie to vyšlo na prvý krát, ale pre prístup všetkých zamestnancov v tomto centre . Cena bola nad 2000€ eur (zalezi to , ale na tom koľko budete mať vajíčok, koľko sa oplodni a podobne) , plus ešte stále beriem lieky po úspešnom otehotnení, ktoré do toho už nerátam a
aby som nezabudla cesta v tom nie je a hoci nie sme zo Žiliny a cesta nás stále nemalé peniaze, keďže tam chodite veľmi často, neľutujeme ani jedno euro . Keby ste mali nejaké otázky, kľudne mi napíšte , ešte mám čerstvé spomienky. Držím palce vo všetkom čo vás čaká.

zitusss
17. feb 2021

@adka998 ahoj, ja len pre aktualizaciu, pred dvomi dnami mi potvrdili krvne testy tehotenstvo, cize po prvom IUI to vyslo 🙂 samozrejme, je to len zaciatok dlhej cesty 😊

luca12333
3. mar 2021

@biem22 ahoj prosím, začali sme tiež teraz niečo také riešiť a volali mi ohľadom výsledkov a mali by mi začať vyvolávať ovulaciu.. Absolútne sa v tom nevyznám aký je postup a tak. Hlavne mňa zaujíma cena pretože to som sa nejak tak nedozvedela. Nevedeli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem

zitusss
4. mar 2021

@luca12333 ahoj,nam sa tiez nedarilo tak nas gynekolog poslal do gynfivu, na prvu konzultaciu sme isli v septembri 2020 a 2.2 sme absolvovali inseminaciu. Predchadzala tomu ta prva konzultácia, potom vyšetrenie u diabetologicky na inzulinovu rezistenciu,ta sa u mna potvrdila,predpisali mi na to lieky. Potom spermiogram,ten bol vynikajuci, zobrali mi krv spravili vyter,testy na urea a mykoplazmy,na tie sme sa liecili obaja antibiotikami,potom mi spravili vysetrenie priechodnosti vajcovodov Hyfosy, a teraz sme skusali to IUI 🙂
U mna je problem s ovulaciou, mam nepravidelnu MS tak sa mi liekami snazili dopomoct k tej ovulacii
Hyfosy vysetrenie stalo 150e, spermiogram 30e a teraz inseminacia 150e+lieky k tomu potrebne okolo 100-150€ nepamatam si presne. Tie lieky mam ale na dva pokusy.
Kedze sa nerobilo vsetko naraz tak sa to dalo v pohode zvladnut, jeden mesiac hyfosy potom lieky a na dalsi mesiac IUI
Prebiehalo to tak ze od 3dc do 7dc som brala letrozol na stimulaciu, potom som 11dc isla na krv a sono,poobede ked som volala za vysledky mi povedali ze si mam pichnut ihneď ovitrelle a rano prist na IUI. O siedmej rano sme tam prisli,moj odovzdal spermie,dali ich do centrifugy aby vybrali tie naj naj najlepsie 😄 a o taku hodinku a pol mi ich tam zaviedli,mna to napr.vobec nebolelo,trochu neprijemne ale zvladnutelne 🙂
Ale umele oplodnenie atd sa uz v inych sumach hybe k tomu ti viac ale povedat neviem

biem22
4. mar 2021

@luca12333 vyššie som písala nad 2000€ ma stálo ivf , ale nechápem akože nevysvetlili cenu, mne hneď na prvom stretnutí vysvetlili každú položku ,ktorú budem platiť . Centrá majú vo väčšine ceny aj na internete , lenže v tom sa neda moc vyznať , keď neviete čo ktoré znamená .. mne ovulaciu nevyvolávali , takže máte nejaký iný problém, treba ísť podľa ich pokynov . Do ktorého centra chodíte ? Rada by som pomohla , ale tam je dosť veľa veci individuálnych ..

luca12333
5. mar 2021

@zitusss mam to nejak podobne.. Ja už som bola aj na operácii ktorá prd pomohla tak rozmýšľame si pomôcť takto.. Si zlata veľmi si mi pomohla ďakujem veľmi pekne

luca12333
5. mar 2021

@biem22 do gynfiv v Žiline.. Zatiaľ máme za sebou len spermiogram a krv
. Volali mi len s výsledkom ze u mňa nedochádza k ovulacii tak nejak mi k tomu ais do pomôžu viac neviem musíme tam ísť na konzultaciu

wolti
29. sep 2021

@lilyianka My sme boli v v Unica v Brne boli sme tam dva krát no už by som sa tam nevrátila. Mali sme veľmi zlú skúsenosť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre