Má niekto skúsenosť s darovanými embryami?

viki12
10. jan 2010

Kto má skúsenosti s darovanými embryami.Máme za sebou 6 neúspešných pokusov.

gabulle
10. jan 2010

ahoj ,
zkušenost nemám ale taky jsme o tom uvažovali?
mužu se zeptat? mate zasebou 6 pokusu s darovanými emryi?
my zatím mame zasebou nekolik pokusu s dárcovským IUI a IVF, ted momentálně nemám chut vubec nanic?

viki12
autor
10. jan 2010

sme obaja podľa lekárov zdraví,4 krát sme mali pokus IVF z našich embryí,2 krát sme mali pokus s darovanými vajíčkami s partnerovými spermiami ale neúspech.teraz premýšlame o darovaných embryí.

gabulle
10. jan 2010

u nás je trošku jiné,
já jsem prý zdravá,mám jedno dítě z prvního manželství,ale já si myslím že to neni úplně pravda ,kdybych byla tak si myslím,zž už po těch 5ti letech byla těhotná po všech těch pokusech
a partner má nějakou genetickou vadu,která ma vliv na plodnost,ale kontrolní spermio mu uz nikdy nikdo neudělal
po posledním neuspěšným IVF jsem se skoro zhroutila,byla jsem přesvedčená že už to vyjde a pak buch nemusela jsem ani čekat na testovací den, dorazilo to dřív než by vubec melo,a pak jsme taky premejšleli o darovaným embryu,ale ta darda za nej nas zase postavila na zem,ted jsme na dně po tech IVF,tak až našetříme tak uvidíme
jo a genetickou vadu ma po tatovi ktery ma dve deti
tak si to nejak neumim vysvetlit

viki12
autor
10. jan 2010

Prvý IVF aj my sme mali úspešný,po 10 týždeň potom bábätko sa prestalo vyvíjať tak som postúpila abortus.Plod tiež poslali na genetické vyšetrenie ale nič nenašli .Potomto neúspechu nas drka poslala na genetiku,hematológiu,a na imunologické vyšetrenie .Všade to vyšlo dobré, len nám nikto nevie povedať prečo sa to teda nepodarí.

jani2
10. jan 2010

ahojte,
ja som zrovna na opačnej strane a prispievam skôr pre to, že sme dnes v jednej témičke mali debatu, čo s nepoužitými embryjkami.....tiež som nevedela, či zničiť, či dať na vedecké účely - to mi pride kruté, tak skôr prevažovalo darovanie....a keď vas tu teraz tak čítam, tak ak embryjka ostanú, určite darujem....zaslúžite si pocítiť bábätko v brušku a viem, že isto budete dobré maminy.
..ja mám zamrazených 12 blastocýst a chystám sa na KET, tak dúfam, že to výjde na prvý šup, aby som mohla darovať...už pred 2 rokmi pri ET sa ujali obe blastocysty, čakala som dve dievčatka ale vinou infekcie som porodila predčasne a ostalo mi len jedno...ale to už patrí do inej témy.
...držím palce až sa konečne dočkáte 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre