Merional injekcie a vaše skúsenosti

mayka
29. sep 2006

Ahoj kocky,

moj lekar mi chce buduci mesiac naordinovat Merional a potom by som mala ist na inseminaciu.

Prosim Vas o info ohladom pichania si injekcii Merionalu. Pichali ste si ho same, a ako casto? Vzhladom k tomu ze su dost drahe pocula som ze poistovjne ho preplacaju pokial si o to poziadate a oni Vam to schvalia. Neviete od coho zavisi aby Vam ich schvalili a ako dlho to trva? A kolko stoji ked si ho m,usite zaplatit v plnej vyske?
Ake ste mali s nim skusenosti a ako ste sa po nom citili?

Vdaka za kazduckuj odpoved a radu.

misa1
21. okt 2006

ahoj ja som si ich platial a mam ich desat a stali 4300sk.picha mi ho kamoska sestricka a do ruky do svalu na ramene.zatial som zobrala tretiu a zatial nic zle.

lili1
25. okt 2006

Ahoj mayka 😉 . Ja bo mrala merinal 75j pri IVF ,iniekciu mi pichala sestička , merional je ovela lacnejší ako iné injekcie (430,-ks), napr. Puregon bez poisťovne sa platí v plenej výške cca 2000 -2500 Sk možno aj viac .Ako si dopadla po inseminácii?´Dúfam že dobre , ahoj 😉

mayka
autor
9. nov 2006

Ahoj Lili,
tak nejako som ten mrional odlozila az na teraz lebo mi to minuly mesiac vychadzalo uzivat ho prave v case ked sme boli na dovolenke v Egypte a fakt neviem ako by som to tam vsetko zvladla. 😝
Ale uz mam recept a idem si dnes prenho. Mam z toho trosku strach ale nejako to budem musiet zvladnut. Prosim ta kedy ti ho pichali? Je jedno ci si ho pichnewm rano alebo vecer a aky musi byt casovy odstup od jednotlivych injekcii? Totiz uz som si ho mala pichnut rano len v lekarni mi museli objednat a budem ho mat az vecer. Tak teraz neviem ci si ho mozem pichnut vecer a hned potom rano. Ci sa to moze??? 😨

misa1
9. nov 2006

ahoj mayka,tak zacinas z merionalom?ja som zobrala 12 injekcii a vajicka mi vobec nenarastli,tak sme ukoncili liecbu.komu to chodis?

mayka
autor
9. nov 2006

Ahoj chodim k Marsikovi. Ja som doteraz chodila do Prosanusu ale teraz budem chodit do IScare k nemu. Ako si sa po nom citila? A ako to ze ti nenarastli folikuly? Dali ti potom nieco ine?

misa1
9. nov 2006

aj ja so k nemu chodila a nikdy viacej.pristup je ako na pase,nijako som sa necitila nic mi to neroilo narastli len 15 mm a to je malo tak sme to ukoncili.kolko si ich mas pichat denne a kam?ja som mala jednu denne.nedal mi nic ine ale ze skusime dalsi mesiac nieco ine.ale pojdem do ferticentu.asi tak

sikulka
9. nov 2006

ahojte 🙂
ja som chodila do ISCARE(teda aj pojdem na 2.IVF-keby sa inak nezadarilo)
a Merional som si davala pichat vzdy rano,ale je asi jedno v ktorom casovom useku dna,len to musi byt v 24 hod. intervaloch.
Zavcala som 2 injk. a potom sa priadavali na 3inj. a neskor aj na 4 inj.
Drzim palce!
mayka Teba caka IUI?
TY MIsa1 vo Ferticente ides na IVF? 🙂 😉

misa1
9. nov 2006

ano len musim pockat postou mi maju poslat papiere co mi robili a co mam za sebou a maju mi poslt vyplatene umele na ucet.nechapem preco sa to plati ked anio nevies ci sa tivajicka vytvoria.

mayka
autor
9. nov 2006

Hej caka ma IUI. Kocky a kde ste si ten merional zhanali? Mne sa to podarilo az v auparku. Nikde v okolitych lekarnach mi nevedeli zohnat. Tak zato to meskanie. 😢 Uz som si mala pichnut rano.

Ty Misa uz som aj ja rozmyslala ze zmenim lekara ale momentalne sa mi nechce. Tiez mam pocit ako na beziacom pase a nikdy si ma nepamata. Chodim k nemu uz rok a pol. Podla mna je velmi dobry odbornik , robil mi aj laparoskopiu ale vadi mi ten pristup. Ale bude to tym ze ma hrozne vela pacientiek. Nechapem preco stale bewrie pacientky ked to nestiha.

mayka
autor
9. nov 2006

Sikulka a ty si spokojna s IScarom?

misa1
9. nov 2006

mne tie injekcie predal marsik v ambulancii.objedna ma na urcitu hodinu a potom povie ze som prisla zbytocne ze som mohla aj zavolat a pritom sme sa na objednani dohodli,alebo vybavi ma za 5 minut a uteka ze ma zakrok a ked mam nejake otazky nech si pockam.skoro ma tam roztrhlo.

mayka
autor
9. nov 2006

Tak to je desny chlap. 😠 Zo zaciatku sa mi zdal byt super. Ale teraz som zmatena. Nato ze zaplatim 3000 rocne v prosanuse a odbavi ma tiez za 5-10 min aj s oblecenim a vyzlecenim je to dost. Platila som to v aprili ale neviem ci som ochotna dat aj buduci rok. Drzalo ma len to ze robi v IScare a ze som na neho zvyknuta aj ked... POdla mna je velmi dobr odbornik ale zobral si toho na seba moc. Okrem toho v prosanuse pisu ze lekar sa enuje pacientke 20 minut. hahahahaha
ALe uvidm ako dopadnem v centre a ked sa nepodari tak mozno skusim ine centrum. Tebe ich predal v ordinacii v iscare? Mozno ich tam maju ale v prosanuse nie. Netusila som inak zeč je taky problem ich zohnat. V tej lekarni mi ich nezohnali tak zajtra idem este do Auparku alebo na dunajsku. POrazi ma a to som si uz mala dnes dat prvu davku. ☹
Ak nezozeniem zajtra tak top prelozim na dalsi cyklus a vzhladom k tomu ze idu sviatky a lekari tiez budu sviatkovat to prelozim az po novom roku. Mam to ja ale pech.

Tebe ten merional preplacal poistovna? To si mam vybavovat az po uhradeni liekov alebo kedy?

adkag
10. nov 2006

Ahojte babenky, mozem sa spytat, na co su tieto injekcie urcene? pouzivaju sa pri IUI aj pri IVF? a je mozne, ze to preplaca poistovna? inak u nas v antisterilnej poradni,kam chodim ich maju v ordinacii, prave vcera sa o tom bavili doktori, ked som bola na kontrole.

mayka
autor
10. nov 2006

Ahoj tak napr. ja mam PCO a neovulujem. Takze beriem ich na to aby som ovulovala a aby mi dozrievali vajicka. Mimochodom dnes mi pichli prvu injekciu. DUfam ze to zaberie lebo sa chystame na IUI. 😉

adkag
10. nov 2006

mayka, ja som brala na podporu ovulacie clostilbegyt, takze to je v podstate nieco podobne, ale silnejsie?

misa1
10. nov 2006

ahoj mayka v prosanuse tiez robi marsik,nejake dni v tyzdni.injekcie som si hradila sama aj vsetko ostatne.ja mam vyplateny aj zakrok a vkladanie a to nikto nevedel ze mi sa mi to nemusi ani vytvorit.je to blbe ze sa to plati este ani nevies co sa bude stebou diat.tak teraz cakam kym mi vratia peniazky.

mayka
autor
10. nov 2006

Misa1,
a ako to, ze ti vratia peniazky? Za co? poistovna? 😕 Ved marsikovi som doterqaz cohsila do prosanusu ale teraz sa mi chce venovat v Iscare. Asi to tak bude najlepsie.

mayka
autor
10. nov 2006

Adkag,
hej aj ja som uzivala clostylbegyt ale nedozrievali mi folikuly takmi dal injekcie. Tak som zvedava ci to bude mat nejaky efekt. Mne proste lostylbegyt nezabral. ☹
CLostylbegyt ti dali prvykrat?

misa1
10. nov 2006

my sme boli samoplatci,tak som si zaplatila injekcie,mrazenie spermii,amuseli sme zaplatit odber vajicok a ich vkladanie,lenze to este nevedel ze mi folikuli nebudu rast.tak sme po 12 injekciach ukoncili liecbu a ja som volala do iscaru ci mi budu vratene peniaze,ze z umeleho nebude nic a ze idem inde.on mi pred tym povedal ze ked terz nic tak mam to zaplatne a mozem prist dalsi mesiac na dalsie injekcie a da mi drahsie.ale z takym pristupom ako tam je,tak radsej pojdem inde a viem ze si tam aj vazia pacientov.ci ide cez poistovnu alebo bez nej.ja so chodila k nemu do iscaru ale potreboval ma vidiet nejaky den ktory akurat tam nerobil,tak ma zavolal do prosanusu.

mayka
autor
10. nov 2006

Myslim ze je velmi velky problem najst dobreho lekara. Ja uz som ich pomenila tolko ze uz sa mi ani nechce ist k inemu. 😀

misa1
10. nov 2006

niekedy robil v iscare pinter a ten ze super.chodila k nemu svagrina do iscaru.potom odisiel a vyhladala som ho cez internet a je vo ferticente.

mayka
autor
10. nov 2006

Vo ferticente si musis vsetko hradit sama alebo ti nieco uhradi aj poistovna?

misa1
11. nov 2006

neviem skus pozriet ich stranku.ale tusim maju nejaku zmluvu z poistovnou.

mayka
autor
11. nov 2006

No tak dnes som si prvykrat pichla ijekciu merionalu. A dokoca lepsie nez vcera moja lekarka. 😀
Som sa musela pochvalit.
Pozriem si ich stranku. Ale aj tak zatial to skusim v iscare a ked mi bude hrozit IVF tak potom budem rozmyslat nad inym centrom. Dam im sancu.
Ty a v iscare ti bez problemovo vratia peniaze? Asi nemali radost ked si im to oznamila... Aka bola reakcia?

misa1
11. nov 2006

preco by si mal niekto nechat peniaze za nic?radost ked pacienti odchadzaju urcite nemaju,ale lekara si mozes vybrat.

mayka
autor
13. nov 2006

Kocky ake ste mali vedlajsie ucinky po uzivani merionalu a ake konkretne? Mna sem tam pobolievaju zily. Je to taka tupa bolest. 😒 Myslite ze je to normalne? To som si pichla zatial len 4-tu injekciu...

misa1
13. nov 2006

ahoj mayka tie zily boleli aj mna a neviem co je pod pravym rebrom a tahalo sa to az do zadu a tam ma to tiez bolelo.ked som s nimi skoncila za tri dni to ustupilo.bala som sa trombozy,lebo som aj fajcila.radsej to povedz lekarovi ci je to normal.

mayka
autor
13. nov 2006

Ty este ze si mi to rebro spomenula. Ked si pichnem injekciu tak cca do pol hodiny mi trosku trpne prava strana chrbta. A dnes ma bolia aj krize. Ok. SPytam sa. Zajtra idem na sono ci sa moje vajecniky zobudili a pracuju tak ako by mali. 😅 Drz palce.
Mimochodom prave dnes mi svagrinka povedala ze je tehotna po dvoch potratoch tak sa nenormalne tesim.

misa1
13. nov 2006

ja som si myslela ze pecienka,ale nechala som to tak a vykaslala som sa na to.kupila som si bylinkovy caj na zlcnik a pecen.

misa1
13. nov 2006

tebe vajecniky pracuju pomaly?kolkaty ultrazvuk budes mat zajtra a injekciu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre