Mrazenie vajíčok

zuzika33
18. jún 2022

Ahojte, msm 30 rokov a bez deti a partnera. a aj osobne som sa este necitila silna na rodinu. mate prosim skusenosti s mrazenim vajicok pripadne ste niektore vyuzili? dakujem.

zuzzi18
20. jún 2022

@zuzika33 keby som vedela keď som bola mladšia o tejto možnosti, hneď idem. Určite si choď dať zmraziť vajíčka, už to ponúkajú na všetkých klinikách. Zároveň aj zistíš ako na tom si, spravia ti vyšetrenia atď. No ako hovorím, byť o 10 rokov mladšia s týmito info čo teraz mam, tak nevaham

zuzika33
autor
20. jún 2022

@zuzzi18 ja som si presne vravela ze teraz mi je to jedno a mozno mi to treba nebude, ale co ak ano a potom budem marne plakat

zuzzi18
21. jún 2022

@zuzika33 presne tak, netreba nic nechavat na nahodu

s_o_n_i_k_e
21. jún 2022

@zuzzi18 môžem len potvrdiť, tiež toto vedieť mať tak 20 išla by som tiež hneď. Mám 36r prvý odber 5 oocytov, druhý odber 14 oocytov. Mrzí má jedna vec, keď som mala 30rokov a môj gynekolog stále riešil, kedy deti, len ja som mala partnera s ktorým som sa necítila na deti, že mi mohol túto možnosť navrhnúť, že dajte si zmraziť, že mladšia už nebudem :( ale tak berme ako je, všetko sa deje pre niečo. Pokiaľ človek nerieši deti a túto oblasť vôbec nemá ani len tušenie aké sú v tejto oblasti možnosti. Držím palce.

zuzzi18
21. jún 2022

@s_o_n_i_k_e tiež si myslím že táto info ma byť automatická v rámci preventívnych prehliadok. Tiež ma mrzí že mi to môj gynekológ nespomenul.

zuzika33
autor
21. jún 2022

@zuzzi18
@s_o_n_i_k_e dakujem za iodpovede a povzbudenie. myslim ze pojdem do toho. este si musim zistit cenu a co to obnasa samotny zakrok a hormony co sa davaju, ci ma to nevyradi v praci

s_o_n_i_k_e
26. jún 2022

@zuzika33 UNION niečo prepláca v rámci IVF treba overiť u poistovne ako je na tom len mrazenie a odber oocytov. Myslím si, že to čo denne dávame do seba plne hormonov vôkol je si myslím v tom vyššom veku nič za to, že budete mať mraziačikov a istotu vo vyššom veku, ja by som dala za to všetko len kto vedel čo bude :( držím silno palce! nás IVF vyšlo na cca 2500Eur s tým, že 1000Eur prispela UNION, čiže určite sú to menšie náklady odber oocytov ako potom už riešiť všetky tie testy, vyšetrenie a následne IVF. Pekný večer.

manika123456789
5. aug 2023

@s_o_n_i_k_e dobry den, prosim mozem sa opytat, dali ste sa stimulivat 2x a teda odber Vam robili 2x? na ktorej klinike prosim? dakujem

s_o_n_i_k_e
5. aug 2023

@manika123456789 odber a stimulácia GynFiv, no teraz sme v ISCARE, menili sme CAR, keby som mala tie vedomosti čo na začiatku, išla by som rovno do ISCARE.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre