MUDr. Hudec z Gynferea. Aký na neho máte názor?

janula18
25. aug 2008

Chcem sa opýtať, či má niekto s ním skúsenosti v oblasti reprodukčnej medicíny.

My sa s manželom snažíme o bábo 2 roky a rok chodíme k Dr. Hudecovi, ale mám z neho zmiešané pocity, nakoľko mi nikdy nič nechce povedať keď sa ho chcem na niečo spýtať.

lucula73
8. nov 2008

Jani,
ja si tiež myslím,že v BB mu spg nenapravia,lebo často krát sa príčina ani nezistí,a v našom okrese si myslím,že je to viacmenej jasné,môj muž navyše pracuje v jednom z tých "znečistelovatelov".Tak preto sme sa rozhodli takto.
Aj ja prajem všetkým pekný víkend.

janula18
autor
8. nov 2008

Kittel dufal, že nám v BB povedie z akoho dôvodu je to zhoršené a to liečiť. Bratranec mal tiež tento problém, a zistili mu prečo, dali lieky a jasne aj žene na stimuláciu, a podarilo sa im prirodzene. Oni proste chcu aby to bolo doma-prirodzene. No ja na to kašlem kde a ako to bude, len nech je to mimi.

ereska
8. nov 2008

Luculka73 to tento mesiac nam to nevyslo mrska dorazila a 28.11 idem na sono a tento mesiac pauza aby sa a nevytvorila cysta dallsi mesiac opat clostibegyt

lucula73
8. nov 2008

Ereska,strašne mi je to ľúto,že vám to nevyšlo,no hádam nabudúce.Nám sa pridali problémy ešte aj na manželovej strane,tak sme úplne v keli....

janula18
autor
10. nov 2008

Babulky, držte palece. Dnes idem na sono, teda ako zabral clostil.

ereska
10. nov 2008

Janulka18 drzim cele paste kolko pati tolko stesti a ja tam idem 28,11 na sono snad to tam najdem aj mi potom predpise lieky na dalsi cyklus

lucula73
10. nov 2008

Jani,aj ja na teba myslím... Ty si ma našla aj u tých chlapov
😀 😀 Dík za odpoveď.Ešte by ma zaujímalo,čo povedal Hudec na tie vysledky tvojho muža,lebo keď tebe veľmi neodporúčal ani IUI,že máte ešte čakať ,on ten výsledok považoval za relatívne dobrý???Veď mojho poslal kittel s tými výsledkami rovno do Caru.A Profertil som kúpila u nás v bojniciach,no bol akýsi drahý 1376SK.

janula18
autor
10. nov 2008

Cena za profertil je taká. Hudec mi povedal na tie výsledky len, že "no vidíte, tu je chyba". A dal mu tie vitaminy, že by mu to malo zabrať, no nič z toho.
Nieže by mi neodporúčal to IUI, len bol prekvapený, že to už chcem teraz, on by ešte počkal či sa to mužovi nezlepší alebo nenájdu niečo iné že prečo. Len vyšetrenia, vyšetrenia..... 😖
No ale dnes. Bola som objednaná na 11.45 bola tak plná čakáren, že sa nedalo ani sedieť ani dýchať. Zobral ma až po 13hod, a to som ešte počula sestričku, "že či tu p. xy ešte zoberieme". Mali íšť na obed. No nakoniec ma zobral. Tak to mam na jednej strane boli 4 vajká najväčšie 15mm a na druhej jeden 16mm, tak povedal, že možno dozrú tak 2-3 . Mám ísť vo štvrtok hned ráno na sono aj pregnylom (len dúfam že to nebude už neskoro 😠 ) a že nás s manželom bude čakať rušný víkend, to som len pozerala, že však ja som chcela isť na iui a nie že prirodzene skúšať. "No však áno. "
Vravel že v štvrtok potom zavola do Heliosu, ako budu môcť, tak by sme tam mali isť piatok alebo sobotu.
V sobotu je podľa mna neskoro aj ten piatok je taký hraničný tak som zvedavá, či nás zoberu aj z jedného dnay na druhý ☹

lucula73
10. nov 2008

Jani,tak takto sa majú veci.A tie folikuly bez pregnylu nemôžu prasknúť?prečo vlastne všetkým pichajú ten pregnyl,moc som to nepochopila...

janula18
autor
10. nov 2008

Môžu prasknúť aj bez pregnylu, ved to sa práve obávam že to praskne skôr ako by malo a IUI sa bude robiť neskoro.
Ten pregnyl sa dáva aby sa to poistilo že naozaj prasknú, ked ich je aj viac tých vajok, aby nevznikli cysty
Hrozne sa obávam, aby tam vo štvrtok ešte niečo bolo, ak ak hej zase ak pojdeme v piatok aby nebolo skoro, v sobotu zas aby nebolo neskoro. A tak , proste ta uspešnosť strašne závisí kedy to spravia - či sa trafia. ☹

lucula73
10. nov 2008

No ja by som to sono urobila asi radšej v stredu,ale keď on v stredu nerobí...no treba dúfať,že tam ešte vo štvrtok budú,aspoň 2vajká.

janula18
autor
11. nov 2008

Však to že robí až vo štvrtok. Tak uvidím a dúfam.
Včera som vravela mužovi, že ak to teraz nevíde tak sa další pokus budem chodiť do Heliosu lebo to chcem v januári a to sú tam tie sviatky, tak ako by robil Hudec, to je otázne. Hlavne zaváži či tam vo štvrtok niečo bude.

janula18
autor
12. nov 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Ja dnes takto, no také zníženie sa mi nepáči, to vyzerá že to pojde zajtra hore (doteraz to tak bolo den pred ovu pokles). Tak neviem, či tam zajtra niečo bude, možno akurat tie menšie. Keby sme mohli rozhodne by sme dnes skúšali, ale musí byť abstinencia pred iui ked ich má pomale.

lucula73
12. nov 2008

Jani,a máš aspoň nejaké príznaky ovu?hlien...

janula18
autor
12. nov 2008

z toho clostilu mam skora stale ako som to začala brať. Ja by som povedala, že to bolo dnes alebo to bude zajtra, ale bolo tam viac vajok, tak dúfam že tam nejaké ostanu aj na to IUI. Nevieš pri akej veľkosti praskajú?

lucula73
12. nov 2008

Janulka,neviem presne,no mne vtedy povedal,že by mali mať aspoň 2O-22mm,no čo som tu dakde čítala,tak mali aj 28,tá horná hranica je asi individuálna.
Zajtra na teba budem myslieť,potom napíš,ako to vyzerá,možno vás aj zajtra pošlú do heliosu.pekný večer.

janula18
autor
12. nov 2008

Ďakujem, jasne že dám vedieť. Ja som si zobrala zajtra aj na piatok dovolenku, ked neviem kedy tam pojdeme, aby som si zbytočne nerobila stresy ako to vykecať v robote. Tak sa chystám, že pojdem už na vianočné nákupy po hračkárstvach konečne bez maléo.

janula18
autor
13. nov 2008

Tak sa hlásim. Na jednej strane 17,8 a druhej 18mm, dnes večer o 22 hod idem na pohotovosť nech mi pichnu pregnyl a v sobotu o 7 hod máme byť v Heliose.
A tie folikuli rostú 1 -1,5 mm za den takže ked som bola v pondelok poobede tak je ta veľkosť akurát zadpovedajúca. Vraj.
Tak som strašne zvedavá ako to dopadne, muž abstinuje už od pondelka, chudák.

lucula73
13. nov 2008

Ahoj Jani,konečne si sa ozvala,myslím na teba od rána.Vidíš,neni neskoro,treba veriť,že to v sobotu bude akurát.Budem vám veľmi držať palčeky.A ako sa tváril doky?

janula18
autor
13. nov 2008

V celku v pohode, ešte si obúval ponožky ked som prišla, že nestíha, lebo ráno nahánali maleho po byte. Potom volal hned Krajčovičovi z mobilu, že či teda môžme prísť v sobotu. Tak som rada že nás zoberu. Vieščo, mala som hrozne obavi tak dúfam že ked už to takto vichádza tak to už dobojujeme do štastného konce. Dnes som bola so sestrou popozerat kočiare, tak som si prišla na svoje.

janula18
autor
15. nov 2008

Tak a máme to zasebou. IUI bolo v pohode. A personál v Heliose úžasní. Luci rozhodno tam chodte, nebudete ľutovať.
Na ten spermio nam povedali, že to čo sa robí je len orientačné.
Ked to sestrička doniesla, tak povedala že máme dobre množstvo aj pohyblivosť, že tým ako ich oni upravia ich aj nejako zrýchlia. A možno zabral aj ten Profertil. Doma sme to ešte poistili, tak uvidíme či to víde.

Čo sa mi stračne páčilo bolo že majú zvlášť miestnosť naodber, majú tam kúpeľmu aj časopisy a dvd. Majú pripravené kelimky a keď je hotovo tak to daš to takej malej taštičky takže je to diskretne a zazvoníč na sestričku a ta to pride zobrať. Fakt úžesný prístup, aj ta doktroka mi všetko hovorila čo a ako, no perfektne. Naozaj si mala pocit, že sú tam kvôli tebe

lucula73
15. nov 2008

Ahoj Jani,tak už to máte za sebou,strašne vám držím palčeky,keby vám to vyšlo,je to trochu nádej aj pre nás,keďže máme podobný spg.Ja sa tiež normálne teším do toho heliosu,no mám obavy,že nám navrhnú rovno ivf,a neviem,či sa do toho dáme.No uvidím.A ako si to myslela,že ten spermio je len orientačný???

lucula73
15. nov 2008

Ešte som sa chcela opýtať,to ti robila tá doktorka?lebo si spomínala doktora.

janula18
autor
16. nov 2008

Robila mi to doktroka. Ten spermio v tej BB je vraj taký základný ani to robia oveľa viac podrobnejšie, budú vedieť presne kolko % má dobrú pohyblivosť A, malú pohyblivosť B a koľko C, zistia morfologiu vraj to davajú aj na patologiu, no proste veľmi podrobne to robia, takže ten Kittelov je oproti tomu nič.
Nemyslím že by vám navrhli hneď ivf, lebo kittel nam hovoril to isté a teraz v Heliose oni tomu pomôžu a možno aj tie vitaminy.

lucula73
16. nov 2008

Jani,tak mysliš,že ten spg mo urobia v martine ešte raz?bolo by to možno dobre,oni sa v tom určite lepšie vyznajú.A ty teraz ako ďalej,kedy a kam ideš na kontrolu?

janula18
autor
17. nov 2008

Trvaj na tom aby mu spravili spermio ani to robia oveľa podrobnejšie, a bude vedieť ako to naozaj vizerá.
Ja teraz beriem ustrogestan a 1.decembra mám ísť do Heliosu na krv aby vedeli či som tehu alebo nie. No je to 29 DC tak sa mi to zdá byť dosť neskoro, dovtedy by mi mrcha určite prišla ak by sa nezadarilo. No neviem tak sa mi niečo marí že ten ustrogestan to trochu oddiali no neviem.
Inak nechce sa mi tak ísť kvôli krvi zvova, ale budeme musieť, lebo sme zatiaľ nič neplatili 😲 neviem či nato zabudli alebo čo, no sestričky nič nepýtali, a po zákroku doktorka povedala že môžeme ísť tak sme sa oblieky a šli a až potom v aute ma napadlo že my sme ani neplatili.

lucula73
18. nov 2008

No ako Jani,máš sa...?čo teplotka,stúpla?
Kedy budeš testovať?budete mať možno krásny darček pod stromček...
A nájdeme to v tom Martine,je to označené?

janula18
autor
19. nov 2008

nie je to moc dobre označené, my sme mali presnú mapu s názvami ulíc a aj tam sme to minuli. Je to označené malinkými značkami a na opačnej strane teda na ľavej, to by ma nikdy nenapadlo. A je to zastrčené medzi činžákmi, proste uprostred sídliska. Ak sa ti to dá vytlač si to z internetu z máp, alebo ak chceš môžem ti to doniesť a vysvetliť.

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

Myslím že sa s IUI celkom trafili (dúfam) , nešlo mi to presne znázornť je to ale ten smieško v zelenom poli (to je aj to "poistenie" 😀 , aj IUI)

Zatial sa mám fajn, len ma stále odvtedy bolia hrozne bradavky, to asi z tých liekov.
Ak by to višli tak by sme mali už celkom pekný aj k mikulášu. Aj ked len potvrdenie z krvi, no nádej by bola.

Dnes chcem volať do Heliosu, či by som nemohla prišť ešte teraz v novembri na krv, lebo mam pol dna dovolenky, ktorú musím vyčerpať do konca novembra a toho 1.12. by som to musela nadrábať a neviem koľko tam strávime času, tak dúfam že ma preobjednajú.

janula18
autor
21. nov 2008

Tak ja dnes takto tak uvidime ako o týžden
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

lucula73
21. nov 2008

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre