Musím užívať Prednison pred transférom?

okinka
21. apr 2013

erickam
21. apr 2013

Dobrý deň, môj manžel berie Prednison, aby nepuchol

aduskatt
21. apr 2013

Myslím, že toto je skôr otázka na lekára, ktorý Ti to predpísal, nie na nás na MK, ktoré sa týmto veciam profesionálne nevenujeme. Hádam Ti nebude náš názor prednejší, pre názorom lekára, ktorý Ti to predpísal. Každopádne, veľmi držím palce, aby to vyšlo 😉

hanka1111
21. apr 2013

Asi si myslela to, že sa z toho trošku priberie, má to vedľajšie účinky ale to len pri vysokých dávkach. Predpokladám, že ty máš užívať max 2,5 -5mg denne. Ja som ho tiež brala aj tri mesiace pred ET a aj počas tehu a nič sa nestalo ani mne ani bábätku, pribrala som len 8kg za celé tehu, takže si myslím, že sa nemáš čoho báť. Nám prednison pomohol otehu, tak ak ti ho dal lekár, tak má na to určite dôvod. Sú to malé dávky, nemáš sa čoho báť. Držím palce 😉

magica78
21. apr 2013

myslim ze je to otazka skor na doktora ako na lajkov na MK. moja mama ho brala pri rakovine a predpisuje sa iba vo vaznych pripadoch. drzim place

kvetkokvetko
26. apr 2013

nie nemusis uzivat, ale vacsina CAR ho dava preventivne aj zenam, ktore nemaju problemy s imunitou, pretoze to tlmi prirodzenu imunitnu reakciu tvojho tela na cudzi predmet - teda embryjko a tym sa zvysuje uspesnost IVF. Ja uzivam Medrol kvoli reum. artritide- autoimunitne ochorenie, beriem nizke davky a nemam ziadne vedlajsie ucinky...pri IVF sa berie 2,5 - 5 mg a treba zacat aspon 6 tyzdnov pred vkladom, aby to malo nejaky efekt .... prednison sa tiez uziva pri imunitnych pricinach neplodnosti, ked je z krvi potvrdena imunitna reakcia...