Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

ma77
28. nov 2011

@ma77 Však ktory by bol vdačny 😀 😀 😀

pempusik
28. nov 2011

@gabinka41 tak to je pasak, ten tvoj manzel 😀
My sme negativni, ale rozhodli sme sa pre istotu pre atb, takze mesiac lieky, potom tri mesiace pockat a potom kontrolny spg. A ked nebude lepsi, tak asi len ivf :(

kacicqa
28. nov 2011

@gabinka41 No vidish, frajer, zvladol to;o) taq drzim packy nech su aj vysledky take pohodacke..

kacicqa
28. nov 2011

@jania023 Janushqa, kazde tri mesiace (teda tych cca 64-72 dni) oze byt spg o dost iny..takze supitom overit to... drzim tapky nech je lepsi ako predtym;o)

gabinka41
28. nov 2011

@pempusik tak uvidíme.....hádam to bolo posledné vyšetrenie a nájde sa príčina,ktorá sa vylieči 😉 a ak bude všetko ok, tak už len kontrolny spg a potom len tehuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

gabinka41
28. nov 2011

@kacicqa dufam,dufam.....o dva týždne výsledky......dám vedieť 😉

pempusik
28. nov 2011

@gabinka41 tak u mm to bude posledne vysetrenie, teraz idem na rad ja ...

gabinka41
28. nov 2011

@pempusik a aké vyšetrenia ťa čakajú? ja čakám na výsledky šž a ešte nám treba ísť na genetické vyšetrenie

pempusik
28. nov 2011

@gabinka41 no prave neviem... tak zbezne na mna mrkol moj doky, jeden cyklus spravil aj folikulometiu a aj HP bol v pohode. Ja by som sa tak z vlastnej iniciativy "poslala" n sz a aj na hematologiu, pripadne aj na genetiku. A hrivnak vravel, ze kym mm vyberie tie lieky a kym budeme cakat na ten kontrolny spg, ze mam pobehat, co mozem. Dokonca odporuca ja laparo,ale ak t nebude nutne,tak na to nepojdem.

gabinka41
29. nov 2011

@pempusik no u nás som najprv šla ja na vyšetrenia: HP,folikulometria a aj na laparke som bola....všetko v poriadku.....a teraz som ešte šla na šž...tak uvidíme........ale ja stále verím, že to príde vtedy,ked to prísť má.... 😉

kacicqa
29. nov 2011

@pempusik Este raz dakujem pekne za spolocnost, zajtra ti napsiem ako som dopadla...;o)

pempusik
29. nov 2011

@kacicqa bolo mi poteseniiim 🙂 To skor ty si robila spolocnost mne, vlastne nebyt teba, este by som dlho uvazovala, ci tam pojdem a veru, urobila by som zle, lebo teraz musim zacat vseetky tie behacky od zaciatku :(
Takze este ta budem otravovat :D
A drzim palce, dufam,z e mi zajtra povies dobru spravu 🙂

kacicqa
30. nov 2011

@gabinka41 @pempusik Ahojte, takze referujem z dnesnej navstevy lekara... HCG 88, na USG je nieco vidno. No HCG je velmi nizke na taky dlhy cas po ovu, deto ta skvrnka na sone nieje to co by malo, no sliznice je stale neposkodena a velmi vysoka. Viac neviem, mam prist opat v piatok. Lekar mi nemal odvahu do oci povedat, ale tak diplomaticky naznacil, ze je to asi konciace tehotenstvo. Som sice sklamana, ale myslela som si to, takze som nejak tak psychicky pripravena ist dalej, aspon viem, ze sa to da, prvy malinkaty uspech.

pempusik
30. nov 2011

@kacicqa silno na teba myslim, aby si mala vela sily to prekonat, akokolvek to dopadne. ked budes chciet, dame stretko 🙂

kacicqa
30. nov 2011

@pempusik Dakujem moja, jo budem rada ked dame stretko, ale asi az buduci tyzden, dneska a zajtra tu mamku na navsteve a v piatok ideme ku svokrovcom.

pempusik
30. nov 2011

@kacicqa oki, my to mame uz teiz plne tento tyzden a tiez cez vikend ideme po navstevach 🙂

gabinka41
2. dec 2011

@pempusik držím palce dnes .....a hlavne veeeľa síl. Ja si vždy vravím, že všetko je tak,ako to má byť (hoci sa to niekedy nepáči).Život ide ďalej.............

gabinka41
7. dec 2011

@pempusik
@kacicqa tak, a máme výsledky ☹ mm má ureaplazmu....a zrejme aj ja......takže nasadzujeme antibiotiká a zrejme žiaden sex a tým pádom ani miminko tak skoro nebude....uáááááááá....je mi do plaču 😢 😢 😢 😢 akosi mi je na h...o ☹

pempusik
7. dec 2011

@gabinka41 ooooch, to mi je luto :(. ale aspon mate pricinu. my sme uvazovali s dokym, ze co je lepsie, ci byt pozitivny, ale aspon vediet, ze to je pricina alebo negativny a len tak tapat. My sme negativni, teda aspon manzel a teraz uz 2 tyzden berie atb. Mna cakaju vytery a novy HP v piatok, tak dufam, ze nedostanem dajaky neprijemny vianocny darcek :(.

wifina
7. dec 2011

@gabinka41
@pempusik a ako vám zistili tieto urey a pod. Lebo výtery robili len mne, ale nerobili manželovi, preto sa pýtam, ani v car nepovedali, že by bolo treba...

pempusik
7. dec 2011

@wifina u nas robili vytery zatial len mm a on ich mal negativne. ale kedze mal v ejakulate vela bielych krviniek, tak doki predpokladal skryty zapal. takze odporucil atb asi na mesiac.
Podla mna, ak ma manzel dobry spg a doki nepredpokladal nejaky zapal alebo infekciu, asi preto nenariadil ziadne vytery.

ma77
7. dec 2011

@gabinka41 Ahoj presne viem ako sa citiš aj môj mm mal ureaplazmu ja nie a to som bola na vyter poslal ma Hrivnak 😉 a tiež som bola sklamana že babo sa odklada a nebude sex 😀 😀 😀 ale neboj prejde musime vydržat môjmu zabrali hned 1atb a urea zmizla len tych 7tyždnov 😲 😲 😲 ale zbehlo to a to bolo v maji a babo nikde aspon u mna ☹ ☹ 😒 ale už sme zvyknute čakat čo už nam ine ostava 😠

kacicqa
7. dec 2011

@gabinka41 Mojko, to su dobre spray, konecne sa na nieco prislo..ja viem, atb su hnusoba, ale pomozu... viete na com ste, tak sa tes..tolko vydrzite..my mame do februara pauzu..

wifina
7. dec 2011

@pempusik no práveže nemal, my máme ten najhorší, preto tu chodím, ale výtery mu nerobili, hoc som sa na to pýtala, asi tan nebol indikácia...ale bral také univerzálne atb. v súvislsoti s operáciou, tak možno aj preto...neviem 😒
baby, ale tiež som "čakateľka", my čakáme min. do januára na konotrlný spmg. kvôli operácii

ema263
7. dec 2011

@gabinka41 to ma mrzi ☹ Ale ako pise @pempusik viete, kde je problem, takze je to dobre z tejto strany.. Aj my sme rovnako ako vy na atb uz druhý tyzden, aj ked liecime nieco skryte, cize nic konkretne. No nam snaenie nezakazal, prave naopak, ze sa mame snazit.
@pempusik ake atb berie tvoj mm? Vy sa mozte snazit?

pempusik
7. dec 2011

@ema263 och, vobec si teraz nepamata, ako sa volaju. nieco na c... (mozno som to tu spominala, idem mrknut vyssie). Pytala som sa, ci mozeme mat sex a doki vravel, ze v pohode, kedze sa ziadna infekcia nepotvrdila. ale zatial sme nemali, prisla mi ms a tak. ale nebudeme sa nejako branit. ale zasa ani vyslovene snazilkovat.

pempusik
7. dec 2011

@ema263 nasla som to: CIPROFLOXACÍN SANDOZ 500 MG

ema263
7. dec 2011

@pempusik neuveriš, no presne to iste berie aj moj mm, takze sme na tom rovnako 😉

pempusik
7. dec 2011

@ema263 tak uz len vydrzat kym nasi drahi doberu lieky. a kym budeme cakat na kontrolny spg, ja uz som si naplanovala maraton po vysetreniach 🙂

gabinka41
7. dec 2011

@wifina mm bol na výtery a to na všetko....mal mierne zvýšené hodnoty a teraz to len preliečiť a potom opäť kontrola - výter(ale už len na ureu)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre