Neplodnost u muže. Jak se postupuje? Jsou nějaké léky?

renatak
15. jún 2007

Ahoj holky, nikde jsem tady nenašla nějaké informace, jak se postupuje případě problémů na straně partnera. Kde a kdo provádí spermiogram? Co se děje dál, když se zjistí např. snížená pohyblivost spermií nebo cokoliv jiného. Jde mi jenom o představu, jsou nějké léky apod.?

konka
20. jún 2007

dasi, ja si myslim, ze to zbytecne je, ale manzelovi rekli, ze to bude dobre, tak se mnou ted nikam nechce, takze budu muset ty dva mesice vydrzet.. ale mas me videt, denne mu pocitam tablety a stojim za nim, zda si je vzal, lezu mu tim uz na nervy.. ale co... pak vzdycky brecim, ze to vlastne nemyslim zle, jen ta touha je strasna... clovek si nepomuze a neovladne se

dasa24
20. jún 2007

konko, ti chlapi jsou všichni stejní, ten můj si taky stejně drží svou.Manžel je cizinec, tak si to ještě ověřil u jeho obvodního lékaře..., protože nevěřil že má špatný spermiogram.Zkus manželovi dávat tablety ty 😒 tak to dělám já a mám ho pod kontrolou 😀 a nebude mít z toho nervy 🙂On ani neví jaký tablety bere 😀.Touha je hrozná, já vím ☹, když jsem tak něco početla tak to taky trvá v CAR, takže vím že si ještě nějakou dobu budu muset počkat.Zkus se podívat třeba na www.gest.cz, můžeš se zeptat, do 2 dnů jsem měla odpověd na emailu. 🙂

konka
20. jún 2007

dasi, kouknu se tam.. ale ja vlastne nevim, nac se mam presne ptat, kdyz kazdy lekar rika neco jineho.. ale podle netu, ty manzelovy vysledky nejsou vubec dobre, kazdy hned pristoupil na umele, ale ten jeho urolog ho laduje prasky, mozna aby byly nejake zdrave spermie, jsem zmatena.. no mame v praci ted chaos, takze pristi tyden nebo v patek zkusim jineho dr.

dasa24
20. jún 2007

konko to máš pravdu, že každý doktor říká něco jiného ☹ Odkud jsi?Jsem z Prahy, když tak bych ti dala kontakt na mého gynekolg 😉

konka
20. jún 2007

no ja jsem z ostravy.. kamaradka mi dala odkaz na nejakeho dr, ktery jim hned delal umele.. ale bojim se, ze tomu memu manzilkovi nenajdou nejakou zdravou a ze budeme stat pre rozhodnutim, co dal .. manzel nechce anonymniho darce... je to deprimujici...

bublinkajasminka
20. jún 2007

dasa - to vááážne nič nepomohlo? a aký ste mali problém? málo spermií alebo znížená pohyblivosť? a čo budeš teraz robiť dalej s tým?

dasa24
20. jún 2007

konko: já myslím že určitě, to by asi jinak měl azoospermie, to určitě nemá?
Jinak se to dá, gynekolog mi to říkal 😉 i v laborce, když jsmte tam byli na spermiogramu 🙂

dasa24
20. jún 2007

bubliko- nic nepomohlo, máme málo spermií, tak sníženou pohyblivost, tak nějaké změněné.Čekáme na genetiku manžela a pak máme konzultaci v CAR, ale IUI nebo IVF... půjde

dasa24
20. jún 2007

musím končit, jinak jsem ti zapoměla napsat konko, že manžel by také nechtěl anonymního dárce.Tak zatím papa

konka
20. jún 2007

dasi, tak to jsme na stejne lodi 🙂 alespon jedna dobra zprava, ze na ni neplavu sama, takze se budeme navzajem povzbuzovat... jinak co mate tedy ted v planu? konuzultaci v CARu a pak jeste jednou testy? zajimalo by me, jestli je to dalsi beh na dlouhou trat.
ja mäm 35 a jedno dite, ale ma uz 12, od te doby s mensima prestavkama chceme dite.. ale usilovne, opravdu az tak 5let a posledni rok uplne strasne, ale asi je to hlavne me zbozne prani. hormony se bouri a vim, ze se blizi posledni sance, takze beh na dlouhou trat, ach jo... to asi nevydrzim.. 😝 ale co s tim nadelam, ze jo? objednam se hned zitra u toho dr., treba mi poradi rovnou neco jineho...
drz se, pa

dasa24
20. jún 2007

Konko to jsme na stejné lodičce 😉 🙂 tak doufám že nám to brzo vyjde a budeme na těhotné lodičce 😀 .Je mi 25, manželovi 38 a dítě ještě nemáme, pokud teda nepočítám naši labradorku 😀 Nedivím se ti že spěcháte na mimčo, komu by se nespěchalo, když se bouří hormony, vid? A tvoje dcera by se taky určitě chtěla starat o sourozence. 😉 Určitě se objednej u toho doktora,za to nic nedáš 🙂
My teď čekáme na manž. výsledky z genetiky,které budou až za měsíc. Já už ji mám hotovou a pak už máme termín v jednom CAR,tak snad to půjde rychle když budeme mít už všechny výsledky.Jen doufám že nepoženou znova manžela na spermiogram,ale chci tam říct, že jsme bral vitamíny...a stejně špatný výsledek.Aby se to neprodlužovalo...No pak nám navrhnou jaký postup a pak se myslím čeká až 3 týdny na schválení pojišťovny.Takže jak to tak vidím tak to si stejně ještě počkám ☹

konka
21. jún 2007

dasi: a taky bral ty hormony? ja si myslim, ze je to k nicemu, nema ani zvysenou chut na sex, tak co jsou to za hormony... ja se ti tak bojim, ze to vse bude trvat tak dlouho a nakonec to bude bezuspesne, ty jsi mladinka, mas zatim cas, ale chapu, ze kdyz se clovek snazi a nedari, je jedno kolik ti je.. takze musime tu nasi lodku kormidlovat... ti chlapi jsou ted nejaci slabsi kusy, ze ? 😅

lenrietta
21. jún 2007

Ahojte! Ako tu tak čítam, začínam mať troška optimistickejší pohľad na vec. 🙂 Manžel má zistenú nekrospermiu, teda ani jedna živá spermia. O PROFERTILE som sa už niečo dočítala, ale vaše ohlasy hovoria, že na tom niečo bude. Len sa divím, že vám odporučí lekár asistovanú reprodukciu, keď manželovi nájdu 40% alebo 60% zdravých buniek.. Veď na oplodnenie stačí jedna jediná spermia! Čo si o tom myslíte vy?

konka
21. jún 2007

souhlasim s tebou, nevim, proc to stale oddaluji, pockam jeste nez dobere ty leky a pak budu na dr. tlacit.. jenze muj muz nema ani jednu pohyblivou a jeste jsou deformovane... proste je to na dve veci 😠

dasa24
21. jún 2007

ahoj holky, hormony nebral, manžel ma 28%pohyblivých.To jsem nevěděla že tvůj manžel nemá ani jednu pohyblivou.... ☹ ale taky nevím že by mu urolog nasadil hormony na to?Zkus se objednat do Car, můžeš tam jít i sama, a vem sebou ten spermiogram, co na to řeknou, ale myslím si i kdyby se zlepšil ten spermiogram tak ne o tolik.Ale možná čekají že z toho bude nějaká pohyblivá a pak možná IUI...Ted fakt nevím.Když jsem se ptala mého gynek. jestli se to dá zlepšit tak řekl že možná jo ale jen o málo procent a stejně je to na IUI...., asi záleží co nám podle spermiogramu všechno našli...Určitě bych šla být tebou do CAR, tam ví víc, doporučení tam nepotřebuješ

konka
21. jún 2007

nepotrebuji doporuceni? a jaky je rozdil mezi CAR a IUI zitra tam zavolam a objednam se, dnes uz tam asi nikdo nebude

majuska81
21. jún 2007

Ahojte, zase vám môžem napísať iba, že Profertil funguje super. Manžel to bral 3 mesiace , a upravilo sa mu spg. na 40%. Potom to na mesiac vynechal (lebo sme to nevedeli zohnať), a teraz znova berie. Po týždni som na ňom videla zmeny, myslím dľžka a sila orgazmu, množstvo ejakulátu...a takto. Zdvojnásobilo sa mu to. Takže Profertil pomáha. Nehovorím, že na 100% to pomôže každému, ale ja môžem konštatovať len pozitívne zmeny.

Lauritka, baby, asi pripadám blbá, ale IUI je čo??? Nie som dobrá v tých skratkách.

krista
21. jún 2007

Majuska81: IUI - intrauterinní inseminace, IUI znamená zavedení spermií tenkým plastovým katétrem přes hrdlo děložní do dutiny děložní.

Provádí se v případě, že spermiogram vykazuje patologické hodnoty (v ejakulátu je malé množství spermií, spermie mají sníženou pohyblivost...), nebo v případě negativního poskoitálního testu (vyšší neprostupnosti hlenu děložního hrdla). 😉

majuska81
21. jún 2007

Aha, takže inseminácia! Díky Krista, tak už to mám vyjasnené. 🙂

krista
21. jún 2007

Majuska81 není za co 🙂 Jak dlouho se vůbec snažíte, jestli se můžu zeptat? 😉

majuska81
21. jún 2007

Lauritka, docent nám povedal, že nebudeme zbytočne márniť čas s insemináciou, lebo by to asi nebolo úspešné. Má vraj na 40% upravené spg, ale že by asi ani tak nemali dosť "síl" dojsť do cieľu. 🙄

ilci
21. jún 2007

Urcite je lepsi najit napred pricinu neplodnosti.
U nas je to dano genetickou vadou, takze zadne preparaty nepomuzou. Nastesti to nebude mit vliv na plod, nebude ohrozen vice nez u "normalnich" lidi 😉

Pro IUI je treba take urcite mnozstvi spermii, nekde jsem cetla 4-5mil., takze pokud je to horsi, je asi mala sance na uspech a je lepsi zkusit IVF

lauritka
21. jún 2007

ahojki..no majuska takze ja vysledky spg budem vediet asi az zajtra prip, v pondelok. tiez nechcem stracat cas s IUI. len maloktore sa podari a to musia byt fakt dobre spermije. ak bude zly spg, tak kupime ten profertil, aby sa aspon do IVF dali trochu dokopy 🙂 vitaminy sice papa uz od marca... tak uvidime.

dasa24
21. jún 2007

konko: Doporučeni nepotřebuješ, zkus se když taky někd podívat na stránky
www.neplodnost.cz,je tam dikuze 😒 Určitě tam zavolej a objednej se, budeš mít i jistotu že s Vámi začnou něco dělat 😉

dasa24
21. jún 2007

ahoj Ilci, čekáme na výsledky genetiky manžela, chtěla jsem se ti zeptat kdyby to dopadlo špatně, tak jde rovnou IUI nebo IVF..?U mě je genetika v pořádku, ale na genetice mi řekli kdyby jeho výsledky dopadli špatně tak musím i já, jestli nejsem nosičem, což teda moc nechápu.Dělali mu nějaké testy navíc kvůli špatnému spermiogramu.

ilci
22. jún 2007

Dasi, u nas vzhledem k dost spatnemu spg neni IUI mozne, coz me stve. Pokud pominu financni stranku, je to urcite mnohem setrnejsi ze zdravotniho hlediska.

Nam delali genetiku z krve, pak manzovi vysetreni DNA, test na cystickou fibrozu. Pokud by byl manzel nostitelem CF, delali by test i me.
Pokud bychom byli nositelem oba, melo by dite hodne vysokou pravdepodobnost, ze by touto nemoci bylo postizeno a IVF by nam neprovedli. Meli bychom postizene dite.
U nas je vse OK az na to, ze ma manzel genetickou vadu, diky ktere se mu netvori spermie, a proto je nutne provest IVF+ICSI.

Nevim, co ve vasem pripade u manzy dopadlo spatne, ale budou asi taky zkoumat, jestli by vase dite nemohlo byt diky genetickych vadam u obou rodicu postizene.

konka
22. jún 2007

holky, kde se da koupit ten profertil? v lekarne o nem nic nevi?

dasa24
22. jún 2007

konko-já nevím 🙂

dasa24
22. jún 2007

ilci, děkuji moc, taky mu dělali testy na DNA a asi taky test na CF, tak uvidíme jak nám to dopadne.Jinak genetiku mám v pořádku.

antony
22. jún 2007

ahojky, já si dovolím jen krátce vstoupit do debaty. My jsme taky po roce snažení podstoupili vyšetření, tušila jsem, že problém bude u mne, ale manžela samozřejmě hnali taky na spermiogram. První dr. se jen tak zatvářil a řekl, že je jich míň, ale půjde to. Nějak jsme k té jeho reakci neměli důvěru a šli jsme ještě k jinému, ten už se prořekl, že je to dost mizerné, no a ve specializovaném CAR zjistili manželovi pohyblivost 4 procenta.
Samozřejmě se našla chyba i u mne a tak jsme podstoupili umělé + ICSI a čekáme dvojčátka.
To ale není tak úplně k tématu, chtěla jsem jen říct, že nám v CAR řekli, že i kdyby u mne nebyla chyba, tak s manželem nic neudělají, protože mužská neplodnost se zatím léčit nedá a i když existují preparáty, které zvyšují množství spermatu,tak se jeho složení nemění a pohyblivost a morfologie zůstávají stejné. Takže bych vám doporučila, pokud jste na tom opravdu hůře a tlačí vás věk, tak příliš neváhejte. Umělé nemusí vyjít napoprvé (i když nám se to povedlo 😵 ) Přeji hodně štěstí!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre