Neplodný partner - spermie od darcu

lucinkamala
15. máj 2018

dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je tu niekto kto ma neplodneho partnera? chcela by som ísť na umelé oplodnenie ale neviem ako sa postupuje, keď chcem dieťa vynosiť a mat spermie od darcu. keď máte niekto skúsenosti prosím píšte

pantapanta
15. máj 2018

Ahoj... Môj manžel je neplodny... Akurát máme za sebou 1 ivf...
Bohužiaľ negatívny vysledok
My sme ivf mali v rakúsku tak asi ta legislatíva je možno iná ale v podstate to je veľmi jednoduché... Ak s tým tvoj partner súhlasí.... V centre kam sa rozhodnes ísť vám určité všetko vysvetlia.. Ak je teda dobre... My sme boli v 2016 v jednom kde nám povedali ako sa to nedá a že to je zložité... A v druhom všetko bez problému s 100% podporou a pomocou z centra..
A ešte jedna vec... Je to oveľa drahšie... ;( nás len spermie vyšli na 2400e... 😢 ale za dve čiarky to stojí... Aj keď teraz to nevyšlo... Veríme že nabudúce...

lucinkamala
autor
15. máj 2018

@pantapanta a prosím vás mozem si darcu vybrať? chcela by som aby bol môjmu partnerovi podobní aj on by si to veľmi želal. nie je šanca že to preplatí poisťovňa?

bambulka2015
15. máj 2018

@lucinkamala Ake vysetrenia mate za sebou? Je to na 100% iste, ze nema ani jednu jedinu dobru spermiu. My sme tiez boli na IVF s ICSI. Ak spermie ma, treba ich "vydolovat" rovno z mieska a preskumat. Mozno sa najde aspon par. Mojmu muzovi nakoniec nasli aj zivotaschopne. nebolo ich vela a tiez nie an 100 % OK, ale s ICSI sa podarilo oplodnit vajicka. Prve IVF s fresh ET nam vyslo na prvy pokus. Dieta uz ma takmer 3 roky. Prvy KET nam nevysiel, teraz som bola na druhom KET a som tehotna 😉

lucinkamala
autor
15. máj 2018

@bambulka2015 no ono to je komplikovanejšie nemá žiadne plodne preto treba darcu riešime to už 5 rokov takze darca bude najlepšia volba

pantapanta
15. máj 2018

@lucinkamala my sme veľmi na výber nemali keďže sme museli kúpiť z európskej spermobanky a kvôli tej legislatívy sme mali na výber len 2 darcov... Takže sme vybrali podľa krajiny pôvodu ... Mohli sme zaplatiť a videli by sme aj fotku darcu ale ja som to nechcela.... Keď sa to podarí.. Budeme ho alebo ju lubit nech vyzerá hocijaký...
Ako je to na sk vám neviem poradiť či si môžte vybrať ... Možno aj áno.. Alebo manželov brat? Nám dali aj takú možnosť.... Bola by stal podobá a aj by to ostalo v rodine. M

pantapanta
15. máj 2018

@lucinkamala s tým preplatenim od poistovne.... Veľmi pochybujem ale 100% vám neviem povedať...

pantapanta
15. máj 2018

@bambulka2015 môj manžel bol aj na vydolovani... A bohužiaľ nič.... Ani spermie ani zlato... Niekedy naozaj neostáva nič iné ako darca... Ale vám blahozelam že vám to vyšlo...

spermodar
15. máj 2018

Fuu drzim palce

babulkomale
16. máj 2018

To je podla mna spermodar s inym nickom 😂😂😂

bambulka2015
16. máj 2018

@pantapanta Dakujem. No dolovali dlho a hlboko. Zlato to nebolo, ale aspon10 spermosiek. A to neklamem. Bolo ich fakt len 10 grrrr

danyb
16. máj 2018

veľmi dobré CAR je v reprofite v Brne, dohodnite si konzultáciu, tam Vám všetko vysvetlia 🙂
čo sa týka preplácania, určite niečo preplácajú ak máš do 39 rokov a darovaných spermijí sa neboj, darcu vyberú podľa dispozícií tak, aby sa čo najviac podobal na manžela.. musíš vyplniť dotazník, kde zadávaš jeho údaje, váha, výška, farba vlasov, očí a pod.

predvedrev
7. okt 2018

Ahojte dievcata neviem ci som sice v spravnej skupine ale verim ze tu najdem oporu ktorej sa mi z domacich radov nedostava s manzelom sa snazime vyse roka a pol o babatko este predtym ako sme zacali bol na spg kde sa ukazalo ze je hotovy oplodnovac co bolo super lebo ja mam PCO tak som vedela ze budem mat problem najprv sme skusali prirodzene robila som si ovulacne testy a podobne no ked som bola na preventivke na gynde povedala som lekarovi co ma trapi a nasadil mi lieky po prvom uziti sa mu vytvorilo krasne vajciko mali sme planovany styk a nic tak som poslala muza na kontorlny spg a vysiel velmi velmi zly mysleli ske ze je to tym ze bral antibiotika predtym silne tak sme cakali dalsie 3 mesiace pocas ktorych bral Folandrol no po nom boli testy este horsie...ked sme isli na mrazenie nemalu mu uz co zmrazit....jednoducho bol bez spermii...u urologa bol a vsetko v poriadku... velmi ma to zasiahlo lebo som verila ze problemom som ja a na mna predsa exsituju lieky ktore mi pomahali...toto vsak ovplyvnit neviem... teraz si pichal injekcie a mame ist na kontrolny spg spolu s mrazenim no velmi sa bojim ze to nevyjde... je tu este moznost MESA/TESE ci mu tam nieco najdu alebo nie kedz predtym bol v pohode len ked ja uz som stratila nadej... on tvrdi ze vsetko bude v poriadku je silny za co mu nesmierne dakujm lebo to potrebujem ale v skutocnosti neviem co preziva.... velmi by som chcela babo ale nase babo ak mi rozumiete... ako ste sa stym zmierili vy? ze prijmere darcu? a ako vasi muzi? myslite ze budu to babo milovat akoby bolo ich? ja sa bojim ze ja sama toho nebudem schopna... je to pre mna hrozne tazke a nemam nikoho s kym by som sa mohla porozpravat...rodina tvrdi ze na vsetko prilis tlacim ze co ma prist pride ale ako moze prist ked muz z nicoho nic stratil spermie? dakujem za vypocutie damy 😉😊

luckalukas_1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darcaspermii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spermodar
28. aug 2019

@luckalukas_1 co uz stava sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre