Nepriechodný vajcovod

anavianavi
20. nov 2017

Ahojte dievcata,

chcela by som poprosit o radu. Aky postup by ste volili v pripade nepriechodneho vajcovodu a v akom poradi. Laparoskopia, IUI, IVF. Mne lekar laparku ani nespomenul. Navrhol, ze mozme skusit jedno IUI, ktore pravdepodobne nevyjde a potom IVF.

Ake su vase skusenosti?

Dakujem

miriam108
20. nov 2017

@anavianavi Ahoj, ja som mala nepriechodný vajcovod a bola som na prefuku a do pol roka som otehotnela. Známa bola na laparoskopii. Asi by som to takto najprv riešila. 😉

anavianavi
autor
20. nov 2017

A dni si mala stale pravidelne, pred aj po laparke?

alilka
21. nov 2017

@anavianavi ak máš jeden nepriechodný tak druhý nemusí..ja jeden nemám,vzali mi ho pri mimomaternicovom a na 3ti cyklus po Tom som bola už trhu s jedným vajcovodom..nemusíš hneď riešiť IVF..je to náročné Aj stimulkou aj finančne samozrejme..skúsila by som skôr iné alternatívy..a záleží aj od toho aké máte obaja výsledky. 😉

mina121212
26. mar 2019

Staršia téma ale pridám moju skúsenosť možno niekoho povzbudí. Mne po laparoskopii diagnostikovali nepriechodnost oboch vajcovodov. Jediná možnosť IVF. Tak sme to absolvovali. Hneď na prvý krát sa nám podaril nás syn. O 10 mesiacov neskôr po pôrode som ostala tehotná prirodzene. Nikto to nechápe. Sme teraz len na začiatku tak uvidíme ako to skončí

maria898
16. máj 2021

@mina121212 waw tak toto je velke povzbudenie. Dufam ze to dobre dopadlo a dotiahli ste to az dokonca. Ja som den po laparke koli mimo a vajcovod co mi ostal je nepriechodny. Ale ked pocujem takyto pribeh nestracam nadej hoci som na tom dost zle psychicky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre